Pergola a altánok

Bioklimatická pergola – moderné zastrešenie záhrady a terasy

Bioklimatická pergola-bazén-terasa-záhrada-záhradný nábytok-moderný

Ak hľadáte krytinu na pergolu na terasu alebo do záhrady, ktorá by sa dala prispôsobiť neustálym zmenám počasia, potrebujete niečo medzi markízou a verandou. A bioklimatická pergola ďalší priestor pripravený na život. Nová „bioklimatická“ technológia je zameraná na slnečné žiarenie a má čo ponúknuť, pokiaľ ide o ochranu pred počasím. Ponúkame informácie o mnohých výhodách moderných zastrešení pergoly.

Bioklimatická pergola ako krytá terasa

Bioklimatická pergola-terasa-záhrada-bazén-ozelenenie-zastrešenie

Vďaka bioklimatickej technológii je moderná strecha pergoly okamžite prispôsobená slnečnému žiareniu. Skladá sa z niekoľkých lamiel, ktoré sú prepojené v systéme. Tieto sú elektronicky nastaviteľné a umožňujú tak optimálnu ochranu a využitie obytného priestoru. Teplota je regulovaná a terasa je chránená pred prehriatím. Vďaka senzoru vetra a dažďa je tiež možné, aby sa bioklimatická pergola automaticky prispôsobila počasiu.

Bioklimatická pergola poskytuje ochranu pred slnečným žiarením a búrkami

Bioklimatická pergola-lamely-ochrana pred slnkom-terasa-vonkajšia-záhrada

Vďaka nastaviteľným lamelám sú bioklimatické pergoly stále dôležitejšie. Dokonale sa prispôsobujú novým požiadavkám spotrebiteľov a zodpovedajú potrebám ich nového životného štýlu. Práve týmto vlastnostiam vďačia za svoj úspech, zatiaľ čo trh s markízami v súčasnosti prichádza o peniaze, pretože nie sú tak prispôsobivé a flexibilné.

Pergola strecha z hliníkových lamiel – bioklimatická pergola

Bioklimatické pergoly-lamely-detail-pohľad-ochrana-súkromia-ochrana pred dažďom-počasie

Ako nový, obzvlášť krásny a flexibilný výrobok, tieto moderné pergoly nie sú navrhnuté len na základe bioklimatických princípov, ale sú podľa toho aj vyrábané. Použitím materiálov, ktoré neškodia ľuďom ani životnému prostrediu, je možné výrobky popredných výrobcov, akými sú Solisystem, Biosun a Corradi, zaradiť do súčasného úsilia o životný štýl v záujme životného prostredia..

Bioklimatická pergola od Solisystemu

Bioklimatická pergola -moderné-ľadové lišty-vzdušná-slnečná ochrana-ochrana pred dažďom

Bioklimatická pergola od Solisystemu je diaľkovým ovládaním okamžite prispôsobená slnečnému žiareniu a umožňuje tak optimálnu ochranu pred búrkami, dažďom, snehom alebo vetrom. Nastaviteľné lamely zaručujú príjemný prísun čerstvého vzduchu pri vysokých vonkajších teplotách a vytvárajú takmer prirodzené vetranie, ktoré pôsobí proti skleníkovému efektu. Súčasne je tu použiteľný tieň.

Bioklimatická pergola pre moderný a celkom funkčný dizajn terasy

bioklimatická-pergola-biela-terasa-moderná-ochrana pred slnkom-ochrana pred dažďom

Bioklimatická pergola od Solisystemu pozostáva z niekoľkých nastaviteľných lamiel zo 100% hliníka. Prirodzeným vetraním pomáhajú regulovať teplotu a vytláčať nahromadené teplo. Materiál a konštrukcia lamiel zaisťuje odolnosť proti vetru až 180 km / h a odoláva snehovému zaťaženiu až 300 kg / m².

