spálňa

100 nápadov na spálňu v roku 2021: príklady farieb, materiálov, nábytku a dekorácie

Spálňa je miestom odpočinku, relaxácie a bezpečia. Tu si oddýchnete nielen fyzicky, ale aj psychicky tým, že sa stiahnete z celého sveta. Jednoduchý a štýlový dizajn, ktorý prináša radosť, je základnou súčasťou tejto miestnosti. Ak by ste chceli držať krok s najnovšími trendmi bývania a zodpovedajúcim spôsobom si zariadiť a vyzdobiť svoj domov, potom ste na našom webe pristáli správne. Dnes vám ukážeme tie najkrajšie nápady na spálňu do roku 2021, ktoré vás inšpirujú k tomu, aby váš priestor na spanie bol moderný.

Ak chcete navrhnúť spálňu, ktorá zostane aktuálna a moderná čo najdlhšie, hľadajte neutrálne, klasické a trendové akcenty. Zvlášť dôležité sú ohľaduplnosť k životnému prostrediu a minimalizmus. Jednota s prírodou je v súčasnosti trendová na celom svete a interiérový dizajn nie je výnimkou. Prírodné materiály, bezpečné kombinácie, živé rastliny, kameň, drevo, denné svetlo – to všetko patrí k najobľúbenejším návrhom spální na rok 2021. Viac o najväčších trendoch v zariaďovaní a o tom, ako ich môžete integrovať do dizajnu svojej spálne, sa dozviete nižšie.

Nápady na spálňu 2021: štýl zariaďovania

Abstraktná nástenná moderná čalúnená posteľ do spálne

Nie je samozrejme nevyhnutné, aby sa miestnosť vyznačovala výlučne jediným štýlom zariaďovania. V skutočnosti sú kombinácie rôznych štýlov práve teraz veľkým trendom. Je však dôležité, aby ste sa rozhodli pre hlavný štýl a použili ho ako sprievodcu interiérovým dizajnom. Tu je niekoľko štýlov bývania, ktoré sú v spálni tento rok skvelé.

Moderné rustikálne

Spálňa moderný rustikálny drevený panel z tmavej steny

Spálne v industriálnom štýle sú minulosťou. Priemyselné kusy sú v interiérovom dizajne už roky veľmi obľúbené, ale hranaté hrany a tvrdé metalické povrchy tohto štýlu v roku 2021 zmiznú. Alebo aspoň v spálni.

Spálne by mali byť teplé a príjemné, zatiaľ čo priemyselné povrchy pôsobia sterilne a chladne. Prvky priemyselného dizajnu, ako sú žiarovky Edison a betón, ustupujú plyšovým tkaninám a nábytku so zaoblenými tvarmi v myšlienkach spálne 2021.

Spálňa v modernom rustikálnom dizajne materiálových farbách

Ak si napriek tomu chcete zachovať moderný nádych industriálneho štýlu, rozhodnite sa radšej pre Modern Rustic. Táto zmes štýlov očaruje svojimi jasnými tvarmi a vnáša do interiéru prírodu ako dizajnový prvok. Vďaka použitiu dreva a iných prírodných materiálov pôsobia moderné povrchy mäkšie a pohodlnejšie.

Vytvorte svetlú spálňu modernú s rustikálnymi prvkami

Nápady na spálňu 2021 v modernom rustikálnom štýle s dekorom a zariadením

Drevená stena za posteľou pre rustikálny nádych

Rustikálne posuvné dvere v modernej bielej spálni

Škandinávska jednoduchosť

Šedá spálňa v štýle Scandi

Ak hľadáte jednoduchý spôsob, ako dopriať svojej spálni čerstvý vzduch, zvážte škandinávsky štýl. Doplnky, nočné stolíky a rámy postelí v duchu drsných severských krajín sú v posledných rokoch na vrchole trendových tabuliek bytového zariadenia. Mimochodom, tento konkrétny štýl vám pomôže vytvoriť organizovanejší priestor.

Sivé steny a textil ratanové závesné svietidlo

Sivé, sivobiele a teplé drevené akcenty v kombinácii s prirodzeným svetlom vytvárajú skutočne upokojujúcu atmosféru. Sú to biele a sivé tóny, ktoré dominujú dizajnu spální v škandinávskom štýle. Kombinácia tehlových stien a jemných textúr posteľnej bielizne tiež dodáva interiéru jedinečné kúzlo.

