Nábytok

Neobvyklý nábytok vyzerá ako načrtnutý – návrh Jinil Park

möbelideen-Séria kresieb-Jinil Park-Design stolička-dizajn stola

Neobvyklý nábytok v interiéri svedčia o jeho vlastnom štýle a jemnom dojme z dizajnu. Kórejský dizajnér Jinil Park tieto hrubé kresby, ktoré na prvý pohľad pôsobia detsky jednoducho, premenil na nábytok, ktorý vyzerá ako bláznivý náčrt. Trojrozmerné objekty majú vzhľad dvojrozmerného náčrtu a vyžarujú takmer sochársku krásu. Aj pri dvojrozmerných veľkostiach na papieri človek uvažuje v troch dimenziách a predstavuje si, ako budú vyzerať v reálnom živote. Séria kresieb vytvára taký dojem, že sa hranice medzi realitou a ilúziou spájajú.

Neobvyklý nábytok ručne vyrobený z oceľového drôtu

Lineárny drôtený nábytok-zaujímavé štruktúry a linky

Neobvyklý tvar stanovil nový štandard v oblasti dizajnu. Vyobrazenie sa vykonáva čiernymi, ľahko rozmazateľnými a nie ostro ohraničenými čiarami. Hrubé až jemné perokresby vyvolávajú dojem, že návrhár experimentuje s nápadmi. Na dosiahnutie požadovaného vizuálneho efektu boli potrebné rôzne čiary – jedna čiara je o niečo vyššia a druhá o niečo nižšia. Aby boli variácie čo najautentickejšie, ako v prípade ručne kreslených skíc, Park zatĺkal drôty rôznych dĺžok a hrúbok.

Revolučný nábytok vyzerá ako nakreslený

stolička moderný dizajn-ako načrtnutá-čierna jinil-park filigránska štruktúra

Park Jinil uviesť do praxe neobvyklý nápad na dizajn. Z oceľového drôtu vyrobil 4 návrhy nábytku – 2 stoličky, 2 svetlá a stôl. Napriek svojej filigránskej štruktúre je nábytok v sérii Drawing dostatočne stabilný, aby vydržal ľudskú váhu. Dôraz je kladený na zdeformované, zdeformované a prepojené štruktúry a čiary. Hovoria o špeciálnom individuálnom „podpise“ a vyjadrujú emócie a vnútorný svet umelca. Kresba je obzvlášť dobrá pri zobrazovaní jednoduchých tvarov a emocionálnej spontánnosti. Lineárny drôtený nábytok spôsobil revolúciu vo svete dizajnu na Gwangju Design Biennale v Južnej Kórei na jeseň 2013.

Neobvyklý nábytok zo série Drawing od Jinil Park

Neobvyklé predmety Nápady na nábytok Kresba kreslená kresbou

Kreslo je drôtový model, ktorý má vzhľad kresby

Drôtené sochy kreslené nábytok dizajnová stolička Jinil Park

Drôtené sochy napodobňujú dvojrozmerné kresby

dvojrozmerný grafický dizajn stoličkou transformovaný park jinil

Dizajn žiarovky je inšpirovaný grafickými perokresbami

tienidlo na lampu na stôl-červený oceľový drôt s kresbou

Neobvyklé nápady na nábytok pre váš domov

juhokórejský dizajnový náčrt stolu oceľový drôtený ťahaný park jinil