Domáce zvieratá

Domáce zvieratá

Transportná taška pre mačky a malé psy vám umožní objaviť svet

Prepravná taška pre mačky s výhľadom na okno-ružový batoh

Mačka Félicette bola ešte v roku 1963 súčasťou francúzskeho vesmírneho programu a je prvou a zatiaľ jedinou mačkou vo vesmíre! Nespomíname to bez dôvodu. the Transportná taška pre mačky, ktorý by sme vám chceli predstaviť v dnešnom článku má okrúhle okno, ktoré vyzerá ako helma Austronaut. Vaša mačka nemusí byť vyškolená ako astronaut, aby s vami mohla cestovať v tejto taške. Tento dizajn je skvelou alternatívou k bežným prepravným taškám a zaručuje cestu bez stresu pre vášho domáceho maznáčika!

Transportná taška pre mačky – ako malí austronauti na Mesiaci

Prepravná taška pre mačky výhľadové okno podobné helme austronauta

Aj keď psy radi chodia na prechádzky, von z domu je pre mačky čistý stres. Domáce mačky sú plaché a vždy sa musia cítiť chránené. Ale milujú sledovať svet oknom. Preto sa zdá, že táto transportná taška dokonale vyhovuje potrebám mačiek a stres je ušetrený.

Transportná taška pre mačky vybavená priezorom

Transportná taška pre mačky

Dizajn pochádza od spoločnosti U-Pet, ktorá bola založená v roku 2013 a vyznačuje sa veľmi dobrou kvalitou a modernou estetikou. Transportný vak je možné otvoriť do strany pre ľahký vstup a výstup, zatiaľ čo sieťované vložky a otvory v tkanine zaisťujú dobrú cirkuláciu vzduchu. K dispozícii sú rôzne modely: batohy, peňaženky, športové tašky a dokonca aj nákupné vozíky.

Elegantný dizajn a trendové farby

transportný vak-mačka-otvory-okno na sledovanie vzduchu

Transportné vaky na bubliny sú vyrobené z netoxických, umývateľných materiálov a zaručujú pohodlie zvieraťa počas cesty do vonkajšieho sveta. Vaky sú k dispozícii na Amazon.de a na oficiálnom webe U-Pet. Pozrite sa aj na zábavné obrázky, ktoré zákazníci nahrávajú! Onedlho vám vyčaria úsmev na tvári!

Mäkko polstrované vnútro

Transportná taška pre mačky útulná a teplá vo vnútri

S niekoľkými vzduchovými otvormi

Transportný vak pre mačky otvory-vzduch-dýchať

Cestujte bez stresu

transportná taška-mačky-malé-psy-objavte-svet

moderná taška cez rameno v ťavej farbe

transportná taška-mačky-posol-poštár-taška-ťava-farba

Peňaženka pre mačky

transportná taška-mačka-peňaženka-model-tkanina-okienko na prezeranie

pevný batoh v žltej farbe

transportné vrecko-mačky-žltý-batoh-cestovanie-sféra-okienko na prezeranie

Transportná taška pre mačky s kolieskami 

transportná taška-mačky-cestovný kufor-rolka-kľučka-okno

Transportný vak sa dá pohodlne otvoriť z boku

prepravná taška-mačka-koža-batoh-okienko na prezeranie

prepravná taška-mačka-bočné-otváracie-zips

Športový model prepravnej tašky pre mačky

transportná taška-mačky-športový-vzhľad-čierno-ružová

Štýl a pohodlie v jednom

transportná taška-mačky-tyrkysovo-modrá-ruksak

Viac informácií nájdete na Web U-Pet

Read more
Domáce zvieratá

Králik v byte: nápady a tipy na zdobenie

králičia ohrada-izbová-izbová-moderná-drevená-izba

Ak ste sa teraz rozhodli pre kúpu králikov, prirodzene vyvstáva otázka: ako vyzerá perfektný králičí výbeh v byte? Ako im môžem ponúknuť dobrý domov, kde sa budú cítiť príjemne? Králiky potrebujú výrazne väčšiu voľnosť pohybu, ako umožňujú štandardné králičie klietky. Z tohto dôvodu sa mnoho majiteľov králikov rozhoduje pre samostatne postavený výbeh, ktorý spĺňa potreby násypky s dlhým uchom. Dnes vám dáme pár tipov na držanie králikov v byte a nápady na vybavenie výbehu.

Najlepšie umiestnenie pre výbeh pre králiky v byte

králik výbeh-vnútri-izba-komoda-obývačka

Pred plánovaním perfektného výbehu pre králiky musíte nájsť správne miesto. To tiež spravidla rozhoduje o veľkosti výbehu pre králiky. Aby sa králiky cítili príjemne, potrebujú určitý priestor a veľkú voľnosť pohybu. Vďaka svojmu prirodzenému správaniu chcú mať možnosť voľne behať, hrať sa a pohybovať sa. Ak je v byte dostatok miesta, môžete si pre králiky navrhnúť vlastnú izbu. Ale to nie je k dispozícii každému.

králik-výbeh-izbový-2-králik-komoda-prerobiť

Zamyslite sa nad tým, či môžete využiť výklenok alebo povalu. Priestor pod schodiskom nie je príliš vhodný, pretože je tu príliš veľa premávky a králiky by si neoddýchli. Králiky by mali mať svoje súkromie, ale tiež by nemali rušiť váš spánok, napríklad keď sa chcú hrať o 5 hod. Ohrada by preto nemala byť, ak je to možné, v spálni alebo detskej izbe. Vhodnejšia je obývačka a pracovňa.

Vyhnite sa slnku a prievanu. Je dôležité, aby králiky mali tmavé škvrny, na ktorých si môžu zvieratá nerušene dopriať popoludňajší spánok. Neumiestňujte preto výbeh priamo k ohrievaču, pod okno alebo na miesto, kde je prievan. Pretože králiky majú citlivé pľúca, nemali by ste v miestnosti fajčiť ani zapaľovať vonné tyčinky.

Akú veľkosť má ohrada pre králiky v byte?

mriežka drôteného výbehu pre králiky

Králiky sú zvieratá zo sociálnych skupín a mali by ich vždy držať najmenej dvaja ľudia. Na jedného králika by mal byť priestor najmenej jeden meter štvorcový. V ideálnom prípade brána vedie k väčšiemu behu s dodatočnou plochou najmenej 3 metre štvorcové, aby králiky mohli dostatočne cvičiť. Beh je najlepšie obmedziť drôteným plotom. Výsledkom je minimálna plocha 5 metrov štvorcových pre klietku a vonkajší priestor. Ak nemôžete ponúknuť túto minimálnu plochu, v záujme zvierat je lepšie nechovať králiky.

králik-aktívne-cvičenie-ráno-večer

Žiadne zviera nechce stále sedieť v klietke. Bez ohľadu na veľkosť výbehu by sa králikom malo umožniť voľný pohyb v zabezpečenom byte alebo vo vonkajšom výbehu každý deň. To zaručuje dostatok priestoru a herných príležitostí. Králiky sú aktívne ráno a večer; deň zvyčajne trávia spánkom. Vždy sa však musíte sami rozhodnúť, kedy opustíte svoju ohradu; nútené cvičenie je pre vás spojené so stresom. Váš domov by mal byť vždy voľne prístupný. Keď sú vystrašení, radšej sa uchýlia do svojej nory. Vždy dbajte na to, aby mali králiky vždy, keď sa minú, prístrešie, jedlo a vodu.

králičí výbeh-chodba-v-mriežke-zariadenie

Ako vysoký musí byť výbeh pre králiky?

Králiky môžu skákať vysoko a preskočiť tak vonkajšie steny vonkajšieho výbehu. Ako ohraničenie svojho bytu by ste si preto mali naplánovať výšku 80 až 100 cm.

králik výbeh-nábytok-hojdacia sieť-koberec-drevený dom

Ako je byt zabezpečený?

Králiky vo vašom dome číhajú na mnohé nebezpečenstvá a tieto by ste mali dôsledne eliminovať, ak chcete nechať králiky voľne sa pohybovať.

 • Králiky milujú káble a drôty. Jedno uhryznutie môže byť smrteľné. Káblové hadice môžu vášmu králikovi zachrániť život.
 • Zásuvky by mali byť vybavené ochranou detí.
 • Všetky izbové rastliny by mali byť umiestnené mimo dosahu králikov, aby nedošlo k otrave.
 • Medzery, výklenky a malé medzery by mali byť buď zarovnané alebo zablokované drôtom
 • Zaobstarajte si detskú schodiskovú bránu, ak chcete, aby sa vaše králiky nemohli pohybovať po schodoch hore a dole.

Králiky okusujú takmer všetko, čo majú na dosah. Jedzte tapety, hryzajte koberce, škrabance na parkety, hryzajte nábytok a pohovku. Aby ste predišli poškodeniu domova, nenechávajte králiky počas cvičenia bez dozoru.