Nápady na spálňu 2021 v škandinávskom štýle

Vintage spálňa

Vintage spálne sú trendy

Spálne v štýle vintage sú tento rok na vzostupe. Aj keď nie každý sa rozhodne pre plnohodnotnú vintage spálňu, prvky z minulosti sú pri zariaďovaní tohto priestoru čoraz bežnejšie.

Vintage prvky v priestore na spanie. Zrkadlá so zdobenými rámami

Skombinujte vintage tapetu a dekoráciu

Vintage spálňa s nástennými maľbami a starožitným nábytkom

Farby a materiály

Farby a materiály pre spálňu 2021 svetlých tónov

Spálňa má byť útočiskom. Správne pochopenie je preto dôležitou úlohou. A vybrané farby a materiály v tom zohrávajú rozhodujúcu úlohu. Určujú celý efekt miestnosti a mali by byť vybrané opatrne.

čistá príroda

Nápady na spálňu 2021 kombinujú prírodné materiály s farbou šalvia zelenej

Prírodné textúry sú tento rok obľúbené aj v spálni. Rovnako ako obývačka, spálňa sa rovnako silne vyznačuje prírodnými kúskami a farbami. Vďaka zemitým odtieňom a textúram sa v spálňach budete cítiť ako v príjemných a bezpečných priestoroch pre tých, ktorí sa chcú dostať preč z vonkajšieho sveta..

Štýlový dizajn spálne s prírodnými materiálmi

Látky ako ľan a bavlna sú dobrou voľbou pre posteľnú bielizeň a ratanový, drevený alebo prútený nábytok vytvára prirodzený pocit..

Materiály do spálne 2021 z prútia a ratanu

Prírodné farby a dekorácie v spálni, moderná posteľ s baldachýnom

Izbové rastliny a prírodné materiály v spálni harmonizujú

Hrajte s textúrami

Hrajte sa s textúrami v spálni s rámami postelí a textilom

Ďalším trendom v interiérovom dizajne je kombinácia rôznych textúr. V spálni môžu odvážne kombinácie textílií a materiálov úplne zmeniť priestor. Pridajte kombináciu matného a lesklého, dúhového saténu a hrubej prírodnej bavlny. Nebojte sa experimentovať, vyberte si, čo je pre vás pohodlné a relaxačné.

Textúry kombinujú tkanú obrazovku namiesto čela postele a nadýchaného koberca

Hra s textúrami v interiérovom dizajne

V spálni sa kombinujú rôzne textúry

Nápady do spálne 2021 zelená stena prírodné materiály

Biela ako hlavná farba

Biele steny v spálni pôsobia, že miestnosť vyzerá väčšia

Nápady na spálňu 2021 hovoria o použití prírodných materiálov a svetlej farebnej palety. Obľúbenou sezónou je biela, ktorá je schopná priestor vizuálne zväčšiť. Hodí sa k akejkoľvek inej farbe a dodáva pokoj a ľahkosť. Túto klasickú možnosť navrhovania stien je možné vždy zmeniť s jedným alebo viacerými pútavými detailmi. Môžete napríklad použiť rolety alebo koberec, obrázok alebo prehoz na posteľ a mnoho ďalších malých prvkov s veľkým vplyvom.

Biela spálňa s čalúnenou posteľou z krémového a nadýchaného textilu

Nápady na spálňu 2021 s bielou ako hlavnou farbou

Farebné akcenty

Boho vkus v spálni 2021 Terakotová farba v trende

Ak chcete do spálne vniesť trochu farby, môžete si vybrať zo širokej škály farieb. Medzi kľúčové farby patrí bohatá červená a oranžová, horčicovožltá a výrazná zelená, pričom modrá zostáva obľúbená v klasickom, nadčasovom štýle. Musíte tiež mať výtlačky inšpirované prírodou. Farebné vzory s kvetmi a listami sú skvelou voľbou a prinášajú do domu prvok prírody. Takéto zariadenie je v súlade s nórskym životným trendom s názvom Friluftsliv. Prečítajte si o tom viac v tomto článku.

