spálňa

Poriadok v šatníku – 40 tipov na optimálne skladovanie

Objednajte si v šatníku tipy-organizačný systém-vešiaky na šaty-železničné kreslá

Ak ty Objednávka v skrini a naplánujte si poličky na topánky, nechajte sa ohromiť našimi 40 tipmi na optimálne zaradenie. Mať doma usporiadanú skriňu sa môže stať znakom organizovaného života. Zoraďte svoje oblečenie podľa príležitostí, ako je šport, ležérne, elegantné, pracovné alebo večierok, a potom ušetríte čas a námahu s večnou dilemou ohľadom správneho oblečenia. Nechajte nápady na organizáciu oblečenia, obuvi a doplnkov začať, a prestaňte túto úlohu odsúvať na vedľajšiu koľaj.

Poriadok v šatníku – optimálne využite dostupný priestor

Poriadok v skrini porucha-chodenie-žena-trieda-topánky-vešiaky-zásuvky

Aby ste si v šatníku vytvorili poriadok, postupujte nasledovne a nechajte sa prekvapiť výsledkom. Zrazu sa musíte rozhodnúť zaobísť sa bez stohovania svetrov, tričiek a misiek a na prvý pohľad si usporiadať všetko oblečenie, aby ste ho našli. Aby ste si každé ráno užili útulnosť svojho šatníka, čoskoro zorganizujete optimalizáciu dostupného priestoru. Jar možno označiť za najlepší čas, ak úspešne poviete „Nazdar!“ Do neporiadku v skrini.

Objednajte si šatník – začnite s prázdnymi policami

Objednajte si v skrini šatne-police-neporiadok-oblečenie-topánky-laminátové podlahy

Začnite malou rímsou, aby ste vyčistili všetky skrine, zásuvky a koľajničky na šaty. Neprepadajte panike z tohto neporiadku – je to len začiatok veľkého miešania sa v šatníku! Po vyhrabaní zostáva oveľa menej vecí na odloženie ako predtým.

Ikea Besta Regal – 25 nápadov s úložným systémom

Úzka šatňa na chodbe šetrí miesto – 26 návrhov od Birexu

Postavte si domček pre bábiky 2 v 1 sami-prevádzajte poličky Ikea

Udržujte si domov svojich obľúbených afiliácií

Objednajte si šatníkovú stenu-biela-maľba-maliarska rolka

Čistenie všetkých políc, zásuviek a spodnej časti skrine by malo byť určite ďalším krokom. Utrite prach – na vnútorné drevené povrchy používajte prostriedky na ošetrovanie dreva. Ak máte šatník, osviežte farbu jej stien alebo jej dajte úplne nový dizajn.

Dajte šatníku štýlový dizajn

Objednajte si šatníkový šatník-vešiaky-športové-vešiaky-loft-design-tehlová stena

Zvážte menšiu renováciu oblečenia a nájdete ďalšiu inšpiráciu na vytvorenie nového systému organizácie.

Vytvorte si snový malý svet inšpirácie svojho oblečenia

Poriadok v šatníku-vychádzkové šaty-koľajnica-žena-denimové šaty-klobúkové boxy-topánky

Zostaňte verní svojmu štýlu a navrhnite si šatník podľa svojho vkusu. Dôležitú úlohu zohrávajú aj detaily, ako sú koberce, ozdobné gombíky zásuviek a pohodlné sedenie.

Nie je to žiadny neporiadok, je to inventár

Objednať-šatník-oblečenie-zorganizovať-porucha-posteľ-spálňa

Musíte si prejsť celý šatník, aby ste zistili, čo od neho skutočne potrebujete. Decluttering pomáha zaistiť, aby vaše oblečenie a ďalšie osobné veci boli neskôr optimálne upratané. Náš tip je: všetko, čo ste si neobliekli pred rokom, sa nesmie vrátiť do vášho novo aranžovaného šatníka!

Naplánujte si systém organizácie v šatníku

Objednávka-šatník-transparentné-úložné-boxy-plastové-rôzne-veľké-poličky

Pozrite sa na prázdne police a naplánujte si nový organizačný systém pre všetky odevy a doplnky, s ktorými sa nechcete rozlúčiť. Na to radšej získate transparentné úložné boxy. Svoje veci nájdete neskôr, ešte skôr, ako ste ich vôbec hľadali.

