Domáce zvieratá

Postavte si škrabajúci nábytok pre mačky sami – nápady pre domácich majstrov a vzrušujúce projekty na obnovu

prečo je škrabanie nábytku pre mačky dôležité?

Škrabanie je prirodzenou súčasťou správania každej mačky. Ak nie je k dispozícii žiadna špeciálna príležitosť na poškriabanie, zamatové labky často útočia na nábytok. Aby ste ochránili svoj domov pred ostrými pazúrmi miláčika, môžete si zaobstarať škrabajúci nábytok pre mačky. Ale prečo si ich kupovať, keď je skutočne ľahké si ich vyrobiť sami? Zhromaždili sme niekoľko vzrušujúcich DIY projektov na škrabanie nábytku z dreva a vlnitej lepenky pre všetkých kreatívnych majiteľov mačiek.

Prečo mačky škriabu??

mačacie mačacie labky s pazúrmi nebezpečenstvo nábytok

Aby si mačky označili byt alebo dom ako svoje vlastné územie, šíria svoju vlastnú vôňu. Stáva sa to vtedy, keď sa trú alebo škrabú o rôzne predmety a nábytok. Škrabanie tiež zaostruje pazúry, čo je obzvlášť dôležité pre tieto kožušinové nosy. Preto je škrabanie nábytku neoddeliteľnou súčasťou každého domova, v ktorom žijú mačky.

Aký škrabajúci sa nábytok tam je??

stieracia mačka, postavte sa z drevených dosiek a lana

Väčšina nábytku pre mačky sa dodáva s najmenej jednou oblasťou špeciálne navrhnutou na poškriabanie. Obvykle je pokrytý hrubou tkaninou, napríklad povrazom alebo kusom koberca. Dokonca aj spacie jaskyne a mačacie pelechy majú väčšinou poškriabanú časť. Najbežnejším škrabacím nábytkom je škrabadlo, ale veľmi obľúbené sú aj jednoduché škrabadlá.

zábava pre mačky škrabanie dosky sisalovou šnúrou

Existuje aj lacnejší škrabací nábytok pre mačky vyrobený z lepenky alebo vlnitej lepenky. Ich nevýhodou je, že sa zvyčajne rýchlejšie opotrebujú. Bez ohľadu na to, ktorý variant uprednostňujete, máme pre vás skvelé projekty pre domácich majstrov a pokyny. Prečítajte si všetky návrhy a niektoré vyskúšajte!

DIY škrabovací nábytok pre mačky z dreva a lana

visiace škrabky na škrabance na sisalovú šnúru

Aby mačka nepoškriabala dvere, môžete na kľučku dverí zavesiť škrabku. Na tento projekt budete potrebovať drevenú dosku, krátku koženú šnúru, hrubé lano z prírodného vlákna a kus koberca alebo koberca vhodnej veľkosti. Ako nástroje sa používa horúca lepiaca pištoľ a vŕtačka.

DIY škrabka na dvere

DIY závesná škrabacia doska mačka s pokynmi drevená doska

Najprv vyvŕtajte otvory pre vešiak a prevlečte cez ne koženú šnúru. Zaviažte uzly vzadu a zafixujte ich kopčekom horúceho lepidla. Teraz zabaľte polovicu drevenej dosky lanom tak, že ju prilepíte horúcim lepidlom. Kúsok koberca prilepte k zvyšku. Nová škrabka pre vášho roztomilého miláčika je pripravená.

Jednoduchý škrabací nábytok pre mačky: Domáce škrabadlá

škrabadlo na nábytok, škrabadlo na mačky, drevo, sisalová šnúra

Ako ste si mohli všimnúť, škrabadlá pre domáce mačky sa veľmi ľahko vyrábajú sami. Presnú veľkosť a tvar dosky si určujete sami. V nasledujúcom texte sme ukázali ďalšie dva príklady skvelého škrabacieho nábytku pre mačky.

čierna mačka škrabadlo na kutilstvo

kutilské škrabanie nábytku mačka škrabka na dosky fialový sisal

Pokyny, ako si sami postaviť mačku pre škrabadlo

kutilstvo škrabanie nábytku mačka návod škrabka jednoduchá

Postavte si škrabadlo sami

krásny škrabací nábytok pre mačky, postavte si svojpomocne škrabadlo v pastelových farbách

V modernom interiéri by ste mali starostlivo vyberať škrabajúci sa nábytok pre mačky. Ak si ich postavíte sami, môžete sa spoľahnúť na farby a materiály, ktoré sú už v miestnosti k dispozícii. To vytvára dokonale koordinovanú atmosféru, ktorá vás pozýva na dobrý pocit. Menšou variantou škrabadla sú takzvané škrabadlá. Škrabadlo si môžete vyrobiť aj sami a prispôsobiť ho interiéru. Máme pre vás pripravené dva milé príklady.

návod na škrabanie pre mačky vyrobené z dreva

Prvým projektom je krásne škrabadlo v pastelových farbách, ktoré sa perfektne hodí do obývačky vidieckeho domu. Na to potrebujete okrúhly kus dreva so skosenými hranami ako základ a asi 50 cm vysoký blok dreva. Drevený blok naskrutkujete priamo do stredu základne, ktorý najskôr namaľujete v akejkoľvek farbe (v príklade na bielu) a necháte zaschnúť.

