Domáce zvieratá

Netoxické rastliny pre mačky – bezpečné kmene, ktoré nebudú predstavovať riziko pre vášho domáceho maznáčika

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody domáce zvieratá žiadne nebezpečenstvo divoké rastliny tráva

Ponoríme sa do témy netoxických rastlín pre mačky, aby sme zistili, ako môže byť váš obľúbený domáci miláčik doma. Určite ste si v niektoré dni všimli, ako sa vaša mačka zahryzne napríklad do begónie. Presvedčiť svojich domácich miláčikov a izbové rastliny, aby žili v harmónii, môže byť skutočná výzva. Navyše, aj keď by ste chceli, aby bol vzduch vo vašom dome zdravý a vyššej kvality, neexistuje spôsob, akým by ste chceli omylom otráviť svojho chlpatého priateľa. Z tohto dôvodu by sme vám chceli dať užitočné rady, ako môžete udržať svojich štvornohých priateľov v dome plnom rastlín a v bezpečí. Zostavili sme zoznam, ktorý obsahuje rastliny, ktoré sú pre mačky netoxické. Napriek tomu, že príprava jedla z týchto druhov rastlín sa neodporúča, výber zástupcov flóry priateľských k zvieratám je múdrym opatrením.

Aké netoxické rastliny pre mačky sú vhodné pre domáce podmienky?

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody pestovanie domácich zvierat záhradná výsadba vonkajšie použitie

Mačky sú agilné a môžu sa dostať na miesta, na ktoré by ste si možno nemysleli, napríklad na vrch skrine alebo okenný parapet. Nepredpokladajte, že ste dali jedovatú rastlinu mimo dosahu vašej mačky. Zviera s najväčšou pravdepodobnosťou dokáže nájsť spôsob, ako to dosiahnuť. Je preto dôležité držať mačky vo vnútri, najmä netoxické rastliny.

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody pet bez rizika kvetináč

Niektorí zvedaví štvornohí priatelia nielen jedia izbové rastliny, ale aj kopú do zeme. Aby ste tomu zabránili, môžete každé tri alebo štyri dni posypať zemou kôru z citrusov. Mačky nemajú radi vôňu citrusových plodov. Jedná sa o prírodné riešenie, ktoré nepoškodí vášho domáceho maznáčika ani rastliny.

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné kvety malá váza pre mačky kvety sedmokrásky

Ako majiteľ domáceho maznáčika budete pravdepodobne veľmi opatrní, aby vaša mačka vyrastala zdravá a bezpečná, ale niekedy môže nebezpečenstvo pochádzať z neočakávaných miest. Keď pestujete izbové rastliny, nemusí vás napadnúť, že môžu byť toxické aj pre vášho domáceho maznáčika. Táto myšlienka môže byť skľučujúca, a preto vám predstavíme niekoľko bežných druhov rastlín, o ktoré je ľahké sa doma starať..

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné kvety malá mačka spí levanduľovú slamu

Je potešujúce zistiť, že pre mačky existuje veľa netoxických rastlín, ale tie najbežnejšie nájdete bez problémov v záhradnom centre. Z tohto dôvodu sa našťastie milovníci zvierat a izbové rastliny nemusia navzájom vylučovať. Stačí sa pozrieť na niektoré netoxické rastliny pre mačky a skontrolovať tak napríklad toxicitu vašich súčasných kmeňov.

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody domáce kaktusy a sukulenty črepníkové rastliny

Mačiatka sú povinné mäsožravce, čo znamená, že potrebujú diétu z mäsa, mäsa a viac mäsa. Rastliny sú pre ňu len zábavné, výživovo prázdne občerstvenie, ako posledná škatuľka sušienok vo vašej kuchyni. Je tiež možné, aby mačky jedli trávu, aby si vyčistili tráviaci trakt od chĺpkov a iných nečistôt. Našťastie existuje niekoľko netoxických rastlín pre mačky, ktoré môžete pestovať doma, na dvore alebo na nádvorí.

Je catnip skutočne jedlý pre mačky??

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody maznáčik žiadne nebezpečenstvo divé odrody rastlín catnip

Dokonca si môžete doma vypestovať svojho vlastného kocúrnika. Táto rastlina je tiež veľmi lacná a nevyžaduje rozsiahlu údržbu. Všetko, čo potrebujete, je balík semien a kvetináč. Kým sa nazdáte, vaše šťastné mačiatko ho dokáže skonzumovať toľko, koľko si jej malé srdiečko želá.

