Návrh a údržba záhrady

Garden Trends 2018 – Všetky novinky z Chelsea Flower Show

Záhradné trendy 2018 nábytok terasa farba žltá

Chelsea Flower Show nie je len najväčšou udalosťou pre medzinárodných záhradných dizajnérov a záhradnícke spoločnosti, ale je nevyhnutnosťou aj pre záhradných podivínov a hobby záhradníkov. Tam sú zobrazené niektoré z najneuveriteľnejších predvádzajúcich záhrad, profesionálne navrhnuté do najmenších detailov a zaoberajúce sa konkrétnou témou. Tieto záhradné svety, vytvorené s kreativitou a skúsenosťami, poskytujú tiež veľa inšpirácie pre vašu vlastnú záhradu. Ak teda potrebujete novú záhradnú inšpiráciu, ste na správnom mieste, pretože sledujeme všetky dôležité trendy z výstavy kvetov Chelsea. Od rastlín po dizajn až po terénne úpravy sme zhrnuli najlepšie záhradné trendy roku 2018, ktoré je možné vidieť na tohtoročných ocenených záhradách..

Záhradné trendy 2018 – Všetko sa točí okolo žltej

Žltá a oranžová v záhrade vytvárajú slnečnú náladu

Tento rok bolo na výstave kvetov Chelsea množstvo žltých kvetov. Záhrady zdobili pastelové a slnečné žlté záhradné doplnky a citrónovníky. Živá farba prináša do záhrady slnečný svit – vizuálne aj náladu. Mimochodom, farebné duo „žlto-modré“ vytvára skvelú atmosféru.

Záhradné trendy 2018 – zamerajte sa na sochy

Záhradná sochárska gulička so špirálou z cortnovej ocele

V RHS Chelsea sú nápadné sochy a umelecké inštalácie bežné a tento rok nie je výnimkou. Záhradné figúrky vždy upútajú pozornosť aj pri redukovanom dizajnovom jazyku. Zamyslite sa nad tým, ako môžete vlastnú záhradu ozdobiť nápadnou sochou. Môžete napríklad dať fontáne alebo jazierku individuálny nádych.

Medzinárodné vplyvy na záhradnú výzdobu

Mozaiková priečka orientálna dekorácia v záhrade

Kvetinový veľtrh sa koná v londýnskej štvrti Chelsea, ale dizajnéri sa inšpirujú lokalitami po celom svete pre akýkoľvek záhradný dizajn. V záhrade British Council sa návrhárka Sarah Eberle inšpirovala Mughalovými záhradami v severnej Indii a na pôsobivé deliace steny použila tradičné mozaiky Pietra Dura..

Mozaikové kvetinové motívy záhradná dekorácia

Mozaikový obrázok záhradných kvetinových ozdôb

Dizajnér Jo Thompson, na druhej strane, používa staroveké japonské umenie Kintsugi na vytvorenie kľukatej cesty z kameňa cez jej kvetinovú záhradu Wedgwood. Ohromujúci chodník odkazuje na opravu rozbitého porcelánu vyplnením trhlín drahým kovom a oslavou histórie diela, než popieraním jeho minulosti..

orientálna záhrada súkromie obrazovky prvky vzor fontána hviezda

Záhrada Tom Masseyho „Lemon Tree Trust“ má tiež orientálny nádych. Pri výsadbe aj v pavilóne sa inšpiroval tradičnými islamskými symbolmi a integrovanými orientálnymi prvkami do záhradného dizajnu..

Lupiny sú trendové rastliny na rok 2018

Lupiny v záhrade kvitnú žlto červenofialovo

Lupina, obľúbená v anglickej záhrade, oslavuje svoj návrat a nedávno sa stala trendovou rastlinou. Jej husté kvetinové sviečky boli tento rok všade na Chelsea Flower Show. Tieto krásne trvalky sú od mája do augusta príjemné na pohľad a dosahujú výšky 80-100 cm. Tieto letné trvalky sa ľahko pestujú, vyžadujú malú údržbu a hodia sa aj ako rezané kvety do vázy.

Lupiny purpurovo biele náprstky pod výsadbou stromov

Lupiny sa dodávajú v rôznych farbách – od žltej a červenej po ružovú a modrú. Slnečne žlté lupiny „Desert Sun“ a odroda Lupinus „Beefeater“, ktoré žiaria silnými čerešňovo-červenými kvetinovými metlinami, predstavujú skvelú kombináciu farieb..

