Remeselné nápady

Remeselné nápady na Veľkú noc pre malých aj veľkých – milí zajačikovia a ďalšie motívy

Remeselné nápady pre veľkonočné vajíčka-dizajn-králiky-kvety-umelé

Veľkonočné ručné práce sú zábavné a budú sa im páčiť počas celej Veľkej noci. Z tohto dôvodu by sme vám dnes chceli predstaviť niekoľko skvelých nápadov na ručné práce, ktoré môžete robiť sami alebo so svojimi deťmi. Pre veľkonočného zajačika, ako aj pre ďalšie figúrky a nápady na dekoráciu, ktoré sa k obľúbenému festivalu hodia, existujú skvelé inšpirácie. Ak sa teda naozaj chcete dostať do veľkonočnej nálady, nenechajte si ujsť nasledujúce príklady!

Remeselné nápady na Veľkú noc – drotársky zajačik

ružové-biele-kvetinové-dekorácie-veľkonočné-záhradné-dekorácie-nápady

Veľkonočné remeslá je možné vykonávať z rôznych materiálov. Aj drevo je pre to veľmi obľúbené. Drevené veľkonočné dekorácie sú však často náročnejšie na výrobu a zahŕňajú použitie nástrojov, ako je píla. Ak sa predsa len chcete pustiť do dekorácie, môžete napodobniť aj týchto králikov. Okrem dreva použite lak a drôt.

Remeselné nápady na veľkonočný večierok klobúk-zajačik-lievik-fúzy-papier

Čo keby ste na Veľkú noc vyrobili vtipné spoločenské čiapky, ktoré musí každý nosiť počas večere na Veľkú noc? Zvlášť vašim deťom to príde veľmi zábavné. Za týmto účelom jednoducho vyrobíte z papiera lievik, ku ktorému potom pridáte uši, oči, nos a fúzy. Na to tiež jednoducho použite papier. Plsteným perom namaľujte ústa a potom pridajte gumičku, aby vám klobúk neskĺzol z hlavy..

Remeselné nápady na veľkonočné ponožky-veľkonočný zajačik-ružovo-sivé stužky

Ak hľadáte veľkonočné remeslá s deťmi, môžete si vybrať aj tento nápad a navrhnúť tak veľkonočného zajačika. Všetko, čo potrebujete, je ponožka, pekné stužky, googly oči, bambuľka za chvost a plsť, z ktorej si môžete vyrobiť vlastný nos, zuby a žalúdok. Ponožka je naplnená syntetickou vatou a potom zviazaná podľa obrázku, aby tvarovala telo.

Nápady na remeslá-veľkonočné plátno-obliekanie-králičie nechty-priadza-rpsa-nástenná maľba

Túto veľkonočnú ozdobu môžete vyrobiť aj z dreva. Dosku môžete namaľovať akoukoľvek farbou alebo ju prikryť tkaninou alebo papierom. Potom pomocou šablóny vytvorte zajačika s nechtami. Potom ich spojte pomocou vlákna. Ak chcete túto dekoráciu vyrobiť na Veľkú noc, môžete alternatívne použiť plátno a špendlíky.

Remeselné nápady na veľkonočné trámy-veľkonočné zajačiky z dreva-urob si sám-špongiovú gumu

Tieto roztomilé zajačiky, ktoré boli vyrobené z kúskov trámov rôznych veľkostí, sú tiež skvelými remeselnými nápadmi na Veľkú noc z dreva. Drevené trámy boli jednoducho natreté hrubo bielou farbou. Tvár je vyrobená z penovej gumy pre nos a zuby, čiernobielej farby pre oči a drôtu pre fúzy. Králiky môžete ozdobiť aj mašličkami.

Remeselné nápady na veľkonočný veniec-králiky-farebný-papier-strih-lepidlo

Môžete tiež pekne vyzdobiť svoj dom tým, že vyrobíte veľkonočné girlandy. Na to použite aj šablónu, aby boli všetky motívy rovnaké. Snáď nájdete v obchode s remeslami aj vhodný punč, ktorý vám to ešte uľahčí. Používajte papier rôznych farieb a s pestrofarebnými vzormi. Do uší urobte dierky (dierovačkou), prevlečte niť a girlandu môžete zavesiť.

drotárstvo-nápady-veľkonočné pomoc-príroda-šišky-prírodné-materiály-plstené oči

Ľudia tiež radi robia ručné práce s prírodnými materiálmi. Dekoráciu na veľkonočný stôl môžete vyrobiť napríklad veľkonočným zajačikom z borovicovej šišky. Na uši opäť použite filc, ktorý potom jednoducho prilepíte do šišiek. Zvlášť rýchlo a ľahko získate oči tým, že si dáte šialené oči. Nos zase pozostáva z drevenej korálky.