Zoraďte oblečenie a obuv podľa sezóny

Objednávka-šatníková skriňa-topánky-topy-biele-police-vešiaky-úložný kôš

Ak sa do skriniek dávalo dohromady letné a zimné oblečenie, teraz ich môžete zoradiť podľa sezóny. Tie, ktoré sú potrebné po celý rok, môžete pre väčšie pohodlie nechať zavesené alebo ležať vpredu.

Dúha v skrini

Objednať-šatník-vešiaky-vešiaky-oblečenie-farby-triediť

Oblečenie nájdete rýchlejšie, ak bolo zoradené podľa farby. Nechajte sa táto dúha ráno inšpirovať k spontánnym myšlienkam, čo si obliecť.

Ako profesionáli organizujú šatník

Objednať-šatníky-šatníky-oblečenie-farba-triediť-svetlo-tmavé

Kým na červený koberec nešliapnete každý deň, môžete sa tak cítiť. Zoraďte svoje oblečenie od tmy po svetlo tak, ako to robia profesionáli v zákulisí pred módnou prehliadkou.

Etiketa do úložných košov a boxov – praktický nápad

Objednávka-šatník-úložné-koše-biele-plastové-etikety

Pre optimálne uloženie v šatni zaveste krásne štítky vo forme samolepiek alebo visačiek na úložné boxy alebo koše.

Úložný priestor – nápady pre najlepší možný organizačný systém

Objednávka-šatníková skriňa-triedenie-transparentné-úložné-boxy-plastové-poličky

Zbierajte príslušenstvo, letnú obuv a ďalšie drobnosti do priehľadných úložných boxov. V prípade potreby a v závislosti od miesta, ktoré máte vo svojom šatníku, nainštalujte ďalšie police.

Pravidlo 12 mesiacov

Objednajte-šatník-šatníky-koľajnice-kožené vešiaky-triediť-letné šaty-zimné šaty

Toto je jedno z najlepších pravidiel perfektne upratanej skrine – oblečenie, ktoré ste posledných 12 mesiacov nepoužívali, bude v nasledujúcich 12 mesiacoch nepravdepodobné, že bude potrebné. Oblečenie má tiež dátum spotreby.

Zaveste čo najviac kusov oblečenia

Objednajte-šatník-výklenok-regál-systém-oblečenie-koľajnice-košele-nohavice-topánky-úložné boxy

 Nechajte na poličkách niekoľko šiat – zaveste ich čo najviac na vešiaky. Toto je tip nielen pre najlepšiu organizáciu, ale aj pre úsporu miesta. A vaše košele a nohavice budú vždy pôsobiť čerstvo vyžehlené.

Tip na svetre

Objednávka-skriňa-skladaný-sveter-polica

Vyššie uvedené pravidlo neplatí pre svetre a iné druhy úpletov. Tieto radi ležia starostlivo zložené jeden na druhom na policiach a zachovávajú si tak tvar a dobrú kvalitu nití.

Používajte rovnaké vešiaky

Objednajte-šatníkové košele-vešiaky na šaty

Ak chcete vytvoriť vizuálnu jednotu na koľajniciach na šaty, zaveste kusy oblečenia na vešiaky rovnakého typu a rovnomerne rozdeľte priestor.

Triedenie oblečenia podľa typu – nápad s veľkým úspechom

Objednávka-šatníkový-regálový systém-transparentné-zásuvky-koľajnice-na-topánky-kreslá-koberec-úložné boxy

Ak vo vašom šatníku visia blúzky a sukne, okamžite si všimnete rozdielu v tom, ako ste boli kreatívne a nápadité pri výbere oblečenia na rôzne príležitosti.

Pozrite sa rovnakým smerom

Objednajte si-šatník-obuv-tašky-tašky-zrkadlo-okno-oblečenie-koľajnica-košík

Osvojte si túto myšlienku nielen pri vytváraní nového systému organizácie vo svojom šatníku, ale pri každom upratovaní oblečenia. To je prínosom pre optickú jednotku a malé úsilie stojí za to.

Bodce sú vysoké, balerínky nižšie

Objednávka-šatníkový regál-systém-regály-na-topánky-ihličkové-balerínové-lodičky

Toto jednoduché pravidlo použite na usporiadanie obuvi, ktorú neskladujete v škatuliach na stojane na topánky. Vždy tak máte ploché topánky na každý deň a ihličky čakajú na horných policiach na ďalšiu párty.

