spálňa

Nákup matracov: Pohodlné ležanie je dôležitým predpokladom zdravého spánku

Kúpte si matrac na prikrývku a vyberte si látku

Ergonomické ležanie je dôležitým predpokladom zdravého a pokojného spánku. Nájsť pohodlný matrac nie je ľahká úloha. Stupeň tvrdosti, krytie, ergonómia: Čo vlastne hrá dôležitú úlohu v pohodlí pri ležaní a aké kritériá by ste mali brať do úvahy pri nákupe? Dáme vám užitočné tipy a vysvetlíme, na čo si dať pozor.

Nákup matracov: Drahé nemusí byť nutne lepšie

Kúpiť matrace nie je o nič drahšie

Mnoho kupujúcich robí rovnakú chybu pri nákupe matracov: Veria, že drahé matrace sú lepšie. Ale mýliš sa. Početné testy zakladania tovaru jasne ukázali, že vysoká kvalita nemusí nevyhnutne stáť veľa. Lacné matrace z viskózovej a studenej peny sa predovšetkým môžu perfektne prispôsobiť tvaru tela a ponúkajú vysoký komfort spánku. Penové matrace sa zároveň nachádzajú v strednom cenovom segmente a sú dostupné od 200 eur. Ak hľadáte lacné a zároveň vysokokvalitné varianty, je najlepšie kontaktovať miestneho výrobcu. Výrobcovia matracov ponúkajú bezplatné poradenstvo, sú flexibilnejší a pokiaľ ide o pohodlie pri spánku, vedia oveľa lepšie ako maloobchodníci. Požadovaný model môže byť tiež doručený rýchlo a lacno a testovaný doma.

Kúpte si matrace: správne určte stupeň tvrdosti

Nákup matracov Tipy na zvýšenie pohodlia pri spánku

Správny matrac by mal byť pre vás ergonomicky optimálny. Aby ste sa cítili dobre, mali by ste byť schopní správne určiť stupeň tvrdosti. Dôležitú úlohu zohráva niekoľko kritérií: dĺžka tela, hmotnosť, preferovaná poloha pri spánku a tvrdosť postele – to je len niekoľko z nich. Stupeň tvrdosti je označený písmenom „F“ alebo písmenom „H“ a pohybuje sa od H1 do H5, pričom H1 je veľmi mäkký, H2 je mäkký, H3 je stredná pevnosť, H4 sa nazýva tvrdý a H5 sa nazýva veľmi ťažko. V zásade sú matrace so stupňom tvrdosti H2 vhodné pre ľudí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 70 kg a dĺžkou tela do 190 cm. Matrace tvrdosti H3 sú dobrou voľbou pre ľudí s telesnou hmotnosťou do 80 kg a dĺžkou tela do 190 cm. Stupeň tvrdosti H4 sa odporúča osobám s telesnou hmotnosťou do 120 kg a maximálnou dĺžkou tela 170 cm. Nie je vhodné používať príliš mäkké alebo príliš tvrdé matrace (H1 a H5). Existuje aj riešenie pre tých, ktorí spia na manželskej posteli. Každá strana Lôžkové matrace z kolínskej výroby je možné konfigurovať jednotlivo. Od šírky 140 cm možno stupeň tvrdosti určiť podľa osobných potrieb pražca.

Nákup matraca: Všetko závisí od správneho príslušenstva!

Tipy na nákup matracov užitočné pre zvýšenie pohodlia pri spánku

Vysoko kvalitný matrac spoznáte podľa kvalitného príslušenstva. Napríklad horný poťah by mal byť prateľný do 60 stupňov Celzia, mal by mať obojstranný zips a mal by byť vhodný pre alergikov. Zvlášť praktické sú pletené poťahy, ktoré sú menej objemné ako prešívaná verzia a hodia sa do práčky. Základný poťah by mal byť v ideálnom prípade vyrobený z bavlny – tkanina lepšie odvádza teplo a absorbuje vlhkosť. Hodváb je tiež obľúbenou voľbou. Hodvábny textil boduje nielen príjemným pocitom, ale má aj klimatizačný účinok. V horúcich letných mesiacoch sa cítia chladne, v zime – otepľovanie. Kašmírové poťahy sú vhodné aj na zimné mesiace. Sú ideálnym výberom pre náročných pražcov, ktorí majú radi hrejivý pocit vlny, alebo ktorí chcú v každom prípade poddajný textil.

Kúpte si matrace do spálne ergonomický matrac zo studenej peny

Nákup matracov Stanovenie stupňa tvrdosti Tipy