Remeslo-nápady-veľkonočné-prírodné-materiály-veľkonočný zajačik-listy-uši-bobble-nose

Veľkonočné dekorácie si môžete vyrobiť aj s pomocou prírody týmto spôsobom. Tento králik jednoducho dostal nohy z kužeľov žalude, zatiaľ čo uši sú vyrobené z listov. Na nos tu bola použitá bambuľka. Ozdobte každý tanier zajačikom a použite dekoráciu ako roztomilý darček, z ktorého budú mať radosť všetci v rodine!

Remeslo-nápady-veľkonočné-drevo-dospelí-maľba-silueta-zajačie uši

S drevom môžete na Veľkú noc urobiť veľa vecí. Takáto silueta králika, ktorá bola navrhnutá na hranatom kúsku dreva. Za týmto účelom nakreslite králika ceruzkou. Šablóna môže opäť prísť vhod. Oblasť, ktorá nemá byť natretá, zamaskujte papierovou páskou a dosku natrite ľubovoľnou farbou. Pred zaschnutím farby pásku opatrne odstráňte.

Remeselné nápady-veľkonočný veniec-zajačie uši-plsť-umelá kožušina-perie

Tento veniec je tiež veľmi jednoduchý na výrobu. Môžete použiť hotový prsteň z drôtu, polystyrénu alebo dreva, alebo ho môžete vyrobiť z lepenky. Vystrihnite uši z ružovej plsti a pridajte k nim plyš. Môžete ho použiť aj na ozdobenie prsteňa. Prilepte uši a roztomilý zajačik je pripravený a môže byť oblečený.

DIY-nápady-veľkonočné-dom-dvere-ozdobiť-veľkonočný zajačik-jednoduchá-žltá stuha

Takýto králik je peknou alternatívou ku klasickému vencu na dvere a dá sa aj rýchlo vyrobiť. Pripravte si list papiera, lepenky, washi pásky, čiernu fixku, stuhu a žltú farbu v spreji. Hneď môžete začať drobať. Prvá vec, ktorú potrebujete, je šablóna, ktorú vyrobíte z listu papiera.

Remeselné nápady-veľkonočné šablóny-strihanie-papiera-kartónu-návod-deti-dospelí

Králika môžete tiež nakresliť priamo na kartón a potom ho vystrihnúť. Sami sa rozhodnite, čo je pre vás jednoduchšie. Najľahšie získate telo a hlavu zajaca pomocou kompasu. Najprv nakreslite veľký kruh a potom menší, ktorý pretína veľký. Nakreslite uši voľnou rukou.

Remeslá-nápady-veľkonočné dvere-ozdobiť-vitajte-kartón-okraj-šaty-up-papier-vzor

Vystrihnutého králika potom nastriekajte farbou v spreji. Potom ich nechajte dobre vysušiť a potom pokračujte. Teraz je na rade washi páska. Tým sa skryje nevzhľadný okraj lepenky. Pás prilepte pozdĺž okraja tak, aby vyčnieval. Teraz je v pravidelných intervaloch narezaný a potom postupne zložený. Vyhnete sa tak záhybom, ktoré vznikajú pri lepení zaoblených oblastí.

tinkering-ideas-easter-flower-pot-tinkering-pink-rabbit-paper-wiggle eyes

Zajačiky vyrobené z kvetináčov sú pre deti tiež skvelými nápadmi na ručné práce. Použite predfarbenú alebo si sami namaľujte akúkoľvek farbu. Uši môžu byť teraz vyrobené z papiera, plsti alebo penovej gumy, potom ich môžete prilepiť na plyšový drôt a potom ich prilepiť k kvetináči. Chýba už len bambuľka za chvostom, rovnako ako tvár z fixiek a googly oči.

drotárstvo-nápady-veľkonočné-deti-bobble-vlnené-zajačiky-drotárstvo

Pom pomy si deti môžu vyrobiť aj samy. A potom ich môžete použiť na veľkonočné ručné práce s deťmi. Čo hovoríte na také roztomilé veľkonočné zajačiky? Každý z nich pozostáva z veľkej bobule pre telo a menšej hlavy. Tvár a uši môžete navrhnúť z hotových mini brmbolcov, ako aj z plstených a googly očí.