Vhodný materiál na stavbu výbehu pre králiky

králičí výbeh-miestnosti-samostatný-byt-drevené-rampy-zámok-králičie kráľovstvo

Ak chcete postaviť výbeh pre králika sami, nemali by ste dbať len na správnu veľkosť, ale aj na správny materiál. Všetky materiály, ktoré použijete, musia byť žuvateľné a netoxické. V závislosti od toho, ako chcete, aby váš výbeh pre králiky vyzeral, a od toho, čo potrebujú vaše králiky, máte k dispozícii mnoho možností..

drevo

Väčšina neošetrených druhov dreva funguje dobre, napríklad borovica. Čím je drevo mäkšie, tým ľahšie ho zviera obhrýza. Preglejka sa bežne používa vo vonkajších králičích halách. MDF môže obsahovať malé množstvo formaldehydu, a preto nie je vhodný. Panely OSB sú lacné. Ponúknite zvieraťu niečo iné, napríklad malé konáre z mäkkého dreva, ktoré môže hrýzť.

králičia ohrada-police-drevo-vysoká-mriežka-nábytok

plast

Prvky vyrobené z plexiskla a penových panelov z PVC sú vhodné aj do výbehu pre králiky a spravidla majú drevený rám. Táto hranica umožňuje nerušený výhľad do ohrady, ale je drahšia. Alternatívou sú aj dvojstenné listy, ktoré však nepreukazujú odolnosť voči hryzeniu.

Farby, laky a glazúry

Použite farbu na vodnej báze podľa DIN EN 71.3, ktorá sa používa aj na maľovanie hračiek. To je zdraviu neškodné. Ak zviera nemá možnosť hrýzť, môžete zvonku použiť bežné farby na vodnej báze. Vo vnútri môžete nechať drevo neošetrené a podlahu chrániť iba vhodnou podlahovou krytinou. Lakované drevo má tú výhodu, že sa dá zotrieť.

Drôt pre výbehy pre králiky

Zaistený drôt je bodovo zváraný, dostatočne tesný (nie príliš široké pletivo) a dostatočne hrubý (hrúbka drôtu najmenej 1,0 mm). Kuracie a voliérové ​​drôty sú skvelou alternatívou kuracieho drôtu. Najlepšie je použiť voliérový drôt s veľkosťou ôk max. 19 x 19 mm a hrúbkou drôtu najmenej 1,2 mm.

králičí výbeh-nábytok-dekorácia-voliérový drôt

Podlahy

Podlahová krytina v ohrade pre králiky by mala byť trvanlivá a ľahko sa čistí. Linoleum a vinyl sú vždy dobrou voľbou, pretože sú dosť lacné a dajú sa rezať na ľubovoľnú veľkosť. Nainštalujte podlahu pomocou obojstrannej pásky alebo lepidla na podlahy. Hrany je potom možné utesniť silikónom. Zabráni sa tým stekaniu kvapaliny alebo jej obhrýzaniu. Alternatívne môžete lepiť na soklové lišty z PVC.

Dlaždice je tiež dobrá voľba, ale je ťažké ju nainštalovať a je drahá. Pokiaľ by boli králiky príliš klzké, príliš by sa kĺzali. Odporúčame mozaikové obklady v kombinácii s protišmykovými podložkami.

hračky pre králiky z drevenej rampy

Police a rampy

Vytvorte vyvýšené pozorovacie body pre svoje králiky pomocou políc a ramp v ohrade. Ak je polica príliš nízka, napríklad menšia ako 30 cm, králik by bez pomoci ľahko skákal hore a dole. Pre vyššie police alebo lenivých králikov pridajte rampu, aby sa ľahko dostali na poschodia. Rampy pripevnite pod uhlom 20-30 stupňov a pre lepšie uchopenie prilepte malé prúžky dreva zhruba 5 cm od seba. Ďalšou alternatívou by bolo niekoľko malých políc, ktoré slúžia ako schody alebo mačací strom s vhodnými policami pred podlahami. Tieto zaberajú menej miesta ako rampa.

králičia ohrada-ikea-komoda-rampa-police

Zariadenie

Najdôležitejšie položky, ktoré by nemali chýbať v žiadnom výbehu pre králiky, sú:

 • Vodné žľaby – Buď dávkovač vody pripevnený k králičej koľajnici, alebo podávajte vodu v miske na kŕmenie
 • Miska na kŕmenie je podľa možnosti vyrobená z ťažkého materiálu
 • Stojan na seno – perfektné sú aj dávkovače tašiek IKEA alebo odpadkové koše VARIERA.

králik-ohrada-2-králik-ratan-prestieranie-ikea-slama

 • Vrh – V závislosti od druhu chovu, plemena a stravy môže byť ideálny iný druh slamy. Na podstielku je vhodné dať hrubú vrstvu slamy alebo sena.
 • Ústupy, kde môžete nerušene spať a odpočívať. Zaistite, aby tieto položky boli tiež umývateľné. Domy s plochou strechou, útulné jaskyne a hojdacie siete, ktoré sa perfektne hodia aj pod lakované stoly IKEA, sú veľmi obľúbené. Ako úkryty slúžia aj kartónové škatule, korkové rúrky, korkové jaskyne, drevené mostíky z vŕbových konárov a košíkov.

zajacia ohrada-zariadenie-teepee-deka

Pracovné príležitosti

Pri nastavovaní výbehu pre králiky môžete svojej kreativite nechať voľný priebeh. Králiky milujú rozmanitosť a existuje mnoho spôsobov, ako zamestnať zvieratá. Tunely a rampy sa zmenia na skutočné dobrodružné miesta. Tu je niekoľko ďalších nápadov:

 • Kopací box so slamou alebo pieskom – plastový box zo železiarstva naplnený hracím pieskom
 • Rašelinový tunel napríklad Busa hrací tunel z IKEA
 • Kŕmna veža a držiak na vetvičky – králiky radi hryzú a odkôrňujú čerstvé vetvičky. Na odvrátenie ich pozornosti od ostatných predmetov je možné použiť čerstvé konáre. Konáre je možné vložiť do tehly.
 • Kartónové škatule a rolky na zahryznutie
 • Prekážky na preskakovanie
 • malé možnosti lezenia a vyvýšené sedenie, napríklad plastové stoličky ako vyhliadková plošina

výbeh pre králiky-zariadenie-drôt-hračky-prírodné vlákna

Pri nastavovaní výbehu pre králiky sa orientujte podľa prirodzených potrieb a fyzických možností zvierat. Králiky vždy potrebujú bezpečný úkryt, toaletu, stojan na seno a vodu. Vždy dbajte na to, aby ste neblokovali celú klietku a aby mali králiky dostatok priestoru na beh a skákanie. Zamyslite sa nad tým, ktoré bežné položky do domácnosti by bolo možné použiť aj ako zamestnanie pre králiky. Určite by ste prišli s niečím originálnym!

Read more
Domáce zvieratá

Smiech je zdravý: 21 vtipných grimas na zvieratách

vtipná grimasa-zviera-v-zoo-žirafa

Mnohí z nás majú sklon ctiť si zvieratá pre ich príležitostnú milosť a krásu a pre to, čo sa javí ako určitá čistota mysle. Sú rovnako náchylní na chyby a chvíle atypického rozpakov ako my ľudia, čo týchto 21 smiešne Grimasy u zvierat dokonca to dokázať.

Zábavné grimasy so zvieratami – zábava pre celú rodinu

zvierací domček s vyvalenými očami

Foto cez: Imgur

Väčšina týchto zvierat s hlúpou tvárou, mierne povedané, s najväčšou pravdepodobnosťou len krúti hlavou alebo lapá po dychu, ale to neznamená, že by sme ich radi interpretovali. Ani my ľudia, ani zvieratá neustále pobehujeme a nerobíme si ksichty, ale kamery majú niekedy tú vlastnosť, že zaznamenávajú okamih desatiny sekundy, keď nám to nepríde také fotogenické ako obvykle. Zábavná obrazová galéria o 21 zábavné tváre zvierat je zábavné a odporúčané pre celú rodinu.

Naše obľúbené doma – zábavné tváre na zvieratách

malé mačiatko sa hrá doma

Foto cez: Mandy Frediani

Malé mačiatka sú nielen roztomilé a prítulné, ale rovnako ako malé deti sa veľa hrajú, keď sú ešte deti. Šnúrka na podlahe alebo vaša natiahnutá ruka s prstami na posteli, ktoré sa pohybujú pomaly, spôsobia, že mačky ukážu jazyk alebo budú pohybovať očami všetkými smermi. Môžete použiť smiešne tváre u zvierat sRýchlo ich navždy uchovajte pomocou fotoaparátu.

