Návrh a údržba záhrady

Návrh a údržba záhrady

Lavička v záhrade – 14 nápadov na neobvyklé návrhy z dreva

lavičkový záhradný dizajn drevený kmeň stromu

Pozrite sa na tieto kreatívne a neobvyklé nápady Lavička v záhrade a nechajte sa inšpirovať dizajnom vašej záhrady. Vonkajší priestor je obzvlášť dôležitý a veľmi často podceňovaný. Predné nádvorie je vlastne prvou vecou, ​​ktorú vaši hostia uvidia pri vstupe do vchodu. Preto by ste mali záhradnú oblasť zdobiť obzvlášť opatrne a s veľkým dôrazom na detaily.

Lavička v záhrade – vyberte si správny záhradný nábytok

Lavičkový záhradný dizajn vyrytý do dreva

the Lavička v záhrade je dôležitou súčasťou exteriéru. Záhradný nábytok môže byť rovnako funkčný ako zariadenie interiéru. Záhradný nábytok by ste mali vyberať starostlivo, pretože by mal rozhodne urobiť dobrý prvý dojem. Záhradná lavica môže byť rozhodne praktická a tiež veľmi štýlová. Tento kus nábytku má praktické využitie, ale môže slúžiť aj ako dekoratívny prvok.

Lavička v záhrade – rôzne prevedenie a materiály

lavička v záhradnom prevedení z drevených podrúčok v čiernej farbe

Existuje množstvo prevedení lavíc, ktoré sú tiež vyrobené z rôznych materiálov. Ak máte svoje Lavička v záhrade Chcete mať klasický vzhľad, ale stále pútať pozornosť, rozhodnite sa pre dizajn z dreva neobvyklého tvaru. Ak máte radi prirodzenosť, nechajte svoju záhradnú lavičku v klasickej hnedej. V konečnom dôsledku to nie je len o vzhľade, ale aj o pohodlí. Uistite sa, že váš extravagantný dizajn má aj praktickú hodnotu.

Jednoduchá lavica z dreva v hnedej a čiernej farbe

lavička v záhradnom prevedení z dreva čiernohnedá

Výnimočný dizajn lavičky vyrobený z konárov

lavička v záhradnom prevedení z dreva v prírodných tvaroch

Klasická lavica z dreva a kovu

lavička v záhradnom prevedení vyrobená z dreveného kovového operadla

Jednoduchý dizajn vyrobený z ľahkého dreva

Lavička v záhradnom prevedení z dreva klasická

Lavička z ohnutých a lakovaných konárov

lavičkový záhradný dizajn vyrobený z drevených drevených častí

Lavica z prírodného dreva s klasickými líniami

lavičkový záhradný dizajn vyrobený z ľahkého dreva

Ohnutá lavica so zaujímavým tvarom

Lavičkový záhradný dizajn z ohýbaného dreva

Elegantný dizajn lavice s kovovými podrúčkami

lavičkový záhradný dizajn vyrobený z drevených ozdobných podrúčok

Štýlová lavica s ozdobnými prvkami

Lavičkový záhradný dizajn vyrobený z drevených dekoratívnych prvkov

Umelecký dizajn lavičky

Lavičkový záhradný dizajn vyrobený z dreva umelecký

Lavička starého vzhľadu splýva s prírodným prostredím

Lavičkový záhradný dizajn vyrobený z dreva má starý vzhľad

Read more
Návrh a údržba záhrady

Záhradný dizajn v septembri a tipy na správnu starostlivosť

záhradný dizajn nápad september ruže svah schody

Na jeseň a obzvlášť v daždivých dňoch záhradu zdobia listnaté rastliny. Zvlášť pekné pre Záhradný dizajn v septembri sú všetko hosta so sivozelenými listami, svetlo zelené papradie a purpurové zvončeky (Heuchera) s vínovo červenými listami. Ich príťažlivosť je práve v tvare a farbe ich listov. Kvety, ktoré v lete vyzerajú skvele, sú teraz takmer neviditeľné. Vyššie uvedené rastliny zostanú dlho čerstvé a atraktívne. V tejto sezóne ich nenapadnú slimáky, pretože aktivita týchto škodcov je výrazne znížená.

Záhradný dizajn v septembri – hostitelia do záhrady

funkien rastliny záhradný dizajn trávnik záhon zelené tipy

Záhradný dizajn v septembri s plamienkom 

popínavé rastliny september rozkvitnutý plamienok záhradný tvar jeseň

Plamienok sa nazýva aj plamienok. Koncom leta a začiatkom jesene mnoho odrôd plamienkov opäť kvitne a ukazuje veľké kvety. Tieto krásne rastliny môžete vysádzať na jar alebo na jeseň, a preto sú vhodné na záhradné úpravy v septembri. Rastliny v nádobe je možné vysádzať počas celého vegetačného obdobia.

Docela klematis vo fialovej farbe pre záhradný dizajn

záhradný dizajn v septembri plamienok modrý fialový horolezec

Záhradný dizajn v septembri – Udržujte trávnik

starostlivosť o trávnik záhrada september dizajn outdoor jeseň

Po horúcom a suchom lete potrebuje váš trávnik starostlivú údržbu. Nezabudnite jej preto venovať pozornosť počas záhradného návrhu v septembri. V niektorých oblastiach je potrebné vysiať novú trávu a v určitých oblastiach je porastený machom. Tam musíte rozbiť zem. Odplevelte holé plochy, uvoľnite pôdu a rozhádzajte nové semená trávy. Po zasiatí udržujte pôdu mokrú. Zalejte zálievkou alebo hadicou s nízkym tlakom vody, aby nedošlo k poškodeniu semien. Zavlažovanie pokračuje aj po vyklíčení semien. Pred nástupom zimného chladu by sa to dalo urobiť najmenej dvakrát.

Záhradný dizajn v septembri – vždyzelené rastliny sú vysadené skôr

záhradný dizajn vždyzelených rastlín v septembri

Výsadba vždyzelených stromov a kríkov, listnatých alebo ihličnatých stromov je vždy problém.Čo by ste mali vedieť, že vždyzelené listy alebo ihličie v zime, najmä počas slnečných dní, naďalej odparujú vlhkosť. Stratu vody môže v skutočnosti dosiahnuť iba dobre vyvinutý koreňový systém. Preto sa také vždyzelené rastliny ako kosodrevina, zimostráz, borievka a jedľa vysádzajú koncom leta alebo začiatkom jesene, keď slnko nesvieti tak silno. Sú teda ideálnou voľbou pre septembrový záhradný dizajn. V chladnom období sú teda schopné skutočne dobre rásť. Okrem toho, že včasne vysadíte vždyzelené druhy rastlín, je obzvlášť dôležité, aby ste im vybrali správne miesto v záhrade. Napríklad borievka preferuje slnečné stanovište.

