Pergola a altánok

10 jednoduchých krokov, ako si postaviť záhradný domček svojpomocne

kroky, aby sa záhradný domček stal základnou konštrukciou

Pozrite sa na týchto 10 jednoduchých krokov, ako ho získať Postavte si vlastný záhradný domček môcť.

Najprv by ste mali nájsť to správne miesto pre záhradnú kôlňu na vašom dvore. Budete potrebovať základ, ktorý je približne jeden a pol štvorcových stôp. Pred stavbou domu si prečítajte pokyny pre záhradníctvo vo svojom obytnom priestore. Na základnú konštrukciu použite 12 drevených stĺpov okolo 60 cm. Pre väčšiu trvanlivosť môžete na drevo použiť tužidlá.

Postavte si vlastný záhradný domček na sezónne využitie

schody do záhradnej chatky si urobte hliníkový strop

Ak máte a Postavte si vlastný záhradný domček najlepšie je to urobiť v blízkosti vašej záhrady, aby bol prístup ľahší .. Na strechu použite vlnité hliníkové plechy. Výsadbovú stanicu si teda môžete postaviť v tieni. Ak chcete nastaviť verziu na niekoľko sezón, môžete na steny použiť aj listy z polykarbonátového plastu. Tak si vytvoríte skleník na zimu.

Postavte si záhradný domček svojpomocne s kvetináčom na okno

kroky do záhradnej chatky, urobte si okná z kvetináča

Ak to urobíte Postavte si vlastný záhradný domček, ľahko vyrobíte aj rastlinné nádoby na okno. Vezmite vzduchové kanály, ktoré potom naskrutkujte na okenný parapet. Potom tam môžete jednoducho vložiť kvetináče.

Záclonová tyč zo škrabky

schody do záhradného domčeka si postavte škrabancovými železnými závesmi

Vešiaky na nechty nad oknom a vešajte škrabku. Vo svojej záhradnej chatke budete mať teda vlastnoručne vyrobenú záclonovú tyč.

Miesto oddychu

schody do záhradného domu, urobte si miesto na oddych

Ak chcete postaviť záhradný prístrešok, môžete sa rozhodnúť pre umiestnenie pod strom v záhrade. Tiene stromov dodajú pocit zenu.

Vyrobte si fontánu na relaxáciu

kroky na stavbu záhradného domčeka vlastnými studňami

Pre pocit relaxácie môžete vedľa letohrádku postaviť fontánu. Vykopte dieru dostatočne hlbokú na plastové vedro. Okraj vedra by mal byť vyrovnaný s úrovňou zeme. Potom tam vložte čerpadlo studne a prikryte ho terakotovým hrncom s niekoľkými otvormi. Naplňte dieru kamienkami a vodou, aby hrniec držal na svojom mieste. Na vrch položte keramickú guličku a spojte otvor v guličke s otvormi v hrnci a pumpe. Máte teda vlastnoručne vyrobenú fontánu pre svoj záhradný domček.

Na strechu použite drôt

kroky, aby sa záhradný domček stal pohyblivou strechou

Ak chcete urobiť strechu na horúce letné dni, budete na tento účel potrebovať drôt. Prevlečte to cez strešný nosič a na drevený rám strechy zaveste látkový poťah s otvormi. Keď vytiahnete drôty cez otvory, krycie dosky z látky sa môžu pohybovať. Pomocou upínacích čeľustí pripevnite drôt k drevenému rámu strešnej konštrukcie.

Jedáleň v záhradnej chatke

kroky k vybudovaniu vlastnej záhradnej chatky s jedálňou

Ak to urobíte Postavte si vlastný záhradný domček, môžete sa rozhodnúť pre inú aplikáciu. Premeňte stánok na útulný jedálenský kút. Pomocou závesov dodáte stavbe chladný vzhľad. Konštrukciu navrhnite podľa rovnakého princípu ako strešná konštrukcia. Elektrické vedenie môžete pridať aj vtedy, ak potrebujete osvetlenie na večeru v záhradnom prístrešku.

Dláždená cesta z kameňov

po schodoch do záhradnej chatky si urobte mleté ​​kamene

Na návrh podlahy v záhradnom prístrešku môžete použiť ozdobné kamene. Kamenné dosky umiestnite priamo do zeme. Vzdialenosť medzi doskami je možné vyplniť kamienkami. Ak nie je pôda dostatočne stabilná, odporúča sa najskôr vykopať základ. Potom ho naplňte pieskom alebo drveným kameňom.

Elegantné zariadenie

schody k samotnému záhradnému domčeku sú elegantným zariadením

Pre väčšiu eleganciu a štýl môžete do konštrukcie záhradného domčeka zabudovať okná a postaviť pred neho jedálenský stôl. Keď je pekné počasie a chcete si užiť okolie, môžete jednoducho zatiahnuť závesy, ktoré pôsobia ako steny. Dávajte pozor, aby ste medzi podlahou a spodkom závesov nechali malý priestor, aby sa príliš rýchlo nezašpinili.