Na zdravie

Po uvoľnení opatrení je možná druhá vlna infekcií COVID 19

V dôsledku uvoľneného zablokovania v poslednom čase na celom svete narastajú obavy z druhej vlny koronavírusových infekcií. Z tohto dôvodu Svetová zdravotnícka organizácia varovala, že riziko Covid-19 z dlhodobého hľadiska nezmizne. Zostať doma a kontrolovať šírenie smrtiaceho koronavírusu zatiaľ ukazuje známky úspechu. Toto však nemôže trvať večne. Zdravotnícki úradníci sa pokúšajú zistiť, kedy a ako by mohli uvoľniť obmedzenia bez toho, aby spôsobili nával nových infekcií. Z tohto dôvodu úrady v niektorých krajinách už používajú klastrové analýzy a sledovanie kontaktov, pomocou ktorých je možné rýchlejšie identifikovať infikovaných ľudí..

Opatrenia proti druhej vlne infekcií

muž s tvárovou maskou stojí na ulici v Taliansku počas pandémie koronavírusu

Počet prípadov koronavírusu sa pomaly znižuje. Odborníci však zostávajú ostražití, aby mohli zastaviť prípadnú druhú alebo dokonca tretiu vlnu infekcie. Nové opatrenia podporujú civilizované správanie, zatiaľ čo sociálne dištancovanie a hygienické opatrenia zostávajú v platnosti. Keďže sa počas pandémie uvoľňujú pracovné a cestovné obmedzenia, úrady zaviedli nové pravidlá. Takto chcú zabrániť druhej vlne vírusu. Ľudia, ktorým je nevoľno, sú povinní nosiť na verejnosti tvárovú masku. Zákony, ktoré to majú podporiť, tiež uvádzajú, že ľudia musia pri spoločnom jedle používať vlastný príbor. Stravovanie vo verejnej doprave je podľa nových usmernení tiež zakázané.

koronavírusy množiace sa v tele druhá vlna infekcie

Zdravotnícki úradníci však ešte len začínajú dosahovať konsenzus v tom, aké normy by mohli signalizovať, že je bezpečné zrušiť prísne obmedzenia sociálneho dištancovania. Sledujete zámorie, pretože Čína práve zrušila prísnu karanténu na Wu -chane po 76 dňoch. Spočiatku to vyzeralo, že budeme dlhodobo zatvorení, možno až do konca letných prázdnin. To bolo asi pred dvoma týždňami.

tučne oblečená žena s čiernou ochrannou maskou v meste

Potom sa zrazu počasie zmenilo – atmosféricky a metaforicky. V Nemecku, Španielsku, Grécku a inde budú zrušené obmedzenia. Dokonca aj Spojené kráľovstvo, ktoré zaznamenalo najviac infekcií a úmrtí na COVID-19 v Európe, zvažuje „znovuotvorenie ekonomiky“, ako v posledných dňoch volajú viacerí najvyšší predstavitelia, uvádza Deutsche Welle.

Vráťte sa do normálu

deti s ochrannými maskami sa spolu hrajú počas karantény ochrana pred koronavírusom je možná druhá vlna infekcií

Len málo vecí skutočne ukončí pandémiu COVID-19, ktorá spôsobila, že viac ako 1,6 milióna ľudí ochorelo a zabilo viac ako 97 000 ľudí na celom svete. Boli by to účinný liek na chorobu, vakcína na ochranu ľudí pred ňou alebo dostatok ľudí na infekciu na vybudovanie imunity stáda v populácii. V blízkej budúcnosti sa však neočakáva nič z toho. Aj keď je pravdepodobnejšie, že sa nakazí viac ľudí, ako sa testuje, verí sa, že veľká väčšina ľudí zostane v prípade zrušenia obmedzení v ohrození chorobou..

lieky proti koronavírusu covid 19 liečiť liekmi

Zdravotnícki odborníci preto očakávajú, že akékoľvek zrušenie obmedzení spustí nové vlny infekcie. V skutočnosti sa to stalo až v Singapure, mestskom štáte, ktorého skoré sociálne dištancovanie, testovanie a monitorovanie prípadov bolo ponúkané ako model na obmedzenie ohniska. Odvtedy nariadil dočasné zatvorenie škôl a nepodstatných pracovísk. Kľúčom je dostať sa do bodu, keď zdravotný systém dokáže efektívne zvládať nové skoky v prípadoch.

mladá žena si nasadila masku na tvár

To by sa malo urobiť bez toho, aby vlády museli opätovne zavádzať rozsiahle zákazy. Ďalšou možnosťou, s ktorou sa epidemiológovia stotožňujú, je oveľa rozsiahlejšie testovanie. Vďaka tomu môžu určiť, kto je už nakazený a kedy ľudia ochorejú. To im umožňuje zostať izolovaní, zatiaľ čo ostatných, ktorí s nimi prišli do kontaktu, sú sledovaní a monitorovaní.

Bezpečné nakupovanie jedla v rukaviciach proti druhej vlne infekcií covid 19

Agresívne testovanie, sledovanie a monitorovanie osôb v kontakte s infikovanými pomohlo ázijským krajinám znížiť mieru nákazy a obmedziť verejné obmedzenia už v čase vypuknutia choroby. Pomôcť môže aj rozsiahla dostupnosť testov. Tieto by navyše mohli potvrdiť, že niekto je nevedomky infikovaný alebo vyliečený. Mnoho ľudí má iba mierne príznaky, ktoré sa podobajú skôr na prechladnutie alebo chrípku. Infikovaní ľudia s imunitou, ale bez symptómov, môžu vírus stále šíriť, čo by mohlo spôsobiť druhú vlnu infekcií.