Dobré ráno obrázky na stiahnutie zadarmo a výroky na zdieľanie

Krásne vianočné pozdravy, texty a príslovia pre zamestnancov, obchodných partnerov a priateľov

Priania kolegov na zotavenie: ukážkové texty, výroky pre každú situáciu

Je zábavné hrať, kedykoľvek

Mačka sa hrá s trávou v záhrade

Okno-strop-mačka-valcované-oči-hrajúce-

Psy, mačky a spolna-kreslo-zviera-pazúr-pes-s-zvláštnym vzhľadom

Pes s bielou kožušinou-jazykom natiahnutým bokom na kolenách

Rozkladacia pohovka-malý pes

Foto cez: theberry.com

Cat-in-the-garden-tree-spit-language-out

Pes-vodítko-na-koberci-čierny pes

Psík s natiahnutým jazykom na práčke

Rozkladacia pohovka-obývačka-pes-so zubami

malý čierny pes s jazykom sa chveje

Foto cez: xaxor

Tričko s pruhovaným stromom-Kapský-pes-na-zbrani

Foto prostredníctvom: Imgur

Na rade sú králiky

zábavné-grimasy-vo-zvieratách-králikoch-s jazykom

svetlohnedý zajačik s podivným vzhľadom a vyplazeným jazykom

Foto cez: Instagram

Pre návštevníkov zoo je to aj naďalej zábavné

Pakr-Zoo-medveď hnedý-ukazuje-jazyk

dva somáre v zoo-jazyk-a-zuby

Foto cez: Kristin Repsherová

Promenádny dom zvierat v zoo

trčí von jazyk-zviera-za plot

Ňufák-na-boku-nozdry-zviera-v-zoo

Lesné zviera-divoké zviera s jazykom

Read more
Domáce zvieratá

Skryť odpadkový kôš: V skrini, pod schodiskom + ďalšie skvelé nápady

Skryte podstielku v skrini pod umývadlom moderne

Krabica je nevyhnutná v každom dome a byte, kde žije mačka. V obchodoch je široký výber, ale odpadkový kôš môže byť skutočným tŕňom v oku. V súčasnosti je jedným z najobľúbenejších trendov integrácia bežných boxov do existujúceho interiéru. V dnešnom článku sa dozviete, na čo treba myslieť pri pokuse skryť odpadkový kôš!

skryť podstielku v prístupovom dome, ktorý otvára šatník

Mnohým majiteľom mačiek vadia aj malé drobky z podstielky pre mačky, ktoré im v byte sem -tam roztiahnu zamatové labky. Toalety s kapucňou riešia problém rozhádzaného výplňového materiálu, ale vyzerajú dosť podobne ako v prepravnom boxe a tiež sa ťažko čistia.

Uzavretá schránka s kapucňou predstavuje ďalší problém: ak je to jediné útulné a bezpečné útočisko pre mačku, domáce zviera ho môže použiť na spánok a odpočinok.

Podstielka skrýva pekne modernú vstavanú skriňu

Na rozdiel od náročných majiteľov domov sú mačky konzervatívnejšie: stále uprednostňujú najjednoduchšie otvorené boxy pred boxmi s kapucňou. Tieto sa však vôbec nehodia k modernému štýlu bývania. Ako by vyzeral odpadkový box uprostred modernej obývačky??

Ak vo vašom dome žije aj zásadová mačka, zvážte spôsoby, ako skryť podstielku, aby z nej mali úžitok zviera aj vy. To je možné! Pozrite sa, ako to robia návrhári a majitelia mačiek z celého sveta!

Kam skryť odpadkový kôš?

Podstielka šikovne skryje skrinku pod kuchynský drez

Odpadkový kôš je spravidla skrytý v kúpeľni alebo na chodbe. Kuchyňa by sa spravidla nemala brať do úvahy z hygienických dôvodov. A len veľmi zriedka má niekto v Nemecku oddelenú práčovňu. Pre mačku je dôležité, aby jej „tiché miesto“ bolo na pokojnom a nerušenom mieste ďaleko od miesta na kŕmenie a odpočinok.

Dôležitý je ľahký prístup k odpadkovému boxu

Prvou a najdôležitejšou úlohou majiteľa je zabezpečiť, aby malo zviera ľahký prístup k pelechu kedykoľvek počas dňa alebo v noci. Ak je box na odpadky v kúpeľni alebo na toalete, najlepším riešením je samostatný vchod pre domáceho maznáčika. Mačka musí byť tiež schopná bezproblémovo sa dostať dovnútra a von. Vstup by nemal byť vyšší ako 15 cm.

Skryte skriňu do vstavanej skrine.Lavičná chodba so zásuvkou na úložný priestor

Zamatové labky majú prístup na toaletu prostredníctvom vykrojených dverí v tvare siluety mačky. Všetko, čo potrebujete, je šablóna, skladačka, brúsny papier a farba.

Ak vám prekáža aj malý otvorený otvor, môžete použiť mačaciu klapku, ktorá sa otvára v oboch smeroch. Len majte na pamäti, že váš domáci tiger si na také dvere bude musieť zvyknúť.

Skryte odpadkový kôš za záves

Podstielka skrýva závesnú kúpeľňu pod umývadlo

Najľahší a najlacnejší spôsob, ako skryť podstielku pred zvedavými očami, je dať ju za záves. Je to tiež skvelý spôsob, ako ľahko zlikvidovať podstielku pre mačky a vyčistiť skrinku. Toto dizajnové riešenie bohužiaľ vyzerá veľmi vzdialene od akéhokoľvek moderného interiéru.

Podstielka štýlovo skryje komodu na chodbe

Populárnym riešením je vstavať skriňu do jednej zo základných skriniek. Hodí sa sem priestranná misková toaleta a môžete si tam uložiť aj príslušenstvo na čistenie. Ďalší bonus: podstielka pre mačky sa zaručene nerozprší na podlahu.

podstielka skriňa pre domáce zvieratá skrinka podstielka drevo biela obývačka

Mnoho majiteľov tiež upravuje staré truhly, lavice so sklopnými viečkami alebo nízke komody, aby štýlovo skryli odpadkový kôš. Veľmi obľúbená je aj úprava nástenných výklenkov a vstavaných skríň. Pozrite sa na skvelé príklady nižšie a získajte inšpiráciu pre svoj vlastný projekt! Nezabudnite vopred myslieť na praktický systém čistenia odpadkového koša. 

Podstielka šikovne skryje vstavanú skriňu pod schody ozdobné dvere skrinky

Podstielka štýlová skryť rodinný dom rovné schody vstavaná skriňa

Podstielka dekoratívne skryje vstavané skrine pod schody

Podstielka je štýlovo krásna v bielizni bielizne v skrini

Skryte rohovú lavicu boxu s úložným priestorom

Skryť lavičku so sklopnou sedačkou a práčovňou

Dekoratívna lavička skryť lavičku

Skryte skriňu v skrini. Dvere otvorené sivé predné strany

skryť podstielku vo dverách skrine zatvorenými matnými sivými prednými časťami skrinky

Podstielka pod umývadlo

Úkryt pre mačky a box na odpadky pod štvrťotáčkové schody

Odkladacia skrinka kuchynská skrinka so zásuvkou

Inštalačný box na lavičku arkýř skryť.png

Podstielka, lavička, skryť arkýř, čistý otvor

skryť veľký odpadkový kôš

veľký odpadkový kôš skryť písací stôl domácu kanceláriu

Odpadkový box dekoratívne skrýva prázdninový dom Mallorca Mediterranean

Podstielka v kúpeľni skrýva výklenky zo sadrokartónu

Skryte odpadkový box na chodbe

Skryte podstielku v predsieni. Motív vstupnej mačky

Skryte podstielku v predsieni. Motív mačky na otváranie dverí

Nainštalujte skriňu do skrine, vytiahnutú von

Postavte skriňu v štýle drevenej skrine

postavte podstielku do výsuvnej skrine v kuchyni

Odpadkový box v tvare mriežky dverí šatníka

skryť podstielku v šatníku vchod mačka silueta

Podstielkový box v skrini skrýva biele čelá vidieckeho štýlu

skryť podstielka mačka hlava vchod veľký

Podstielka sa skrýva v skrini kuchyňa rodinný dom drevo

Odpadkový box v skrini skryje práčovňu pri bočnom vchode

Skrinka a úkryt pod lavičkou pri okne

Krabica na schovávanie schová prístup na dve strany

Read more
Domáce zvieratá

Závesný most pre mačky je možné vyrobiť rýchlo a skutočne upúta pozornosť!

závesný most pre mačky indiana jones dosky zárubne sisalového lana

Bez ohľadu na to, či ide o stôl, policu alebo okenný parapet, roztomilé zamatové labky vždy mieria vysoko. Milovníci mačiek vedia, že ich miláčik miluje vyvýšené priestory. Takéto miesta ponúkajú mačkám najlepší prehľad, aby mohli z bezpečnej vzdialenosti pozorovať všetko, čo sa v miestnosti deje. Môžu sa stiahnuť do vyšších miest a nerušene tam relaxovať. Šikovné a prirodzene zvedavé tvory navyše radi lezú a hrajú sa. Existuje celý rad skvelého mačacieho nábytku, ktorý sleduje prirodzené správanie a nutkanie hýbať sa. Dnešný článok sa zameria na visutý most pre mačky, ktorý dáva vašej mačke domov nový spôsob, ako sa dostať na svoje obľúbené miesta a vychutnať si odtiaľ nádherný výhľad. Máme pre vás pripravené dva návody a užitočné tipy, ako aj inšpiratívne návrhy. Na konci článku nájdete podrobné video pokyny, ktoré vám pomôžu pri stavbe.

