Bývať

Účinné vykurovanie – krby a iné radiátory na zimu

krb krb obývačka vykurovanie parkety romantika zima

Na trhu sú úplne nové modely moderných krbov, ktoré sú atraktívne, cenovo dostupné a efektívne vykurovanie sľub doma. Ich výkon závisí od triedy kvality a paliva, ktoré spaľuje. Krby s vodným plášťom alebo horúcim vzduchom sú veľmi účinné. Takzvané biokrby alebo krby s etanolom sú v špecializovanom obchode novinkou. Existujú modely, v ktorých je možné proces spaľovania peliet automatizovať (napríklad na niektorých modeloch komínov s vodným plášťom). Môžete nastaviť intenzitu plameňa a požadovanú teplotu. Sklenené dvere je možné otvárať diaľkovým ovládaním a spaľovací proces je možné ovládať aj prostredníctvom mobilného telefónu.

Účinné vykurovanie – krb s rúrkami, ktoré vydávajú teplo

krb protipožiarne potrubia teplo kúrenie drevo efektívny nápad

Krby s horúcim vzduchom ako vykurovacím systémom rýchlo zahriajú interiér. V týchto modeloch je teplý vzduch vedený potrubím inštalovaným v stenách alebo v podlahe. Biokrby ako efektívne vykurovanie nepotrebujú komín, pretože ako palivo používajú etanol, v dôsledku čoho nie je dym. 100% vyžarovaného tepla ide priamo do miestnosti, napríklad miestnosť s rozlohou 20 metrov štvorcových sa dá zahriať na 25 stupňov do 15 minút. Je potrebné poznamenať, že etanolové krby potrebujú v miestnosti dobré vetranie.

Účinné vykurovanie vo forme krbu na plyn

krb plynové bio účinné vykurovanie moderný dizajnový stôl

Ale možno naozaj nechcete mať doma krb? Alebo na to nemáte priestor. Potom pre vás existujú ďalšie rovnako praktické riešenia na efektívne vykurovanie. Novinkou na trhu sú elektrické radiátory, ktoré sú vybavené najnovšími technologickými inováciami. Ide napríklad o modely od belgickej spoločnosti Jaga. To vám môže ušetriť až 25% na účtoch za elektrickú energiu. Doba zahrievania výmenníka tepla je kratšia, tepelné žiarenie rýchlejšie a radiátor účinnejší.

Vykurovanie červenou farbou ako dekorácia na stenu

dekorácia stena červená vykurovanie myšlienka moderný konvektor

Výmenníky tepla LowH2O sú novou generáciou a obsahujú iba desatinu obsahu vody v bežných radiátoroch. Požadovanú teplotu a tým aj radiátor je možné ovládať mikroprocesorom. Toto efektívne vykurovanie reaguje veľmi rýchlo na zmeny teploty v miestnosti, takže teplota v miestnosti vždy zostáva v rámci stanovených hraničných hodnôt.

Podlahové konvektory ako vykurovanie

účinný podlahový konvektor moderné posuvné dvere vykurovanie bytu

Najnovšie modely pre efektívne vykurovanie zaujmú svojim štýlovým dizajnom. Napríklad nové radiátory Knockonwood sú vyrobené výlučne z prírodného dreva.

Ohrievač dreva “Knockonwood” od spoločnosti Jaga

účinné vykurovanie knockonwood drevený radiátor jaga moderný

Dekoratívne kúrenie 

nápad na vykurovanie moderná dekorácia nástenná jedáleň

Klasický konvektor ako kúrenie v spálni

konvektor efektívne vykurovanie spálňa šatníková skriňa koberec posteľ