Remeslo-nápady-veľkonočné-veľkonočné-masky-maskovanie-nápady-plsť-šitie

K takýmto maskám môžete tiež skombinovať klobúk na párty, ktorý je zobrazený vyššie. Sú to nádherné nápady ručných prác na Veľkú noc vyrobené z plsti a potešia hlavne deti. Masky môžete buď ušiť, alebo ich len navrhnúť lepidlom. To je výhoda práce s plsťou namiesto iných tkanín.

Crafting-nápady-veľkonočné-plsť-návod-masky-králik-guma

Tu vidíte jednotlivé diely, ktoré potrebujete pre králičiu masku. Ľahko sa odrežú z plsti. Na fúzy môžete použiť kúsky vlny alebo čističe potrubí, alebo na niečo prídete sami. Tiež je možné vybrať akúkoľvek farbu. Tento nápad môžu ľahko získať aj začiatočníci.

Crafting-nápady-veľkonočné-toaletný papier-zajačik-deti-drotárstvo

Nápady na papierové remeslá na Veľkú noc sú rovnako obľúbené. Veľkonočného zajačika vyrobíte rovnako rýchlo a jednoducho aj baliacim papierom na chlieb a toaletnou rolkou. Úloha je jednoducho zakrytá papierom. Uši môžete vyrobiť z obyčajného listu papiera. Prúžky na fúzy získate z drviča papiera a nos z ružového papiera.

DIY-nápady na ohýbanie veľkonočných rúrok-čistič-ružových-veľkonočných-zajačikov

Tieto králiky sú tiež veľmi temperamentné. Ak teda hľadáte nápady na ručné práce pre zajačikov na Veľkú noc a stále máte k dispozícii plyšový drôt, rýchlo si môžete zajačika spolu s deťmi vyrobiť aj vy. Omotajte kúsok okolo drevenej tyčinky, ceruzky alebo čohokoľvek iného, ​​čo máte po ruke. Z druhého kusu vytvorte písmeno M. Potom oba konce prevlečte špirálou a vytvarujte chodidlá. Chýbajú už len pompony na nos a chvost a googly oči.

Remeselné nápady pre veľkonočný plyšový drôt-purpurovo-králičie-kutilstvo-ľahké-deti

Tento králik je vyrobený podobným spôsobom. Budete tu však potrebovať tri kusy – jeden na telo, jeden na nohy a druhý na uši. Remeselné nápady na Veľkú noc s návodom sa úžasne hodia na spontánne popoludnie, pretože sa rýchlo a ľahko vyrábajú. Tieto zajačiky sú vhodné aj ako darček pre hostí.

Ďalšie nápady na Veľkú noc remesiel

Veľkonočné remeselné nápady oranžový čistič rúrok-mrkva-mrkva-mrkva

A prečo neurobíte pre králika vhodnú mrkvu? Aj na to potrebujete iba čističe potrubí v oranžovej a zelenej farbe. Pri tvarovaní špirály určite vytvorte tvar lievika, aby sa mrkva smerom dole zúžila. Potom urobte mrkvu zelenú a prilepte ju do špirály.

Remeselné nápady na veľkonočné hniezdo-vetvičky-púčiky-vajíčka-dekorácia

Ak chcete drotať s prírodnými materiálmi, môžete si z konárov vyrobiť aj veľkonočný košík. Najlepším spôsobom, ako ich udržať pohromade a vo forme, je sem tam ich zviazať tenkou šnúrkou. Hniezdo je v spodnej časti úzke a smerom hore sa rozširuje. Potom ho môžete naplniť ľubovoľnými veľkonočnými vajíčkami. Dokonca sem nemusí nutne vstupovať ani umelá tráva.

drotárske nápady na veľkonočné poháre z medeného drôtu-hniezda-drotárstva-vajíčka

Hniezdo sa stane obzvlášť moderným, ak namiesto vetvičiek použijete jednoducho medený drôt. Získate krásnu, minimalistickú výzdobu, ktorú môžete nádherne kombinovať s inými dekoráciami. A myšlienka funguje veľmi dobre, najmä s betónom. Možno nájdete vajíčko vyrobené z betónu alebo by ste si chceli vajíčko vyrobiť sami a potom ho umiestniť do hotového hniezda.