Kvetinové vzory a eklektické farebné kombinácie v spálni

Farby do spálne 2021 modrá

Nápady na spálňu modré steny so štruktúrou 2021

Tmavo zelené steny s kovovými akcentmi ako ozdoba

Modrá farba do spálne 2021

Biela ako hlavná farba v nápade na výzdobu spálne so žalúziami a sušenými kvetmi

Biela ako hlavná farba v spálni v roku 2021

Nápady na spálňu pre steny 2021

Nástenný dizajn so štruktúrou v spálni

Stenový dizajn môže výrazne ovplyvniť celkový efekt miestnosti. Pokiaľ ide o nápady spální na steny 2021, trend v oblasti prízvukových stien s farebnými geometrickými vzormi je už minulosťou. Podľa odborníkov na interiérový dizajn môžu tieto prízvukové steny obmedziť možnosti zdobenia v spálni, pretože zvyčajne diktujú schému zdobenia. Akcentovaná stena môže tiež miestnosť zmenšiť, v závislosti od toho, ktorá farba hrá hlavnú úlohu.

Nástenné panely

Trendom je zaujímavý dizajn stien v spálni. Nástenné panely vyrobené z PVC rúrky

Pokojné farby budú vždy najlepšou voľbou pre spálne, ale tento rok budú svetlejšie tóny doplnené umelými povrchovými úpravami, špeciálnymi odtieňmi a dekoratívnymi úpravami stien. Dokonca aj dekoratívny obklad na stenu vyrobený z PVC rúr môže miestnosť vylepšiť a vytvoriť hravý prízvuk. Vďaka stenovým panelom získa spálňa ešte väčšiu štruktúru a skvele slúžia ako ústredný bod.

Spálňa s nástenným panelom s vlnami v štýle oceánu za posteľou

Nástenné panely do spálne 2021 tmavošedé

Trendové sú stenové panely so štruktúrovaným povrchom

Samolepiaca tapeta

Nápady do spálne 2021 tapety s botanickým vzhľadom a čalúnenými čelo postele

Odlepovacie nástenné maľby sú nedeštruktívnym spôsobom zdobenia vašich stien. Tento jednoduchý doplnok do spálne je stále obľúbenejším trendom. Samolepiace tapety sú v súčasnej dobe obľúbeným vyhlásením do spálne a dokonca vidíme, ako sa tento trend tiahne až k stropu. A najlepšie na tom je, že po roku alebo dvoch je možné nástenné maľby ľahko a bez zanechania zvyškov na stene a strope odstrániť..

Dočasné tapety sú tiež ideálne do detských izieb alebo do nájomných bytov, kde bude možno potrebné vymeniť výzdobu.

Samolepiace tapety v botanickom vzhľade prinášajú prirodzený nádych

Tipy na viac farieb v tapetách na textil v spálni

Spálňu navrhnite individuálne pomocou tapety

Nápady na zariadenie spálne

Prírodné materiály do postele 2021 Korkové čelo postele

Ak neplánujete kompletnú rekonštrukciu spálne, môžete dať miestnosti aktualizáciu novým nábytkom. Ukážeme vám trendy v zariaďovaní spální na rok 2021 a ako ich môžete implementovať vo svojom vlastnom dome.

Rám postele s baldachýnom

Rám postele s baldachýnom v čiernej farbe s čalúneným čelom

Dramatické návrhy spální sú v roku 2021 trendy a nič nie je také výrazné ako rám postele s baldachýnom. Baldachýn vo vašej spálni môže miestnosti dodať elegantný nádych. Postele s baldachýnom vyrobené napríklad z kovu alebo železa sú veľmi štýlové a stále prepúšťajú veľa svetla. Ak idete na stojan takto, zvážte pridanie bielej posteľnej bielizne pre výrazný kontrast. Táto kombinácia vytvára v miestnosti čistú, modernú estetiku.

Nápady do spálne Nábytok 2021 so zaoblenými tvarmi Nočné stolíky z kovovej postele

Nápady na spálňu Posteľ 2021 s baldachýnom s kovovým rámom

Moderná drevená posteľ s baldachýnom bez baldachýnu

Boho alebo vintage obrazovky

Prútený rozdeľovač miestností pre boho chic vkus

Oddeľovače miestností v štýle vintage alebo boho môžu byť praktické a krásne zároveň. Paravents sú ideálne na rozdelenie miestnosti, vytváranie súkromia a tlmenie hluku. Varianty s vintage vzhľadom sú v súčasnej dobe obzvlášť obľúbené.

Vintage skladacia zástena ako čelo postele v bielej spálni

Vintage skladacia zástena môže dodať spálni nádych štýlu minulého storočia a zároveň rozdeliť priestor do rôznych oblastí, čo je tento rok neoceniteľné. Pomocou obrazovky môžete napríklad skryť stôl v spálni alebo ho umiestniť za posteľ a vytvoriť tak jedinečné čelo postele.

