Návrh a údržba záhrady

Vytváranie záhradky pre deti – zabavte sa pri práci na záhrade pomocou týchto tipov a trikov

Vytvorenie záhrady pre deti záhradník-hobby-jarný výsev

Som si istá, že by ste chceli, aby sa vaše deti zaujímali aj o záhradníctvo. Mnohí zastávajú názor, že záhradníctvo nie je pre najmenších, pretože je pre nich dosť nudné. Ale nie je to celkom pravda. Pomocou niekoľkých trikov sa deti môžu rýchlo nadchnúť pre záhradníka, napríklad pomocou špeciálneho Vytvorte záhradu pre deti. Nájdite si v záhrade miesto pre vlastný zeleninový alebo kvetinový záhon, kde by deti mohli samy pracovať a vy ste len pomocníkom.

Vytváranie záhrady pre deti – tí najmenší pomáhajú!

Vytvorte deťom záhradu záhon-nápady-rastliny-matka-otec

Dôvod, prečo deti o záhradu spravidla nejavia záujem, je ten, že sledovanie je nuda. Zvlášť deti sú zvedavé a túžia experimentovať, a preto si rady samy podajú ruku. Ako už bolo spomenuté, môžete im na tento účel darovať malú časť vašej zeleninovej alebo kvetinovej záhrady a vytvoriť záhradu pre deti, aby mohli siať, starať sa a prípadne sa aj naučiť zbierať úrodu.

Vytvorenie záhrady pre deti – určenie správnej veľkosti

vytvorenie záhrady pre deti malé zeleninové škvrny-šalát-paprika-paradajka

Posteľ pre deti by mala mať najmenej jeden meter štvorcový. Mal by byť schopný pojať dostatok, ale nie príliš veľa rastlín, pretože koniec koncov, práca by mala byť realizovateľná pre tých najmenších. Ak je posteľ väčšia, zvážte pri vytváraní záhrady pre deti niekoľko cestičiek, aby sa deti ľahko dostali do všetkých oblastí.

Kedy a kde rozložiť záhradu

Vytvorte pre deti záhradu zem-kopať-uvoľňovať-hnojiť

Ak vytvárate záhradu pre deti, mesiac na to je máj. Zem je už pekná a teplá a vďaka nedostatku tepla aj vlhká. Toto sú najlepšie základy pre klíčenie semien a rýchly rast rastlín. Slnko je dôležité, a preto by posteľ mala byť pre budúci úspech aj najlepšie na slnku.

Vytvorte vyvýšený záhon a vysaďte pre deti záhradu

Vytváranie záhrad-deti-vyvýšená posteľ-nápad-jednoduchá práca-zábava-učenie

Vyvýšená posteľ je skvelá aj vtedy, ak vytvárate záhradu pre deti. Jednoducho to postavíte vo výške bokov dieťaťa, čo uľahčuje prácu a tým aj zábavu. Predsa len, drep sa stane časom vyčerpávajúcim, dokonca aj pre deti. Alternatívne môže byť k normálnej posteli poskytnutý kolenný vankúš pre deti.

Navrhnite záhradu pre deti

záhradné vytváranie-deti-rastliny-mladé-rastliny-napájadlo-hrable-hrable-záhradné-náradie

Detská posteľ je detské kráľovstvo. To tiež znamená, že si ho môžete navrhnúť, ako chcete. Rozložte kamene alebo kamenné dosky, pomocou ktorých môžete vytvoriť okraj. Záhradu pre deti môžu ozdobiť aj vlastnoručne vyrobené alebo kúpené cvočky. Ak tvoríte záhradu pre deti, dajte im potom dostatok slobody, ale buďte k dispozícii pre rady.

Pripravte posteľ

záhradná tvorba-deti-vyvýšené-lôžko-nápad-kov-zalievačka-batoľa-pomoc

Teraz ide o to, pripraviť posteľ dobre. Nechajte to deti urobiť najskôr na jednom mieste: ak tvoríte záhradu pre deti, uvoľnite pôdu a odstráňte spolu s deťmi všetku burinu. To je dôležité pre úspech v posteli. Pod zemou zamiešajte kompostér alebo iné prírodné hnojivo. Pri tom dbajte na to, aby deti nosili rukavice. Deti by nemali používať chemické prostriedky vôbec alebo ich používať iba pod dohľadom a potom si umývať ruky.

Aké rastliny sú vhodné?

záhradné kladenie-deti-batoľatá-tínedžerské-triky-hobby záhradník

Ako je známe, trpezlivosť s deťmi je obmedzená. Z tohto dôvodu sú pri vytváraní záhrady pre deti výhodnejšie rýchlo rastúce rastliny. Platí to pre zeleninu aj kvety. Byliny sú tiež skvelým nápadom do detskej postele, pretože sa ľahko ošetrujú a rýchlo rastú. Deti potom môžu pomôcť v kuchyni so zozbieranými výrobkami.

