Remeselné nápady

Ručné práce s batoľatami v zime – 12 zimných nápadov na ručné práce od 2 rokov

ručné práce s batoľatami v zime plstené snehuliaky

Malé deti sú rovnako fascinované ručnými prácami ako o niečo staršie deti a tešia sa na práce vyrobené vlastnými rukami. Koniec koncov, krásne umelecké diela sú výrazom vašej osobnosti a kreativity. V dnešnom príspevku sa budeme venovať téme “ručné práce s batoľatami v zime”, pretože chladné obdobie je obzvlášť vhodné pre mnoho kreatívnych a vzrušujúcich aktivít doma. Nasledujúce jednoduché remeselné nápady sú vhodné najmä pre deti do 4 rokov. Ak sa však staršie deti cítia byť oslovené príslušným remeselným projektom, môžu sa samozrejme zúčastniť.

Drobné ozdoby na vianočný stromček s batoľatami v zime

ozdobte zmrzlinové tyčinky na vianočný stromček

Malé deti rýchlo strácajú koncentráciu a trpezlivosť, preto by ručné práce mali byť prispôsobené ich veku. Pokiaľ ide o remeselné materiály, nie sú potrebné žiadne špeciálne investície. Skvelé zimné motívy je možné pohrávať s jednoduchými materiálmi, ktoré často používame v každodennom živote. Náš prvý návrh na zimné ručné práce s batoľatami by bol urobiť ozdoby na vianočný stromček so svojimi blízkymi. Zo zmrzlinových tyčiniek alebo drevených miešadiel môžete napríklad urobiť krásny mini vianočný stromček.

snehové vločky ľahké detské zmrzlinové tyčinky zima

Nechajte deti namaľovať jednotlivé tyčinky na zeleno. Ak je farba už suchá, zlepte ich dohromady v tvare vianočného stromčeka. Vianočnú ozdobu môžete do sýtosti ozdobiť a urobiť ju farebnou. Flitre, trblietky alebo hviezdičky, malé darčeky a snehové vločky, ktoré vyrazíte z penovej gumy alebo papiera, budú smrekové na strome. S batoľatami môžete vyrábať aj roztomilé ozdoby na snehové vločky. Sú rovnako atraktívne a tiež rýchlo vyrobené.

S nejakým farebným trblietavým práškom sa budete krásne trblietať na vianočnom stromčeku a navodíte slávnostnú atmosféru. Ručné práce s batoľatami na Vianoce môžete vykonávať aj z prírodných materiálov. Malé, tenké vetvičky vytvárajú nádherné snehové vločky, ktoré do vašej obývačky prinesú aj zimnú a železnú krásu. Nechajte ručičky opäť namaľovať konáre a zlepte ich pomocou horúcej lepiacej pištole.

hrnček kávového filtra anjelského drotárstva pre batoľa

Pre malé deti je papier obzvlášť vhodný na ručné práce v každom ročnom období. Ak hľadáte nápady na rýchle a jednoduché ručné práce na poslednú chvíľu, tento anjel by mohol byť skvelým nápadom na dekoráciu vianočného stromčeka. Pekný vianočný anjelik z papiera je z 3 kávových filtrov, papierového pohára, nite a polystyrénovej gule na hlavu pripravený okamžite a je to detská hra. Táto malá svetielka zdobí vianočný stromček a v skutočnosti by to bol skvelý darček, ak chcete na Vianoce prekvapiť starú mamu a dedka.

ozdoby na odtlačky rúk zimné ručné práce batoľatá

Ručné práce s deťmi môžete vykonávať na Vianoce alebo pri iných slávnostných príležitostiach pomocou modelovacej hmoty vhodnej pre deti, a to slaného cesta a sladkých, malých ručných odtlačkov vášho dieťaťa. Ľahko tvarovateľné slané cesto môžete rýchlo vymiešať sami z múky, soli a vody. Potom pomôžte svojmu drobcovi nechať na plastelíne pekný odtlačok ruky a kreatívne šperky nechajte dobre uschnúť. Odtlačky jednotlivých prstov sa dajú behom chvíľky premeniť na roztomilé snehuliaky.

