Návrh a údržba záhrady

Myšlienka záhradného dizajnu – skvelý návrh pred a po

nápad-záhradný-dizajn-atraktívny-japonský-javor-betónová podlaha

Prestavba malej záhrady atraktívnym spôsobom a premena na útulný raj nevyžaduje vždy veľa úsilia a nákladov. Náš príklad dnešného dvorku v Brooklyne to tiež dokazuje Myšlienka záhradného dizajnu. Vcelku neatraktívnu záhradu Anishka Clarke a Niya Bascom premenili na peknú oblasť, kde si teraz môžete nádherne oddýchnuť. Novo usporiadaný záhradný dizajn robí oblasť nielen príjemnejšou, ale aj priestrannejšou.

Nápad na záhradný dizajn – záhrada vopred

nápad-záhradný dizajn-vopred-mestský-dvor-nábytok-bambusový plot

Už existujúci, veľký strom bol výhodný. To poskytuje príjemný tieň a môže byť tiež perfektne použité dieťaťom zákazníka na hranie. Minimalistický štýl ako myšlienka záhradného dizajnu ponúka dostatok priestoru na hranie, pretože sa vyhli nepotrebným a priestorovo náročným posteliam, nábytku a dekoráciám.

Atraktívny strom, ktorý bol v malej záhrade predtým vnímaný ako nepríjemnosť, je teraz skutočným pútačom pozornosti a rozhodne by mal byť spomenutý ako nápad na záhradný dizajn. Prispieva k tomu aj atraktívna posteľ, ktorá bola navrhnutá priamo nižšie. Použili sa tieňové rastliny „hostas“, ktoré dodávajú záhrade príjemný zelený vzhľad. Tieto rastliny už boli v záhrade prítomné vopred. Dizajnéri k nim pridali ďalšie, vrátane tých v rôznych farebných odtieňoch.

Nápad na záhradný dizajn – vysaďte hostesky do tieňa

nápad na záhradný dizajn funkie-rastlina-deko-nápad-záhony

Veľa zelene má tiež veľký význam, keď vezmete do úvahy, že vo zvyšku dizajnu boli použité odtiene šedej vo forme betónových dosiek. Bočná záhradná cesta existovala predtým a bola zachovaná. Existovali aj pekné akcenty bielych kamienkov ako nápad na záhradný dizajn.

Dizajn terasy

idea-záhrada-dizajn-terasa-budova-kopanie-podzemie-jednoducho-len

Betónová cesta v tvare U slúžila počas prestavby ako rám pre novú terasu. Aby to vytvorili, bola odstránená vrstva trávnika. Pri tejto myšlienke záhradného dizajnu je dôležité, aby bol povrch rovný a rovný.

Vyhnite sa burine v záhrade

idea-gardening-tarpaulin-film-burina-ochrana-original-prakticka-design

S menšími plochami dokážete skvele zabrániť burine na terase. Pre tento nápad na záhradný dizajn jednoducho rozložíte plachtu. Tým sa zabráni prerastaniu nechcených tráv cez kĺby, čo zase ušetrí čas a záhradné práce.

Pokladanie dlažobných kociek

nápad-záhradný dizajn-piesková dlažba-pokládka-škáry-originál-diy-návod

Potom bol na plachte piesok. S jeho pomocou sa dajú nerovnosti úžasne vyrovnať. Betónové dosky môžu byť usporiadané podľa želania. Pre túto myšlienku záhradného dizajnu bol zvolený symetrický dizajn, ktorý zodpovedá minimalistickému štýlu. Kĺby sú niekedy širšie ako obvykle, aby bol dostatok miesta na štrk.

Štrk ako prízvuk v záhrade

nápad na záhradný dizajn okruhliak-biela-betón-doska-terasa

Použitie ľahkého štrku ako nápadu na záhradný dizajn vytvára zaujímavé farebné akcenty v strede šedej podlahy. V opačnom prípade by neutrálna pôda nevyzerala tak atraktívne kvôli dodatočnému tieňu, ktorý poskytuje veľký strom.

Dômyselne bola zvolená aj obrazovka ochrany osobných údajov ako nápad na záhradný dizajn. Bambus nie je len lacný a moderný. Zvláštnosťou obrazovky na ochranu osobných údajov, ktorá môže byť v záhrade veľmi praktická, je to, že vytvára medzery, ktoré umožňujú nielen prenikanie svetla, ale ponúka aj príjemnú cirkuláciu vzduchu, čo môže byť obzvlášť výhodné v horúcom lete..

Biely záhradný nábytok

nápad na záhradný dizajn moderný-minimalistický-záhradný nábytok-retro-biely-kov

Moderná záhrada dostala aj skvelý záhradný nábytok. Majú retro štýl, ktorý je dosiahnutý bielym kovom vo vzhľade mriežky. Biela farba nielenže dopĺňa štrkový dizajn, ale tiež si príde na svoje vďaka sivému pozadiu. Nábytok má svetlú tvár, čo znamená, že sa dá ľahko premiestňovať. Ak je v lete požadované chladné a tienisté miesto, nábytok je možné umiestniť pod strom. Nábytok tohto typu je skutočne skvelým nápadom na záhradný dizajn, ktorý môžete zvážiť aj pre svoju záhradu.

Pekný parochňový krík

idea-záhradný dizajn-zelená-dekorácia-dvorček-terasa-zariadenie

Atraktívny parochňový krík návrhári zasadili aj do suda. Slúži ako atraktívny prízvuk na vyplnenie rohu bez toho, aby bol príliš nápadný. Možno sa čudujete, prečo nebol krík zasadený priamo v záhrade.

Pôvodný nápad so sudom

nápad-záhradný dizajn-parochňa-ker-sud-rastliny-deko-vankúše-žlté

Cieľom tejto myšlienky pre záhradný dizajn bolo, aby bol ker obmedzený na maximálnu veľkosť užším sudom, a tak nezabral v záhrade žiadny cenný priestor..

Stará betónová cesta

nápad-záhradný dizajn-záhradná cesta-rám-graeser-huebsch-inšpirácia

Tu vidíte starú betónovú záhradnú cestu, ktorá teraz vyzerá v novom prostredí oveľa atraktívnejšie. Prispievajú k tomu aj rôzne trávy, ktoré pekne visia nad betónom. Bez ohľadu na to, ktorý nápad na dizajn záhrady si vyberiete, vopred zvážte, ktoré detaily si môžete ponechať a použiť pre novú záhradu. Šetrí to nielen čas, ale aj peniaze.

Strom ako obrazovka ochrany osobných údajov na vyššej úrovni

idea-záhradný dizajn-požiarne schody-kov-hrdza-optika-strom-drevo-ochrana súkromia

Na záhradu sa dá pozerať zhora z požiarneho schodiska. Pretože bambusový plot nemôže v tejto výške zaručiť súkromie, prichádza na rad opäť japonský javor. Vďaka svojej výške sa dá úžasne využiť aj ako obrazovka súkromia. Ponechanie existujúcich rastlín v záhrade je rovnako často užitočným nápadom pre záhradný dizajn.

Myšlienka záhrady Návrhy Ishka.