Vytvorenie záhrady s deťmi – vhodné rastliny

záhradná tvorba-tipy pre deti-reďkovka-jednoduchá-koreňová zelenina

Existuje množstvo odrôd, ktoré rastú rýchlo a je tiež ľahké sa o ne starať. Malý výber nájdete v nasledujúcom zozname. Pri vytváraní záhrady pre deti môžu zvážiť tieto rastliny a zeleninu:

– jahody

– Cherry paradajky

– cuketa

– reďkovky

– Jahňací šalát

– mrkva

– Zelený hrášok

– fazuľa

– pažítka

– citrónový balzam

– mäta pieporná

– nasturtiums

– Slnečnice

– večné kvety a mnoho ďalších

Vyberte si rastliny

záhradná tvorba-deti-zber-zelenina-pochutiny-uhorka-pažítka

Pri výbere rastlín samozrejme rozhodujú hlavne deti. Zbierajte semená zo všetkých druhov rastlín a nechajte deti, aby si vybrali, čo sa im najviac páči. Akonáhle ste si vybrali rastliny, môžete vytvoriť záhon v záhrade pre deti. Ukážte im, ako kopať jamy na výsadbu, a potom nechajte deti vykopať zvyšné.

Dávajte si pozor na jedovaté rastliny

tipy na starostlivosť o záhradu vytvárajúce deti-kvety-netoxické-záhradné záhony

Najmä ak má vaše dieťa navrhnúť a udržiavať záhon, mali by ste sa vyhnúť jedovatým kríkom a iným rastlinám, ktoré by si deti mohli vložiť do úst. Pri vytváraní záhrady pre deti vyberte netoxický zemný kryt. Pri všetkej radosti z vyučovania a učenia je opatrnosť zásadná. To sa samozrejme týka hlavne menších detí, ktoré ešte nechápu, že nie všetko treba vkladať do úst.

Usporiadajte rastliny

záhradná tvorba-deti-kvetinové úpravy-výsadba-vozíka-prívesu

Ak ide o záhon, najvyššie rastliny by mali byť vždy vzadu a vpredu sa stále zmenšovať. Viete to, ale deti asi ešte nie. Vytvorte z toho hru! Pri vytváraní záhrady pre deti uveďte výšku rastlín, ktoré si vyberiete, a nechajte svoje deti nájsť správne poradie.

Označte rastliny

záhrada-vytvárať-deti-znaky-posteľ-štítok-zelenina-abeceda

Aby vaše dieťa vždy presne vedelo, kde sa niečo nachádza, môžete si spoločne vyrobiť visačky a potom nimi označiť posteľ. To je obzvlášť výhodné pre bylinky a zeleninu. Pri vytváraní záhrady pre deti je poriadok rovnako dôležitý ako v záhrade pre dospelých. A tak by ste to mali naučiť aj svoje deti.

Udržiavať záhradu

Záhradníctvo-tvorba-deti-zber-mrkva-tipy na jednoduchú starostlivosť

Je obzvlášť dôležité starať sa o rastliny, keď vyklíčia. Vysvetlite deťom, kedy je najvhodnejší čas na polievanie, prečo hnojiť a podobne. Záhradníctvo by malo byť vzdelávacie. Teraz máte tiež príležitosť vysvetliť úlohu včiel a iného hmyzu. Ak tvoríte záhradu pre deti, môžete ju použiť aj na ilustráciu všetkých druhov vecí v prírode.

Správne záhradné náradie

záhradnícke-detské-kolieskové-hrable-jesenné-ošetrujúce-sezóny

Ak chcete vytvoriť záhradu pre deti, určite by ste si mali zaobstarať záhradné náradie vhodné pre deti, ako je hrable, lopata, vedierko a kanva. Ak má vaše dieťa vlastné nástroje, bude sa do práce púšťať s ešte väčšou hrdosťou. Záhradnícke nástroje vhodné pre deti navyše robia záhradníctvo oveľa jednoduchším ako ťažké nástroje pre dospelých.

Oblečenie

Vytvorenie záhrady pre deti záhradníctvo-učenie-zábava-slnečný klobúk

Pre príjemné záhradnícke práce je oblečenie samozrejme tiež dôležité, pretože má aj ochrannú funkciu. Zaobstarajte si ich tiež, ak tvoríte záhradu pre deti. Už sme spomenuli rukavice. Na jednej strane tieto udržujú vaše ruky čisté a na druhej strane chránia pred chemikáliami v hnojive, ale aj pred trieskami. Wellingtonky udržujú nohy v suchu, čo je obzvlášť dôležité vo vlhkej posteli. Nezabudnite na ochranu pred slnkom. Vyhnite sa záhradníctvu s deťmi v horúcich letných hodinách a chráňte si hlavu klobúkom a pokožku opaľovacím krémom.

Záhradníctvo bez záhrady – na balkóne

záhradný-vytvorte-deti-kvetináče-balkón-terasa-kvetinový box

Chcete naučiť svoje deti záhradu, ale nemáte záhradu? Na tom vôbec nezáleží. Pretože aj keď budete bývať v byte, budete mať aspoň balkón. A existuje množstvo zeleninových a aromatických rastlín, ktorým sa tiež darí v škatuliach a kvetináčoch. Záhradu pre deti teda môžete ľahko vytvoriť pomocou rastlín v črepníkoch.

Vytvorte deťom záhradu s príbuznými alebo priateľmi

záhrada-vytváranie-detí-výsadba-diera-zemina-zalievanie-dizajn-pôdy-malý

Príbuzný alebo priateľ však môže mať aj záhradu, ktorú môžete využiť pre svoje dieťa. Dohodnite sa s príslušnou osobou. Niekto sa predsa musí starať o záhradu, keď je vaše dieťa preč. U babičky a dedka môžete napríklad vytvoriť záhradu pre deti. Ak ste na návšteve, dieťa sa o to postará. Cez týždeň alebo počas školy preberajú posteľ stará mama a dedko, aby aj potom zaručili úspech.