spálňa

Zariaďovanie ošarpanej elegantnej spálne – tipy a skvelé nápady na inšpiráciu

Ošumelý elegantný toaletný stolík-zrkadlová dekorácia

Spálňa je útočiskom, kde nielen spíte, ale aj relaxujete po náročnom dni. Atmosféra v priestore na spanie by preto mala byť uvoľnená, aby ste sa cítili pohodlne a v pohode. Ak chcete miestnosti dodať pocit bezpečia a navodiť romantickú atmosféru, potom je štýl Shabby Chic na zariadenie ideálny. Vyznačuje sa jasnými farbami a vintage motívmi a funguje pre veľké aj malé miestnosti. Ako zariadiť ošarpanú elegantnú spálňu a vybrať si najlepší nábytok a doplnky pre romantickú atmosféru, nájdete v našom článku. V obrazovej galérii nájdete aj krásne nápady na zariadenie ako inšpiráciu pre snový dizajn spálne.

Ošumělý elegantný štýl na zdobenie spálne

Shabby Chic Zariaďovanie spální-tipy-nábytok-nápady-osvetlenie

To, čo definuje populárny ošumělý elegantný štýl nábytku, sú predovšetkým pekné predmety z blšieho trhu, elegantné dedičské položky a nábytok a doplnky vyrobené vlastnými rukami, ktoré spolu vytvárajú elegantný interiér. Výsledkom je šikovná zmes starého, nového a neobvyklého, ktorá dodáva miestnosti pocit pohodlia a bezpečia. Ďalšou dôležitou úlohou v interiérovom dizajne v tomto štýle sú farby. Ošumělý štýl nemá rád tmavé alebo svetlé farby, ale skôr jemné pastelové tóny, ako aj sivobielu a svetlošedú. Vzory a kvetinové motívy sú pre tento štýl ideálne a prispievajú k romantickému dizajnu miestnosti.

Ošumelá elegantná výzdoba spálne-farebný-nábytok-luster

Starý alebo zastaraný kus nábytku má špeciálny opotrebovaný vzhľad, ktorý vnáša do interiéru vintage nádych. V shabby chic spálni by určite nemal chýbať dotyk vintage, pretože v miestnosti zaisťuje väčšiu útulnosť. Nábytok v tom zohráva obzvlášť dôležitú úlohu. Tie by v ideálnom prípade mali pochádzať z inej éry, aby boli v súlade so štýlom zariaďovania. Bohaté lustre a elegantné stolné a podlahové svietidlá sa perfektne hodia ako osvetlenie ošarpanej spálne.

Stenový dizajn v ošarpanej elegantnej spálni

ošarpaná-elegantná-spálňa-stena-dekorácia-tapeta-kvetinový vzor

Stenový dizajn zohráva obzvlášť dôležitú úlohu v priestore na spanie, pretože steny určujú celkovú atmosféru v miestnosti. V ošarpanej elegantnej spálni si môžete vybrať medzi farbami stien alebo peknými tapetami. Tieto dve varianty prevedenia steny sú pre tento štýl typické, a preto by sme sa na ne chceli v nasledujúcom texte bližšie pozrieť.

ošarpaný-šik-spálňový-nábytok-detská izba-ružový-kvetinový motív

Bez ohľadu na to, či steny maľujete alebo tapetujete, mali by ste zvoliť farbu, ktorá v miestnosti pôsobí upokojujúco a relaxačne. Jemné farby stien a pastelové tóny majú údajne pozitívny vplyv na spánok a ladia s ošumelým elegantným nábytkom. Svetlé, jemné nuansy ružovej, fialovej, modrej, zelenej a béžovej sa k tomu perfektne hodia a v spálni navodia uvoľnenú atmosféru.

ošarpaná-elegantná-spálňa-stena-dekorácia-tapeta-detská izba

Ak sa vám monotónne steny zdajú príliš monotónne a nudné, môžete ich ozdobiť peknou tapetou. Kvetinové vzory a elegantné motívy na stenách pôsobia v miestnosti veľmi príťažlivo a dodávajú jej romantický vzhľad. Napríklad elegantné ružové tapety sú skvelým nápadom na dizajn steny pre ošumelú spálňu a môžete buď vytapetovať všetky steny, alebo len jednu prízvukovú stenu..