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody domáce zviera žiadne nebezpečenstvo divé rastliny tráva mačička

Catnip však potrebuje plné slnečné svetlo, preto ho musíte mať vonku alebo pri oknách. Možno bude lepšie pestovať túto odrodu rastlín v kvetináči, pretože člen rodiny mäty môže byť invazívny.

Mačacia tráva

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné druhy domáce zvieratá žiadne nebezpečenstvo mačacia tráva

Pravdepodobne vás tiež zaujíma, či váš maznáčik môže jesť ovsenú trávu, ktorá sa bežne predáva ako mačacia tráva. Táto rastlina je tiež zaradená do zoznamu rastlín vhodných pre zvieratá. Do niekoľkých týždňov budete mať k dispozícii hustý, lákavý kúsok zelene, ktorý si budú môcť vychutnať vaši priatelia z kožušiny. Typicky by mal rásť vonku, ale ak žijete v byte, mačacej tráve by sa mohlo dariť aj v interiéri.

Aké druhy bylinných rastlín môžu mačky jesť??

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné bylinné rastliny bazalka petržlenová vňať oregano bylinky korenie mačka tráva ovsená tráva

Okrem fazuľových klíčkov sú v malom množstve pre mačky neškodné aj rôzne bylinky. Majte však na pamäti, že tieto zvieratá sú bláznivé do rýb a mäsa, takže bylinné rastliny nie sú tiež nevyhnutnou súčasťou ich stravy. Koreň valeriány lekárskej, známy tým, že u ľudí navodzuje spánok, má u mačiek opačný účinok. To teda môže viesť k tomu, že sa vaše lenivé mačiatko zrazu stane veľmi aktívnym.

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné bylinné rastliny bazalka petržlenová vňať oregano bylinky

Byliny môžu byť skvelým sprievodcom k jedlám a často dodávajú viac než len chuť. Niektoré z nich dokonca poskytujú životne dôležité antioxidanty, ktoré nám môžu pomôcť zostať zdraví. Medzi jedlé a bezpečné rastliny pre mačky patrí aj mnoho známych byliniek, ktoré používame na dochutenie. Niektoré z nich zahŕňajú bazalku, kôpor, levanduľu, oregano, petržlen a rozmarín. Vzhľadom na výber medzi bylinkami a trávou však mačky uprednostňujú to druhé.

Pavúčie rastliny

neškodné odrody domáce zviera pavúkovec závesná rastlina zelená ľalia mačka

Pokiaľ ide o pestovanie netoxických rastlín pre mačky vo vnútri, zelená ľalia, známa tiež ako rastlina pavúka, je jednoduchou možnosťou. Starostlivosť oň je nielen jednoduchá, ale dobre rastie aj za zlých svetelných podmienok. Zelená ľalia navyše pomáha mačkám a ľuďom vychutnať si v miestnosti vysokú kvalitu vzduchu. Rastliny pavúkov vyzerajú veľmi pekne a môžete si vyberať z rôznych odrôd.

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody pet pavúkovec visiaca rastlina zelená ľalia

Rastliny pavúkov sú preto robustné, bezpečné, trvalé a ľahko sa pestujú odrody. Tieto vám tiež ponúkajú vynikajúcu príležitosť dodať každej miestnosti liečivý a napriek tomu dekoratívny nádych. Pretože však tento druh rastlín má tendenciu visieť, mali by ste sa snažiť nechať ho visieť v košíku. Vďaka listom podobným tráve je rastlina extrémne odolná voči pestovaniu v rôznych podmienkach. Ako už bolo spomenuté, pavúčie rastliny sú ideálne na zavesenie, pretože umožňujú menším rastlinám visieť z materskej rastliny.

Africké fialky sú pre vašu mačku toxické?

netoxické rastliny pre mačky, africké fialky

S našuchorenými zelenými listami a úchvatnými celoročnými kvetmi kvitnú africké fialky v ružovej, modrej, červenej a bielej farbe. Rastlina aj kvety sú neškodné pre domáce zvieratá, a preto sú vhodné pre tých, ktorí potrebujú ľahko ošetrujúce rastliny.

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné druhy domáce zvieratá žiadne riziko predstavujú váza ruže kreslo

Ak teda chcete svojmu obytnému priestoru dodať nádych farby, pouvažujte nad takýmito netoxickými rastlinami pre mačky. Ľahko pestovateľné izbové rastliny s prísadami priaznivými pre zvieratá môžu byť perfektnou voľbou. Uložte ho na teplé miesto, kde získate veľa svetla, a je najlepšie nájsť mu slnečné miesto. To znamená, že si s kožušinovým priateľom môžete užívať krásne kvety v pokoji a pokoji po celý rok.