Remeselné nápady na veľkonočné návody-medené-drôtené kliešte-ohýbanie-moderné-minimalistické-dekorácie

Všetko, čo potrebujete, je medený drôt. Porciu najskôr obalte okolo vajíčka, aby ste získali správnu veľkosť. Teraz môžete zväčšiť obvod k spodnej časti a napodobniť tak hniezdo. Skvelé je, že pri ohýbaní nemusíte dostávať presne rovné čiary. Navrhnite vlny, aké len chcete. Čím viac zmätených, tým lepšie! Ak ste s hniezdom spokojní, jednoducho odrežte zvyšný drôt kliešťami.

drotárstvo-nápady-veľkonočné-vlnené-brmbolce-drotárstvo-ovečky-ľahké

Čo si myslíte o roztomilých ovečkách ako o veľkonočných nápadoch? Tieto môžete získať veľmi rýchlo z pomponov a ešte rýchlejšie, ak použijete hotové pompony. Môžete vyrábať ovce akejkoľvek veľkosti. A v skupinách vyzerajú obzvlášť pekne ako ozdoba. Ovčie nohy a hlavu si ľahko vyrobíte z čiernej remeselnej hliny.

Remeslo-nápady-veľkonočné-ovečky-návod-drôt-nohy-hračky-dekorácia

Akonáhle budete mať svoju bobuľu, nasaďte si končatiny, hlavu a, ak chcete, pár uší. Akonáhle ich vytesáte z hliny, prilepte do nich drôt. Jednotlivé časti tak môžete lepšie prichytiť k telu ovečky. Drôt sa jednoducho vloží do bubliny. Nie sú ovečky skutočne nádhernými remeselnými nápadmi na Veľkú noc?

Remeselné nápady-veľkonočné-veľkonočné remeslá-veniec-veľkonočné vajíčka-dážď-podlaha-pestré-farby

V mnohých tvaroch a farbách sú girlandy dokonalými remeselnými nápadmi na Veľkú noc. Variant vyrobený z veľkonočných zajačikov ste už mohli vidieť. Ale môžete použiť aj iné motívy, ktoré sú pre Veľkú noc typické. Čo hovoríte napríklad na veľkonočné vajíčka? Môžu byť jednofarebné, vzorované alebo, ako je tu zobrazené, v zlúčených farbách, aby vytvorili dúhový vzor.

tinkering-nápady-veľkonočné-vzor-stena-farba-ombre-drotárstvo

Veľkonočné vajíčka môžete jednoducho vyrobiť zo vzorkovníkov na farby stien. Šetrí vám to čas, pretože ombre nemusíte maľovať sami. Môžete samozrejme použiť aj obyčajný remeselný papier. Rozhodnite sa sami.Použite šablónu alebo dokonca punč na vajíčka rovnakej veľkosti a tvaru. Potom do nich dierujte otvory a prevlečte cez ne stužku.

Remeslá-nápady-veľkonočné-styrofoam-vajíčko-kvet-design-špendlíky

Tento nápad na veľkonočné vajíčka považujeme za veľmi pekný. Sú vyrobené z polystyrénových vajec. Potom potrebujete nejaké malé kvety v akejkoľvek farbe a špendlíky. Je to pekná alternatíva známych flitrových vajíčok. Začnite kdekoľvek a pripnite kvetinu na miesto. Ďalší by mal trochu zakryť predchádzajúci, aby na konci nebolo vidieť polystyrén.

DIY nápady na veľkonočné obrazové rámy-mini-vajíčka-farebný-obrázkový dizajn

Môžete tiež veľmi ľahko navrhnúť krásnu nástennú maľbu. Zaobstarajte si rám obrazu a malé veľkonočné vajíčka. Teraz stačí vajíčka zlepiť do rámu. Použite horúce lepidlo alebo akékoľvek iné lepidlo, ktoré sa prilepí na sklo. Sklo môžete samozrejme tiež odstrániť a pracovať priamo s pozadím alebo si pozadie z farebného papiera navrhnúť sami.

drobotvorné nápady na veľkonočnú drevenú dosku-okrúhlu-veselú-krbovú rímsu-dekoráciu

Tu môžete vidieť ďalší zaujímavý nápad z dreva. Kruh môžete napíliť na mieru sami, nechať ho narezať na mieru v železiarstve alebo na tento účel môžete jednoducho použiť okrúhlu dosku na krájanie. Povrch natrite ľubovoľnou farbou. Tu bola použitá staroružová. Akonáhle farba zaschne, môžete pridať ľubovoľné písmo.