Záhradný dizajn v septembri – rezané nádherné trpasličie ruže

záhradný dizajn v septembri ruže živý plot záhradný plot záhradná cesta

Trpasličí ruže sú farebné, ušľachtilé, bohato kvitnúce a dajú sa integrovať do akejkoľvek malej alebo veľkej domácej záhrady. Súčasťou záhradného dizajnu v septembri je, že sa o tieto nádherné krásky vzorne staráte a týmto spôsobom ich pripravujete na zimný odpočinok. Všetky časti rastliny blízko zeme musia byť odstránené. Nasleduje väčšie preriedenie odstránením príliš hustých, slabých alebo zreteľne premnožených výhonkov. Na tyčinkách zostanú v zásade štyri až maximálne osem silných výhonkov, ktoré sa skrátia o tretinu. Prerezávanie sa vykonáva asi 5 mm nad von vyrastajúcim púčikom, mierne sa zvažujúcim k opačnej strane. Ako veľmi by mali byť trpasličie ruže prerezané, závisí predovšetkým od ich umiestnenia a zamýšľaného použitia.

Záhradný dizajn v septembri a starostlivosť – strihanie ruží

ruže rezané september miniatúrne tipy na dizajn záhrady

Záhradný dizajn v septembri – sezóna chryzantém

chryzantéma jesenné rastliny záhradný dizajn žltá ružová červená biela

Koncom leta nájdete na kvetinovom trhu kvitnúce chryzantémy v kvetináčoch a fialkách. Tieto nádherné kvety sa navzájom kombinujú a dopĺňajú, ale určite ich možno zasadiť spolu do jedného hrnca. S dobrou starostlivosťou kompozícia chryzantémov, macešiek a okrasných tráv okamžite upúta pozornosť svojou krásou. Ale určite môžete tento plameň farieb obdivovať mesiac vďaka záhradnému dizajnu v septembri. Vyberte si chryzantémy a fialky v konkrétnej farbe alebo vyskúšajte kontrastné farby, ako v našej verzii, aj to krásne vyzerá! Alebo si môžete vybrať rovnaké farby ako ružová alebo fialová. Potom tiež získate skvelý výsledok pre záhradný dizajn v septembri!

Ďalšie tipy na úpravu záhrady v septembri

narcis veľkonočné zvony žltá cibuľa rastliny september

V prvých septembrových dňoch by ste mali zasadiť cibuľky narcisov. Hľuzy by mali byť pevné, v žiadnom prípade mäkké, bez škvŕn a bez zjavného poškodenia. Vysádzajú sa spravidla 12-15 cm hlboko.

V septembri vysaďte tigerovú ľaliu

záhradný dizajn oranžovej tigrej ľalie v starostlivosti o rastliny

Pri záhradnom dizajne v septembri by ste mali vysadiť alebo transplantovať hľuzy tigrej ľalie v prvých desiatich septembrových dňoch. Hľuzy umiestnite do ľahkej, dobre obohatenej a hlboko obrábanej pôdy do hĺbky 10-12 cm v prípade nízko rastúcich odrôd a 20 cm v prípade veľkých odrôd Lilium. Okrem toho by pri presádzaní nemali byť korene v jamke skladané a na dno jamy by sa mal dávať piesok. Ľalie môžu rásť na jednom mieste 4 až 7 rokov.

V septembri vysaďte tulipány

červené tulipány jesenné rastliny cibuľa žiarovky záhradný dizajn

Pri navrhovaní záhrady v septembri sa musíte starať aj o tulipány. To sa musí vykonať posledných 10 dní. Hľuzy sa im odoberajú každé leto a vysádzajú sa na jeseň potom, čo teplota pôdy klesne na 8-10 stupňov. Keď je pôda suchá, rastliny by mali byť dobre napojené. Inak zostáva už len povedať, že vám v septembri prajeme veľa zábavy a príjemných hodín s vašim záhradným dizajnom!

Pri záhradnom dizajne na jar vysaďte cibuľky tulipánov na jeseň

tulipány záhradný dizajn v septembri cibuľa záhradná lopata listy

plamienok záhradný plamienok mreže pergola purpurová ružová september

plamienok ružová biela ružová popínavá rastlina záhradný tvar septmeber

Read more
Návrh a údržba záhrady

Dekoračné kamene do záhrady a do domu

biele dekoratívne kamene do záhrady

Svoju záhradu môžete navrhnúť originálnym, štýlovým a rozmanitým spôsobom tak, že do krajiny pridáte rôzne prvky, ako sú malebné kamenné bloky, romantická jaskyňa, presná oporná stena, pevné chodníky, hravo postavený vodopád alebo potok. Ak chcete vo svojej záhrade kút, ktorý vám pripomína vysoké, kamenisté hory, môžete si ho jednoducho navrhnúť. V súčasnej dobe existuje univerzálny materiál, ktorý spĺňa prakticky všetky požiadavky aj toho najnáročnejšieho sochára. Na mysli sú umelé Dekoračné kamene do záhrady a dom, ktoré nielenže vyzerajú ako skutočné, ale v niečom ich dokonca prekonávajú.

Dekoračné kamene do záhrady

Dekoračné kamene-domáci-krb-ohnisko

V dome mimo mesta sú umelé dekoratívne kamene obzvlášť vhodné pre dizajn v záhrade alebo v dome. Môžete ho použiť na ozdobu pece alebo krbu alebo na prikrytie steny. A potom, keď sa pozriete na svoj domov, budete mať pocit, že stojíte vo veľkom stredovekom hrade. Nezáleží na tom, z akého materiálu je váš dom vyrobený. Za málo peňazí a v relatívne krátkom čase môžete svojmu domu dať kamenný obklad. Skvelé je, že je umelý Dekoračné kamene do záhrady alebo dom nie je tak náročný na inštaláciu. Funguje to ako obyčajné dlaždice. Ak máte chuť, zvládnete to aj sami bez pomoci obkladača.

Dekoratívne kamene do záhrady – postavte si vodopád

malá fontána s prírodnými kameňmi v záhrade

Umelé Dekoračné kamene do záhrady dá sa použiť na nespočetné množstvo vecí. Možné varianty môže zúžiť iba vaša predstavivosť a váš vkus. Umelými kameňmi môžete vytvoriť breh rybníka, koryto rieky v potoku alebo zaujímavú pyramídu pre vodopád. Sú tiež dobré na zdobenie kvetinových záhonov a skaliek, na stavbu lavičiek a soch do záhrady. Umelé kamene môžete použiť aj na stavbu pekných záhradných chodníkov, hrán a oporných múrov. Najlepšie na tom je, že pri všetkých týchto použitiach budú vyzerať prirodzene a iba odborník môže určiť, že áno umelé kamene koná.