Náprstky (digitálne)

Digitálne náprstky sú biele proti betónu

Na celom kvetinovom veľtrhu sa okrem lupiny objavili aj náprstky. Náprstky neboli populárne len ako okrasná rastlina v mnohých ukážkových záhradách, ale bolo ich možné vidieť aj v kvetinových úpravách na obchodných stánkoch, vo vázach a tiež na tkaninách. Často sa používajú do zmiešaných kytíc, ale aj jednotlivo nakrájanú postavu v zinkových džbánoch alebo historických vázach. Majú dobrú trvanlivosť a v kvetinovom usporiadaní vydržia najmenej 10 dní.

Kovové prvky, najmä cortenová oceľ v záhrade

Terasa s vonkajšou kuchyňou, jedálenským kútom a laserom rezanými prvkami z cortenovej ocele

Záhradné prvky z kovu zaujímajú tento rok centrálne miesto v záhrade. So svojim zaujímavým dizajnovým jazykom si prídu na svoje pod výsadbami a výrazne formujú celkový obraz. Tony Woods vo svojej záhrade použil množstvo krásnych štruktúr z laserom rezanej cortenovej ocele, zvýraznenej fialovými a sýtočervenými tónmi rastlín. Mnoho ďalších návrhárov tiež použilo cortenovú oceľ ako hlavný prvok vo svojom dizajne.

Vytvorte náladu

Stream vytvára náladu v anglickej záhrade chaty

Záhrada Marka Gregoryho „Welcome to Yorkshire“ je jedným z najatmosférickejších priestorov, aké kedy boli na výstave Chelsea Flower Show vytvorené. Nielenže je príjemný na pohľad, ale vás aj upokojí a navodí skvelú atmosféru. So vzdialeným zvukom oviec a žalostným výkrikom kučery v pozadí sa rýchlo dostanete do okresu. Každý záhradný dizajnér sa snaží vytvoriť autentickú atmosféru.

Ak sa teda rozhodnete pre konkrétnu tému pre svoju vlastnú záhradu, nespoliehajte sa len na jednotný vzhľad, ale transformujte dizajn na potešenie pre všetky zmysly. Bublajúca voda napríklad vytvára atmosféru relaxácie a je zmyselným prvkom v každej záhrade.

Kuchynské záhrady sú v móde

vertikálne záhradné bylinky konzervované mäty jahody

Vzhľadom na meniaci sa životný štýl a nedostatok záhradného priestoru sa takzvané mestské záhradníctvo stalo obľúbenejším. Nie je preto prekvapujúce, že sa tento dizajnový prvok javí ako dizajnový prvok vo veľkých i malých záhradách na výstave Chelsea. Tom Massey vo svojej záhrade inšpirovanej Blízkym východom predstavil betónovú stenu vysadenú bylinkami a exotické ovocné stromy, vrátane citrónu, granátového jablka a figovníkov.

Betónové bloky posiate kvetmi a bylinkovými šalátmi

Kate Savill a Tamara Bridge použili rastliny, ktoré sú v skutočnosti prísadami do Warner Edwards Gin, vrátane rebarbory ​​a borievky. Tony Woods ukázal živú stenu z jedlých kvetov, byliniek, šalátu a lesných plodov. V záhrade Seedlip Garden Catherine MacDonald bola v strede jej dizajnu pokorný záhradný hrach.

Vertikálna záhradná vonkajšia kuchyňa šaláty bylinky

Vodné prvky

Vodný prvok betón v tvare hviezdy v troch úrovniach

Tento rok bolo veľa návrhov s veľkými vodnými inštaláciami. Či už je to tiché jazierko, bublajúci potok alebo fontána, voda je skutočne obľúbeným záhradným prvkom. Wuhanské vodné záhrady dokonca používali systémy vodnej hmly.

Romantické záhradné rastliny

Chata záhradné rastliny trvalky pastelových farieb

Ženské, kvetinové a romantické, klasické rastliny záhradnej chaty sú u Chelsea vždy obľúbené a v roku 2018 sa v hojnosti vrátili. Jonathan Snow necháva tmavé listy stredomorských rastlín v kontraste s farebnými škvrnami, ako sú ruže, salvia a hviezdicové dáždniky. Nic Howard kombinuje pivonky, kosatce a muškáty a vytvára celkový farebný obraz. Nechtíky, ruže, tulipány a mak v záhrade Sarah Eberle dodali energiu.