Remeslo-nápady-veľkonočné-mrkva-oranžové-nápad-rozdávať-taška

Ak chcete urobiť zaujímavý veľkonočný darček, čo si myslíte o tomto nápade? Budete potrebovať lievikovitý sáčok, aký sa používa na niektoré sladkosti. Teraz naplňte hrot nejakým oranžovým krepovým papierom a potom pomarančmi. Pred uviazaním vrecka pridajte zelený krepový papier na napodobnenie listov mrkvy.

drotárstvo-nápady-veľkonočné-batoľatá-hračky-knihy-obrázky-plsť-tichá-kniha-jemná motorika

Na Veľkú noc môžete tiež urobiť veľkonočné kuriatko a použiť ho na tichú knihu. Mláďa vyrobíte z plsti, pretože potom sa batoľa nemôže pri hre zraniť. Veľkonočné vajíčko alebo akýkoľvek iný veľkonočný motív je rovnako vhodný. Vymyslite na Veľkú noc kreatívne nápady na ručné práce a navrhnite im na túto tému hernú knižku.

drobivé nápady na veľkonočné tulipány-umelé kvety-guličkové pero-darček-nápad

Veľkonočné ručné práce znamenajú aj ručné práce na jar. Preto sú jarné kvety vhodné aj na Veľkú noc. Tento originálny Kulli je tiež skvelým nápadom na darček a nezaberie ani veľa času a úsilia. Budete potrebovať guľôčkové pero, umelý tulipán, bielu niť a hrubú šnúrku, ako aj nožnice, lepidlo a nožnice na drôt.

Remeselné nápady na veľkonočné veľkonočné darčeky-drobenie-horúce lepidlo-jar

Dutý driek plastového tulipánu má drôt, ktorý by ste nemali vyberať. Listy na tulipáne je možné odstrániť alebo nechať na. Rozhodnete sa sami. Od kulli potrebujete iba slamku s atramentom. Na to naneste lepidlo, načo ho rýchlo zapichnete do dutého stonky tulipánu. Spodnú časť najskôr omotáte šnúrkou a potom špagátom, pričom v pravidelných intervaloch pridávate trochu lepidla.

tinkering-nápady-veľkonočné-veľkonočné hniezdo-nápad-plot-biela-veľkonočná tráva

Ak chcete vyrobiť veľkonočný kôš, nemusí byť nevyhnutne v klasickom tvare hniezda; môžete nájsť také ploty alebo si môžete postaviť svoj vlastný z nanukov. Potom stále potrebujete podložku z akéhokoľvek materiálu. Prilepte na to ploty. Akonáhle lepidlo zaschne, môžete ploty ozdobiť stužkami a inými vecami. Naplňte veľkonočnou trávou a veľkonočnými vajíčkami.

tinkering-nápady-veľkonočné-lepenka-veľkonočné vajíčko-drotárstvo-farebné-vlnené-nástenné dekorácie

Veľkonočné vajíčka sú skvelé nápady na ručné práce, ktoré si urobíte sami. Na tento nápad potrebujete iba lepenkové vajíčko akejkoľvek veľkosti a vlnu v rôznych farbách. Môžete tiež navrhnúť vajíčko v jednej farbe. Najprv pridajte dieru a uviažte vlnu na zavesenie. Teraz rozložte kúsky vlny a prilepte prvý kus na lepenku. Potom vezmite inú farbu. Pokračujte v tom, kým nie je pokrytá všetka lepenka.

drotárstvo-nápady-veľkonočné-veľkonočné vajíčka-drotárske-brmbolce-lepidlo-plastové-vajíčko

Môžete tiež vytvoriť originálne veľkonočné vajíčka s malými pomponmi. Použite veľké plastové vajce alebo polystyrén. Aj tu najskôr najskôr pripevnite slučku na zavesenie. V tom istom mieste potom začnete lepiť prvé pompony na miesto. Postupne sa prepracujte nadol, až kým nie je celé vajíčko prikryté. Týmto spôsobom môžete tiež vytvoriť pruhy alebo pestrý vzor.

Nápady na remeslá-veľkonočný veniec-kartónový prsteň-vajíčka-lepidlo-priadza-obal-dverový veniec

Tento veniec je opäť jednoduchší, ako by ste si mohli myslieť. Na nápady remesiel na Veľkú noc, ako je táto, použite kartónový prsteň, ktorý si môžete vyrobiť aj sami. To by malo byť o niečo užšie ako vajíčka. Teraz prilepte vajíčka tesne k sebe. Vajíčka môžete tiež najskôr naaranžovať na kartón, aby získali správnu veľkosť, aby sa číslo objavilo a na konci neostalo žiadne nevzhľadné miesto. Akonáhle lepidlo zaschne, začnite omotávať špagát okolo venca, vždy tam, kde sa vajíčka dotýkajú.