Kde môžem dať zavesovací most pre mačky??

indiana jones závesný most mačky drevené lamely sisalová lanová stena

Ak chcete svojmu domácemu tigrovi ponúknuť vzrušujúce miesto na lezenie a pozorovanie v byte, mali by ste najskôr zvážiť, kde by mal visiaci most vyrobený vlastnými rukami visieť. Elegantný závesný mostík alebo mólo môžete namontovať na stenu alebo na strop. V závislosti od výšky miestnosti musíte okrem iného myslieť na to, že most pripevnený k stropu budí dojem nízkej výšky miestnosti. Zárubňa tiež poskytuje ideálne miesto pre svojpomocne vyrobený závesný most pre mačky. Môžete ich pripevniť k zárubni z oboch strán pomocou nástenných konzol.

závesný most pre mačky návod na montáž lana na stenu

Majte tiež na pamäti, že mačka sa na ňu musí ľahko dostať, takže musíte zaistiť možnosť postupu. Závesný most pre svoju mačku môžete skombinovať s jedným alebo viacerými schodmi, lôžkom alebo drevenou jaskyňou.

Myslite na bezpečnosť

indiana jones kočky závesný most mólo lanový rám dverí

Ak chcete svojej mačičke ponúknuť optimálny úchop na visutom mostíku, môžete ju prikryť plyšovým, jednoduchým zvyškom koberca alebo iným nadýchaným materiálom. Pri divokej hre sa môže samozrejme stať, že mačka zakopne alebo sa pošmykne. Zvlášť pri hladkých kovových povrchoch alebo šikmých mólach pre vášho spolubývajúceho je vhodné pripevniť poistku, ktorá zaistí priľnavosť klzkého materiálu. Mačky môžu utrpieť vážne zranenie, aj keď spadnú nízko, preto sú rôzne bezpečnostné opatrenia obzvlášť dôležité. Napríklad závesný most pre mačky Indiana Jones so svojimi „zábradliami“ vyrobenými z lana nielenže v interiéri upúta pozornosť, ale zároveň minimalizuje riziko zranenia. Medzi jednotlivé prvky mosta by malo byť natiahnuté pevné lano, aby mačka našla bezpečný krok.

Materiál

závesný most mačka indiana jones urob si sám stropnú montáž

Pre dlhotrvajúcu zábavu pre vaše pradenie by bola konštrukcia z drevených dielov ideálnym riešením, pretože drevo je odolné. Povrch jednotlivých drevených dosiek a hrany by mali byť samozrejme brúsené hladko. Nakoniec sa povrch dreva spracuje kvalitným voskom alebo olejom v preferovanej farbe. Borovica sa ukazuje ako veľmi robustná a obľúbená ako stavebný materiál. Borovicové drevo je dostatočne mäkké na to, aby do neho mačky vložili pazúry. Na prepojenie jednotlivých mostných prvkov použite trvanlivé, hrubé sisalové lano s hrúbkou 8-10 mm. Zvlášť vhodné sú tiež kovové platne, v závislosti od štýlu zariadenia a najmä pre dlhšie mólo pre mačky, ktoré napríklad spája dve miestnosti.

Návod na stavbu zaveseného mosta pre mačky – potrebný materiál a nástroje

návod na zavesenie mosta pre mačky, materiál si vyrobte sami

– Sisalové alebo konopné lano v požadovanej dĺžke

– Drevená doska, ktorú ste videli v jednotlivých lamelách na požadovanú šírku. Na šírku mosta postačuje asi 20 cm, ale širšie dosky môžete samozrejme rezať.

– Podľa toho, ktorý držiak chcete použiť na pripevnenie závesného mostíka pre mačky, budete potrebovať hmoždinky, závesné očká, brúsny papier, brúsku, vŕtačku, vŕtačku a prípadne uhly

Pokyny k visutému mostu pre mačky pre mačky

nástenné police prepravka skryjú závesnú mačaciu mostovú stenu

Akonáhle budete mať všetky potrebné materiály a starostlivé plánovanie, môžete sa venovať realizácii svojho projektu.

1. Najprv určte vzdialenosť medzi otvormi, cez ktoré budete ťahať lano. Môžete si vyrobiť šablónu z plechu, pomocou ktorej môžete otvory vyvŕtať presnejšie a rýchlejšie. Potom treba jednotlivé súčiastky obrúsiť a naolejovať. Okraje musia byť tiež vyčistené a zaoblené.

montážny návod mačky závesný most domček pre mačky drevená lanová tkanina

2. Teraz určte vzdialenosť medzi jednotlivými doskami. Vyberte vzdialenosť, ktorú mačka nemôže stlačiť labkami. Ak ste zvolili spôsob navliekania, ako je znázornené na obrázku, v ktorom sú na jednu dosku vyvŕtané štyri otvory, ako zátky môžete použiť drevené korálky. Jednotlivé dosky teda nebudú kĺzať neustále.

urobte si katzenbrücke mólo mačky stavajú drevené dosky samy

3. Ak ste sa rozhodli pre zavesenie na strop, musíte určiť dĺžku lana v závislosti od požadovanej vzdialenosti medzi mostom pre mačky a stropom. Napríklad pri dĺžke mosta okolo 80 cm by bolo potrebné dvojité zavesenie pomocou lana a očných skrutiek.

montážny návod závesný most pre mačky krok za krokom lanové nástroje

4. Ak majú byť na stenu namontované koncové časti závesného mostíka Katzen, môžete ako koncovku použiť robustný kus dreva, ktorý odrežete na šírku mostíkových dosiek. Každý koncový kus potrebuje 2 otvory na pripevnenie k stene a ďalšie dva otvory na koniec lana. Aby ste zabránili neskoršiemu skĺznutiu lana, môžete na zadnú stranu (strany obrátenej k stene) kusu dreva urobiť dlátom drážku, ktorú vyplníte montážnym lepidlom. Pred zavesením mosta sa uistite, že lano nemožno vytiahnuť. Ak je závesný mostík Katzen natiahnutý medzi dvoma policami, skrutky s okom sú na upevnenie vhodné.

nástenný závesný most pre mačky, zavesenie na lano na stenu

5. Vlastnoručne vyrobená konštrukcia musí byť nainštalovaná na konci a testovaná vašim mačiatkom. Niet pochýb o tom, že závesný most pre mačky si roztomilý veľký alebo malý purr doma rýchlo osvojí.

Vybudujte mólo pre mačky

urobte šikmú stenu mačacieho chodníka

Nasledujúci projekt DIY je pre viacdielne mólo, ktoré prebieha diagonálne proti stene a vedie k ležadlovému koši alebo domčeku pre mačky. Toto mólo môže byť dokončené za menej ako hodinu a je lacné. Tu sú materiály, ktoré budete potrebovať pre nástennú dosku pre mačky:

– Dosky, počet v závislosti od voľného miesta a požadovanej výšky

– Sisalské lano alebo zvyšky koberca

– Horúca lepiaca pištoľ

– 2 uhly na dosku

– skrutky (4 x 16)

– meradlo

ihrisko pre mačky postavte si vlastný visutý most strop lezenie strom

1. V prvom kroku musia byť konzoly pripevnené ku každej doske a priskrutkované.

2. Teraz môžete dosku podržať tam, kde chcete, aby bola neskôr. Označte otvory na stene a vyvŕtajte ich vŕtačkou.

3. Aby ste zabránili pošmyknutiu mačky, musíte dosku buď prikryť kúskami koberca, alebo urobiť kroky zo sisalu. Aby koberec priľnul k drevenej doske, môžete použiť špeciálnu kobercovú pásku, sponku alebo ho pribiť. Sisalové schody sú vyrobené zo sisalu, ktorý je omotaný okolo dosky a prilepený. Jednotlivé kroky musia byť navzájom spojené v rovnakej vzdialenosti. Pri jednotlivých krokových pomôckach musí byť lano zabalené 3 alebo 4 krát.

horolezecká záhrada domáci závesný most pre mačky

4. Teraz musíte jednotlivé dosky priskrutkovať k stene.

Na želanie môžete skombinovať stenový alebo stropný mostík alebo mólo pre svoju domácu mačku s rôznym iným mačacím nábytkom podľa vlastných predstáv. Premyslená kompozícia niekoľkých dosiek na sedenie, ležadlo v strope, hranie rolí, hojdacích sietí alebo nástenných jaskýň sa stáva jedinečným rajom mačiek, v ktorom môžu vaši zvierací priatelia vypustiť paru, vyliezť alebo spať. A ak zladíte prvky prvkov mačacej steny so zvyškom nábytku, láskyplne usporiadané mačacie kráľovstvo sa zmení na skutočný dizajnový vrchol.