Vešiaky na opasky a šatky – dobrí pomocníci, aby ste mali vo svojom šatníku poriadok

Objednať-šatník-šatka-opasok-opasok-kravaty-retiazky

Misky, kravaty a opasky sú doplnkami, ktoré majú tú vlastnosť, že celkom prispievajú k neporiadku. Preto – vešiaky na šatky a opasky žijú vysoko!

Nápad na ďalší úložný priestor – stojany na topánky v kubickej forme

Objednávka-šatník-biele-stojany na topánky-boxy-kozmetické kufríky-drevené zásuvky

Pridajte do šatníka poličky v tvare kocky, ak na ne máte miesto. Budete sa čudovať, koľko vašich vecí by tam našlo svoje miesto a dlho by zostalo v poriadku.

Využite rohy šatníka

Objednávka-šatníková skriňa-regálový systém-krémová-skriňa-sklenené-čelné-zásuvky-zásuvky-koľajnice-na-topánky

Je typické, keď sú tmavé rohy skrine preplnené. Najčastejšie sú tam všetky veci, ktoré hľadáme a nikdy ich nenájdeme včas. Upravte tam rohy, stohujte boxy so zriedka používanými topánkami, čižmami alebo kuframi.

Zaveste džínsy

Objednať-šatník-džínsy-oblečenie-vešiaky na koľajnice

Napriek tomu, že ste zvyknutí mať rifle zložené a naukladané na seba, náš tip znie – zaveste rifle na vešiaky a usporiadajte ich podľa farby a dizajnu. Bez toho, aby ste celú hromadu uvrhli do chaosu, si tak môžete vytiahnuť iba nohavice, ktoré aktuálne potrebujete.

Pri zariaďovaní trieda namiesto omše

Objednávka-šatník-oblečenie-triedenie-úložné boxy-posteľ-spálňa

Ak zistíte, že máte rovnaký typ oblečenia – tri čierne svetre alebo dve rifle v rovnakej farbe – vyčistite nepotrebné položky podľa tohto jednoduchého pravidla.

Vhodne osvetlite kryt svojho oblečenia

Objednajte si šatník-šatník-v-osvetlení-reflektory-denné-svetlo-šikmé strešné háky

Základným tipom pre uprataný šatník je správne osvetlenie. Vo svetle nájdete oblečenie a doplnky, ktoré hľadáte, rýchlejšie, najmä ak sú v tmavých tónoch.

Koľko párov topánok vlastníte?

Objednajte si-šatník-stojan na topánky-drevo-hnedo-béžovo-zlaté-farebné-topánky-ihličkové-balerínové lodičky

Pre všetky ženy, ktoré odpovedajú na túto otázku: „Veľa, ale nie dosť“, dávame tento múdry nápad na upratanie políc v topánkach – umiestnite topánky tak, aby ľavá smerovala dopredu a pravá dozadu..

Tip na šatníky od podlahy po strop

Objednávka-šatníková skriňa-polica-vešiak-vešiak-vešiak-košele-blúzky

Vytvorte priestor pre dvakrát toľko vešiakov, keď sklopíte priestor skriniek od podlahy k stropu pomocou druhej priečky na šaty.

Priehľadné úložné boxy – dobré riešenie pre poriadok v šatníku

objednávka-vstavaná skriňa-police-číre-plastové-boxy

Priehľadné plastové boxy sú vhodné na vytvorenie optimálneho poriadku v šatníku. Do týchto škatúľ môžete pohodlne uložiť príslušenstvo, spodnú bielizeň, žabky a ďalšie položky, ktorých tvar nerobí pri upratovaní dobrú prácu. Tieto uzamykateľné plastové boxy predstavujú vďaka svojim vekom sľubné organizačné systémy.

Tipy na skladovanie šperkov

Objednávka-šatník-šperk-úložný-zásuvkový-nábytok-bižutéria-košeľa-klobúk

Vďaka svojmu členeniu vyčarujú tieto nábytkové vložky zásuvku ako perfektné miesto na uloženie vašich cenností. Skutočné a hodnotnejšie šperky je najlepšie uložiť na bezpečnom mieste, akým je napríklad trezor na peniaze.