Škrabadlo pre mačky s návodom na zabalenie lana

Ak chcete dosiahnuť pekný farebný efekt, kúpte si dlhé biele lano (napr. Nylonové lano) a polovicu zafarbite ľubovoľnou farbou na textil. Rôznofarebné laná zviažte k sebe izolačnou páskou a zabaľte nimi blok dreva. Na opravu môžete použiť buď horúce lepidlo, alebo ručnú sponku.

škrabací nábytok pre mačky stavajte si sami škrabadlo v pastelových farbách

Keď je škrabadlo pripravené pre vašu domácu mačku, potrebujete iba pyramídovú čiapku správnej veľkosti, ktorá tvaruje vrch stavby.

škrabadlo, mačka, zostavte si pokyny sami

Druhým projektom je moderné škrabadlo, ktorého základňa má chladný geometrický vzor. Aby ste dosiahli tento efekt, budete potrebovať maliarsku pásku a akúkoľvek farbu, ktorá sa hodí k vášmu interiéru.

škrabanie nábytku mačka stavajte si sami jednoduché škrabadlo

Pôvodný nápad na kutilstvo na škrabadlo

originálny škrabací nábytok pre mačky urobte sami

Nasledujúci DIY projekt je ideálny pre všetky kreatívne mysle. Na to nepotrebujete drevo, stačí (starý) dopravný kužeľ. To sa dá rýchlo a ľahko zmeniť na škrabadlo pre zamatové labky v dome. Nasledujúci obrázok ukazuje, ako to urobiť.

DIY škrabanie nábytku mačacie kužele sfarbenie

škrabajúci sa nábytok, postavte si svoj vlastný mačací zavinovací kužeľ so sisalovou šnúrou

kutilské škrabanie nábytku mačka sisal lano lepidlo horúce lepidlo

mačka hračka škrabadlo na bariéru

Škrabajúci sa kus nábytku pre mačku z nočného stolíka Ikea

Náradie na škrabanie nábytku pre mačky z nábytku IKEA prerobte nočný stolík

Kutilskí nadšenci milujú premenu jednoduchého nábytku Ikea na niečo iné. V tomto prípade ide o odpočinkový nočný stolík, ktorý je prerobený na malé škrabadlo pre mačky. Na to bola jedna strana nočného stolíka mäkko polstrovaná a druhá bola ovinutá sisalovým lanom. Vaše mačiatko by tu určite strávilo veľa času.

Postavte si špeciálne škrabadlo pre mačky – dva DIY projekty

krásny mačací strom vyrobený z bočných stolíkov

O tom, že mačky radi lezú, niet pochýb. Aj to patrí k ich povahe, a preto aj čistí domáci tigre potrebujú v byte miesto, kde môžu liezť, škriabať sa a spať. Nasledujúce dva projekty vám poskytnú predstavu o tom, ako presne môže vyzerať kutilský mačací strom so škrabadlami.

škrabadlo pre mačky postavte si vlastnú konštrukciu stola

Postavte si svoj vlastný mačací strom zo stolov s nohami zabalenými v sisale

krásne škrabadlo moderný interiér mačky

škrabadlo pre moderný dizajn mačky

DIY škrabadlo na zdobenie tipov

Škrabadlo na nábytok pre mačky z vlnitej lepenky a kartónu

jednoduchá posteľ na škrabanie nábytku z vlnitej lepenky

Väčšina domácich mačiek miluje obaly, papier a najmä kartón. Tvoj tiež? Potom môžete starý obal premeniť na krásny a zároveň lacný škrabací nábytok pre mačky. Nasleduje niekoľko skvelých nápadov.

jednoduché nápady na kutilstvo škrabanie nábytku mačka škrabanie stĺpikov z vlnitej lepenky

Možnosti, ktoré kartón pri výrobe škrabajúceho nábytku ponúka, sú skutočne rozmanité. Vyžaduje sa iba malá kreativita. Môžete napríklad použiť niekoľko štvorcových kusov lepenky alebo vlnitej lepenky na výrobu škrabadla, ako je to na obrázku vyššie. Štruktúra materiálu je ideálna na ostrenie pazúrikov vašej mačičky.

jednoduchý škrabací nábytok pre mačky drevený rám vlnitá lepenka

DIY škrabovací nábytok z vlnitej lepenky sa ľahko vyrába a predstavuje perfektný projekt pre cykloturistiku pre nadšených majiteľov mačiek. Na jednoduché škrabadlo nepotrebujete nič iné ako rám alebo škatuľu z dreva alebo lepenky a vlnitej lepenky. Kartón nakrájajte na prúžky a zlepte ich dohromady. Potom opravte výsledný „koberec“ v krabici a máte hotovo.

jednoduchý škrabací nábytok pre mačky z vlnitej lepenky

ľahko poškriabaný nábytok mačka, aby ste si vyrobili kartónovú vlnitú lepenku

škrabanie nábytku mačka vlnitá lepenka kutilstvo

Ak popustíte uzdu svojej kreativite, môžete zvážiť projekty, ktoré sú trochu komplikovanejšie. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a vyrobte si škrabací nábytok pre svoju mačku sami!

materiály vlastnoručné škrabanie nábytku pre mačky nožnice z vlnitej lepenky gaffa páska

Škrabanie nábytku mačacia skrutka do kúskov vlnitej lepenky

Lepidlo z vlnitej lepenky je tuhé

jednoduchý škrabací nábytok pre mačky vyrobený z lepenky

Vyrobte si vlastnú posteľ pre mačky z kartónu

jednoduchý škrabák na vlnitú lepenku pre mačky

škrabanie barel mačka urob to sám narezaný kartón

škrabací nábytok pre mačky vyrobený z škrabáka z vlnitej lepenky