závesný most pre mačky pre lezenie na záhradné police

stropné mólo pre mačky závesný mostík drevené sisalové lano

mólo mačky závesný most nástenná konzola sisal lano domáce zvieratá zábava

závesný most pre mačky, drevené mostné články

Závesný most pre mačky Indiana Jones-podrobné pokyny

Read more
Domáce zvieratá

Vyrobte si alebo kúpte andulky sami – príslušenstvo pre domácich majstrov a hračky pre vtáky pre vášho papagája

Papagájové hračky pre andulky si vyrobte sami alebo si ich kúpte

Ak chcete mať šťastného vtáka doma spôsobom primeraným druhu, môžete si preňho vytvoriť správnu hračku pre andulky. Vtáky ako andulky potrebujú žuvať a hrať sa s malými predmetmi. To ich robí šťastnými a zaisťuje, že ich zobáky sú vyčistené a ošetrované. Andulka hračka tiež pomáha zabrániť tomu, aby sa vtáky nudili, keď nie ste doma. V opačnom prípade sa môžete rýchlo pozrieť na akýkoľvek obchod s domácimi zvieratami alebo internetový obchod a nájsť rôzne hračky pre andulky, ktoré sú k dispozícii pre vášho domáceho maznáčika. K dispozícii je fantastické príslušenstvo pre andulky, ktoré je možné použiť pri hraní.

Materiály pre andulku

Andulky hračky príslušenstvo stromové vetvy označenie zospodu perspektívne vtipné

Pri výbere materiálov pre projekt majte na pamäti bezpečnosť. Netoxické a prírodné produkty sú jedinou voľbou pre hračku pre vtáky. Tiež si musíte pamätať, že vtáčie ústa sú jeho jedinou rukou. Z tohto dôvodu by ste si mali zaobstarať materiály o veľkosti sústa, aby bola hračka pre andulky vhodná pre vášho papagája. Andulky sú malé, takže dobrou možnosťou sú plastové korálky a malé kúsky dreva. Rastlinne činená koža alebo prírodný sisalový lano sú tiež dobrou voľbou pre andulky.

Príslušenstvo hračiek andulky vyrobte sami alebo si kúpte loptu na hranie pre vtáčiky

Hračky ako rebríky, ktoré môžete vyrobiť z palíc a drôtu, sú skvelé aj do klietky alebo voliéry. Môžete sa k nim dostať zospodu vtáčej klietky, alebo jednoducho prejsť z jedného sedadla na druhé. Andulky majú rady aj hračky, ktoré majú uzlíky, a snažia sa ich rozmotať. Za týmto účelom jednoducho uviažte sériu kožených šnúr na strapec a na náhodných miestach pridajte korálky alebo uzly. Váš vták bude celé hodiny premýšľať, ako odstrániť kúsky.

Drotársky rebrík s rovnými špendlíkmi

Andulky - doplnky k hračkám si vyrobte sami alebo si kúpte drevený rebrík rovné špendlíky na hryzenie

Vezmite hrubý kus dreva a vyvŕtajte otvory v rôznych výškach a uhloch, aby zodpovedali priemeru drevených hmoždiniek. Prilepte hmoždinky väčším kusom dreva a zaistíte svoj výtvor na boku klietky plastovou sponou na zips alebo očkom, zatiaľ čo druhý koniec položíte na dno klietky. Ak je váš inštinkt pre niečo úhľadné, môžete si vytvoriť štandardný rebrík s hmoždinkami.

DIY andulka hračka

andulky hračky príslušenstvo prenosný počítač

Vytváranie hračiek pre andulky pre vášho obľúbeného vtáka je jednoducho uspokojujúce. To mu umožňuje zabaviť sa a zároveň rozvíjať svoje motorické a kognitívne schopnosti. Pri kutilských projektoch musíte vždy používať bezpečnostný kontrolný zoznam uvedený vyššie, aby hračky neboli príliš veľké, príliš ostré, toxické alebo neboli potenciálnou pascou. Keď ste však všetko zaškrtli, máte k dispozícii veľa možností. Všetky tieto položky určite nájdete v online obchode andulky, ale pretože sa tak ľahko robia, môžete ušetriť niekoľko eur a zabaviť sa s nimi.

Príslušenstvo hračiek andulky vyrobte sami alebo si kúpte projekt pre domácich majstrov pre lanový uzol v trojici

Ak vo svojej hračke pre andulky použijete drevo, najskôr ho umyte v teplej mydlovej vode, opláchnite a dôkladne osušte. Mokré drevené materiály sú živnou pôdou pre baktérie a to je niečo, čo určite nechcete zaviesť do svojej vtáčej klietky. Pravdepodobne ste si tiež všimli, že sa vaša andulka rada hrá s vašimi vlasmi. Stáva sa to preto, že ako väčšina vtákov, aj andulky sú sociálnymi groomermi. V takýchto prípadoch použite sisalové lano, aby ste uspokojili prirodzené inštinkty vášho vtáka. V strede preložte kus dlhý asi 35 centimetrov a na konci uviažte uzlom mašľu. Rozmotajte dve visiace laná tak, aby boli rozmazané. Buďte

Andulky udržujú druhovo vhodné chov zvierat vtáčie laná trávenie závesov kus dreva na uhryznutie

Zaveste lano do klietky pre vtáky a ostatné nechajte na andulke. Drobnú plyšovú hračku si môžete vyrobiť napríklad aj z filcu. Látku nastrihajte na prúžky dlhé asi 6 cm a široké 1 cm a keď máte asi 20 kúskov, zviažte ich hore vo zväzku ďalším kúskom látky. Nakoniec to celé zaveste na bok klietky alebo voliéry, aby sa s tým vaša andulka mohla hrať. Vhodným variantom by bol aj plastový vták do klietky pre vtáky, ktorý si môžete vyrobiť buď sami, alebo v obchode s domácimi zvieratami.

Hlučič ako andulka

Príslušenstvo hračiek andulky vyrobte sami alebo si kúpte zvonček s hračkou pre vtákov

Niektoré andulky majú rady zvončeky. Také príslušenstvo môžete buď zavesiť na spodnú stranu existujúcich hračiek, alebo ich použiť na výrobu hračiek pre zábavu. Ak chcete postaviť zvon, začnite kúskom tenkého lana, ktoré je dlhé asi tri palce. Na jeden koniec lana uviažte šatku, aby ste neskôr mohli andulku zavesiť.

Doplnky k hračkám andulky vyrobte sami alebo si kúpte voliéru vo zvonovej klietke

Nasaďte zvonček po zvončeku na lano a oddeľte ho inými predmetmi, napríklad guličkami alebo perlami, ak chcete. Uviažte koniec lana, aby ste zabránili skĺznutiu zvonov. Uistite sa tiež, že necháte strunu voľne visieť, aby aj zvony mohli správne zazvoniť. Pre reťaz zvončekov môžete recyklovať zodpovedajúce zvony zo starých hračiek pre vtáky alebo si v obchode kúpiť malé, nehrdzavejúce kovové zvončeky. Nakoniec ich vyskladajte na závesnú reťaz alebo lichobežník.

Andulka hojdačka

Príslušenstvo k hračkám Andulky vyrobte sami alebo si kúpte lanový prírodný materiál čelný pohľad

Ako už asi viete, papagáje sa radi hojdajú. Hojdačky môžu mať tvar buď ako bočné „D“ s bidielkom a zakriveným vrcholom, alebo ako „O“. Urobte hojdačku v tvare D vyvŕtaním otvoru na každom konci malej prírodnej drevenej tyče. Otvor prevlečte drôtom a potom ho zasypte korálkami.

klietka na hračky pre andulky pre dve partnerské spoločnosti

Hojdačka v tvare O vyžaduje iba drôt a niekoľko loptičiek, ktoré zaisťujú okrúhly tvar a sú v mieste spojenia skrútené dohromady. Možno môžete svojmu domácemu miláčikovi ponúknuť aj dva druhy hojdačiek, ktorými by ste si mohli hru doma spríjemniť. Môžete si vybrať medzi farebnými „telocvičňami“ a obyčajným drevom, zvyčajne hmoždinkami. Je to vec osobných preferencií. Len sa uistite, že farebné časti neobsahujú žiadne toxické látky.

andulka hračky príslušenstvo vtáčia klietka lietanie

Radi budú liezť hore a dole a prípadne zazvoniť na existujúcom zvone. K dispozícii sú tiež trojuholníkové hojdačky vyrobené z bezpečného, ​​gumového materiálu, takže je to zaujímavý kontrast k tomu, na čo sú vaše vtáky zvyknuté. Baví ich aj hryzenie. Na dne majú často podložku na hryzenie a krútenie.

