Na zdravie

Magické účinky kokosového oleja na zdravie

Účinky aplikácie zdravia kokosového oleja

Vďaka svojim antibakteriálnym a protiplesňovým vlastnostiam môže mať kokosový olej mnoho priaznivých účinkov na naše celkové zdravie. Kokosový olej je zdravšia potravina pre srdce, ktorá môže podporovať správne fungovanie tela. Obsahuje zmes mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom, ktoré majú antioxidačné vlastnosti a pomáhajú pri vstrebávaní ďalších minerálov. Chcete vedieť viac o pozitívach Účinky kokosového oleja vedieť o našom zdraví? Ukážeme vám to v nasledujúcom prehľade:

Účinky kokosového oleja – znižuje hladinu cholesterolu

Účinky kokosového oleja na hladinu zdravého sušienkového cholesterolu

Táto superpotravina má vysoký obsah nasýtených tukov, čo zvyšuje „dobrý“ HDL cholesterol a znižuje riziko srdcových chorôb. Kokosový olej obsahuje neobvyklú kombináciu mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom – kyseliny laurovej, kaprylovej a myristovej, ktoré znižujú hladinu „zlého“ LDL cholesterolu.

Účinky kokosového oleja – It vám pomôže schudnúť

efekt-kokos-zdravé-chudnutie-náhrada

Triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, vyrobené z čisteného kokosového oleja, môžu urýchliť využitie energie v našom tele a zaistiť rýchlejší prísun energie v porovnaní s inými tukmi. Keď sa kokosový olej používa ako zdroj energie, nehromadí sa žiadne extra tukové bunky a neukladajú sa žiadne kilá navyše.

Efekt-kokos-zdravé-vlasy-vlhkosť-pokožka

Štúdia z roku 2011 ukazuje, že obvod pása ľudí, ktorí boli prepustení počas experimentu, sa znížil o takmer 3 cm po konzumácii 30 ml kokosového oleja denne počas štyroch týždňov. Účastníci by počas tejto doby nemali byť fyzicky aktívni ani držať prísnu diétu.

Kokosový olej hydratuje pokožku

Účinky kokosového oleja na zdravú, hebkú a hydratovanú pokožku

Kokosový olej by mohol byť použitý ako zvlhčovač, pretože obsahuje vitamín E a má prospešné antioxidačné vlastnosti. Tým sa zabráni možnému poškodeniu tkanív v tele. Údaje z prieskumov tiež ukazujú, že vďaka svojim antimikrobiálnym vlastnostiam môže byť kokosový olej nápomocný aj pri akné, ekzémoch, psoriáze a stafylokokových infekciách.

Účinok kokosového oleja na zdravú krémovú pokožku vlasov

efekt-kokos-zdravé-vlasy-pokožka