Bioklimatická pergola – celoročné využitie

bioklimatická-pergola-terasa-drevo-dosky-trávnik-záhrada-živý plot

Bioklimatická pergola má mnoho plusov a je obzvlášť flexibilná z hľadiska dizajnu. Nosná konštrukcia pozostáva z ocele s práškovým nástrekom a v prípade potreby je možné ju dookola zaskliť. K dispozícii je tiež možnosť infračerveného vykurovania. To umožňuje použitie v chladnom období.

Na mieru alebo štandardne – pergola, krytá terasa alebo pavilón, všetko je možné

bioklimatická-pergola-záhradné tienenie-slnečná ochrana-terasa-drevené palubovky-záhradný stôl-moderné

Dokonalý kryt pergoly alebo terasy je možný len vtedy, ak je vyrobený na mieru. Štandardné prevedenie môže byť obzvlášť vhodné, ak je požadovaná konštrukcia ako altánok alebo pavilón. V opačnom prípade by mala byť pergola dokonale prepojená s budovou alebo terasou. Budú navrhnuté individuálne, čo určite splní najvyššie nároky.

Moderný a funkčný vonkajší dizajn s pergolou 

bioklimaticko-pergola-pavilón-voľne stojace-konštrukcia-záhradné-ležadlo

Aby ste sa podrobne zoznámili s existujúcimi možnosťami pergoly, je vhodné nechať si poradiť naživo. Na výstaviskách môžete získať presné informácie o vybraných produktoch a bližšie si ich prezrieť. Nájdite si najbližšiu predvádzaciu miestnosť a nájdite ten správny model pre vás.

Bioklimatická pergola s moderným dizajnom od Solisystemu 

bioklimatická-pergola-lamely-večerné-osvetlenie-záhradný-nábytok-zastrešenie

Bioklimatická pergola je ideálnym kompromisom pre zimnú záhradu a markízu. Držiaca konštrukcia je stabilná a robustná, takže odoláva všetkým poveternostným podmienkam. Vďaka stabilite je tento rám možné rozšíriť. V prípade potreby môže byť úplne alebo len čiastočne zasklený, napríklad na severnej strane. Pokiaľ ide o ochranu súkromia, existuje možnosť inštalácie panelov na jednej strane alebo zatváranie systému zvislou markízou.

Večer používajte vonkajší systém – osvetlenie to robí

bioklimatická-pergola-večer-tma-osvetlenie-pavilón-záhrada-voľne stojaca

Na želanie je možné integrovať LED osvetlenie, ktoré je možné stále veľmi rozmanito nastavovať. Svetlo vytvára ucelenú, novú vonkajšiu atmosféru a robí krytú oblasť ešte všestrannejšou. Moderná pergola, vhodná pre súkromné ​​aj komerčné aplikácie, optimalizuje vonkajší priestor ako žiadny iný systém.

Moderná pergola s nastaviteľnými strešnými panelmi – model Arlequin od Solisystem

bioklimatický-pergola-profily-farebné-farebné-arlekýn-solisystém

Hliníkový kryt terasy „Arlequin“ sa líši od ostatných bioklimatických pergol plochými farebnými panelmi. Je to optimálna kombinácia medzi markízou a skladacou strechou a umožňuje jedinečné a hravé použitie. Rámové dosky sa posúvajú pohybom tyče, čím sa vytvárajú rôzne veľké tiene a slnečné sektory.

Bioklimatická pergola od popredného výrobcu – Biosun

bioklimatická-pergola-terasa-zastrešenie-drevené fošne-moderný-záhradný stôl

Biosun je ďalším francúzskym výrobcom striech a systémov pergoly na použitie v záhrade a na terase. Spoločnosť sa v tomto odvetví presadila vďaka svojim udržateľným riešeniam a kvalite, ktorú ponúka. Ich výrobky umožňujú terasu pohodlne využívať ako voľný čas, a prečo nie ako pokojný kútik na popoludňajší spánok.

Regulujte slnečné žiarenie a cirkuláciu vzduchu – prostredníctvom bioklimatickej pergoly

bioklimatická-pergola-terasa-drevo-dosky-ozelenenie-moderné

Lamely, ktoré je možné otáčať o 175 °, umožňujú optimálne využitie po celý deň napriek slnečnému žiareniu a vlhkosti. V závislosti od orientácie terasy je možné terasu využívať takmer celý deň. Lamely chránia pred slnkom počas dňa a vlhkosťou večer. Keď prší alebo fúka, lamely sa automaticky zatvárajú, aj keď tam nie ste, môžete ich nastaviť pomocou diaľkového ovládača.

