Návrh a údržba záhrady

Problematické oblasti v záhrade môžu vyzerať atraktívne – pozrite sa ako!

záhradná terasa strecha záhrada mestské riešenie, ktoré šetrí miesto

Problémové oblasti v záhrade môžu byť tiež atraktívne a lákavé, ak s nimi zaobchádzame s potrebnými zručnosťami a túžbou po zmene. Ako to urobiť a kde začať, sa dozviete v niekoľkých nasledujúcich odsekoch.

Premyslite si problémové oblasti v záhrade

záhradné nápady ochrana súkromia plot popínavé rastliny

Najprv chceme začať s plotom, pretože vaši hostia samozrejme získajú prvý dojem z plotu. Je pekné mať zvonku okolo plota široký záhon. Dôležitá je plocha mimo plotu, musí byť navrhnutá v rovnakom štýle ako vaša záhrada. Pri výbere rastlín na to musíte pamätať. Ak ste milovníkom barokového štýlu, môžete okolo plotu zasadiť pyramídové tuje a na obidve strany chodníka krásne kríky, ktorých tvar je možné upravovať nožnicami..

Vykonajte záhradný dizajn v štýle vidieckeho domu

záhradný trávnik predzáhradná posteľ vo vidieckom štýle

Máte radi záhradu vo „vidieckom“ štýle? Žiaden problém! Potom budete možno potrebovať voňavé orgovánové kríky, striedajúce sa hortenzie s astermi a rudbekiami. Hneď vedľa plotu vyzerajú ružové rastliny (Physocarpus) nádherne s dvoma druhmi listov. Žltozelená a purpurová sa budú perfektne kombinovať s purpurovou a zlatou v listoch bodliaka. Ak je miestnosť dlhá a úzka, nie je vhodné mať vedľa seba veľké stromy a husté kríky. Zelený plot v priemernej výške bude vašou najlepšou voľbou! Darí sa tu aj kríkom kopije, weigele, snežniciam (Symphoricarpus) a bodliakom.

Aktuálny trend životného štýlu – strešná záhrada

strešná terasa moderná kvetináča-udržateľná architektúra

Strešné záhrady sú v poslednej dobe veľmi obľúbené. Je to určite skvelý nápad, ktorý vám umožní zväčšiť záhradnú plochu bez toho, aby ste museli investovať ďalšie peniaze do kúpy novej nehnuteľnosti. Krásne rastliny a farebné kvety môžete pestovať na streche svojho domu, garáže alebo letnej kuchyne. Áno, to bezpochyby vyzerá veľmi atraktívne! Ako však môžete vytvoriť záhon alebo trávnik na streche? Kvety a tráva nerastú bez pôdy, takže na strechu potrebujete substrát. Vydrží však strecha také zaťaženie? Odpoveď na túto otázku bude závisieť od pevnosti strechy a zaťaženia podlahy, ktorú používate.

Plánujte a vysaďte strešné záhrady

malý strešný záhradný kvetináč vyrobený z vláknobetónu

Všimnite si nasledujúceho tipu: Výsadbu je možné vykonať iba na streche so sklonom nie väčším ako 28 stupňov. Aké rastliny tam môžete pestovať? V prvom rade samozrejme zemný kryt. Po prvé, nerastú príliš do výšky, a po druhé, mnohé z nich tolerujú nízke teploty.

Podpora pre rastliny na streche

nápady vhodná vegetačná záhrada na streche

Redizajn problémových oblastí v záhrade: čajový kútik

sedacia časť teakový záhradný nábytok konferenčný stolík stupačka

Problémovú oblasť vo vašej záhrade je možné zmeniť na útulný čajový kútik. Podobné miesto je vo väčšine prípadov medzi domom a plotom, pravdepodobne sa považuje za malé a nepohodlné miesto. Slnečné lúče sa tohto kúta záhrady takmer nedotýkajú. Môžete tu samozrejme zasadiť trávu alebo orgován, ale to sa zdá byť príliš tradičné.

Výber japonského štýlu pre vlastnú záhradu

bonsai strom japonská záhradná rastlina nápad

Ponúkame vám niečo zaujímavejšie, čo tento kútik oživí. Prečo to nenavrhnete v japonskom štýle? Ozdobte oblasť slamenou podložkou, sem tam dajte niekoľko hrncov bambusu. Japonský štýl opäť zdôrazňujú niektoré kamenné lampáše a štýlové bonsai rastliny, ktoré je najlepšie umiestniť na špeciálny stojan, aby ste si ich mohli vychutnať zo všetkých strán. Teplý aromatický čaj môžete piť pri drevenom stole, namaľovanom svetlými farbami. Aké rastliny je možné vybrať do čajového kútika? Darí sa tu japonskej dule, bodliaku, čerešni, kríkom kopije a ďalším.

Preplnenie problémových oblastí v záhrade kvetmi

kvetinové záhony-vytvárajú atraktívne problémové oblasti

A na záver jeden extra tip pre vás! Nesnažte sa túto oblasť preplniť rôznymi rastlinami a kvetmi! Je lepšie vybrať si iba 2-3 druhy rastlín a druhov kvetov, ktoré sa vám najviac páčia. Stačí napríklad, aby bol v najtmavšom rohu vysadený iba malý krík rododendronu alebo niekoľko papradí. Môžeme tiež vrelo odporučiť nádherný nosník, ktorý vyzerá obzvlášť pôsobivo na pozadí bambusových slamených rohoží.

Rozkvitnutá záhrada vždy urobí dobrý dojem

Záhradný plot namaľovaný biely kvetinový záhon kvitnúci múr

Vyhnite sa problémovým oblastiam v záhrade prostredníctvom netradičného dizajnu

moderné záhradné chodníky s nášľapnými kameňmi

predzáhradka hraničných záhonov z prírodného kameňa

záhrada s klenutým záhradným jazierkom plemena koi ryby

veľká záhradná cestička prechádza vodným jazierkom

zeleninové obliečky nápady na dizajn záhrady tipy na plánovanie

záhradné plochy-vodný rybník tieni stromy-kríky rastliny

odtiene žltej jesene v faucete záhradného jazierka

kvety záhrada farba výbuch domu fasádne tehly