Vintage dekorácia v spálni, nástenné maľby izbových rastlín a skladacia zástena

Nápady do spálne 2021 trendy prútené rozdeľovače miestností

Prútený nábytok v spálni paraventná komoda

Prútený nábytok

Pávové kreslá vyrobené z ratanu a ratanovej lavice ako akcenty v spálni

Prútie a ratan, ktoré boli v 90. rokoch obrovským hitom, sú v súčasnej dobe veľmi populárne, ale opäť sa interpretujú s modernými tvarmi a aktualizovaným štýlom. Či už je to prútené kreslo v rohu spálne alebo ratanová lavička na konci postele, návrat prútia je nepopierateľný. Malé boxy a koše tiež slúžia ako krásne prírodné akcenty v spálni a prispievajú k väčšiemu poriadku v miestnosti.

Kreslo s prúteným nábytkom v spálni s detskou postieľkou

Boho vkus v spálňovom prútenom nábytku

Nápady do spálne 2021 s rustikálnymi akcentmi

Stredom je čelo postele

Posteľ s čalúneným čelom v modernej spálni

Čelné postele sú opäť obľúbené. Veľké odvážne tvary v jasných farbách a vzorované textílie sú skvelou voľbou do spálne. Všetko je to o vytvorení prízvuku a vyhlásení. Polstrované čelo postele vám umožní ukázať svoju osobnosť a zároveň byť pohodlné a praktické.

Tmavé čelo postele čalúnené zamatom

Trendové sú čalúnené čelo postele

Čalúnené čelo postele s kvetinovým vzorom v modrej a žltej farbe

Textílie

Nápady do spálne 2021 kombinujú textil so vzormi

Je načase rozlúčiť sa s monochromatickými a zladenými prehozmi, vankúšmi a závesmi. Trend smerujúci k zodpovedajúcej posteľnej bielizni sa skončil. Personalizácia spálne je v posledných rokoch stále dôležitejšia. Namiesto toho, aby ste si kúpili celú „spálňovú súpravu“, skúste vyzdobiť svoj priestor rôznymi, doplnkovými textúrami a farbami.

Šalvia zelená posteľná bielizeň

Spálňa 2021 prírodne navrhnutá šalviovo zelená posteľná bielizeň

Tento rok je farba šalvia zelená stále obľúbenejšia pre posteľnú bielizeň v spálni. Šalvia zelená je upokojujúca, jemná a sofistikovaná. Platí to ako verzia jednoduchej zelenej pre dospelých. Skúste spárovať posteľnú bielizeň zo šalvie zelenej s inými jemnými farbami, ako je svetlo žltá, krémová alebo pastelovo ružová. Farba je vhodná aj pre ostatné textílie v spálni, ako sú vankúše a čalúnený nábytok.

Nápady do spálne 2021 Čelo postele v botanickom vzhľade Posteľná bielizeň šalvia zelená

Čalúnená posteľ v sivej farbe so šalviovo zelenými obliečkami a posteľnou bielizňou

Šalvia zelená posteľná bielizeň na sivej čalúnenej posteli

Etnický vzor

Etnický vzor v prehoze do spálne

Ak máte radi farebnejšie, môžete sa spoľahnúť na etnické vzorce. Kombinácia indických, arabských, afrických a ázijských prvkov v textíliách je v súčasnej dobe v móde a je skvele kombinovaná s trendom jasnejších, neutrálne zariadených izieb..

Farebný etnický vzor na textil a záhlavie postele

Etnické spálne tvoria dekoráciu a zariadenie

Etnické vzory kombinujú textil v spálni

Kombinujte látky a vzory

Skombinujte textil a dajte priestor na spanie

Kombinácia rôznych textúr a vzorov je obľúbená aj u textílií. To dodáva zaujímavému akcentu a miestnosť vyzerá ešte útulnejšie a príjemnejšie.

Čalúnený nábytok robí spálňu pohodlnejšou

V bielej spálni skombinujte textil

Skombinujte textil s kvetinovými vzormi

Spálňa vo vidieckom štýle s farebnou posteľnou bielizňou

Nápady na spálňu 2021 pre koberce

Textil v spálni 2021 okrúhly koberec

Koberec je osvedčenou klasikou v spálni. Plní estetickú aj praktickú funkciu. Populárnymi nápadmi na spanie pre koberce v roku 2021 sú malé modely s okrúhlym tvarom, etnickými vzormi a prírodnými vláknami v boho chic štýle..

