spálňa

Postele z masívu: aké drevo je najlepšie pre váš interiér?

Je dokázané, že v prírode nájdete čistý relax. Preto má zmysel urobiť spálňu, kde strávime v priemere asi tretinu života, čo najprirodzenejšiu. Prírodné materiály zaisťujú nielen pohodlie, ale majú tiež pozitívny vplyv na klímu v miestnosti. Posteľ z masívu napríklad funguje ako regulátor klímy, pretože štruktúra povrchu dreva s otvorenými pórmi môže do určitej miery kompenzovať stupeň vlhkosti. V nasledujúcom texte zistíte, aké ďalšie výhody postele z masívu ponúkajú a ktoré drevo by sa čo najviac farebne hodilo k vášmu nábytku.

Výhody postelí z masívu pre zdravú spálňu

Výhody postelí z masívu pre zdravú spálňu

Prineste im okrem ich prirodzenej charizmy Postele z masívu ešte viac výhod:

  • Vyznačujú sa veľmi dlhou životnosťou.
  • Vyrábajú sa ekologicky udržateľným spôsobom.
  • Sú extrémne odolné a robustné.
  • Tlakové body, škrabance a preliačiny v dreve je možné ľahko opraviť.
  • Každé lôžko z masívu je vďaka individuálnemu zrnu dreva úplne jedinečné.
  • Nábytok z masívu je nadčasovo krásny a perfektne sa hodí do každého interiéru.

Aké drevo je najlepšie pre masívne postele?

Aké drevo je najlepšie pre postele z masívu

dub -Drevo duba je žltobiele až žltohnedé a líši sa v závislosti od úpravy dreva. Studená zelená, napríklad smaragdová alebo šalviová, sa perfektne hodí k posteli z masívneho duba. Táto kombinácia pripomína les a je tiež ideálna pre trend modernej mestskej džungle. A v kombinácii s kamennou šedou a bielou dodáte svojej spálni v škandinávskom vzhľade prirodzené kúzlo.

Divoký dub je tiež veľmi obľúbený pri výrobe postelí z masívu. Tento výraz sa nevzťahuje na druhy stromov v tradičnom zmysle. Skôr sa používa na to, aby bolo jasné, že ide o špeciálne dubové drevo. Charakteristickou črtou divokého duba je veľmi zaujímavé, pútavé zrno a výrazné póry, ktoré dodávajú posteli rustikálny nádych..

Posteľ z masívneho dreva z divokého duba v kombinácii s kovovým nábytkom a zelenými rastlinami

buk je tiež tvrdé drevo, ale je mäkší ako dub. To isté platí pre divoký dub Jadrový buk v podstate o optike. Drevo je ťažké, menej elastické a dá sa veľmi dobre spracovať a zafarbiť. Z tohto dôvodu sú postele z masívneho buku k dispozícii v mnohých rôznych farbách. Pri zariaďovaní sa môžete spoľahnúť na teplé farby ako žltá, oranžová a ružová, pretože pekne zvýrazňujú teplo bukového dreva.

čeľusť patrí k ihličnanom a má príjemnú svetlú farbu. Vďaka vysokému obsahu prírodných živíc je borovicové drevo odolné voči vlhkosti a proti moliam. Posteľ z masívneho borovicového dreva sa dá úžasne kombinovať s inými zariaďovacími prvkami v štýle vidieckeho domu alebo v štýle Scandi.

tmavozelená stena v spálni pekne zvýrazňuje posteľ z kamenného borovice

Kamenná borovica – Švajčiarska borovica je mäkké drevo. Toto prírodné drevo má svetlú farbu a charakteristické živé ražno. Obsahuje tiež éterické oleje a živice a vydáva neodolateľnú vôňu. Ak chcete priniesť pohodlie alpskej chaty do svojej vlastnej spálne, investujte do postele z borovicového kameňa.

orech je veľmi tvrdý druh dreva, ktorý je tiež extrémne odolný voči napadnutiu hmyzom. Orech má tmavý, elegantný vzhľad a retro vzhľad, ktorý je obzvlášť vhodný pre veľké miestnosti. Posteľ z masívneho orecha sa perfektne hodí do spálne v modernom štýle v polovici storočia.

Čerešňové drevo je známa svojou červeno-hnedou farbou, ktorá je postupom času stále tmavšia. Vďaka jednotnej, vznešene vyzerajúcej štruktúre dreva je tento materiál veľmi obľúbený pri výrobe vysokokvalitného nábytku. Červenkastý tón dreva si príde na svoje v kombinácii s bielou a antracitovou.

Rozhodujúcu úlohu v cene zohráva aj druh dreva v posteliach z masívu. Buk alebo jadrový buk sú výrazne lacnejšie ako orechové alebo čerešňové drevo. Kúpu takejto postele však možno vnímať ako dobrú investíciu, pretože masívne drevo často vydrží celé generácie bez toho, aby stratilo na kráse alebo kvalite.

Správna starostlivosť o posteľ z masívu

Masívna drevená posteľ tmavá oproti sivej stene v spálni

Keď posteľ z masívu dorazí k vám domov, dajte mu chvíľu času na aklimatizáciu. Nechajte to deň v spálni bez matraca alebo plachty.

Skontrolujte prostredie, pretože masívne drevo sa môže v dôsledku vysokých výkyvov teploty a vlhkosti v miestnosti deformovať. Aby sa zabezpečilo, že cenné drevo nevyschne, posteľ by nemala byť umiestnená príliš blízko radiátorov ani vystavená priamemu slnečnému žiareniu.

Postele z masívu by ste kvôli svojej veľkej hmotnosti mali premiestňovať veľmi opatrne. Ak chcete zmeniť usporiadanie nábytku v spálni, vyhnite sa tlačeniu postele na podlahu, pretože by ste ju mohli poškriabať.

Ako prírodný produkt potrebuje masívne drevo pravidelnú údržbu. Posteľ z masívu je vhodné raz alebo dvakrát ročne naolejovať. Na tento účel môžete použiť špeciálne olejové spreje na ošetrovanie dreva, ktoré sú k dispozícii v špecializovaných predajniach a zvyčajne sa vyrábajú na báze ľanového oleja. Olej chráni drevo pred nečistotami, vodou a odreninami a osviežuje prirodzený tón dreva.

Zariaďte spálňu prírodným nábytkom z masívneho dreva, prírodných materiálov a rastlín