Voľba farby kameňov

Záhradný dizajn so sklenenými kamienkami v modrej farbe

Hlavnou zložkou umelého kameňa je biely alebo sivý cement. Ten biely je kvalitnejší a aj drahší. Ak teda plánujete nákup umelých kameňov, dávajte pozor na farbu. Čím sú jasnejšie, tým budú spoľahlivejšie. Na výrobu umelých kameňov sa do cementu primiešavajú rôzne materiály, napríklad expandovaná hlina, perlit, piesok alebo iné zmesi. Na rad prichádzajú aj farbivá. Cena závisí od ich kvality a od toho, ako dlho trvá príslušná farba.

Použité materiály určujú kvalitu umelých kameňov

Prírodné kamene-pôda-chodník-v-záhrade

Pri kúpe umelého kameňa nie je možné určiť, či bol vyrobený z lacných prísad a farbív, alebo z vysokokvalitných materiálov. Jeho kvalitu je možné určiť len za niekoľko mesiacov. Pred kúpou by ste sa preto mali informovať o častiach a súčiastkach použitých od predávajúceho.

Neexistujú žiadne univerzálne ozdobné kamene

Mozaika-stena-ozdobne-kamene-svetle farby

Aby ste sa správne rozhodli, mali by ste sa najskôr rozhodnúť, či chcete umelé kamene používať ako obklad v interiéri alebo exteriéri. Ak sú teda vyrobené tak, aby sa používali v interiéri, nemá zmysel ich používať vonku. Rýchlo sa stanú nevhodnými a stratia svoj pekný vzhľad. Ak vám v obchode povedali, že ide o univerzálne umelé kamene, potom sa určite pýtajte, aké teploty kamene vydržia.

Zenová dekorácia v spálni

Zen dekoračné kamene v spálni sviečky

 Stena z ozdobných kameňov v priestore na spanie

Obklad na stenu-spálňa-umelé kamene

Umelé dekoratívne kamene v obývačke

Stojacia lampa s ozdobnými kameňmi ako tyč

Kamienky sú veľmi obľúbené

Vchodové dvere do záhrady s kamienkami

Prírodné kamene-svetlo-béžová-zámocká záhrada

Záhrada fontány z umelých dekoratívnych kameňov

Read more
Návrh a údržba záhrady

Nápady na záhradný dizajn – tajomná tropická oáza v Sydney láka

Nápady na dizajn záhrady Sydney ďatelina bazén moderné detaily

Čerstvosť a originál Nápady na dizajn záhrady pomôcť majiteľom domu premeniť dvor na malý raj. Tu sa pozriete na návrh dizajnu skutočne krásnej tropickej záhrady. Nechajte sa inšpirovať zaujímavými detailmi a dekoratívnymi prvkami!

Nápady na záhradný dizajn – malá krásna oáza v Sydney

červené oblečenie záhradná cesta nášľapné kamene mnoho rastlín tropický drevený materiál

Majitelia tohto architektonicky nádherného domu v Clovelly sa dostali do kontaktu Tajné záhrady v Sydney. Spoločná práca a jej kreatíva Nápady na dizajn záhrady vytvoril očarujúco krásny úkryt, útočisko, kde sa môžete stiahnuť a uniknúť z reality. Záhradný dizajn je úplne vhodný pre každodenné potreby zábavy a relaxácie obyvateľov. Vonkajšie a vnútorné priestory sú od seba zreteľne oddelené. Konečným výsledkom je nádherný tropický úkryt s nádhernou architektúrou. Mierne vyvýšená plošina vám umožní plne si oddýchnuť a je ideálnym miestom na popíjanie rannej kávy a zároveň si vychutnajte svieži a temperamentný výhľad na oceán..

Nápady na dizajn záhrady – záhrada by mala byť krásna a užitočná

Nápady na záhradný dizajn vytvárajú záhradné chodníky vítané nášľapné kamene zaujímavé

Dizajnéri mysleli na dobrú obrazovku ochrany súkromia pre vonkajšiu časť, kde je príjemný bazén a slnečná jedáleň. the Nápady na dizajn záhrady ponúknuť tiché útočisko. Dokonalá tajná oáza pre skutočný relax má tiež všetko, čo by ste mohli potrebovať. Nádherná zmes rôznych rastlín v kombinácii s klokaním kvetom dodávajú atmosfére svieži, exotický nádych a robia záhradu tropickým. Po otvorení drevených dverí prídete na nášľapné kamene a potom prejdete vonkajšou sprchou. Potom môžete vidieť zábavnú oblasť a samozrejme modrý bazén, ktorý láka všetkých kúpať sa a kúpať sa.

Teplý bazén je ideálny na plávanie

Myšlienky záhradného dizajnu sedacia časť dekorácia stolové stoličky bazén

Moderné a útulné nápady na dizajn záhrady

Nápady na záhradný dizajn Jedálenský kút Vonkajší čerstvý vzduch Modrý sedací vankúš vzor dekový vankúš

Vyššia platforma ponúka upokojujúci výhľad na oceán

vytvárať schody svetlé farby svieža refugium súkromie obrazovka vyššia platforma

Krásne rastliny a svieže akcenty dodávajú jedinečnú atmosféru

rastliny stolička oranžové akcenty pohľad oceán káva ranný nápoj

Nádherný dom s tropickou záhradou v Sydney

Návrhy záhradného dizajnu - návrhár tajných záhrad v prameni Sydney

Read more
Návrh a údržba záhrady

10 užitočných rád, ak si chcete záhradný plot postaviť sami

Postavte si svoj vlastný záhradný plot inšpirácia-kutilstvo-záhrada-dizajn-ruže

Predtým, ako si jeden zaobstaráte Postavte si vlastný záhradný plot, Najlepšie je pozrieť sa na tieto užitočné rady. Prvá vec, v ktorej by ste mali mať jasno, je to, na čo presne plot potrebujete – mal by mať praktický účel a pôsobiť ako hranica medzi vašim majetkom a cestou, alebo by mal fungovať ako dekoratívny prvok? Od toho závisí aj správny tvar, prevedenie, výška, dĺžka a materiál. Vo väčšine prípadov však chcete plot postaviť na záhrade z niekoľkých dôvodov a skombinovať niekoľko uvedených funkcií. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je vysvetlený v nasledujúcich riadkoch.

