spálňa

Zariadenie veľkej spálne – nápady na dizajn pre útulné prostredie v spálni

Chcete vedieť, ako pohodlne zariadiť veľkú spálňu? V tejto súvislosti sme pre vás zostavili niekoľko tipov a návrhov, aby sme vám uľahčili prácu. Na fotografiách a pôdorysoch skúmame aj dizajn spálne 20 m² a viac. Pokračujte v čítaní, objavte praktické príklady a informácie o nich a použite ich na úspešnú optimalizáciu dostupného priestoru.

Nápady na zariadenie veľkej spálne

Na umiestnenie všetkého, čo potrebujete na večerné spanie a voľný čas, zvyčajne postačí 14 až 18 metrov štvorcových. Ak vám však veľkosť umožňuje vyťažiť z priestoru maximum, môžete z neho vyťažiť aj viac. Veľká spálňa nemôže byť prospešná iba v jednom prípade. Ak je pre všetkých obyvateľov bytu akútny nedostatok miesta, je k dispozícii niekoľko možností. Vo všetkých ostatných prípadoch je odpoveď áno, bez váhania spálňu zväčšite. Priestranné izby majú teda mnoho výhod. Najprv sa vám v ňom bude lepšie spať, kým pocit ospalosti a letargie nezmizne. Za druhé, väčšia plocha umožňuje viac možností plánovania.

Skombinujte pôdorys pre zdieľanie veľkej spálne s kúpeľňou a posteľnou vaňou

Ideálna veľkosť spálne je 24 metrov štvorcových. V takej miestnosti a v rôznych častiach miestnosti môžete takú veľkú spálňu urobiť útulnou a pohodlnou podľa svojich potrieb. Ak to chcete urobiť, stačí sa pozrieť na príklad rozloženia vyššie. Na pláne môžete vidieť variant priestrannej a pohodlnej spálne. Okrem priestoru na spanie a prezliekanie je tu aj kúpeľňa a šatňa. Centrálna miestnosť je zodpovedajúco veľká a priestranná, aj keď hlavná časť nie je nevyhnutne potrebná pre také veľké spálne, skrine alebo komody. Nemusíte ho teda nutne vycpávať nábytkom a stačí nainštalovať napríklad televízny stojan.

Zdieľajte veľkú spálňu

nápady na dizajn a spálňu 20 m² s pracovným stolom a čiernymi dverami v retro štýle

V prípade potreby môžete spálňu rozdeliť tak, aby vytvárala oblasti s rôznymi funkciami, napríklad pracovisko. Takéto zóny môžu byť skryté napríklad za priečkou. Oddelenie od hlavnej časti spálne vám umožňuje prezliekať sa vo vizuálne skrytom priestore. Môžete odstrániť všetky odevy, ktoré sa v súčasnosti doma používajú, z viditeľnej oblasti spálne a zlepšiť estetiku.

Šatňa s predsieňou

Šatňa so zásuvkami a stojanmi na topánky

S týmto riešením môžete uložiť a vyskúšať si všetky svoje oblečenie, obuv a doplnky bez toho, aby ste museli odísť zo spálne. Nechoďte z chodby do skrine dvakrát alebo trikrát, než vyjdete von. Je to tiež skvelá hranica aj pre cudzincov. Aby sa dostali do hlavnej spálne, musia prejsť šatníkom, čo sa môže stať len náhodou.

Napríklad, ak je miestnosť veľká, ale príliš dlhá, môže sa stať zásadnou chybou v dizajne spálne 20 metrov štvorcových a viac. Predovšetkým to spočíva v tom, že veľa ľudí pripevňuje svoj nábytok k stenám, aby ušetrili miesto. Nasledujúce pôdorysy ukazujú, že tieto chyby môžu tiež znížiť pohodlie pri zdieľaní veľkej spálne, a to dvoch oddelených izieb.

30-meter štvorcový-veľká-spálňa-s-posteľou-šatník-a-televízia-dizajn-zle

Na vyššie uvedenej fotografii môžete pozorovať usporiadanie nábytku, ktorý pripomína spálňu 30 metrov štvorcových. Vyzerá to skôr ako chodba s posteľou na konci.

chyby pri zariaďovaní spálne rozložte po stenách 20 metrov štvorcových nábytku

Ak spálňu s rozlohou 20 metrov štvorcových alebo viac rozdelíte na dve zóny, zaistíte si miesto na odpočinok a spanie, ako aj miesto na toaletný stolík alebo šatník. Stena medzi posteľou a stolom môže tiež opticky oddeliť miestnosť a nepôsobiť príliš predĺžene.

spálňa 30 m² rozdelená do rôznych zón s pracovným priestorom a manželskou posteľou, šatníkom

V tomto prípade je veľká predĺžená spálňa rozdelená na dve časti pomocou predsiene šatne. Takýto úložný systém tiež robí izbu pohodlnejšou. Vo výslednom výklenku môžete navyše zriadiť miesto pre toaletný stolík alebo pracovnú plochu.

Kúpeľňa v spálni

Zariaďte si kúpeľňu a veľkú spálňu pohodlne a farebne ich skombinujte

Vždy je lepšie mať vlastnú sprchu, namiesto toho, aby ste sa o ňu podelili s hosťami alebo inými obyvateľmi. Bohužiaľ, v konfigurácii so spálňou to dostanete len zriedka. S veľkou spálňou sa však dá niečo urobiť. Kúpeľňa so spálňou je však zvyčajne možná iba v dvoch prípadoch:

  • Podľa schváleného usporiadania môžu mokré oblasti susediť s vašou spálňou, a to je jediný spôsob, ako vytvoriť kúpeľňu.
  • Správcovská spoločnosť udeľuje potrebné povolenie na inštaláciu kúpeľne v spálni.