Perforovaný tanier – nápad na uloženie vašich šperkov

Objednávka-šatník-sklad šperkov-stojan-stojan-na stenu-montáž-retiazky-náramky-náušnice

Nechajte si na zadnú stranu jedných dverí v šatníku nainštalovať dierovaný plech a vybavte ho háčikmi rôznych tvarov, ako je znázornené na obrázku. Potom vystavte svoje náhrdelníky, náramky a náušnice na najpohodlnejšom mieste.

Organizačné koše dodávajú kráse na objednávku

Objednávka-šatník-úložné-koše-tmavohnedý-ratanový-nákrčníky

Menšie doplnky, ako sú šatky, môžete jednoducho uložiť do košov. A v závislosti od materiálu košov na podlahe a políc vášho šatníka mu môžete dať exotický, minimalistický alebo romantický dizajn.

Úložné koše ako ozdobné akcenty v šatníku

Objednajte si-šatník-úložné-koše-ošarpané-dizajnové-látkové koše

Na trhu nájdete rôzne úložné koše, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov. Pre fanúšikov ošumelého elegantného štýlu odporúčame tieto košíky so vzorom ruží. Pre vizuálnu jednotu vášho šatníka zvoľte košíky v rovnakom dizajne.

Tip pre generála

Objednávka-šatník-nástenný kabát-háčik-kožené vešiaky-fuchsie-šaty-obrázok

Nainštalujte si háčik na kabáty na bočnú stranu šatníka alebo na vnútornú stranu dverí a zaveste tam oblečenie, ktoré plánujete nosiť nasledujúci deň alebo napríklad pôjdete na chemické čistenie. Tento tip tiež prináša mimoriadny poriadok do vašich denných plánov.

Upratujte a upratujte pravidelne svoj šatník

Objednajte si-šatník-úložné boxy-bielo-žlté-vankúše-oranžové-oblečenie-koľajnice-vešiak na šaty

Pri týždennom upratovaní bytu neprechádzate okolo svojho šatníka, aby ste si mohli dlhšie udržať kvalitu oblečenia a vyhnúť sa riziku alergií..

 Nová príležitosť pre neaplikovateľné oblečenie

Upratané-šatník-police-rifle-nohavice-oblečenie-záhyby-upratať

Vyčistite oblečenie a doplnky, ktoré už nepotrebujete – ktoré už nevyhovujú vašej veľkosti alebo dizajnu. Môžete ich priniesť do úschovne alebo do nadácie. Odložte bokom akékoľvek oblečenie, ktoré potrebuje opravu.

Čo môže nájsť priestor vo vašom šatníku?

Objednávka-šatník-nápady-polica-kliešte na oblečenie-úložné boxy-zásuvky-izba-stôl-pracovné miesto-obývací priestor

Človeka často láka využiť šatník ako všeobecný úložný priestor. Teraz to hovoríme nahlas – knihy, priečinky, hračky alebo plechovky už nie sú po zoradení v šatníkoch povolené.

Milujeme dámske tašky

Objednajte si šatník-poličky-dámske-topánky-nástenné-vešiaky-dámske tašky-opasky-skrinky

A láska znamená starostlivosť a skladovanie, samozrejme. Nechajte si na steny šatníka nainštalovať háčiky na kabáty a nechajte tieto krásne partnerky vo svojom outfite v poriadku.

Ďalší praktický nápad na dámske tašky

Objednávka-šatník-čierna-hnedá-dámy-veci-organizovať-policové-boxy

Kubické boxy možno nazvať najlepšími displejmi pre dámske párty a tašky cez rameno. Nenechávajte ich už skladované v plastových vreckách, inak riskujete s ich správnym tvarom a kvalitou kože.

V skrini nie sú povolené žiadne šance a konce

Objednávka-šatníková skriňa-boxy-dievčatá-skladanie-skladania-triedenie-veľké-tašky-plast

Po Vianociach, Silvestri a Mardi Gras skončite. Uložte opotrebované kostýmy Mardi Gras, doplnky na párty a dekorácie do suterénu. Toto upozornenie platí pre všetky položky, ktoré sa používajú raz za rok.

Objednávka v skrini

Objednávka-šatník-biela-drevo-žena-džínsy-bosá-podlaha-dezorganizované-topánky-hnedá-krémová-modrá

Akékoľvek oblečenie, ktoré už nezodpovedá vašej aktuálnej veľkosti, by ste mali priniesť do obchodu so šetrnosťou alebo darovať priateľovi. Toto pravidlo platí dvakrát pre topánky, bez ohľadu na to, ako veľmi ich milujete.