Terakotová farba do spálne v roku 2021

Koberec s etnickým vzorom vedľa postele

Okrúhly koberec s prútenou zástenou a závesným lustrom

Prírodné materiály ako ozdoba v spálni

Veľký sivý koberec vo svetlej spálni

Osvetlenie spálne 2021

Nástenné svetlá namiesto nočných žiaroviek v spálni v roku 2021

Zodpovedajúce nočné svetlá na oboch stranách postele sú klasikou už roky. Tento rok ale vidíme jasné, nie preplnené povrchy. Napríklad nástenné svetlá sú skvelým spôsobom, ako navodiť rovnaký pocit ako nočné lampy, ale čistejšie a menej rušne. Ak nie ste úplne pripravení zaobísť sa bez nočnej lampy, môžete si vybrať menšiu, stmievateľnú verziu, aby ste uvoľnili miesto na nočnom stolíku a vytvorili príjemnejšie prostredie..

Zaoblené tvary a štýlové stropné žiarovky sú trendom v roku 2021

Pokiaľ ide o stropné osvetlenie, svetlé stropné svetlá nahrádzajú stmievateľné, teplejšie svetlá. Trend smerom k pútavému stropnému osvetleniu v spálni, akými sú masívne lustre alebo funky závesné žiarovky, sa skončil. Príliš jasné svetlo v spálni nie je relaxačné a ruší zvuk tejto miestnosti. Ak je stropné osvetlenie jedinou možnosťou osvetlenia spálne, vyberte si mäkký stropný diel s tienidlom. Jasné žiarovky môžete tiež nahradiť stmievateľnými, teplejšími svetlami. Mix and match možno tiež úžasne implementovať do osvetlenia, ak pre obe strany postele vyberiete rôzne nočné lampy.

Prútené stropné svietidlo nad posteľou

Nápady na spálňu 2021 kombinujú šalvia zelenú pre steny s prírodnými materiálmi

Posteľ s kovovým rámom a štýlovou nástennou lampou

Moderné závesné svetlá na bočnú stranu postele

Závesné svetlá vyrobené z lana vedľa postele s rámom s baldachýnom

Závesná lampa namiesto nočného svetla v spálni

Deco a doplnky do spálne v roku 2021

Spálňa so šikmým stropným dekorom s odkazom na prírodu

Správna dekorácia môže pomôcť premeniť spálňu na ústup. Tu je pár nápadov na trendové dekoratívne prvky, ktoré budú tento rok ozdobou našich spální.

Izbové rastliny a sušené kvety

Izbové rastliny a prírodné materiály v spálni harmonizujú

Rovnako ako v každej inej miestnosti v byte, izbové rastliny budú aj tento rok veľmi obľúbené. Pozrite sa na náš článok „Aké rastliny do vašej spálne?“, Kde nájdete najlepšie kmene pre svoj spánkový priestor. Tí, ktorí uprednostňujú štýl Boho Chic, sa môžu namiesto toho rozhodnúť pre sušené kvety v pekných vázach.

Prútené izbové rastliny a orientálne koberce ako ozdoba v spálni

Spálňa zdobí malé izbové rastliny košíky

Dekorácia trávy Pampas a izbových rastlín v spálni boho

Spálňový dekor 2021, vrkoč a sušené kvety

Nápady na dekoráciu stien

Nápady na dekoráciu spálňa 2021 prírodné materiály a farby

Ak chcete svojej spálni dodať osobitý nádych bez farby alebo tapety, rozhodnite sa pre čelné sklo alebo zaveste veľkoformátové umelecké dielo. Tento rok sú obzvlášť obľúbené nástenné maľby s grafickými motívmi.

Grafika na dekoráciu stien v spálni 2021

Životodarné príslušenstvo

Moderná spálňa s technológiou

Čím viac ľudí pracuje z domu, tým väčšia je aj potreba elektronických zariadení. Všetci si všimneme, aké skvelé je mať trochu viac techniky, či už je to nabíjateľná zásuvka na nočný stolík, diaľkové ovládanie, pomocou ktorého môžete prednastaviť teplotu v sprche, alebo dokonca len stôl s miestom na podloženie tabletu. Napriek tomu, že technológia môže v spálni pôsobiť rušivo a mračiť sa, vidíme, že sa používa v núdzových situáciách alebo na zvýšenie faktora pohodlia v spálňach všetkých veľkostí.

Navrhovanie inteligentnej spálne v roku 2021

Dvojfarebný dizajn steny v spálni biela a modrá