Žuť hračky

Príslušenstvo hračiek andulky vyrobte sami alebo si kúpte projekt pre dvoch bičíkov, ktorí prežúvajú žuvacie laná

Žuvanie je prirodzený a potrebný proces, ktorý vaše andulky denne potrebujú. Musia mať zobák pekný, silný a obratný. Andulka hračka tiež poskytuje mentálnu stimuláciu a aktivitu, kým sú vtáky vo svojej klietke. Zamyslite sa nad tým, aký je to pocit sedieť príliš dlho na mieste a začne vás „svrbieť“ vstať a ponaťahovať sa, chodiť a nadýchať sa čerstvého vzduchu. Predstavte si tiež, že sa z nejakého dôvodu nemôžete hýbať donekonečna. Vyzerá to podobne ako andulka, ktorá chce žuť, ale nemá sa čoho obávať.

Príslušenstvo hračiek andulky vyrobte si sami alebo si kúpte hračku pre vtáky žltá kognitívna zručnosť zobák

Počas šľachtiteľského programu bude mať samica silný inštinkt na žuvanie a bude chcieť nájsť niečo, čo by zničila, takže je najlepšie niečo také dodať. Vtáčie vtáky tiež potrebujú prežúvať, preto nezabúdajte na to, že sa o ne budete starať aj vy. Pre andulky by sme samozrejme odporučili prírodné produkty, ako je drevo, papier, rastlinné materiály a ďalšie položky podobné tým, ktoré by našli vo voľnej prírode. Uistite sa, že v nich nie sú žiadne nebezpečné chemické farbivá. Môžete žuť položky ako „bagely“, ktoré sa kĺzajú po tyči, kým nie sú prehryznuté natoľko, aby spadli, čo je skvelá zábava.

Andulka zrkadlo

Doplnky k zrkadlu Budgie urobte sami alebo si kúpte spoločnosť inštalujúcu klietku a vytvorte druhú vtáčiu búdku

Zrkadlová hra je často na prvom mieste v zozname vlastníkov vtákov, ktorý musíte mať. Názory na výhody prevrátenia andulky pri držaní jediného vtáka sa však líšia. Kým mu robíte očividné potešenie, stimuláciu a sociálnu interakciu, odraz v zrkadle môže byť zlým scenárom. Ak držíte jediného vtáka, aby ho skrotil a napodobňoval sociálnu interakciu, zrkadlo spomalí húževnatú a hovoriacu progresiu. Až do deväťdesiatych rokov minulého storočia boli zrkadlá neodmysliteľnou súčasťou príslušenstva anduliek.

Príslušenstvo hračiek andulky vyrobte sami alebo si kúpte plastové ratolesti hračiek pre vtáčiky

V skutočnosti je inteligencia andulky preceňovaná. Napriek tomu, že sú papagáje úžasnými tvormi, nedokážu prísť na to, že odrazom je niečo iné ako druhá andulka. Zrkadlá teda nemusia byť nevyhnutne zlým doplnkom. Ak však plánujete umiestniť tieto do klietky a vytvoriť tak umelú spoločnosť, zvážte kúpu druhého vtáka.

Bezpečnostné aspekty

andulky hračky príslušenstvo domček pre vtáky vyjde slnečné svetlo

Ako milovník vtákov ste zvyčajne zodpovední za bezpečnosť svojich pernatých miláčikov. Z tohto dôvodu skúste svoju andulku starostlivo zostaviť alebo ju získať z dôveryhodných zdrojov. Uistite sa tiež, že hračky nie sú vyrobené z materiálov alebo farbív, ktoré sa nedajú bezpečne vyzdvihnúť. Môžete si byť istí, že váš papagáj v určitom okamihu s najväčšou pravdepodobnosťou prehltne kúsok z neho.

Andulky dodržiavajú opatrenia na bezpečnosť trávenia vtáčích povrazov za dobré životné podmienky zvierat

Dávajte si tiež pozor na akýkoľvek druh lana, pretože andulky ich budú žuvať a sekať a niektoré pramene im zostanú v žalúdku. Bohužiaľ, mnoho domácich zvierat zomrelo po tom, čo sa väčšina z nich zhromaždila v ich tráviacom systéme. Omotanie prameňa okolo prsta alebo nohy je tiež život ohrozujúce, pričom poškodenie je často vážne, skôr ako sa prejaví. Kúpte si preto radšej hračky pre vtáky, ktoré sú určené pre papagáje, než nežuvajúce vtáky. V tejto súvislosti tiež pravidelne kontrolujte, či nedochádza k rozstrapkaniu, pretože tento druh vtáka sa rád hrá s vlasmi a voľnými niťami.

Andulky udržiavajú pohodu zvierat, vtákov, domácich miláčikov, fotografujúcich predný pohľad na vetvu

Pokiaľ budete na svoju andulku dohliadať, budete mať zároveň možnosť zabaviť jeho aj seba. Je preto užitočné poznať potenciálne nebezpečenstvá, najmä keď si vlastnú hračku pre andulky vyrábate sami. Nakoniec sme pre vás urobili zoznam, ktorý obsahuje hračky pre vtáky, ktorým by ste sa mali radšej vyhýbať.

Nebezpečné doplnky a hračky pre andulky

Doplnky k hračkám andulky vyrobte sami alebo si kúpte hračky pre vtáky z lana pazúry na nohe

 • Vyhnite sa všetkému tkanému alebo tkanine alebo plastu, ktoré je možné roztrhnúť. Časti tela sa môžu do týchto materiálov zachytiť.
 • Nepoužívajte zámky na kľúče. Andulky sú úžasné a naučia sa ich otvárať odhalením ostrých oblastí a potenciálneho nebezpečenstva škrtenia.
 • Dávajte si pozor na špajle. Sú to šikovné spôsoby spájania hračiek a jedla, ale musia byť bez hrdze a mali by ste sa uistiť, že ostrý koniec je zapustený do niečoho, čo andulky nebudú môcť prežúvať alebo uvoľňovať.

Príslušenstvo hračiek andulky vyrobte sami alebo si kúpte fotoaparát

 • Lanové hračky musia byť priateľské k zvieratám. Lano by malo byť pevne zabalené a zviazané a vyrobené z prírodných vlákien, ako je konope, bavlna, lyko alebo sisal (agáve). Čokoľvek, čo vyrobili ľudia, ako je nylon, je príliš ťažké na to, aby sa zobák prerazil.
 • Andulky okusujú prírodné vlákna, a ak zmiznú v krátkych chumáčoch, je to v poriadku. Ale aj keď zmiznú v dlhých prameňoch, máte potenciálnu pascu na slučku alebo špičku.

Doplnky k andulkám vyrobte si sami alebo si kúpte hračky pre vtáky, ktoré sú určené pre deti

 • Mnoho avikulturistov tvrdí, že lano je v poriadku, pokiaľ každý deň kontrolujete stav vtáka a odstraňujete dlhé, uvoľnené vlákna. Iní neodporúčajú vyhýbať sa lanu. Vždy je najlepšie postupovať opatrne, keď je ohrozená bezpečnosť domáceho maznáčika. Napriek tomu, že lano je skvelé pre stabilnejších členov rodiny papagájov, môže predstavovať nebezpečenstvo pre andulky.
 • Otvorené reťaze článkov. Reťazové články by mali byť vždy zvárané. Otvorené odkazy môžu ohnúť ostré konce a odhaliť ich.
 • Všetko s nylonovými švami. Andulky budú vyberať stehy bystrým okom najlepšej krajčírky. Vták sa potom mohol zachytiť do voľných nití.
 • Detské hračky. Veľa z nich by bolo v poriadku, ale pred umiestnením čohokoľvek do klietky urobte bezpečnostnú kontrolu. Uistite sa, že nemá hrdzavé, ostré alebo lakované nite, ktoré sa nedajú zbierať.

Read more
Domáce zvieratá

Futuristický drevený nábytok pre mačky – domček pre mačky Catissa Design

Drevený dizajn mačacieho nábytku-farba catissa-svetlé drevo

Ruská architektonická firma Mojorno predstavuje Catissa – praktický a futuristický vzhľad Drevený mačací nábytok na lezenie, hranie a spanie. Domček pre mačky navrhol ruský dizajnér Ilshat Garipov a pozostáva zo štvorcových boxov, ktoré je možné skladať na seba a montovať na stenu v akejkoľvek výške. Nezaberie žiadnu podlahovú plochu a dá sa tiež prispôsobiť každému modernému interiéru.

Farebne lakovaný drevený mačací nábytok

Drevený nábytok pre mačky -dizajn-catissa-farebné-umelé-kožušiny-vankúše

Je zrejmé, že tento drevený nábytok pre mačky navrhol niekto, kto dobre rozumie správaniu a požiadavkám mačky. Z tejto výšky môžu mačky pozorovať rodinné akcie, získať pokoj od detí a psov a uspokojiť svoje lezecké potreby. Dodáva sa dokonca s malým rebríkom pre ľahký prístup. A aby zamatové labky mohli pohodlne ležať na svojom novom ihrisku, je každý box vybavený mäkkým vankúšom z bielej ovčej kože. Sú tiež umývateľné.

