spálňa

Zariaďte si spálňu Feng Shui!

Spálňa so zariadením Feng Shui

Ako najlepšie by ste mali Spálňa Feng Shui nastaviť? Spálňa je váš osobný priestor, určený na odpočinok po dlhom dni v práci. Spálňa by mala byť pohodlná a harmonická a Feng Shui ponúka niekoľko zásadných rád, ako to urobiť jednoducho a ľahko! Prvá vec, ktorú by ste museli urobiť, je rozhliadnuť sa po vlastnej spálni – koľko miesta máte, kde sú okná, prerábate byt alebo už máte k dispozícii nábytok? Predtým, ako niečo urobíte, zmerajte nábytok a miestnosť.

Spálňa Feng Shui – moderná a elegantná

Spálňa feng shui s posteľou s baldachýnom

Posteľ je najdôležitejším kusom nábytku Spálňa Feng Shui a je potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel. Čelo postele by nemalo byť proti oknu, ale proti stene. To vytvára bezpečie pre spáča. Posteľ by nemala byť v priamej línii medzi dverami a oknom. Ak máte podkrovný byt, posteľ by nemala byť pod trámami – miestnosť tak vyzerá menšia a ruší spánok. Vyhnite sa tomu, aby posteľ smerovala na dvere. Ak vám to izba dovoľuje, umiestnite posteľ šikmo oproti dverám. V prípade, že je toto polohovanie vo vašej spálni nemožné, môžete použiť posteľ s baldachýnom – budete sa cítiť bezpečnejšie.

Rodinná posteľ v spálni Feng Shui

Rodinná spálňa dekor feng shui

Rodinná posteľ by mala byť umiestnená tak, aby v miestnosti bolo dostatok miesta. Rušivé zrkadlo oproti posteli. Na moderné technológie, ako je počítač alebo televízia, nie je priestor Spálňa Feng Shui.  Zatemnite miestnosť závesmi, aby ste vytvorili útulnú atmosféru. Veľké kvetináče ako dekorácia sú vhodnejšie do obývačky ako do spálne.

Spálňa Feng Shui – Tipy na zariadenie

dizajn spálne feng shui v mestskom štýle

Môžete si kúpiť posteľ s podstavcom alebo so spodnou skrinkou – šetrí miesto a podľa filozofie Feng Shui si zachováva pozitívnu energiu. Vyberte si posteľ oblého tvaru bez hranatých okrajov. Mnoho rohov v miestnosti vytvára nepríjemnú atmosféru. Zariadenie v Spálňa Feng Shui mal by pôsobiť priestrannejšie. Urobte si test – ľahnite si na posteľ a rozhliadnite sa. Ak sa necítite úzkostlivo, ale skôr uvoľnene, s malým úsilím ste dosiahli veľa.

Dani Alexandrová

moderná spálňa zariadená podľa Feng Shui

Spálňa feng shui manželská posteľ s dreveným stropom

Prikrývka a osvetlenie v spálni Feng Shui

Perinový nočný stolík dekorácia feng shui