Pergola a altánok

Postavte si drevenú pergolu sami – jednoduché tipy a nápady do záhrady

Dekoratívna rustikálna záhrada s dizajnom pergoly

Ten tradičný Drevená pergola je harmonickým doplnkom krásneho záhradného dizajnu. Na jednej strane je to dobrá podpora pre vinič alebo popínavé rastliny. Na druhej strane môže pôsobiť ako optické rozšírenie vchodu, definovať útulné súkromné ​​miesto v záhrade a dodať mu charakter a osobnosť..

Rustikálna drevená pergola – nápady na dizajn

Rustikálne keramické nádoby na kvet pergoly

Rustikálny nábytok vyrobený z konárov a guľatiny je už desaťročia veľmi obľúbený. Tento štýl je stále živý a zapôsobí svojim prirodzeným vzhľadom. Jeden Drevená pergola s rustikálnym vzhľadom sa dá ľahko postaviť sami. Pri stavbe neexistujú žiadne konkrétne pravidlá, ktoré by ste museli dodržiavať, a preto vám ponúkame iba niekoľko užitočných rád. Všetko závisí od vašej vlastnej predstavivosti a originálnych nápadov na dizajn a stavbu.

Čo potrebujete na stavbu drevenej pergoly?

Drevený dizajn pergoly vytvára záhradu

Tento jednoduchý dizajn je možné ľahko prispôsobiť vašej záhrade a skombinovať s množstvom kvetináčov, zelených mreží alebo bambusových plotov. Pomohli by vám kreatívne nápady Bima Willowa na pergolu z ohýbaného dreva a jednoduché stavebné techniky.

Tu je všetko, čo budete potrebovať na jeho získanie Drevená pergola postaviť sám:

– hrubé konáre z masívneho dreva (dlhé asi 2 metre)

– krátke rovné konáre a ozdobné vetvičky

– kladivo, nožnice, nožnice na strihanie, bočné nože (na odrezávanie hláv klincov)

– stavebné klince

– drôt

Krok 1: Najprv si dajte dohromady svoje materiály

Rustikálne pergoly remeselné materiály nápady suché drevo

Na stavbu použite sušené alebo čerstvé drevo. V prípade sušeného dreva musíte pred pribitím konárov najskôr vyvŕtať otvory. Zatiaľ čo v príklade vŕby sa používajú sassafras a tradičná vŕba, na vlastnú päsť je možné použiť iné druhy masívneho dreva Drevená pergola vyber si.

Krok 2: Zostavte dva obdĺžnikové rovnobežné bočné rámy

Nápady na stavbu pergoly s bočným rámom

Zostavte dve bočné časti. Vďaka tvaru X je konštrukcia robustná a bezpečná. Tip: Keď trafíte klince, je lepšie nechať aspoň 5-7 cm voľného konca, aby ste sa vyhli rozdeleniu medzi.

Krok 3: pridajte ozdobu k bočnému rámu – Tenké vŕbové vetvičky a popínavé rastliny by z vás urobili nežné dekorácie Drevená pergola. Pomocou niektorých ozdobných vetvičiek vytvorte na bočnom ráme atraktívny vzor. Konáre dodávajú estetický prvok a poskytujú mrežu pre meandrujúce vinice. Willow tu vytvára sériu gotických oblúkov, drží ich na mieste klincami a prebytočnými vetvičkami odrezáva nožnicami. Tip: čím hrubšie drevo, tým väčší klinec.

Krok 4: vložte hornú časť na miesto

Drevená pergola-postavte si vlastné kroky Poznámky

Ak chcete vytvoriť trojuholníkový štít pre hornú časť Drevená pergola Na vytvorenie zostavte hrubé konáre dohromady. Vytvorte dva trojuholníkové štíty.

Krok 5: ozdobte štít – Pridajte ozdobné tyčinky alebo vetvičky na ozdobenie štítu. Nadbytočné vetvy je možné odrezať

Krok 6: zostavte pergolu – Bočné rámy zaistite väčšími klincami a hore položte štíty. Potom urobte krok späť, aby ste zistili, či všetko sedí a pergola je hranatá.

Krok 7: Umiestnite do latovania v strede hornej časti pergoly

Rustikálne nápady na stavbu drevenej pergoly

Strešné laty slúžia ako podpera a sú pripevnené k obom štítom. Môžete pridať, ktoré lamely.

Krok 8: Nainštalujte rohové konzoly na prednú a zadnú stranu tak, aby boli obe rovnobežné a Drevená pergola stojí vzpriamene.

Krok 9: Aby ste získali extra podporu, môžete vedľa pergoly umiestniť dlhé kovové kolíky a pomocou nožičiek extra zaistiť nohy pergoly. Tip: Predĺžte životnosť rustikálnej pergoly tým, že ju postriekate zmesou 2 dielov ľanového oleja a 1 dielu terpentínu. Po dokončení použite rozprašovač s pumpičkou a vyčistite hrot.

Drevená pergola od Bima Willow 

Bim Vŕbový dizajn pergoly DIY

Drevená pergola so zaujímavou ozdobou

Vstupné drevo pergola