Recepty

DIY tvarohový koláč na špajdle – ako upiecť a ozdobiť lahodné tyčinky zo syrového koláča

Nový potravinový trend si podmaní srdcia všetkých, ktorí majú chuť na sladké, a to nikoho neprekvapí. Je to veľmi vyhľadávaný tvarohový koláč, ktorý sa teraz podáva na paličke a okusuje. Stačí, ak uvaríte tvarohový koláč a potom naň položíte paličku. Potom môžete tvarohový koláč ozdobiť na špajdle polevou a akýmikoľvek jedlými ozdobami. Znie to ako ľahká úloha, však? Potom začnite a prekvapte svojich blízkych obľúbeným dezertom tým, že ho budete podávať inak. Ideálne aj na večierky!

Vyrobte si tvarohový koláč na špajdle sami

Cheesecake ozdobte na špajdle ozdobami a ovocím

V zásade môžete na cheesecake použiť akýkoľvek recept. Ak teda už nejaký máte, použite tento. Ak chcete ísť trochu rýchlejšie, hodí sa aj mrazený. Ak cheesecake pečiete sami, ihneď odrežte okraj z okraja pekáča nožom, ktorý ste držali pod horúcou vodou. Potom ho nechajte 2 až 3 hodiny vychladnúť pri izbovej teplote, potom ho prikryte fóliou a dajte na 4 hodiny do chladničky. Ale bolo by najlepšie, keby ste si ho dokonca pripravili deň vopred a potom nechali chladnúť v chladničke asi 24 hodín.

Cheesecake na tyčinke je sám o sebe ľahký, ale trochu časovo náročný. Cheesecake však môžete pripraviť na tyčinku týždeň vopred a dobre prikryté skladovať v mrazničke. Nezabudnite však torty včas vybrať z mrazničky na rozmrazenie.

Koláč na špajdle – recept na pečenie

Vyrobte si tvarohový koláč na špajdle sami - recept a návod

Ak by ste chceli mať ďalší recept na koláč na štýl, môžete vyskúšať tento. Je vyrobený tak jednoducho, že tvarohový koláč je možné zvoliť ako alternatívu ku klasickej narodeninovej torte, na večierkový bufet alebo k jednoduchému koláču pre rodinu. Na tyčinku dostanete 8 až 12 tvarohových koláčov, podľa toho, ako veľké kúsky nakrájate. Potrebuješ:

  • 130 g múky
  • 500 g nízkotučného tvarohu
  • 130 g cukru, rozdeleného
  • 3 vajcia
  • 1 balíček vanilkového pudingového prášku
  • 1 balíček vanilkového cukru
  • 80 g masla, nakrájaného na malé kúsky
  • 1 štipka soli

Takto sa koláč upečie

DIY Cheesecake tyčinky - ľahký recept na večierky

Múku premiešajte s 30 g cukru, soľou, vajíčkom a maslom pomocou háku na cesto a ručného mixéra. Ruky pomúčime a cesto miesime, kým nezískame hladké krehké cesto. Cesto zabalíme do fólie a dáme na 30 minút do chladničky.

Mrazené mini koláčiky na nanuku s orieškami, posýpkou cukrom a ovocím

Rúru predhrejeme na 150 stupňov cirkulujúceho vzduchu a vymastíme okrúhlu formu s priemerom 22 cm. Oddeľte dve zostávajúce vajíčka. Bielky vyšľaháme, kým nie sú nadýchané, pomaly prilejeme 50 g cukru. V samostatnej miske zmiešajte žĺtky s tvarohom s nízkym obsahom tuku a v ďalšej miske zmiešajte pudingový prášok so zvyšným cukrom (50 g), soľou a vanilkovým cukrom. Vanilkovú zmes vmiešajte do tvarohovej zmesi, potom primiešajte aj vaječný bielok.

Cheesecake na nanuku s čokoládovou polevou a karamelovou omáčkou

Potom vyberte krehké cesto z chladničky, rozvaľkajte ho na okrúhly tvar (o niečo väčšie ako je forma na tvarovanie okraja) a vložte ho do formy. Ľahko zatlačte na okraje. Na to rozotrieme tvarohovú zmes a koláč pečieme 1 hodinu a 15 minút na najnižšom rošte. Potom pootvorte dvierka rúry a koláč nechajte v rúre odpočívať asi 20 minút. Potom postupujte podľa vyššie uvedeného postupu.

Cheesecake na tyčinke ozdobte čokoládou a inými predmetmi

Cheesecake na špajdle s karamelom a vlašskými orechmi

Na toto množstvo tvarohového koláča na paličke potrebujete 400 g polevy. Podľa potreby to môže byť plnotučné mlieko, horká čokoláda, biela alebo ružová čokoláda. Bielu couvertúru si môžete vyfarbiť aj sami. Tvarohový koláč môžete ozdobiť posypaním, jedlými perlami, ovocím, sladkosťami a mnohými ďalšími, až ho polejete čokoládou..

Cheesecake na tyčinke ozdobíme čokoládou

Na výrobu tvarohových koláčov vyberte koláč z chladničky, ponorte nôž do horúcej vody, utrite dosucha a nakrájajte na kúsky ľubovoľnej veľkosti. Nôž očistite a pred každým rezom ponorte do vody. Rozpustite polevu vo vodnom kúpeli. Kúsky koláča rozložte na plech vystlaný papierom na pečenie a jeden koniec nanukovej tyčinky namočte do čokolády a potom prilepte na okrúhlu stranu koláča. Opakujte s ostatnými, prikryte list fóliou a vložte do chladničky na 30 minút.

Slávnostný tvarohový koláč zdobený na špajdle zelenou a červenou farbou

Zohrejte čokoládu a vyberte kúsky koláča z chladničky. Potom vezmite kúsok tak, že držíte tvarohový koláč za palicu, absorbujete vlhkosť papierovými utierkami a namočíte ho do čokolády. Scedíme ich, posypeme ozdobami, ktoré chceme a diel položíme na plech stuhnúť. Potom vložte plech naposledy do chladničky na 10 minút.

Tip: Ak chcete, môžete tvarohový koláč upiecť na štvorcovom plechu a potom ho nakrájať na malé kocky, ktoré potom poukladáte na špajle. To vám dáva perfektné jedlo na prst vo forme jednohubiek, ktoré môžete pohodlne jesť, keď stojíte na večierku.

Upečte a nakrájajte tvarohový koláč, kým stojíte pred jednoduchými dezertmi

Vianočné tvarohové koláče

Vianočná ozdoba na tortu s posýpkou a čokoládou

Jednoduché a krásne

Trojuholníkové cheescake tyčinky zdobené bielou čokoládou