Dom a záhrada

Vybudovanie otvoreného krbu v záhrade – 23 vzrušujúcich projektov pre domácich majstrov na vašom dvore!

otvorený krbový kameň urobte si nápady sami

Takmer žiadny iný záhradný prvok neposkytuje viac pohodlia ako otvorený krb v záhrade. Šumivé plamene vytvárajú romantickú atmosféru a rozdávajú teplo v chladných letných večeroch. Ohnisko je zároveň funkčným doplnkom vonkajšej časti – zemiaky, klobásy a podobne je možné variť na otvorenom ohni. opekať a tak je pripravená chutná večera, zatiaľ čo rodina kecá pri ohni. Hobby záhradníkovi je k dispozícii široká škála možností dizajnu – na trhu nájdete všetko od veľkých po malé, od tehlových krbov na terasu v štýle vidieckeho domu, až po nadčasovo elegantné prevedenie s jednoduchým minimalistickým dizajnovým jazykom, až po oheň. misky z kovu alebo skla. To, čo je v ponuke, je možné znova vytvoriť s trochou zručnosti – predstavujeme vám niekoľko vzrušujúcich projektov pre domácich majstrov na krb v záhrade. Nechajte sa inšpirovať návrhmi a vytvorte si vlastnú oázu pohody v záhrade.

Postavte otvorený krb – postavte betónovú ohnivú misu

otvorený krb betón postaviť si sklo

Stolné krby poháňané gélom sú obzvlášť obľúbené v USA – sú malé, dajú sa štýlovo usporiadať a svojim atraktívnym minimalistickým vzhľadom poskytujú na terase rozmanitosť. Nie sú vhodné na grilovanie, ale majú skôr dekoratívnu hodnotu. Obzvlášť dobrú postavu vyrezali v záhradách na záhrade – tam je vzdialenosť k domu / plotu / susedom príliš malá a existuje riziko požiaru pri bežných ohniskách. Vetrolam pre útulné posedenie s ohniskom má napriek malým rozmerom zmysel.

otvorený krb nápady na stavbu betónu

Na DIY projekt budete potrebovať bleskový betón, rozbité sklo, žiaruvzdorné pletivo, kamienky, kvetináč, palivový gél. Bleskový betón najskôr premiešajte a rýchlo rozložte na kvetináč (pozri fotografiu vyššie). Potom prikryte igelitom a počkajte, kým betón stvrdne. Potom hrbole opatrne obrúste brúsnym papierom.

projekt otvoreného ohňa rozptyľujúci sklo betónový kutil

Do stredu položte palivový gél, naplňte hrniec štrkom a potom z drôteného pletiva odrežte veko palivovej nádoby. Na konci posypte kúsky skla ako dekoratívny prvok. Náš tip – najskôr vyskúšajte, či stôl vydrží váhu ohnivej misy. V prípade potreby môžete požiarnu misu položiť na betónový stĺp a postaviť na výslnie. Vždy sa uistite, že povrch je buď spevnený alebo zasypaný štrkom. Nikdy nenechávajte horiacu misu horieť bez dozoru.

otvorený oheň plynová večerná betónová miska na oheň

Úlomky skla v betónovom vedre sa tak príťažlivo lesknú – dizajn okorení vonkajší priestor a dodá modernému dizajnu terasy konečnú úpravu. Nič nestojí v ceste príjemným večerom s priateľmi.

Ohnivá misa ako akcent na záhradnom stole

otvorený krbový stolný kvetináč sklo

Ohnivá misa s rozdielom – vyššie uvedený dizajn je možné vykúzliť z kvetináča a skla. Dekorácia stola harmonicky ladí s púštnou krajinou alebo terasou so stredomorským nádychom. Zvlášť príťažlivý je kontrast medzi čiernym vedrom a priehľadnými sklenenými tabuľami.

otvorený krb materiály sklenené kamene kvetináč

Potrebným materiálom pre ručný projekt sú – kamene rôznych veľkostí, kvetináče, sklenené tabule narezané na požadované rozmery, lepidlo na sklo na silikónovej báze, drôtené pletivo, plechové plechovky, palivové plechovky.