Postavte si svoj vlastný záhradný plot – výber materiálov

Postavte si svoj vlastný záhradný plot oblúky-optika-dekorácia-inšpirácia

Ak máte a Postavte si vlastný záhradný plot biely plot je klasickou voľbou. Ale skôr, ako si kúpite materiál na drevo a bielu farbu na maľovanie, mali by ste toto rozhodnutie starostlivo zvážiť. Drevený záhradný plot si vyžaduje pomerne komplexnú a pravidelnú údržbu, s čím sú spojené aj výdavky. Ak plot nie je pravidelne čerstvo natretý, drevo je ponechané poveternostným vplyvom rýchlejšie a dokonca musí byť v určitom okamihu úplne vymenené. Zvážte preto, či by ste chceli použiť iný materiál, ktorý sa ľahšie udržiava – napríklad PVC s dreveným vzhľadom. Ďalšími prijateľnými alternatívami k materiálu sú hliník, oceľ, železo alebo bambus.

Postavte si vlastný záhradný plot – zmiešajte rôzne materiály

Postavte si svoj vlastný záhradný plot hnedé dosky-jednoduchá myšlienka ochrany súkromia

Nie je povinné, aby ste na záhradný plot použili iba jeden materiál alebo dokonca len jeden dizajn. Môžete si napríklad postaviť drevený plot na prednom dvore, ktorý potom skombinujete s lacnejším retiazkovým plotom na zadnom dvore, kde ho ostatní nevidia a dá sa skryť aj vyššími kríkmi. Ak máte Postavte si vlastný záhradný plot, táto praktická kombinácia vám ušetrí veľa nákladov.

Vykonajte prieskum a dobre sa pripravte

garden-plot-build-white-boards-arch-popínavé ruže

Skôr ako začnete stavať záhradný plot, bolo by vhodné urobiť si malý prieskum. Zistite, či existujú nejaké špecifické požiadavky od susedskej organizácie alebo komunity. Je možné, že vzhľad a výšku plotu určujú určité pravidlá. Bola by škoda, ak by ste sa dostali do problémov so stavbou plotu a po nejakom čase ho musíte znova zbúrať kvôli nedostatku schválenia alebo podobne..

Vždy mysli zelene

garden-plot-build-yourself-circle-pattern-graeser-weiss-design

Plot na ochranu súkromia alebo záhradná stena – 102 nápadov na záhradný dizajn

Ak máte Postavte si vlastný záhradný plot Môžete sa tiež rozhodnúť pre zelený variant. Plot s popínavými rastlinami vám môže poskytnúť súkromie tým, že bude pôsobiť ako ochrana súkromia, a môže byť perfektnou ozdobou záhrady na jar a v lete. Tu máte na výber medzi rôznymi materiálmi. Všimnite si toho, že bude nejaký čas trvať, kým rastliny dokážu všetko zakryť a ochrániť pred zvedavými očami.

Najmite si odbornú pomoc

tipy na výrobu vlastného odborníka na prenájom záhradného plotu

Postavenie záhradného plotu môže byť oveľa zložitejšie a náročnejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ale môžete tiež jednoducho získať odbornú pomoc, a tak neriskovať. Budete mať teda istotu, že váš záhradný plot bude nakoniec správne nainštalovaný. Nechajte si poradiť a tipy od odborníka. Niekoľko užitočných tipov nájdete aj v železiarstve, kde môžete získať materiály.

Buďte dobrým susedom

tipy na stavbu vlastného záhradného plotu dobrý sused

Keď máte jedného, ​​buďte voči svojim susedom veľmi otvorení Postavte si vlastný záhradný plot chcieť. Podeľte sa s nimi o svoje budúce plány a uistite sa, že súhlasia. Môžete sa dokonca rozhodnúť pre možnosť vybudovania spoločného záhradného plotu so susedmi. V takom prípade by ste sa mali dohodnúť na materiáli, prevedení a predovšetkým na množstve a v ideálnom prípade si písomne ​​spísať všetky podmienky, ktoré medzi sebou urobíte, aby jedného dňa nevznikali spory.

Vezmite do úvahy podnebie

zvážte tipy na stavbu vlastného záhradného plotu

Ak je klíma v mieste vášho bydliska dosť nepriateľská a studená, betónové kotvy pre stĺpiky plotu sú povinné. Stĺpiky by ste mali upevniť najmenej 90 cm hlboko v zemi, aby bol váš plot stabilný a bezpečný aj pri silnejšom vetre. Prospešné sú perforované konštrukcie, ktoré umožňujú vetru fúkať. Ak je však vo vašej oblasti pomerne teplé a priateľské počasie, môžete bezpečne postaviť záhradný plot z vinylu alebo iného nie príliš pevného materiálu..

Integrujte vstupy

tipy na stavbu vlastného mixu záhradného plotu

Pre väčšiu bezpečnosť a pohodlie by ste v záhradnom plote mali naplánovať aspoň dva vchody. Bolo by najlepšie naplánovať pre vašu terasu dve cesty a aspoň jednu z nich vytvoriť dostatočne širokú na to, aby ste do záhrady priniesli záhradné kolieska, akýkoľvek stavebný materiál pre budúce projekty a ďalšie väčšie položky, ako napríklad záhradný nábytok. Odstupňovacie kamene a pergoly alebo iné oblúky môžu byť vhodným označením pre vstupné priestory. Tiež ho zatvorte vhodnou bránou.

Okoreňte vzhľad záhradného plotu

tipy na výrobu vlastného záhradného plotu okorenia váš dizajn

Ak máte a Postavte si vlastný záhradný plot Okrem starostlivého zváženia materiálov a dizajnu by ste mali zvážiť aj konečný výsledok. Keď je plot v záhrade pripravený, je čas začať so zdobením. Dodajte svojmu plotu elegantný vzhľad pomocou rôznych dekoratívnych prvkov alebo jasných farieb. Plot je možné zasadiť z oboch strán podľa želania. Môžete teda potešiť chodcov svojimi farebnými kvetmi a hlavne seba a svojich hostí tým, že navrhnete posteľ na vnútornej strane predzáhradkového plotu..

tipy na stavbu vlastného záhradného plotu správny výber

Vysoký plot na ochranu súkromia chráni nielen pred zvedavými pohľadmi, ale môže tiež poskytnúť príjemný tieň v sede. Aj to je potrebné zvážiť pri plánovaní. Ak nechcete zatvárať celú záhradu z dohľadu, ale uprednostňujete otvorenejší dizajn, ale napriek tomu si chcete užiť súkromie pri stolovaní a relaxácii, jednoducho posaďte priestor na sedenie vysokým plotom a nechajte ho postupne zmenšovať. Je to tiež dobrý a praktický spôsob, ako skombinovať niekoľko typov plotov.

tipy na výrobu vlastného záhradného plotu, vyberte dizajn

Ak je klasický plot z nejakej strany vysadený, získa tiež prirodzenú clonu súkromia bez toho, aby bol narušený jeho tradičný vzhľad. Dekoratívne prvky, ako sú gule, dodávajú dizajnu konečný vzhľad a robia ho individuálnym. Dekorácie je možné použiť aj na akýkoľvek iný typ plotu a jednoduchý dizajn tak bude vyzerať oveľa zaujímavejšie.