Je tu ešte jedna zaujímavosť. V poslednej dobe sú populárne obytné komplexy so stavom bytov. Právne nie sú obytné, a preto napríklad spoločný podnik nemá voči nim žiadnu moc. To znamená, že kuchyňu a kúpeľňu môžete postaviť kdekoľvek v byte. Dôrazne však odporúčame, aby ste najskôr objasnili problém reštrukturalizácie so správcovskou spoločnosťou, aj keď neexistujú žiadne formálne právne prekážky..

Nainštalujte toaletu vedľa spálne

Obvykle nie je zvykom inštalovať toaletu v obývačke alebo v kuchyni. Výnimkou teda môže byť vhodná miestnosť v spálni, najmä pokiaľ ide o domy. Je prístupný z kombinovanej kúpeľne. Zároveň spravidla platí, že v byte by malo byť ďalšie WC so samostatným vchodom z chodby.

Nápady do spálne 20 metrov štvorcových alebo viac

Ako to teda budete robiť, ak má vaša spálňa 20 metrov štvorcových? To je na bežnú obývačku trochu veľa, ale kúpeľňu s oddelenou šatňou nemôžete v takej oblasti dať. Stále z nej môžete urobiť priestrannú a pohodlnú spálňu, ako uvidíte v pláne nižšie.

Spálňa s rozlohou 22 m² a manželskou posteľou v strede miestnosti pred televízorom

V tomto prípade spálňa s rozlohou 22 metrov štvorcových obsahuje všetko, čo potrebujete pre takúto izbu, ako aj skrytú šatňu a pracovný priestor. Rozloženie miestnosti je preto na optimálnej úrovni, takže sa nemusíte zaobísť bez moderného dizajnu a štýlu, ktorý vyhovuje vášmu vkusu.

Veľké spálne sú rozdelené na viac ako dve miestnosti

Predpokladajme, že žijete s manželkou a predškolákom a čakáte druhé dieťa. Máte priestor, v ktorom môžete zariadiť buď dve veľké miestnosti po 20 m², alebo tri malé spálne. Čo si v tomto prípade môžete vybrať? Vo vašom prípade je vhodnejšia prvá možnosť.

S najväčšou pravdepodobnosťou budete prvých pár rokov zdieľať spálňu s novorodencom a je lepšie, ak je miestnosť priestranná. Počas tejto doby staršie dieťa vyrastie a zvyčajne si užíva susedstvo s mladším bratom alebo sestrou. Ale ak máte so sebou manželku, dieťa a matku, je lepšie zariadiť tri spálne – pre každú vekovú skupinu oddelenú.

Ďalších päť tipov na nastavenie

Vyhnite sa šatníkom do spální, ktoré nie sú príliš veľké

  • Nikdy nedávajte nábytok okolo veľkej miestnosti. Nenechávajte stred prázdny. Prázdnota spálne vyvinie na majiteľa tlak – zaspávanie mu spôsobí nepríjemné pocity.
  • Nerobte zo spálne otvorenú šatňu (máme na mysli skrinky pozdĺž stien, ako na fotografii). V opačnom prípade bude vaša izba v blízkej budúcnosti plná bielizne. Hneď sa objaví aj sušička bielizne a žehliaca doska priamo oproti posteli. Šatňa by mala byť oddelená od hlavnej miestnosti spálne dverami alebo priečkou, ktorá plní funkciu územného plánovania.

Veľká spálňa zariadená bez nábytku s obrovským zrkadlom a obrazom na stene

  • Nesnažte sa experimentovať s niečím, čo nepoznáte. Mnoho trendov súčasného dizajnu vám nemusí nevyhnutne vyhovovať. Vaňa v spálni alebo sklenená priečka medzi kúpeľňou a posteľou pôsobia v interiéri veľmi pôsobivo. Ale položte si otázku: môžete to použiť pri plnom pohľade na svoju polovičku? Možno je lepšie od tejto myšlienky upustiť.

priestranná hotelová izba s klenutými oknami a manželskou posteľou obklopená podlahovými lampami

  • Pri vytváraní dizajnového projektu pre spálňu väčšiu ako 20 metrov štvorcových hľadajte umelecké štýly. Veľká spálňa by mala byť priestranná a svetlá. Množstvo dekorov a nábytku zničí priestornosť a priestor vizuálne zmenší.

  • Pri opravách v spálňach s rozlohou 20 metrov štvorcových alebo viac neznižujte stropy, aby ste osvetlili viacúrovňové výklenky. 2,6 metrový strop v spálni s rozlohou 25 metrov štvorcových na vás bude vyvíjať tlak. Existuje špeciálny vzorec na výpočet optimálnej výšky stropu: h> ½ a alebo h> 2/3 b a h <¾ a alebo h

Záverečné myšlienky

vaňa v priestore na spanie s manželskou posteľou a presklenými dverami na vonkajšiu terasu

Na fotografii: Spálňa má viac ako 20 metrov štvorcových a v modernom štýle vyzerá veľmi príťažlivo. Možnosť kúpania sa priamo v spálni však nie je vhodná pre každú rodinu. Ostatné je na vás.

zodpovedajúci dizajn pre spálňu 20 m² s kreslom a drevenými policami, ako aj s pohovkou

Môžete zónovať, napríklad nastavením priestoru na spanie pri okne a nočného priestoru pri kútiku na čítanie pri vchode alebo naopak. Čitateľ tak nebude musieť rušiť spiaceho človeka. Hlavná spálňa je tiež skvelou platformou pre akýkoľvek dizajn, vrátane tých najtrúfalejších. Najdôležitejšie však je, aby ste nezachádzali do extrémov a nesústredili sa na bežne dostupné riešenia.