Vertikálna výsadba

Obrazovka ochrany osobných údajov na zelenej stene terasy s papradím

Trend „vertikálnej záhrady“ už poznáme. Zelené steny sú perfektné nielen do malých záhrad, ale aj na balkóny. Nové metódy vertikálneho výsadby boli zavedené v mnohých záhradách na Kvetinovom veľtrhu. Napríklad použitím stohovaných betónových blokov alebo políc, na ktorých visia jednotlivé nádoby alebo plastové fľaše ako nádoby na bylinky. Zelené steny sú zvyčajne ploché a relatívne dvojrozmerné, ale vertikálna výsadba na výstave bola plná hĺbky a štruktúry.

Pestovanie šalátu v skúmavkách v konzervovaných bylinkách a plastových fľašiach

Trend smerom k vertikálnej výsadbe sa ukazuje ako užitočný, pretože priestoru pre záhradníctvo je v našich mestách stále menej, ale túžba po zeleni a pestovaní stále rastie. Lemon Tree Trust Garden tiež ponúka skvelé nápady, ktoré môžete implementovať vo svojej vlastnej záhrade. Rúry je možné naplniť šalátom a kalerábom, zatiaľ čo bylinky a jahody môžete zasadiť do starých plechoviek.

vertikálne záhradné bylinky konzervované mäty jahody

Mnoho tvárí ruže

Rosebush White Rose Jacqueline Du Pre

Na prehliadke kvetov Chelsea sú samozrejme ruže nevyhnutnosťou. Tento rok však smeroval trend k plochým kvetom. Ruže ako White Star a úžasná Jacqueline Du Pre fascinujú svojou jednoduchou krásou a dokonale stelesňujú náladu leta. Tieto odolné odrody ruží sú ideálne pre opeľovače, pretože im poskytujú bohatý zdroj nektáru.

Farba roka, purpurová, si nachádza cestu do záhrady

purpurovo kvitnúce trvalky lupiny kosatce záhradné

Ak je „Ultra Violet“ farbou roku 2018 Pantone, je náhoda, že tohtoročnej Chelsea Flower Show dominovali odtiene fialovej. Fialová, bronzová a hrdzavá sú tento rok v trende spolu so žltou, oranžovou a sýto červenou. Jo Thompson vytvára pocit elegancie a sofistikovanosti pomocou farebnej palety inšpirovanej vzormi na porceláne Wedgwood. Kate Gould používa vo svojej New West End Garden kombináciu sliviek, červenania a zelene. Catherine MacDonald kombinuje nádhernú červenú, žltú a purpurovú, aby zvýraznila zeleň hrachu. Tony Woods použil purpurovú a gaštanovú farbu na zvýraznenie farebnej hĺbky ocele Corten. Tom Massey zasadil tmavosivé dúhovky k sivej betónovej stene.

Lavičky vyzerajú ako sochy

Moderný sochársky kovový pás so záhradnou lavicou

Lavičky so zložito zakriveným tvarom je možné vidieť v záhradách Nica Howarda a v záhradách Kate Savills a Tamara Bridges pre liehovar Warner Edwards. Howardsova lavička bola inšpirovaná štruktúrou DNA a stála uprostred pestrofarebných rastlín.

Pivoňka

Pivoňková kerová záhradná fuchsiová farba

Populárne pivonky sú ďalším dôležitým vrcholom veľtrhu kvetov. Tieto extravagantné kvety vyžarujú nostalgiu a stelesňujú dekadenciu babieho leta. Je zrejmé, že dochádza k posunu ku klasickým odrodám a tradičným farbám, ako je červená, koralová ružová a čisto biela.

Prízvuky z prírodného kameňa

Požiarna jamka na suchý vankúš na lavičke

Okrem kovu mal svoje čestné miesto aj prírodný kameň. Bloky z prírodného kameňa s hrubými štruktúrami slúžili ako lavička a odkladací stolík v záhrade Joa Thompsona. Bublajúce koryto potoka a nášľapné kamene v záhrade „Welcome to Yorkshire“ boli navrhnuté tak realisticky, že by ste takmer uverili, že pochádzajú z rieky vo vysokých horách..

Terasový rybník z prírodného kameňa prírodný vzhľad záhrady

Vonkajší konferenčný stolík z prírodného kameňa z lomového kameňa prírodného vzhľadu

Streamujte vo svojich vlastných záhradných balvanoch