tipy na stavbu vlastného záhradného plotu piketový plot biely

Biela farba si príde na svoje pred zelenými a pestrofarebnými kvitnúcimi rastlinami. To však neznamená, že nemožno vybrať inú farbu. Prírodný tón dreva môže vyzerať prinajmenšom rovnako atraktívne. Prispôsobte dizajn aj farbu svojmu štýlu domu. Na dvere, žalúzie alebo iný prvok použite konkrétnu farbu. je vhodné to zopakovať aj v plote.

tipy na výrobu vlastného záhradného plotu a označte hraničnú oblasť

V konečnom dôsledku by mala existovať harmonická súhra štýlu domu a záhrady a dizajn plotu má veľký vplyv na celkový obraz. Koniec koncov, predstavuje takpovediac rámec majetku. Ak si chcete záhradný plot postaviť sami, zvážte rôzne modely a zvážte, ako by mal byť otvorený..

tipy na stavbu vlastného záhradného plotu živého plotu

Nízky drôtený plot je vynikajúcou dočasnou možnosťou, ak plánujete na ohraničenie použiť viac živých plotov alebo kríkov. Typ plotu rastliny takpovediac zožierajú, ale drží zvieratá ďaleko, pokiaľ sú stále príliš malé. Na perfektný záhradný plot teda musíte myslieť dosť dopredu, aby ste o niekoľko rokov nezačali úplne odznova.

Read more
Návrh a údržba záhrady

Stavba zimnej záhrady – na čo by ste mali pri plánovaní myslieť

zimná záhrada stavať rastliny palmy sklenený strop okrúhly

Ak máte a Postavte zimnú záhradu musíte si dať pozor na pár vecí. Každá zimná záhrada je jedinečná a musí byť prispôsobená vášmu domu a vášmu životnému štýlu. Poloha je podstatná. Potom správny výber zasklenia, adekvátna ochrana pred slnkom a typ vetrania. Správne umiestnená zimná záhrada je dobrou investíciou aj z hľadiska spotreby energie, pretože s dobrým plánovaním môžete znížiť svoje náklady na vykurovanie až o 30 percent..

Čo by ste mali vedieť, ak si chcete postaviť zimnú záhradu

zimná záhrada postaviť závesný košík papradie jedálenský kút

Správna poloha. Zimná záhrada by nemala susediť s deťmi ani so spálňou. Zimné záhrady orientované na juh nie sú dobrý nápad, pretože miestnosť počas dňa získa príliš veľa tepla a vy by ste potom museli myslieť na dodatočné chladenie. Najvhodnejšie miesto pre zimnú záhradu je juhovýchod alebo juhozápad. Vyhýbajte sa tiež miestam v blízkosti ulice alebo v hlučnom prostredí. Ak je to nevyhnutné, vyberte si kvalitné izolačné sklá.

Postaviť zimnú záhradu – Zasklenie, tienenie a vetranie plánovať

zimná záhrada zasklenie červená bežec prístupová záhrada

– Zasklenie, zatienenie a vetranie zimných záhrad. Správne vetraná a tienená zimná záhrada nepotrebuje klimatizáciu. Je dôležité vyhnúť sa priamemu pôsobeniu skla. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné zvoliť tepelnoizolačné sklo a kvalitnú ochranu pred slnkom. Vyberte vhodný spôsob prirodzeného alebo umelého vetrania v závislosti od veľkosti a počtu osôb, ktoré zimnú záhradu používajú.

Zladené s architektúrou vášho domova. Návrh by mal byť koordinovaný s architektúrou domu. Tiež by ste mali zvoliť správne farebné kombinácie na dokončenie celého obrázku.

Zimná záhrada na drevo s množstvom rastlín

zimná záhrada drevostavba plánovanie rastlín ratanové kreslo

Strešné a okenné žalúzie

rolety na zimnú záhradu rolety na ochranu pred slnkom farebné vankúše

slnečné a vzdušné

zimná záhrada stavať slnko užívať strešné zasklenie čalúneného nábytku

Hliníkový rám zasklenia

budova zimnej záhrady plánovanie sklenený hliníkový jedálenský kút koberec

Prístup do záhrady

zimná záhrada postaviť okenné sklenené stropné koberce železný nábytok

Nábytok v ružovej a zelenej farbe

obývacia izba-zimná záhrada sklenený čalúnený nábytok presklená strecha

obytná zimná záhrada postaviť zasklenie laminátovou podlahou  plánovanie zariadenia na zasklenie strechy zimných záhrad

stavať zimné záhrady plné zasklenie užívať si slnečnú domácu kanceláriu

budova zimnej záhrady protislnečná sklenená strešná roleta   zimná záhrada budova domu kultivácia zasklenie prístup do záhrady

obývacia izba zimná záhrada presklená strecha slnečné svetlo kožená sedačka dlažba

Read more
Návrh a údržba záhrady

Záhradný dizajn 2014 v 11 unikátnych, moderných trendoch

záhradný dizajn 2014 drevo-materiál-gauč-osvetlenie-záhradná cestička-kamenné platne

Čo by to bol za dom bez vonkajšieho priestoru? Platí tam aj známe porekadlo „šaty robia muža“. Človeka možno súdiť podľa stavu a štýlu predného dvora a zadného dvora. Aj keď je to hrubé tvrdenie, je to tiež vyskúšané a osvedčené pravidlo. Napríklad dom kúpený za 100 000 dolárov so zanedbaným dvorom a maľovaním bol prerobený za 2 000 dolárov. Krajina bola vylepšená a štruktúrovaná a dom dostal nový náter. Potom sa predal za 120 000 dolárov so ziskom 18 000 dolárov. Je to najmä vďaka rekonštrukcii. V dnešnom článku ich máme niekoľko Trendy v záhradnom dizajne 2014 pre ňu. Tieto nápady môžu z vašej opotrebovanej záhrady urobiť niečo špeciálne.

1. Sú extravagantné osvetlenie Trendy záhradného dizajnu 2014

Použitie inovatívneho osvetlenia od Harold Leidner

moderný dizajn exteriérová strešná terasa LED osvetlenie modré 2014

Ak chcete naplno využiť výhody svojho vonkajšieho priestoru, budete ho chcieť používať aj v tme večer a v noci. Na to potrebujete vhodné osvetlenie. Vyberte si kreatívne alebo elegantné varianty, napríklad ambientné svetlo, ktoré pripevníte pod záhradný nábytok a doplníte tak ostatné žiarovky. Táto myšlienka je jednou z Trendy záhradného dizajnu 2014. Všestrannosť je dobrá, preto používajte viac ako jednu farbu. Môžete si vybrať svetlo, ktorého farbu môžete zmeniť stlačením tlačidla. Takýmto spôsobom rýchlo získate novú náladu a inú atmosféru vo svojom vonkajšom prostredí. Takýto príplatok ho môže ešte viac zatraktívniť a viesť k tomu, že vás bude stále viac ťahať von. Títo Trendy záhradného dizajnu 2014 sú nadčasové a tento rok sú stále obľúbené, pretože sa používajú novšie a inovatívnejšie nápady.