Postavte si svoj vlastný otvorený krbový sklenený stôl

Sklenené tabule najskôr rozrežte podľa rozmerov kvetináča, potom nalepte lepiaci povrch silikónovou fóliou 1-2 mm a nechajte uschnúť. Po 24 hodinách by malo byť lepidlo úplne suché. Medzitým môžete na plechovky položiť plechovky s palivom a kvetináč naplniť riečnymi kameňmi. Nasledujúci deň pripevnite sklenené detaily na kvetináč pomocou silikónového lepidla.

otvorené ohnisko kovové balvany kvetináče

Potom vystrihnite drôtené pletivo a zasypte ho väčšími riečnymi kameňmi. Váš nový krb v záhrade je pripravený. V zásade váži menej ako betónová požiarna miska, a preto sa dá bez problémov položiť na stôl. Postarajte sa o deti a zvieratá, nemali by mať prístup k ohnisku, inak hrozí popálenie.

stolný sklenený kvetináč s otvoreným ohňom

Svetlo vytvára na terase príjemnú a útulnú atmosféru. Útulnému večeru pre dvoch teda nič nestojí v ceste. Krásna ohnivá misa môže slúžiť aj ako osvetlenie pre záhradnú párty. Hostia budú relaxovať pri tlmenom svetle a určite sa budú cítiť dobre. V zime môžete otvorený krb nechať vonku.

Otvorené ohnisko vyrobené zo starého bubna práčky

Otvorená krbová misa bubna práčky

Verte či neverte, je to pravda – vyššie vyobrazený dizajn bol postavený pomocou dlažobných kociek a bubna práčky. Bubon má vodotesný, lesklý kovový povlak, v každom prípade je možné ho nastriekať farebným sprejom v čiernej, bielej alebo medenej farbe..

Postavte si svoj vlastný otvorený krb z betónu a prírodného kameňa

otvorený krb terasa betónové kamene urobte to sami kovový zvuk ohňa

Otvorený krb na štrkovej terase je možné navrhnúť bez veľkého úsilia – niekedy však veľkoformátový krb vyzerá nudne. Panely z prírodného kameňa okorenia jednoduchú konštrukciu a dodajú dizajnu rustikálne kúzlo v štýle vidieckeho domu.

otvorený krb stavba betónu sami návod

Na projekt potrebujete cement, drevené boxy v dvoch veľkostiach, riečne kamene, štrk, dosky z prírodného kameňa a kovovú požiarnu misu. Kamenné dosky môžu slúžiť ako skladovací priestor pre nápoje alebo grilované potraviny. Funkčné a štýlové.

otvorený krb kamene uhlie posedenie záhrada

Otvoreným krbom, ktorý bez problémov odoláva snehu a mrazu, je krb z prírodného kameňa. S trochou trpezlivosti ich môžu obnoviť aj neskúsení, ale zruční záhradníci. Slúži tiež ako záhradný gril a ponúka možnosť prípravy mäsa, zemiakov a zeleniny.

otvorený krb záhradné murivo kamene tehly

otvoriť návod na stavbu krbu tehly tehly sami

otvorený krb betónová voda rybník požiarna miska

Konštrukcia betónového potrubia ponúka alternatívu k časovo náročnému krbu z prírodného kameňa – nádherná kombinácia krbu a záhradného jazierka je uvedená vyššie. Pekný nápad v japonskom štýle.

otvorené ohnisko tehla červené kamienky ozdobné

otvorený krb rustikálny úložný priestor drevo kov

otvorenú rúru na ohnisko postavte kovovú požiarnu misu sami

otvorená krbová terasa urobte to sami

Tehlový otvorený krb na integráciu kamennej steny

Vybudujte si otvorený krbový gabiónový oheň sami

kovová miska na otvorené ohnisko vyrobte sa