Aký nábytok do ošarpanej elegantnej spálne?

ošúchaný elegantný spálňový baldachýn posteľový komoda koberec

Ak žijete v dome s dreveným trámovým stropom v spálni, potom je štýl shabby chic ideálny pre dizajn tejto miestnosti. Je to spôsobené tým, že prírodné materiály sú typické pre tento štýl zariaďovania a harmonicky zapadajú do interiéru. Preto je nábytok z dreva tiež obľúbeným nápadom na zariadenie spální v ošumelom štýle. Tu však opotrebovaný vzhľad zohráva zásadnú úlohu. Stopy použitia a vločkované vrstvy farby vytvárajú skutočný vintage vzhľad a sú zásadné pre takýto dizajn miestnosti.

ošarpaná-šik-spálňa-nábytok-kovová-posteľná bielizeň-motív-kvet

Drevo so zastaraným vzhľadom by nemalo chýbať v žiadnej ošarpanej elegantnej spálni, ale nie je to jediný možný materiál na nábytok. Rôzne kusy nábytku, ale najmä kovové postele, sú ideálne pre štýl Shabby a predstavujú rovnako krásny nápad na zariadenie spálne..

ošarpané-elegantné-spálne-zariadenie-postele-baldachýn-rozprávkové svetlá

Posteľ Shabby Chic je preto spravidla s rámom z kovu alebo dreva a je v strede miestnosti. K tomu sú veľmi vhodné pútavé záhlavia a baldachýny, ktoré je možné navrhnúť a ozdobiť podľa želania. Posteľná bielizeň by mala byť tiež v súlade s nábytkom. K tomu sa úžasne hodia svetlé farby, kvetinové vzory a čipky.

ošarpaný-elegantný-spálňový-nábytok-toaletný stolík-elegantný-vintage-dizajn

Ďalšími kusmi nábytku, ktoré by v ošarpanej elegantnej spálni nemali chýbať, sú toaletný stolík, malý nočný stolík a šatník. Komody, nástenné police, ležadlá a ďalšie skrine sú tiež povolené, ak miestnosť nepôsobia preplnene. Všetok nábytok by však mal pochádzať zo zdanlivo podobných epoch, aby v miestnosti vznikol úspešný mix štýlov.

ošarpaná-elegantná-spálňová zostava-ošarpaná-skriňa-biela

Ak nemôžete nájsť ten správny nábytok pre vašu ošumelú elegantnú spálňu, alebo ak chcete ušetriť nejaké peniaze, môžete použiť niekoľko techník na výrobu nábytku s ošumelým vzhľadom sami. Pomocou týchto techník je možné ľahko prestavať rôzne kusy nábytku. Aby ste získali obľúbený vzhľad nábytku do spálne, nemusíte čakať desaťročia.

ošarpaná-elegantná-spálňa-toaletný stolík-zrkadlo-dekorácia

Objekty, ktoré je možné premeniť na rôzne kusy nábytku, sú skvelým nápadom na ošumelé elegantné zariadenie v spálni. Alternatívou k nočnému stolíku môže byť napríklad starý kufor alebo drevená taburetka. Mali by ste ich jednoducho namaľovať na bielo a podľa želania ich vhodne ozdobiť.

Dekorácia do spálne v ošumelom štýle

ošarpaná-elegantná-spálňa-posteľ-čelo postele-jutová stuha-kutilstvo

Ak chcete dodať svojej spálni obľúbené, nostalgické čaro, potom nábytok s obnoseným vzhľadom nestačí. Dekorácia je považovaná za čerešničku na torte v štýle zariaďovania Shabby Chic. Útulná posteľná bielizeň, textil s krásnymi vzormi a dekoračné predmety vo vidieckom štýle sú na to ako stvorené.

ošarpaná-šik-spálňa-toaletný stolík-zrkadlo-dekorácia

Toaletný stolík so zrkadlom je dôležitým prvkom v ošarpanej elegantnej spálni a je vynikajúcim miestom na dekoráciu. Malé vázy s rezanými kvetmi, vintage šperkovnice a elegantné čajové sviečky osobitým spôsobom zdobia interiér. Dávajú miestnosti romantický nádych a nádherne dotvárajú celý interiérový dizajn.

ošarpaná-šik-spálňa-nápady-farby-motívy-nábytok-kombinácia

Ak ste navrhli ošarpanú elegantnú spálňu bez tapiet, potom sú monochromatické steny ideálne na dekoráciu. Môžete vykúzliť špeciálnu nástennú dekoráciu s obrázkami kvetov a váz s kvetmi, ako aj praktické nástenné police v použitom vzhľade. Tie potom môžu byť ozdobené knihami a sušenými kvetmi alebo použité ako úložisko šperkov.