2. Sauna pre vonkajší priestor

trendy moderný záhradný dizajn vonkajšia sauna zelená strecha

Pekná sauna do záhrady so zelenou strechou z Spoločnosť JP Builders, Inc..

Pre tých, ktorí milujú saunu, je to asi najlepšia investícia z tohto hľadiska Trendy záhradného dizajnu 2014. Čo môže byť krajšie ako zahriať saunu a potom v nej relaxovať po strese na konci záhrady. Sauna, ako je to na obrázku, je lacnejšia a zvyšuje hodnotu a predajnosť domu, aj keď nominálne.

Sauny v záhrade sú stále obľúbenejšie a zvyšuje sa aj dopyt. Dôvodom môže byť samozrejme rastúca ekonomika. Nech už je však dôvod akýkoľvek, rozhodne je medzi nimi výhra Trendy v záhradnom dizajne 2014 a určite zapôsobí na každého návštevníka, pokiaľ nežijete v Škandinávii, kde je sauna jednoducho požiadavkou.

3. Vírivka do vonkajšieho priestoru

trendy moderný záhradný dizajn 2014 vírivá krb krbová clona

Priestor na posedenie s ohniskom a vírivkou Brandon Architects

Rovnako ako sauna, vírivka je skvelý spôsob, ako ísť von a využívať záhradu. Je ešte bežnejší ako sauna a je jedným z Trendy záhradného dizajnu 2014. Je ideálny na relaxáciu, najmä preto, že každodenný život je v dnešnej dobe stále viac stresujúci. Vírivku je možné využiť niekoľkými zaujímavými spôsobmi. Príklad je od muža, ktorý sa vrátil z dovolenky a v záznamníku našiel 100 správ. Kým premýšľal, ako zavolať všetkých volajúcich späť a zabaviť sa, prišiel na to, že si ľahne do vírivky a telefonuje tam. A tak zmenil inak nepríjemnú úlohu na relaxačnejšiu a zábavnejšiu.

Keď je to finančne možné, investujte do vírivky. Môžete ho tiež skombinovať s krbom, ako je vidieť na fotografii, ktorá je súčasťou balenia Trendy záhradného dizajnu 2014 počuť.

4. Prírodné materiály pre záhradu sú trendy v oblasti záhradného dizajnu v roku 2014, ktoré stoja za to

trendy záhradný dizajn 2014 prírodný materiál kamenná lavička

Krásna kamenná lavička z Spoločnosť Finnerty LLC.

Použitie prírodných materiálov je pekné a patrí k tým Trendy v záhradnom dizajne 2014. A záhrada je na to najvhodnejšia. Kamenné dosky sú obzvlášť vhodné do záhradných lavíc a vydržia navždy. Používajte radšej kameň a drevo ako materiály vyrobené ľuďmi, ako je plast. Na prvý pohľad sa prírodné materiály zdajú drahé. Ak však vopred vypočítate náklady na dlhšie časové obdobie, uvidíte, že investícia je v konečnom dôsledku lacnejšia než neustále kupovanie nového plastového nábytku, pretože nemôže odolávať poveternostným podmienkam..

5. Posedenie v bazéne

trendy moderný záhradný dizajn v bazéne zapustené sedenie

Relaxujte štýlovo s posedením od Pasquale dizajn

Pozrite sa na úchvatné výhľady a zdanlivo nekonečný bazén a zamerajte sa na posedenie. Predstavuje pôsobivú architektúru a skvelý dizajn. Vyzerá dobre, ale má jednoduchý vzhľad, ale nepochybne zapôsobí na hostí. Zapustené sedadlá sú obľúbené už roky a zdá sa, že aj tento rok Trendy v záhradnom dizajne 2014 Patriť. V dnešnej dobe výrobcovia bazénov ponúkajú široký sortiment kreatívnych zapustených sedadiel.

6. Krby a krby do exteriéru

trendy záhradný dizajn 2014 kamenný okrúhly krb otvorený

Užite si večer vonku s ohniskom (Rick O’donnell Architect)

Nezáleží na tom, či žijete v chladnej krajine, ako je Anglicko, alebo v teplej krajine, ako je Florida, ohnisko je vždy praktické a skvelé a je súčasťou Trendy v záhradnom dizajne 2014. Sympatické je, že teplo, ktoré oheň vyžaruje, vám umožňuje sedieť vonku a užívať si záhradu aj v chladnejších dňoch. Pretože hlavným dôvodom nepoužívania terasy je buď chlad, alebo mokro a krb rieši aspoň jeden z týchto problémov. Strávte viac večerov so svojimi blízkymi a sledujte hviezdy, zatiaľ čo sedíte pri teplom ohni. Je to ako sedieť pri táboráku a viazať sa naň toľko spomienok. Táto myšlienka je jednou z najlepších Trendy v záhradnom dizajne 2014.

7. Pôvodné rastliny pre záhradný dizajn 2014

trendy moderný záhradný dizajn pôvodné rastliny farebné

Veľké využitie pôvodných kvetov a rastlín z Designscapes Colorado

Ide o to, vybrať si rastliny, ktoré sa prirodzene nachádzajú vo vašom regióne, a nie tie, ktoré sú dovážané. Zostaňte verní svojim koreňom a ctite si svoj domov. Miestne znamená prírodné a to zase znamená mať šťastnú a vyváženú záhradu. Ak si vyberiete pôvodné rastliny, budú lepšie zapadať do vašej záhrady, a preto budú kvitnúť krajšie a bohatšie ako tie dovezené. Tento variant je jedným z Trendy záhradného dizajnu 2014 a tento rok sa silne presadzuje. Bezpochyby zostane moderný aj niekoľko nasledujúcich rokov.

8. Nástenné záhrady sú trendmi v oblasti záhradného dizajnu v roku 2014

vertikálne záhradné sukulenty trendy v stene moderný záhradný dizajn 2014

Pekná stenová záhrada s malým priestorom Debora Carl

Takáto záhrada ako záhradný dizajn 2014 je obzvlášť obľúbená u tých, ktorí majú vonku malý alebo žiadny priestor pre záhradu. Ale často sa používa aj na oživenie steny kúskom prírody a zvýraznenie. Sukulenty sú obzvlášť vhodné do záhradnej záhrady, pretože vyzerajú skvele a nepotrebujú veľa starostlivosti. Môžete ho navrhnúť v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách. Len buďte kreatívni!