Palmy ako netoxické rastliny pre mačky

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné palmy čierny kocúr

Existuje mnoho rôznych druhov skutočných paliem, ktoré robia vynikajúce netoxické rastliny pre mačky. Zlatá ovocná palma, slonia noha a bambus sú len niektoré z najbežnejších izbových rastlín tohto druhu, ktoré majú tiež pomerne nízku údržbu. Palmy tiež nepotrebujú veľa svetla, čo ich robí ideálnymi pre rast v každom obytnom priestore.

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody paliem

Mali by ste si však uvedomiť, že ságové palmy sú pre domáce zvieratá jedovaté. Aj keď je tento výraz súčasťou bežného názvu tejto rastliny, ságové palmy nie sú skutočnými predstaviteľmi tejto odrody. Je to tiež cykad a nemal by sa pestovať v miestnostiach s domácimi zvieratami.

Kúpte si rastlinu jelenieho parohu

neškodné odrody domáce zviera pavúkovec visiaca rastlina paroh papraď kat

Parohová papraď je druh bromélie, ktorý najlepšie rastie ako zavesená rastlina alebo na doske. To umožňuje výmenu vzduchu a vlhkosti, ktoré sú pre tieto druhy rastlín veľmi dôležité. Tento variant priateľský k zvieratám pripomína parohy jeleného rohu a získal si obľubu najmä ako živé umelecké dielo.

Je bromeliad jedovatý?

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody domácich bromélií

Ak hľadáte pestrofarebné izbové rastliny vhodné pre mačky, ktorým sa darí bez veľa svetla, potom sú bromélie ako stvorené. Táto zaujímavá odroda je jednou z najčastejšie kvitnúcich izbových rastlín a obzvlášť krásna je aj v zime. V dnešnej dobe sú bromélie k dispozícii takmer všade a sú k dispozícii v rôznych farbách, ktoré môžete kombinovať a kombinovať.

Lunárne orchidey

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné druhy mesačných orchideí

Tento druh kvetov, ktorý je všade obľúbený, je nielen neškodný pre mačky a psy, ale zvieratá ich radi papajú. Ak ste už boli na Havaji, možno si pamätáte, ako ste videli kvety orchideí neustále podávané k jedlám a nápojom.

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody pet window moon orchidey

Trend zdobiť a zdobiť jedlá mesačnými orchideami sa už rozšíril po celom svete. Ak ste teda hobby záhradníkom a žijete v správnom klimatickom pásme, mesačná orchidea môže vášmu domovu dodať nádhernú vôňu a krásnu kvetinovú krásu..

Rovnako ako ruže, aj kvety sú pre mačky jedovaté?

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody pet lilie vonia

Zdá sa, že nie všetky kytice sú pre vašich kožušinových priateľov bezpečné, ale niektoré druhy kvetov sú pre mačky netoxické rastliny. Niektoré možnosti zahŕňajú ruže, cínie, gerbery, sedmokrásky, slnečnice a snapdragony, napríklad tulipány sú pre mačky potenciálne jedovaté rastliny. Rovnako aj karafiáty, narcisy a – správne hádate – ľalie. Udržujte tieto kvety mimo mačky a čo najskôr zavolajte veterinára, ak máte podozrenie, že ich mačka prehltla.

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody pet záhrada pestovať výsadba dlaždice čierny kocúr sukulentný

Netoxické rastliny pre mačky sa vyznačujú relatívne nízkou údržbou a môžu súčasne zlepšovať kvalitu vzduchu vo vašom dome. Prispievajú tiež k nádhernej výzdobe domu. Existuje určite mnoho spôsobov, ako vyzdobiť a detoxikovať svoj obývací priestor bez poškodenia domácich zvierat.

netoxické rastliny pre mačky bezpečné neškodné odrody pet kaktus okno

Napriek tomu, že o niektorých kvetináčoch, ako sú sukulenty, je známe, že sú pre mačky veľmi toxické, mali by ste sa vyhnúť aj rastlinám, ako sú oleandre, pretože tieto môžu byť nebezpečné aj pre malé deti. Typickými znakmi toho, že vaša mačka uhryzla niečo jedovaté, sú príznaky ako vracanie alebo hnačka.