Pergola a altánok

Nápady na záhradný dizajn – postavte pergolu pre perfektnú grilovaciu párty

Záhradné nápady pergola krb

Ponúkame vám 15 skvelých Nápady na dizajn záhrady, ako nastaviť pergolu na perfektnú grilovaciu párty. Budeme vás sprevádzať krok za krokom, kým sa záhradná časť úplne nezmení.

Nápady na záhradný dizajn – vhodne zaistite terasu na grilovacej párty

Jedáleň, grilovanie, záhradný dizajn

Krok 1 pri organizovaní grilovacej párty znamená – plánovať, plánovať, plánovať. Náš Nápady na dizajn záhrady vám s tým pomôže. Zistite, čo potrebujete, a vytvorte si krátky zoznam všetkého, na čo si spomeniete – na čo sa terasa používa na večierok – potrebujete viac miest na sedenie alebo tanečný parket? Chystáte sa pozvať svojich priateľov a rodinu na obed alebo večeru? Očakávate veľa hostí, alebo plánujete jedlo pre štyroch? Mnoho ľudí z času na čas pozve iba priateľov do 20 ľudí a na večeru so štyrmi ľuďmi využije terasu a pergolu. Variant, ako pôsobiť na veľkej terase komornejšie – môžete premietať malý jedálenský kút s črepníkovými rastlinami.

Nápady na dizajn záhrady – skombinujte nábytok

Nápady na dizajn záhradného nábytku

Podľa toho, aký priestor máte k dispozícii, zistite, aký typ záhradného nábytku potrebujete. S tým úzko súvisí počet hostí. Peknými variantmi sú kombinácie stolov, drevených lavíc pokrytých vankúšmi alebo mnohých stoličiek. Nezabudnite na gril a servírovací vozík. Keď ste sa už rozhodli pre nábytok, zmerajte terasu presne – t.j. oblasť pod pergolou. Ak si stále nie ste istí, ktorý nábytok je pre vás ten pravý, môžete si ho zaobstarať Nápady na dizajn záhrady postupujte nižšie.

Nápady na záhradný dizajn – zmerajte terasu

Skombinujte krbový koberec so záhradným nábytkom

Oceníte priestor, ktorý potrebujete na grilovacej párty. Niektorí Nápady na dizajn záhrady vám s tým pomôže – ak potrebujete malú plochu pre dve osoby a malý stôl medzi tým, môžete si naplánovať izbu 1,5X1,5 metra. V každom prípade taká malá terasa nemôže vyzerať dobre, ak je hneď vedľa domu. Ak je pergola neoddeliteľná od domu, musí mať najmenej 3 metre na 3 metre. To bude stačiť pre štyroch ľudí. Na každú stoličku pod pergolou naplánujte 1 x 1 meter, takže okolo stoličiek zostane dostatok priestoru na voľný pohyb hostí. Nakreslite tvar, váhy a polohu pergoly v záhrade a znova premyslite detaily.

Drevený nábytok v záhrade

Krbová tyč

Vonkajšia pergola a ohnisko

Drevená pergola kvety krbové vankúše ako dekorácia

Biela drevená pergola

Záhradný dizajn - modré jedálenské stoličky

Romantický záhradný dizajn s popínavými rastlinami ako clonami súkromia

biely altánok popínavé rastliny záhrada na ochranu osobných údajov

Terasa s kvetináčmi

Tipy na záhradný dizajn na usporiadanie terasy

Pergolla – záhradné osvetlenie

organizujte romantickú grilovaciu párty na terase

Návrh záhrady – pergola s voľne stojacim krbom

Altánok Krbová nadstavba Dom altánok