Táto myšlienka je skvelá aj pre tých, ktorí žijú v kondomíniách a majú zelené prsty, ale nemajú záhradu. Patria medzi ne najmä nástenné záhrady v kúpeľni Trendy záhradného dizajnu 2014.

9. Bylinková záhrada ako záhradný dizajn 2014

trendy záhradný dizajn 2014 bylinková záhrada vyvýšené záhony drevo

Aj keď tento trend nie je nový, stále sa dostáva na zoznam tohto roku Trendy v záhradnom dizajne 2014. Záhrada s korením je obzvlášť vhodná pre tých, ktorí milujú umenie varenia alebo radi varia často a chcú vedieť, odkiaľ pochádzajú ich suroviny. Túto myšlienku odporúčajú predovšetkým kuchári ako Jamie Oliver a za posledných päť rokov sa neustále šíri. Zatiaľ čo v prvých desaťročiach bola taká záhrada typickejšia pre starších ľudí, teraz vidíte, že je čoraz obľúbenejšia aj u teenagerov a mladších generácií..

Tí z nás, ktorí majú vlastnú záhradu s koreninami, vedia, aké skvelé je používať na výrobu vlastných jedál čerstvé korenie. Tento príklad medzi Trendy v záhradnom dizajne 2014 je ten, ktorý stojí za to.

10. Zmenšená plocha trávnika je jedným z trendov záhradného dizajnu v roku 2014

moderný záhradný dizajn 2014 obmedzená plocha trávnika

Záhrada so zmenšenou trávnatou plochou a vzormi v trávniku Avalon SZ

Tento variant je tiež súčasťou Trendy záhradného dizajnu 2014. Majitelia záhrad stále viac zmenšujú plochu trávnika, aby navrhli terasu, záhony alebo iné plochy bez trávy, je to trend už niekoľko rokov a zostane ním aj tento rok. Samozrejme, veľké trávniky sú pre deti skvelé, takže majú dostatok priestoru na hranie. Ale ak máte byť úprimní, len málokto má možnosť kosiť, polievať a udržiavať ju pravidelne, keď je jej priveľa. Krajinné záhrady ako tá na fotografii, ktorá kedysi pozostávala iba z trávnikov, sú na rozdiel od tradičných trávnikov stále obľúbenejšie. Na zvyšok trávnika môžete pridať vzor ako prízvuk, čím sa bude líšiť od susedovho vzoru.

11. Trendy pre záhradný dizajn 2014 – umelý trávnik

koberec z umelého trávnika moderný dizajn vonkajšie sedenie biela

Vzorované trávniky sa dajú veľmi ľahko získať pomocou umelého trávnika (Grace Design Associates)

Umelá tráva je tiež jedným z Trendy záhradného dizajnu 2014 a je posledný, ktorý by sme vám chceli predstaviť. Spočiatku bola väčšina skeptická, ale ako sa umelá tráva stávala čoraz skutočnejšou, stala sa aj obľúbenejšou. Tento variant je obzvlášť výhodný pre tých, ktorí by chceli upravený trávnik, ale neradi ho kosia stále. Je to tiež skvelé pre oblasti, kde je inak ťažké pestovať trávnik, napríklad pod kríkmi alebo na suchých miestach. Ako vidíte na fotografii, z umelej trávy sa dajú vytvárať aj skvelé tvary, ktoré vždy pôsobia sviežo a veselo. Oblasti použitia sú nekonečné.

Niektorí ľudia určite uprednostňujú skutočné trávniky, ale umelý je pre mnohých skvelým riešením. Je určite jedným z nich Trendy záhradného dizajnu 2014 a určite bude jedným z nich niekoľko nasledujúcich rokov.

 Trávnik medzi nášľapnými kameňmi

trendy moderný záhradný dizajn 2014 nášľapné kamene trávnatý vonkajší krb

Kamenný krb a lavička

trendy moderný záhradný dizajn 2014 kamenný krb okrúhla lavička

Pergola ozdobená popínavými rastlinami

trendy moderný záhradný dizajn 2014 pergola popínavé rastliny romantický

Krb integrovaný v stole

trendy záhradný dizajn 2014 stolný integrovaný krb

Betónová záhradná lavička

trendy záhradný dizajn 2014 lavička betón farebné vankúše odtieň stromu

Vodný prvok

moderný záhradný dizajn živého plotu s živým plotom

Krb a socha v jednom

moderný záhradný dizajn trendy 2014 kamenná plastika brazier tip

trendy záhradný dizajn 2014 drevená terasa krbová lavica

moderný záhradný dizajn 2014, lavička vykopaná v zemnej ohništi

záhradný dizajn 2014 oheň miska-kamienky-ratan-nábytok-rastliny

záhradný dizajn 2014 terasa-nápad-lavička-moderný-kvetináč

garden-design-2014-pond-design-minimalistic-sedacia-plocha-béžová

garden-design-2014-deco-idea-planter-boxwood-socha

záhradný design-2014-vertikálna-záhradná-stena-dekorácia-sedenie-salónik-budhistické

záhradný dizajn 2014 kvety-lily-box-krík-altánok-slamená strecha

garden design 2014 vstavané sedadlá-moderný nábytok-vyvýšené postele

záhradný dizajn 2014 romantické-francúzske-prvky-lavička-biele-živé ploty

garden-design-2014-sedacia-plocha-divo vysadene-lucne kvety-zlto-ochrana súkromia

Read more
Návrh a údržba záhrady

6 krokov, ako si vlastnoručne vyrobiť fontánu v záhrade s guľovitým tvarom

fontánová záhrada guľovitý tvar zemegule

Pozrite sa na tento jednoduchý a praktický nápad Fontána v záhrade. Postupujte podľa týchto šiestich jednoduchých krokov a vyrobte si sférickú záhradnú fontánu na záhradný dvor sami. Zvuk tečúcej vody vám dodá pocit pokoja a relaxácie a fontána bude nádhernou ozdobou vašej záhradnej krajiny.

Vyrobte si vlastnú fontánu v záhrade – spotrebný materiál

fontánová záhrada ukončená guľovitým tvarom

Na zostavenie súboru Fontána v záhrade budete potrebovať nasledujúce materiály a nástroje: terakotovú misku s otvorom v spodnej časti, hydroizoláciu pre jazierko, široký keramický tanier, vodné čerpadlo, flexibilné plastové potrubie, okrúhle kamienky, terakotovú loptičku, šnúrku, nožnice, vŕtačku, ochranné okuliare a Vedro.

Zostavenie fontány v záhrade – prvý krok

Nainštalujte fontánu do záhrady s guľovým čerpadlom

Prvým krokom k vytvoreniu Fontána v záhrade sú presné rozmery. Pomocou šnúrky zmerajte dno misky od okraja k okraju, aby ste vedeli, koľko hydroizolácie potrebujete. Odstráňte hydroizoláciu o niečo širšiu, ako sú pôvodné rozmery. Vložte tesnenie do misky a uistite sa, že trochu presahuje okraj.

