Pergola a altánok

Založte si zimnú záhradu – ktoré rastliny si tam nájdu miesto

udržiavať teplotu rastlín sklenený strop

Ako môžete založiť zimnú záhradu a aké rastliny tam nájdete – to a oveľa viac sa dozviete v článku! Existuje rozdiel medzi chladnými zimnými záhradami, miernymi a teplými zimnými záhradami. V závislosti od teploty v nej môžu nájsť vhodné miesto iba niektoré rastliny.

Mnoho nádherných hodín môžete stráviť v zimnej záhrade – dokonca aj v chladnom období. Ale ak to nie je zodpovedajúcim spôsobom nastavené, neexistuje žiadna atmosféra. V každom prípade tam patrí vhodný sedací nábytok. Rastliny sú tiež detailom, ktorý je zásadný pri zakladaní zimnej záhrady. Ale nie všetky rastliny prežijú v každej zimnej záhrade. Rozhodujúce sú pre to teploty v zimnej záhrade.

Založte si teplú zimnú záhradu – Foto od: Shirley

nastaviť palmový muž kvety rastliny druhy

Paprade alebo stromové papradie sú, ako som už povedal, spôsob, ako pridať rastliny do vlastnej záhrady alebo zimnej záhrady. Tieto majú niekoľko zaujímavých zvláštností. Existujú už 200 miliónov rokov a druhy papradí môžu odolávať teplotám až mínus 10 až 12 stupňov, ako aj teplým teplotám. Pri nalievaní je však potrebné vziať do úvahy jeden dôležitý aspekt. Namiesto nalievania vody do hrnca treba papradie zliať zhora. Dôvodom je to, že koreň je v samotnom kufri. To tiež vysvetľuje, prečo môžete jednoducho odrezať kapradinu, ktorá sa príliš rozrástla, a znova nasadiť odrezanú časť. Zimná záhrada ozdobte papraďou stromovou, preto to môže byť dobrý nápad.

Ak chcete zriadiť teplú zimnú záhradu, musí prevládať konštantná teplota viac ako 18 stupňov. Takéto zimné záhrady sú spravidla na tienistom mieste, takže je potrebné kúrenie. Rastliny, ktoré kvitnú po celý rok, si v nej preto nájdu vhodné miesto. Patrí sem napríklad brazílska guava, známa pod odborným výrazom Acca sellowiana, čerešňa acerola, tiež známa ako Malpighia glabra, mango, známe ako Mangifera indica, ibištek alebo papraď stromová, pričom všetky sa v nich cítia príjemne prostredie by. Papraď stromová je známa pod odborným výrazom Dicksonia squarrosa.

Založte si studenú zimnú záhradu

Zmerajte si doma chladnú teplotu Foto: Hans

Ak chcete zriadiť chladnú zimnú záhradu, musíte zabezpečiť teplotu -5 až 5 stupňov. Tieto podmienky spravidla hovoria v prospech orientácie zimnej záhrady na juh. Stredomorské rastliny ako stredomorský cyprus, pre ktoré znamená odborný termín Cupressus sempervirens, kamenná lipa, ktorá je známa aj ako Phillyrea angustifolia, oliva alebo Olea europea, skalnička, africká ľalia a tiež sa v takej atmosfére cítia príjemne. banánový krík pravdepodobne.

Založenie zimnej záhrady s reguláciou teploty Foto: mary

Tipy na starostlivosť o kvety druh palm man

Zimné záhrady, ktoré sú temperované, majú spravidla teplotu 5 až 15 stupňov. Spravidla sú orientované na juh, východ alebo západ. Obzvlášť veľké množstvo svetla zasahuje do takýchto zimných záhrad. Vzhľadom na prevládajúce teploty a svetelné podmienky v ňom rastliny obzvlášť dobre kvitnú. V takom prostredí sa ako doma cítia najmä rastliny z Južnej Ameriky alebo Južnej Afriky. Príklady takýchto rastlín sú: čistič valcov, ktorý je známy aj ako callistemon, kanársky kvet, sesbanie, pomenované odborným výrazom Sesbania punicea, modré krídlo, fialový krík alebo kvet raja.

Každú zimnú záhradu je preto možné vysadiť inak. Jedinou dôležitou vecou je koordinácia preferencií rastlín a podmienok vašej vlastnej zimnej záhrady!

Nastavenie altánku Tipy na starostlivosť o kvety