Účesy a účesy, VIDEO

Pletenie vlasov – jednoduchý návod pre začiatočníkov

trojvláknová vrkoč hotový účes parochňa spletené vlasy jesenná dekorácia tekvica

Pokiaľ ide o pletenie vlasov, trojvláknový cop je konečným prvým krokom, s ktorým musíte začať ako začiatočníčka. Akonáhle to zvládnete, budete pripravená na ďalšie účesy, ako aj na ich riešenie, ako napríklad vrkoče z rybej kosti. Pozrite sa na naše video v príspevku, kde nájdete jednoduchý návod na tieto variácie. Tiež si prečítajte podrobné pokyny.

Pletenie vlasov pre začiatočníkov

vrkoč vlasy vrkoč účes hrebeň hladká kefa rozdeliť

Existujú jednoduché, krásne a rýchle riešenia pre dlhší, hrubší cop. V prípade jednoduchej verzie sa postavte pred zrkadlo a všetky vlasy si dajte dopredu cez jedno rameno. Vlasy najskôr prečešte, aby boli hladké a bez uzlov.

Trojvláknový vrkoč

návod na zapletanie vlasov jednoducho francúzsky cop krížik kúskov vlasov

Rozdeľte vlasy na tri časti – ľavú, strednú a pravú. Vezmite ľavý prameň vlasov a prekrížte ho cez stredný. Najprv chyťte pravý prameň vlasov a pretiahnite ho aj cez stred. Pri pletení každého stehu a vlasov držte vrkoč na mieste. Pokračujte teda v krížení cez každý kúsok vlasov, kým sa nedostanete na koniec vlasov. Koncom s ním previažte čelenkou.

Francúzsky pletenec

vrkoč vrkoč vlasy urobiť účes hrebeň hladký štetec prekrížiť

zapletanie vlasov urobením účesu vytiahnite pramene cez seba

Najprv chyťte rovnakú časť vlasov z prednej časti spánkov. Opäť rozdeľte vlasy v troch vyhotoveniach. Začnite prekrížením pravej strany cez stredný prameň. Opakujte postup s ľavou stranou. Pretiahnite pravý kúsok vlasov cez strednú časť vlasov a držte ich na mieste. Potom stiahnite vlasy z pravej strany a pridajte ich k pravému prameňu, ktorý držíte.

kravata na vlasy, francúzsky holandský vrkoč

Potom prekrížte ľavý prameň vlasov cez stredný a chyťte vlasy z ľavej strany. Pridajte ich na ľavú stranu, ktorú práve držíte. Opakujte to dovtedy, kým si nezapletiete všetky vlasy a nezapletiete ich. Zvyšné vlasy zopnite základnou technikou zapletania do troch prameňov. Zaistite vrkoč gumičkou do vlasov.

Pletenie vlasov – holandský vrkoč

zapletanie vlasov urobte z česania účesu hladké česanie

cop cop francúzsky cop ruky držať vlasy kríž

Uchopte rovnaké časti vlasov z hornej časti čela. Rozdeľte vlasy na 3 rovnaké časti vlasov a pravú časť prekrížte pod strednou. Vezmite vlasy z pravej strany a zospodu pridajte aktuálnu pravú časť vlasov. Vlasy určite držte napnuté.

Pletenie vlasov začína tromi prameňmi

vlasový cop francúzsky cop konce vlasov

Pokračujte do ľavej oblasti potiahnutím pod strednú. Z ľavej strany vezmite niekoľko vlasov a pridajte ich pod aktuálny ľavý prameň, ktorý pletiete. Toto opakujte, kým sa nedostanete k posledným častiam vlasov.

vrkoč vrkoč vrkoč urobiť vlasy koniec kravata gumička do vlasov

kravata francúzsky cop povrchová úprava

Keď ich pridávate do copu, vlasy určite držte napnuté. Pokračujte v zapletaní dole ako jednoduchý francúzsky vrkoč, bočné pramene však prekrížte pod stredný. Koniec copu previažte ako obvykle gumičkou na vlasy.

Rybie kosti vrkoč

konský vlasový pás na vlasy

zapletanie prameňov ťahajúcich vlasy začnú križovať sady vlasov

Dajte vlasy do chvosta a rovnomerne ich rozdeľte na polovicu. Vyzdvihnite malú časť z vonkajšieho okraja jednej stránky. Prekrížte to a pridajte ho na druhú stranu.

vrkoč vlasy kravata šnúrky sťahovanie vrkoč rybie kosti

Výsledok viazania gumičky do vlasov z rybieho kosti

Opakujte s malým príčeskom z druhej strany a pridajte ho na opačnú stranu. Zapleťte do konca vlasov a zopnite gumičkou na vlasy.