Krok dva

fontánová záhrada s guľovitým tesnením

Ako druhý krok pri vytváraní súboru Fontána v záhrade, použijete tanier. Umiestnite tanier do misky dnom nahor. Mali by ste ho umiestniť tak, aby sa pumpa neskôr zmestila pod neho. Po správnom umiestnení platne vyvŕtajte niekoľko otvorov, aby voda mohla dobre odtiecť. V strede dosky by ste určite mali urobiť otvor, kde sa zmestí plastová trubica, a tiež otvor pre čerpadlo.

Krok tri

Fontánová záhrada s guľovým dierkovacím otvorom

Ďalším krokom k výrobe Fontána v záhrade, použijete loptu tentokrát. V strede gule vyvŕtajte otvor, trochu širší ako plastová trubica. Nezabudnite si nasadiť ochranné okuliare.

Krok štyri

Vložte horný hrot trubice do gule. Druhý hrot opatrne zasuňte cez otvor v platni, ktorý máte stále zdola nahor.

Krok päť

Nastavte záhradu fontán s guľovou guľou

Konštrukcia trochu vyzerá Fontána v záhrade koniec. Pripojte guľu a dosku k potrubiu a potom pripojte potrubie k vodnému čerpadlu. Naplňte misku vodou a zapnite čerpadlo, aby ste zistili, či vodné čerpadlo funguje.

Krok šesť

Pridajte štrk do fontánovej záhrady v sférickom tvare

Posledný krok k Fontána v záhrade výroba súvisí skôr s dekoráciou. Potom, čo ste už skončili s technickou časťou, sa postarajte o vzhľad fontány. Okrúhle kamienky umyte vo vedre a dajte ich do misy. Dvakrát skontrolujte, či je tesnenie na svojom mieste. Takto máte svoju okrúhlu fontánu do záhrady. Pozrite sa aj na ďalšie príklady guľových fontán.

Záhradná fontána s geometrickými tvarmi

fontánová záhrada s geometrickými čiarami sférického tvaru

Guľová fontána so širokou miskou

Fontána v záhrade s guľatým dnom guľovitého tvaru

Záhradná fontána s jednoduchým dizajnom

fontána v záhrade s guľovitým tvarom jednoduchého dizajnu

Fontána sférického tvaru v kovovej optike

fontánová záhrada so sférickou kovovou optikou

Guľová fontána z viacfarebného kameňa

Fontánová záhrada guľovitého tvaru viacfarebná

Čierna guľa na kameni 

fontánová záhrada guľovitého tvaru v parku

Elegantná fontána na terasu

fontánová záhrada s guľovitým tvarom a elegantným dizajnom

Fontána v tvare gule v čiernej farbe

Fontána v záhrade s guľovou guľou čiernej gule

Read more
Návrh a údržba záhrady

Záhradná výzdoba – urobte si kamennú cestu sami z umeleckých nášľapných kameňov

Záhradná dekorácia-nášľapné kamene-jesenné lístie-tvar-vyrobte si sami

Chcete vytvoriť kamennú cestu? Tu je náš rýchly návod, ako na to Záhradná dekorácia  byť schopný to urobiť sami s čepeľovou formou. Myšlienka je kreatívna, ale zároveň veľmi ľahko napodobiteľná – a samozrejme – lacná.

Záhradná dekorácia – nášľapné kamene v tvare listu stromu

Záhradná dekorácia-nášľapné kamene-betón-listy-tvar-vyrobte si sami

Je to nápad, ktorý osvieži záhradnú cestu, ale akonáhle techniku ​​zdokonalíte, môžete ju použiť ako Záhradná dekorácia používať. Potrebujete rebarborový list, betón a jednoduché záhradné potreby. Konečný výsledok vás určite fascinuje a je celkom lacný. Krátke podrobné pokyny nájdete nižšie. Najlepšie na dizajne je, že sa dá kopírovať v rôznych veľkostiach – a betónové listy môžete dať ako dekoráciu prakticky kdekoľvek v záhrade. Prirodzenú krásu kvetov určite ešte viac zvýrazníte.

Vyrobte si záhradnú výzdobu sami – vytvorte si kamennú cestu z nášľapných kameňov

Záhradná dekorácia-urob si sám-nášľapné kamene-jesenné lístie-nápady

Začnite kresliť obrysy listu na zem, kde bude položená kamenná cesta. Každý Záhradná dekorácia – Tvar listu by mal byť vytesaný do zeme o 7,5 cm / s. Fotografie/. Vložte vrstvu jemného štrku hlbokú 3 cm. Túto vrstvu pokryte 1,5 cm hrubou vrstvou hrubého piesku v každom otvore. Betónovú zmes pripravte pomalým nalievaním vody do materiálu. Miešajte betón, kým nenavlhne a nebude podobný arašidovému maslu. Potom rovnomerne vyplňte každý otvor, ktorý ste pripravili pre nášľapné kamene, betónom. Rukami vytvarujte tvar listu. Pritlačte rebarborový list k betónu tak, aby strana s listovou žilkou smerovala k betónu. Nadvihnite rebarborový list. V prípade potreby môžete žilu ešte viac podčiarknuť kúskom dreva. Nášľapné kamene prikryte pytlovinou a nechajte týždeň preschnúť.

Betónové nášľapné kamene s rôznymi motívmi

Nápady na záhradnú výzdobu odrazové mostíky nápady urob si sám

Nášľapné kamene postriekajte bronzovou farbou

Záhradná dekorácia-nášľapné kamene-betón-vyrobte si sami

Nášľapné kamene Steinweg si sami vyrobíte originálne záhradné dekorácie

domáce záhradné kamene nápad na tvar listu

Nápady na dekoráciu figúrky záhradného stromu

Vytvorte kamienkový základ pre záhradnú cestu

Vyrobte si krokové kamene sami Návod Vytvorte kamennú cestu

Záhradná dekorácia na miešanie betónu s miešaním vody

Nalievanie betónu a miešanie kamennej cesty záhrada

Odstupňovacie kamene robia nápady pre návrh tvaru listu sami

nápady na rýchle remeslá zdobia záhradné nášľapné kamene

Záhradná dekorácia tvaru listu stromu

Vytvorte si Steinweg sami Pokyny, krok 8

Betónová záhradná dekorácia list stromu

Nápady na dekoráciu figúrky záhradných kameňov

Vyrobte si záhradnú dekoráciu sami z listu stromu

Vytvorte nápady na záhradnú cestu - odrazový mostík pre návrh trávnika

Nápady na dizajn záhradných nášľapných kameňov

Read more