Hranie hier s batoľatami v zime

hrajte batoľa papier snehuliaka drotár

Rôzne aktivity sú pre tých najmenších veľmi dôležité, najmä v zime, keď sú dni krátke a vy musíte tráviť viac času s deťmi doma. Batoľatá chcú byť zaneprázdnené. Čo si myslíte o myšlienke vyrobiť skvelú zimnú dekoráciu s tými najmenšími, ktorá funguje ako vzrušujúca hra zároveň? Môžete jednoducho vystrihnúť obrys snehuliaka z obrázku vyššie z lepenky a namiesto gombíkov vyrezať otvory pre jeho kabát a dať im rôzne farebné okraje. Teraz môže vaša dcéra alebo syn hodiť farebné plastové loptičky cez otvor zodpovedajúcej farby. Nepochybne snehuliak a hra, ktorú si zamilujete!

Túto snehovú frézu môžete použiť aj na ručné práce s batoľatami v zime. Na tento nápad na zimné remeslo potrebujete prázdny kotúč toaletného papiera, balón a vatu, ktoré môže vaše dieťa použiť na tvarovanie malých loptičiek. V prvom rade môže váš potomok dať snehuliakovi tvár. Zviažte balónik a prerežte ho stredom. Teraz položte balónik na kotúč papiera. Potom môže vaše dieťa naplniť úlohu „snehovými guľami“, energicky vytiahnuť balón a pustiť. Vaty sú takto vystreľované do vzduchu.

batoľatá zimná drotárska papierová bambulka snehuliak

Ak chcete u svojho dieťaťa podporiť jemnú motoriku a zoznámiť sa s tvarmi a farbami, môžete tohto skvelého snehuliaka vyrobiť z papiera. Nakreslite obrys snehuliaka na lepenku, vystrihnite ho a potom dierujte štvorec, trojuholník, slot, kruh a hviezdu. Bočné steny navrhnete z lepenkových pásov a zostavíte snehuliaka svojpomocne vyrobeného. Použite pompony, malé drevené miešacie tyčinky a ďalšie položky, aby ste si s dieťaťom užili hodiny zábavy.

snehuliak batoľatá drotár vajec kartón

Ďalším spôsobom, ako vyrobiť snehuliakov s batoľatami v zime, by bolo použiť prázdne škatule od vajec a vatu. Nejde o dokonalé prevedenie, ale o nezávislosť vášho miláčika. Vystrihnite rad z kartónu na vajíčka a nechajte svoje dieťa, aby vyplnilo jednotlivé priehlbiny vatou. Ukážte dieťaťu, ako sú gombíky a oči vyrobené z malých bodiek a ako sú ruky vyrobené z pružného plyšu. Hneď ako sa predviedli, maličkí vyrobili ďalších snehuliakov sami a sú na seba veľmi hrdí.

Tvorba zvierat s batoľatami v zime

snehová sova zvieratá drotár perie papierový tanier

Ďalším pekným a jednoduchým remeselným nápadom pre batoľatá by bolo vyrobiť rôzne figúrky zvierat z jednoduchých materiálov. Môžete si vyrobiť bielu snežnú sovu z dvoch papierových platní a použiť ju na pekný výzdobu svojho domova. Telo snežnej sovy bude okrúhly papierový tanier. Deti ho môžu natrieť lepidlom a posypať bielymi trblietkami. Teraz rozrežte ďalší papierový tanier na polovicu a polovice pokryte bielym perím. Trojuholník z papiera slúži ako zobáčik a detské ručičky si musia iba zalepiť oči.

medveď drotár batoľatá zimný papierový tanier

Na rovnakom princípe a s trochou predstavivosti je možné z papierových tanierov a rôznych jednoduchých tvarov vyrobených z papiera vytvoriť roztomilé figúrky zvierat, s ktorými sa môžete hrať a zdobiť. Tí najmenší môžu vytvárať ľadového medveďa a ďalšie zvieratá. V závislosti od veku a schopností môžu deti vymaľovať papierový tanier prstovou alebo vodovou farbou. Potom pripevnite niť a zimná dekorácia okna alebo steny je za chvíľu pripravená.

Spolu s dieťaťom môžete z papiera a kúskov papiera vyčarovať nadýchanú masku na tvár ľadového medveďa. Tí najmenší môžu roztrhať a pokrčiť pauzovací papier do sýtosti. Potom nakreslite medvediu hlavu a vystrihnite ju. Vytvorte dostatočne veľké otvory pre oči a nos. Teraz natrite papier alebo lepenku lepidlom. Teraz môžu malé deti kreatívne vypúšťať paru a rozdávať na nej útržky papiera podľa vlastných predstáv.