Domček pre mačky stojí okolo 340 eur a náklady na dopravu z Ruska do iných európskych krajín sú 50 eur.

Moderný drevený mačací nábytok v rôznych farbách

Drevený dizajn mačacieho nábytku-catissa-farebné-štyri-boxy

Catissa musí byť namontovaná na stenu – ideálne do priameho rohu. Krabice sú vyrobené z borovice a vymaľované. Existujú štyri farebné varianty: prírodný, pestrofarebný, minimalistický biely a veľmi mužsky pôsobiaci dom čiernej mačky.

Mačací domček z prírodnej borovice

Drevený dizajn mačacieho nábytku-catissa-ľahké-drevo

mačka-nábytok-dizajn-dreva-catissa-svetlé-drevo-neupravené

Rohože z dreveného mačacieho nábytku-catissa-ľahké-drevo-biele-umelé kožušiny

V čiernom

mačka-nábytok-dizajn-dreva-catissa-čierna-variant

mačka-nábytok-dizajn-dreva-catissa-čierna-svetlé-drevo

mačací nábytok-drevený design-catissa-čierny-drevený rebrík

v bielom

mačací nábytok-drevený design-catissa-biela-svetlé drevo

Drevený dizajn mačacieho nábytku-catissa-bielo-lakovaný

mačací nábytok-drevený dizajn-catissa-biely-lakovaný-rebrík-pripevnený na stenu

Viac informácií nájdete na catissa.com

Read more
Domáce zvieratá

5 najobľúbenejších rodokmeňových mačiek a ich postavy – zoznam s obrázkami

Rodokmeňové mačky a ich povahové vlastnosti-obľúbená-európska krátkosrstá

Obľúbeným domácim zvieraťom Nemcov je mačka. V roku 2015 bolo v Nemecku držaných odhadom 30 miliónov domácich zvierat, vrátane 13 miliónov mačiek. To znamená, že počet mačiek sa od roku 2000 takmer zdvojnásobil. Dnes vám prinášame prehľad 5 najobľúbenejších rodokmeňových mačiek a ich charakter, vďaka ktorému sú také výnimočné.

Rodokmeňové mačky a ich charakter – 5. miesto: Siamská mačka

Rodokmeňové mačky a ich charakter siamské voľne chodítko-nenáročné na starostlivosť-modré oči

Siamská je číslo 5 najobľúbenejších rodokmeňových mačiek. Pôvodne pochádza zo Siamu, čo do značnej miery zodpovedá dnešnému Thajsku. Nie je známe, ako toto plemeno mačiek pôvodne vzniklo, ale je to jedno z najstarších plemien mačiek na svete. Existuje už dokument zo 14. storočia, ktorý popisuje siamskú mačku. Ako ušľachtilá mačka bola predtým určená iba pre licenčné poplatky a bola považovaná za Strážca chrámu.

rodokmeň-mačky-charakter-siamské-mačky-modré-oči-veľké-ľahké-starostlivosti

Farba srsti je charakteristická pre siamské. Pretože tieto mačky sú čiastoční albíni, majú mačky modré oči a bielu farbu srsti s tmavo sfarbenými oblasťami. Chvost, uši a tvár sú tmavo sfarbené a v niektorých prípadoch aj labky a nohy. Teraz existujú dve kultivované formy. Moderná siamská mačka má veľmi štíhly a elegantný zvyk. Jej nohy a krk sú dlhšie a hlava je viac špicatá. V porovnaní s modernou siamskou vyzerá tradičná siamská oblejšie a trochu zavalitejšie. V minulosti boli cenené siamské mačky s prekríženými očami alebo mačky s chvostom v chvoste. V dnešnej dobe sú tieto vlastnosti považované za nedostatky a už nie sú špeciálne vyšľachtené.

rodokmeň-mačky-charakterové vlastnosti-jednoduchá starostlivosť-siam-mačka-pokojná

Siamské mačky sú od prírody veľmi láskyplné, hravé, zvedavé a vysoko inteligentné. Je však tiež jednou z najkomunikatívnejších a najhlasnejších mačiek. Majú silné sociálne správanie a nemali by byť držaní sami. Pretože sú veľmi orientovaní na ľudí, ich správanie je niekedy porovnávané so psami. U siamských mačiek je tiež možné naučiť ich chodiť na vodítku.

Ako krátkosrstá mačka je potreba starostlivosti o siamskú mačku pomerne nízka. U tohto plemena mačiek však existujú niektoré dedičné genetické choroby, ktoré sa môžu vyskytnúť a mali by byť vopred vylúčené. Môžu sa vyskytnúť rôzne metabolické poruchy s deštrukciami a skladovaním určitých metabolických produktov, defektmi krviniek, degeneráciou sietnice a sklonom k ​​určitým druhom rakoviny. Pica syndróm, porucha príjmu potravy, pri ktorej sa konzumujú veci, ktoré nie sú v skutočnosti vhodné na konzumáciu, sa u tejto rodokmeňovej mačky vyskytuje aj častejšie.

Rodokmeňové mačky a ich charakter – 4. miesto: Perzská mačka

Rodokmeňové mačky a ich charakter perzské-ženské-dlhosrsté-ploché vlastnosti

Perzská mačka je na štvrtom mieste. Spolu so siamskými mačkami patria medzi najstaršie popísané plemená mačiek vôbec. Pôvodne pochádza z Perzie a verí sa, že pochádza z tureckých a ruských dlhosrstých mačiek. Prostredníctvom chovu sa však vlastnosti pôvodných mačiek výrazne zmenili. Telo sa stalo kompaktnejším, nohy a nos kratšie a srsť dlhšia a hrubšia. Je považovaná za jednu z najznámejších a najobľúbenejších rodokmeňových mačiek na svete.

Perzská mačka patrí medzi stredne veľké dlhosrsté mačky. Ich postava vyzerá zavalito, čo je čiastočne spôsobené ich krátkymi nohami. Hustý chvost je tiež kratší ako u iných plemien mačiek. Hlava je veľká a okrúhla s malými ušami. Krátky plochý nos je charakteristický pre perzskú mačku.

rodokmeň-mačka-perzské-béžové-krémové-potreby-starostlivosti o dlhé vlasy

Povaha mačiek je považovaná za veľmi mierumilovnú a vyrovnanú. Ak získala dôveru, je veľmi dôverčivá a láskyplná. Vďaka svojmu uvoľnenému charakteru zvyčajne dobre vychádza so psami a deťmi. Môže sa dobre držať ako domáca mačka bez toho, aby mohla voľne behať. Nerada je však sama a potrebuje veľa aktivity.

Za perzskú mačku sa považuje Dlhosrstá mačka s vysokou potrebou starostlivosti. Aj keď sú tieto mačky krásne a láskyplné, kožušinu je potrebné denne česať, pretože má tendenciu matovať. Okrem toho sa slzné kanály v niektorých porastoch často upchávajú, a preto by sa mali pravidelne čistiť. Niektoré zvieratá majú kvôli krátkemu nosu problémy s dýchaním. Ako typické dedičné ochorenie existuje u tohto plemena aj riziko vzniku cysty obličiek.

Rodokmeňové mačky a ich charakter – 3. miesto: Britská krátkosrstá

Čistokrvné mačky-charakterové vlastnosti-nenáročná starostlivosť-sivá-britská krátkosrstá

Tretie miesto patrí Britskej krátkosrstej, ktorá, ako naznačuje názov, pochádza z Veľkej Británie. Verí sa, že ho kedysi na ostrov priniesli Rimania a zostal tam dlho izolovaný. Toto plemeno je chované viac ako 100 rokov. Ako nezávislé plemeno však bolo uznané až v roku 1980. Vďaka srsti a charakteru patrí medzi ľahko ošetrujúce a nekomplikované mačky, ktoré sa cítia pohodlne v rodinách, ako aj v jednej domácnosti..

Tvar tela britskej krátkosrstej srsti je krátky a silný. Nohy sú pomerne krátke a zavalité. Srsť je veľmi hustá kvôli vysokému podielu podsady. Na celkovom obrázku preto vyzerá celkom zaoblene. Podobne ako u bežných domácich mačiek existuje široká škála farebných variácií, od monochromatickej čiernej po červenú, klasickú alebo Tabby. Farba očí je väčšinou žltooranžová alebo medená, ale modré alebo zelené oči sa vyskytujú aj pri sivých farbách srsti.

rodokmeň-mačka-britská krátkosrstá-hnedá-krémovo-modrá-oči

Britské krátkosrsté mačky majú veľmi útulnú povahu. Na rozdiel od väčšiny ostatných mačiek sa vody väčšinou nebojí. Vzhľadom na ich útulnú, nenáročnú povahu je celkom možné ich udržať v byte. Keďže však ako všetky mačky má vrodený lovecký inštinkt, príležitostí na hranie by malo byť dostatok. Väčšina britských krátkosrstých vlasov je spočiatku voči cudzím ľuďom veľmi skeptická. Časom sa však s ich opatrovateľmi vybuduje silné puto.

