Pergola a altánok

Drevená pergola s rutinným vzhľadom – nápady do záhrady

Ratanový nábytok, posedenie, záhrada

Máme pre vás niekoľko rustikálnych prevedení Drevená pergola zhromaždené, ktoré sa dajú veľmi ľahko replikovať. Ozdobte pergolu popínavými rastlinami alebo ich použite ako prízvuk v záhrade a upútajte pozornosť!

Krásna drevená pergola s rustikálnym vzhľadom

Záhradné trámy z drevenej pergoly

Rustikálny Drevená pergola možno v zásade rozdeliť na dva typy – prvý dizajn je postavený z neopracovaných drevených trámov. Druhá konštrukcia používa sekané vetvy stromov. V oboch prípadoch by mal byť zachovaný prirodzený vzhľad dreva. Prvá konštrukcia sa vyznačuje zakrivenou konštrukciou, vďaka ktorej je odolnejšia. Napätie medzi ohnutými drevenými trámami vytvára zaujímavý a mimoriadne trvanlivý dizajn.

Jednoduchá drevená pergola s tunelovou konštrukciou

 Konáre stromov drevená konštrukcia záhrada

Druhý rustikálny Drevená pergola napodobňuje prírodné prostredie. Štruktúra je zjednodušená a konštrukcia drží strop. Ako ozdobu tohto dizajnu možno použiť popínavé rastliny – napríklad ruže. Krásne kvety sú očarujúcim efektom v dizajne.

Niekoľko malých drevených pergol

Sochy záhradné malé rastliny

Niekoľko menších drevených pergol môže vytvárať dramatické efekty a môže byť použité ako ozdoba v záhrade. Kombinácia s kamennými sochami ich robí ešte výraznejšími. Bohatá výsadba dopĺňa celkový vzhľad.

Biela drevená pergola

 Farebné kvety pripravujú záhradu na jar

Dokonca aj veľmi jednoduchý Drevená pergola môže vyzerať zaujímavejšie so správnou farbou. Biela farba je obzvlášť vhodná pre živé záhrady a vytvára krásny kontrast k jarným kvetom a rastlinám.

Drevená pergola so zaujímavou strechou

rustikálny vchod do pergolovej záhrady

Mimoriadny dizajn pergoly zaujme zaujímavou strechou. Štruktúra dodáva záhrade individualitu a pozýva hostí.

Rustikálna štruktúra s popínavými rastlinami

 Kovový plot drevená ochranná clona pergoly

Táto pergola bola ozdobená popínavými rastlinami a je pokrytá kamennými doskami. Vyberte si drevené trámy, ktoré sú približne rovnakej veľkosti, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok.

Priemyselný vzhľad s drôtom

 Záhradné črepníkové rastliny na jar

Skombinujte rôzne prvky, ako je prírodné drevo a kov, a vytvorte tak moderný Drevená pergola navrhnúť. Na stavbu bol privedený kovový rošt používaný do betónu a niekoľko drevených nosníkov štandardnej veľkosti.

Kvety ako ozdoba drevenej pergoly

 Clematis-zelené záhradné zariadenie

Vyberte si rastliny a kvety, ktoré vyslovene predvádzajú rustikálny dizajn. Tu bol altánok vysadený plamienkom. Štruktúra má šikmú strechu a je ideálna na popínavé rastliny, ako je hrozno. Táto pergola je zvláštnym ostrovom pokoja s rustikálnym vzhľadom. Niekoľko ratanových stoličiek dokonale zapadá do dizajnu. Je to perfektné útočisko v záhrade.