Pergola a altánok

Záhradný domček ako domáca kancelária: spisovateľka v Melbourne presúva písací stôl na vidiek

Ešte pred koronavírusom narastajúci počet samostatne zárobkovo činných osôb spôsobil, že potreba zariadení domácej kancelárie raketovo narástla. Od začiatku koronakrízy boli miestnosti v mnohých domoch prerobené na domáce kancelárie. Aby to v dome nebolo tesné, stále viac ľudí sa rozhoduje presťahovať svoje pracoviská na vidiek. Mladá spisovateľka v Melbourne si zriadila letný dom ako domácu kanceláriu. Boli sme fascinovaní konceptom aj konečným výsledkom!

Záhradný prístrešok ako domáca kancelária: vysadená fasáda

Záhradný dom so zasadenou fasádou sa stáva domácou kanceláriou

Mladá spisovateľka chcela domácu kanceláriu, kde by mohla dať voľný priechod svojej predstavivosti. Preto si vo svojej záhrade vybrala tichý kútik, kde môže žasnúť nad svojou zelenou oázou a zároveň ju neruší hluk z ulice a zvuky v dome. Aby sa moderný dom harmonicky začlenil do krajiny, bol celý vysadený brečtanom. Rastlina rozbíja prísne geometrické tvary spisovateľského štúdia a dodáva fasáde prirodzený nádych. Súčasne chráni záhradný domček pred silnými slnečnými lúčmi a funguje ako prírodná tepelnoizolačná vrstva. Pretože brečtan absorbuje oxid uhličitý, zelená fasáda zlepšuje kvalitu vzduchu. Popínavá rastlina tiež poskytuje ďalšie prostredie pre čmeliaky a množstvo príležitostí na hniezdenie vtákov.

Garenhaus ako domáca kancelária vchod so sklenenými dverami a brečtanom na fasáde

Aby záhradný prístrešok slúžil ako domáca kancelária, mal by byť predovšetkým navrhnutý tak, aby bol funkčný. Preto má dvoje vchodové dvere a je prístupný nielen zo záhrady, ale aj zadnými dverami z ulice. Môžu sa tam organizovať aj stretnutia s manažérmi alebo kontaktnými osobami. Aby sa optimalizoval dopad svetla, rozhodli sa architekti vyrobiť všetky dvere zo skla. Slnečné svetlo vstupuje do domácej kancelárie aj prostredníctvom strešného okna a veľkorysého zasklenia vpredu. To znamená, že písací stôl mladého spisovateľa je vždy dobre osvetlený..

Zasaďte záhradný domček brečtanom a zmodernizujte fasádu

Vo večerných hodinách úspešná kombinácia priameho a nepriameho svetla vytvorí v domácej kancelárii útulné prostredie. Stropný LED pásik rozptyľuje mäkké svetlo v miestnosti, dve stolové žiarovky osvetľujú oblasť písania. Na fasáde bolo dokonca nainštalované záhradné osvetlenie, aby ste sa mohli diviť vonkajšej oblasti aj po západe slnka. Osvetlená bola aj cesta k záhradnému domčeku.

Ak záhradný prístrešok slúži ako domáca kancelária: Priestorovo úsporný interiérový dizajn

Záhradný domček ako písacie štúdio so svetlíkom a drevenými stenami a drevenou strechou a písacím priestorom

Z vonkajšej strany záhradný domček zaujme udržateľným dizajnom, vo vnútri sa ukáže byť modernou krásou. Aby interiér pôsobil priestrannejšie, boli steny, podlaha a strop obložené drevom. Niekoľko políc na knihy ponúka dostatočný úložný priestor na kancelárske dokumenty, knihy a dekoratívne prvky. Steny sú striedmo zdobené obrázkami a fotografiami. V opačnom prípade je interiér jednoduchý. Skutočným vrcholom vo vnútri je jednoznačne veľké okno pred stolom. Umožňuje ďaleký výhľad do záhrady.

Záhradný prístrešok je vybavený policami na knihy a úložným priestorom pre domácu kanceláriu

Záhradný domček nemá klimatizáciu. Dve protiľahlé dvere sa dajú otvoriť, aby vzduch mohol v miestnosti voľne cirkulovať. To šetrí zdroje pre napájanie. Existuje tiež možnosť inštalácie fotovoltaického systému na strechu. Takýmto spôsobom je možné v zime vyrobiť dostatočné množstvo elektrickej energie na osvetlenie a vykurovanie. Udržateľné, funkčné a veľmi štýlové: moderný záhradný domček sa stal základným prvkom záhradného dizajnu. Ponúka ďalší obytný priestor a v prípade potreby sa dá premeniť na kreatívnu hobby miestnosť alebo domácu kanceláriu.

Záhradný prístrešok ako domáca kancelária: Veľké okno umožňuje jasný výhľad do záhrady

Altánok s brečtanom na fasáde ako izolačná vrstva

Využite záhradnú chatku ako domácu kanceláriu: Dobré osvetlenie je absolútnou nevyhnutnosťou

Altánok s oknom je prerobený na domácu kanceláriu

Správne miesto v záhrade: záhradný domček bol postavený v rohu

Záhradný prístrešok na rohu v pohľade zhora na plán záhrady

Dom má monopitchovú strechu a je vyrobený z dreva a ocele

Moderný záhradný domček s plánom stavby strešného okna

Projekt od Matt Gibson Architecture