Čo sa týka starostlivosti, vďaka krátkej srsti sa o ne veľmi ľahko stará. Vzhľadom na hustú srsť by sa však pri výmene srsti malo vykonávať česanie. Pretože mačky kvôli svojmu pokojnému správaniu majú tendenciu mať nadváhu, treba sledovať diétu. U tohto plemena sa môžu vyskytnúť aj niektoré dedičné choroby, ako sú cysty obličiek alebo kardiomyopatia, ktoré môžu viesť k problémom so srdcom.

Rodokmeňové mačky a ich charakter – 2. miesto: Maine Coon

rodokmeň-mačky-charakter-dlhé-vlasy-veľký-voľný-rozsah-menkun-charakteristika

Na druhom mieste je mačka Mainská mývalia. Verí sa, že jeho pôvod je na severovýchode USA. Názov je odvodený z amerického „mýval“ pre „mýval“. Plemeno za to vďačí svojmu huňatému chvostu, ktorý pripomína mýval. Maine Coon patrí do skupiny lesných mačiek a teda aj k veľkým plemenám mačiek. Niektoré z najväčších exemplárov sú natiahnuté od hlavy po chvosty dlhé štyri stopy a vážia 12 libier.

rodokmeň-mačky-charakter-dlhosrsté-mačiatko-maine-coon

Telo maine coon mačky je dosť veľké a niekedy sa mu hovorí aj „obdĺžnikové“. Na hlavu, ktorá je o niečo dlhšia ako široká, sedia veľké uši, ktoré majú často malú charakteristickú „rysiu kefu“. Na vnútornej strane uší sú aj dlhé vlasy, ktoré v zime pôsobia ako ochrana pred chladom. Chvost je veľmi huňatý a aspoň taký dlhý ako trup. Aj tu pôvodne huňatý chvost slúžil ako ochrana pred chladom.

Maine Coons sú svojou povahou považované za veľmi jemné a dobromyseľné. Vychádzajú dobre so psami a deťmi. Vzhľadom na ich silný herný inštinkt a nutkanie byť zaneprázdnení potrebujú veľa priestoru a radi používajú aj čerstvý vzduch. Výhodou tu je, že dážď a sneh ich vodoodpudivej srsti veľmi nerobia.

Keďže mačky patria do skupiny polodlhosrstých mačiek, ich úprava srsti je rovnako namáhavá ako u dlhosrstých mačiek. Pokiaľ ide o zdravie, je veľmi robustný. Vzhľadom na malý genofond v plemenách sa však niektoré choroby vyskytujú častejšie. Najčastejšie v Main Coons sú dysplázia bedrového kĺbu, ktorá spôsobuje problémy pri chôdzi, a kardiomyopatia.

Rodokmeňové mačky a ich charakter – 1. miesto: Európska krátkosrstá mačka

rodokmeň-mačky-charakterové vlastnosti-jednoduchá starostlivosť-európska krátkosrstá mačka

Európska krátkosrstá mačka je na prvom mieste z hľadiska popularity a distribúcie. Táto skutočnosť je daná predovšetkým vysokou informovanosťou a jednoduchou manipuláciou. Väčšina existujúcich európskych krátkosrstých mačiek nie je chovným exemplárom a v súčasnosti je veľmi málo chovateľov, ktorí toto plemeno špeciálne chovajú. Chovná mačka sa líši od bežnej domácej mačky tým, že farebné kresby sú v chovnej forme jasnejšie a symetrickejšie a chová sa iba asi 30 farebných odrôd. Na druhej strane v mačke obyčajnej je známych asi 70 farieb.

Červené tabby

krátkosrstá-domáca-mačka-európske-plemeno-mačka-červená-mourek

Európska krátkosrstá mačka je stredne veľká, atletická a svalnatá. Jej hrudník je pomerne široký a má veľkú hlavu so stredne veľkými ušami, ktoré sú posadené široko od seba. Farba srsti a vzor srsti sú rozmanité a pohybujú sa od monochromatických čiernych alebo bielych mačiek po čierne alebo červené tabby.

Európska krátkosrstá mačka je k ľuďom veľmi milá, prítulná a prítulná. Je tiež považovaná za hravú a veľmi inteligentnú. Vďaka svojmu výraznému loveckému pudu má potrebu pohybu a potrebuje veľkú slobodu, aby mohla pokračovať vo svojom loveckom inštinkte. Je preto ideálne, ak má majiteľ mačky záhradu alebo žije v blízkosti lesa a polí.

Ako krátkosrstá mačka sa o ňu veľmi ľahko staráte. Na rozdiel od dlhosrstých mačiek nepotrebujú rozsiahlu úpravu srsti, ale stačí občasné česanie. Pokiaľ ide o zdravie, je považovaný za veľmi odolný. Neexistujú žiadne typické genetické choroby, ktorými toto plemeno trpí. Rozhodne však môže ochorieť na typické mačacie choroby, ako je mačacia chrípka alebo mačacia choroba. Tomu sa však dá zabrániť očkovaním. Ak je veľa outdoorových aktivít, odporúča sa tiež očkovanie proti besnote, v závislosti od toho, kde žijete.

Pixabay.com © rihaij (licencia CC0)

Pixabay.com © damien666 (licencia CC0)

Fotalia.com © horheo (# 83621342)

Pixabay.com © uschi2807 (licencia CC0)

Pixabay.com © rihaij (licencia CC0)

Pixabay.com © Pexels (licencia CC0)

Pixabay.com © bulba1 (licencia CC0)

Pixabay.com © ARLOUK (licencia CC0)

Pixabay.com © lilly2025 (licencia CC0)

Pixabay.com © TeamK (licencia CC0)

Pixabay.com © Alexas_Fotos (licencia CC0)

Read more
Domáce zvieratá

Zábavné fotografie psov pod vodou, ktoré vás rozosmejú

lopta-pes-pod-vodou-nápad-hlava

Pretože psy sú jednoducho najlepšie zvieratá (bez toho, aby sme chceli uraziť fanúšikov mačiek!) Dnes vám ukazujeme túto úchvatnú fotoknihu Fotografie psov pod vodou od Setha Casteela a ďalších fotografov. Bola vydaná v roku 2012, ale stále je skutočným hitom, vďaka ktorému sa každá tvár prinajmenšom usmeje. Po vzhliadnutí bláznivých a zároveň roztomilých a vtipných fotografií uvidíte sami.

Zábavné fotografie psov pod vodou

seth-kastel-pod-fotografovanie-psov

Pôsobivé Fotografie psov pod vodou nie sú len skvelým nápadom na mimoriadny darček pre milovníkov psov. Môžete ich tiež sledovať znova a znova, keď máte zlú náladu a chcete sa tej nálady zbaviť. A verte tomu, že to vždy funguje. A len tak mimochodom: ako by ste sa neurazili, keby ste jeden z nich dokonca použili ako obrázok na pozadí plochy pre váš počítač alebo dokonca mobilný telefón.

Fotografie psov pod vodou

pod vodou-pes-idea-guličkový pes

Zvieratá a obzvlášť domáce zvieratá, ako sú psy a mačky, sú ako deti – a ktoré dieťa sa neradi hrá s vodou a vo vode? Fotografi boli samozrejme dosť múdri, a tak pomocou návnady vytiahli kamarátov so štyrmi labkami do vody. Každý pes sa zblázni do lopty alebo plastovej kosti. Proces absorbovania tohto neuveriteľného Fotografie psov pod vodou mala byť pre kameramanský tím zábava. Pri pohľade na tieto skvelé fotografie vás okamžite prepadne chuť kúpiť si podvodný fotoaparát, navštíviť so svojim psom najbližší bazén a hotové diela vytlačiť, zarámovať a zavesiť v obývačke.

Dobré ráno obrázky na stiahnutie zadarmo a výroky na zdieľanie

Smiech je zdravý: 21 vtipných grimas na zvieratách

Krásne vianočné pozdravy, texty a príslovia pre zamestnancov, obchodných partnerov a priateľov

 Nevinné zvieratá prinášajú radosť a relaxáciu

pod vodou-pes-obrázky-anjel-ako

 Ako u veterinára – kontrola zubov

pod vodou-fotky-vtipne-vtipne-psy

 Prsteň je na bezpečnom mieste

dôchodca-pes-pod-vodou-fotky-vtipné

 Župan alebo mop 

pes-plemeno-pod vodou-pes-foto

 Striekanie do vody po lopte

funny-photo-under-water-swimming-dog

 Boxer si užíva objatie vody

zábavný nápad na podvodnú fotografiu boxera

 Pre psov nebolo toto fotografovanie ničím iným ako hrou

vtipné obrázky-pod vodou-pláva-psy

 Ústa žraloka

pes-pod-vodou-žralok-ako-vtipný

pes-pod-vodou-filmy-boston-teriér-7-ročný

fotografie-psov-pod-vodou-vtipné

photos-dogs-under-water-seth-casteel-6

Anglický buldog-pod-vodou-vtipné-foto

Read more