Keď technológia umožňuje optimálnu ochranu a využitie obytného priestoru

bioklimatická-pergola-zastrešenie terasy-hliník-moderná-terasa-vonkajšie

Terasa vystavená najrozmanitejším poveternostným vplyvom vôbec nevyzerá vábne. Máte teda obytný priestor, ktorý v konečnom dôsledku nemožno využiť. Lamelová strecha optimalizuje vonkajšiu oblasť a vytvára v jej okolí nové prostredie. Vďaka systému kontroly vody navyše terasa zostane vždy suchá.

Pergola sa stáva druhou obývačkou – bioklimatickou technológiou

bioklimatická-pergola-terasa-záhrada-bazén-terasa-strešné osvetlenie

Bioklimatická technológia nestanovuje žiadne limity. Lamelová strecha, keď je zatvorená, chráni pred dažďom a slnečným žiarením. Keď je slnko vonku, lamely sa dajú postupne otvárať a vpustiť dovnútra toľko tepla a svetla, koľko chcete. Keď prší, zatvoria sa a v prípade potreby otvorená poloha lamiel umožní vzdušné, nádherne letné opaľovanie.

Stredomorský nádych so strechou pergoly z talianskeho Corradi

bioklimatická-pergola-more-moderná-terasa-drevené-fošne-biela

Samonosná bioklimatická pergola z hliníka s exkluzívnym dizajnom je „Eteria“ od Coradi, Taliansko. Má okolitý odkvap s integrovaným zberom vody v stĺpiku a je úplne zaistený tesnením. V závislosti od zariadenia zariadenie ponúka úplnú alebo čiastočnú ochranu pred slnkom. Dokonalá klimatizácia a bezpečná ochrana pred dažďom umožňujú používanie takmer po celý rok. V zime je možné systém používať iba vtedy, ak je zatvorený. Otočné lamely nevydržia zaťaženie snehom.

Bioklimatická pergola – voliteľné možnosti dizajnu 

bioklimatická-pergola-trávnik-záhradná-pavilón-hliníkovo-oceľová konštrukcia

Pre rám je voliteľne možné vybrať niekoľko farieb z palety farieb RAL. Toto je dosiahnuté ako práškový povlak a tým je zaručená životnosť a ochrana proti korózii. Na požiadanie je možné integrovať aj LED osvetlenie, ako aj rôzne senzory, ktoré merajú teplotu a zrážky. Výška systému sa môže líšiť, odporúča sa však od 2,80 m.

Zastrešenie pergoly a voliteľné príslušenstvo – tienenie, clony na ochranu osobných údajov, sálavé ohrievače, osvetlenie atď.. 

bioklimatická-pergola-biela-terasa-tienenie-slnečná ochrana-ochrana súkromia

Zastrešenie pergoly založené na modulárnom systéme je nádherne vhodné ako rozšírenie domu, ale aj ako samostatná konštrukcia pri bazéne alebo na záhrade. Doplnkové voliteľné príslušenstvo, ako sú posuvné steny, sklopné vertikálne tienenie, osvetlenie, sálavé ohrievače a ďalšie, robí z už funkčného systému zastrešenú miestnosť, ktorú je možné prispôsobiť individuálnym potrebám kedykoľvek počas dňa alebo roka..

Bioklimatická pergola v súkromných priestoroch – ako prístavba alebo samostatná

bioklimatická-pergola-tienenie-zastrešenie-terasa-moderný-lamelový-záhradný-dizajn

Pergola v súkromnom sektore sa najlepšie inštaluje na stenu budovy s dvoma podperami z hľadiska nákladov a montáže. V každom prípade je vhodné po konzultácii s príslušným výrobcom prediskutovať presné miesto inštalácie, ako aj možné a rozumné možnosti. Odporúčame Solisystem, Biosun a Cordi.