Dom a záhrada

Výhody a nevýhody vírivej vane

Žena v jacuzzi v kúpeľnom hoteli

Keď sa ponoríte do vody, stane sa veľa skvelých vecí. V momente schudnete 90% hmotnosti. Ste nesení vodou, ohrievaní ňou a pripomínaní, aby ste sa oslobodili od všetkého, čo vám robí starosti. Keď vstúpite do teplej vody, krvný obeh sa prispôsobí novým podmienkam miernym zvýšením krvného tlaku. Krv prúdi silnejšie do oblastí pokožky, ktoré sú ohrievané horúcou vodou. Krvné cievy sa rozširujú, takže krvný tlak opäť klesá. Ohriata krv preniká hlbšie do tkaniva pod kožou a dodáva jej viac kyslíka. A to je jedna z výhod Vírivá vaňa. Čím viac sa cievy rozťahujú, tým väčší je pocit relaxácie. Dokonca aj svaly, ktoré sú vždy napäté, sa uvoľňujú. Pretože teplota preniká hlbšie a hlbšie, telesná teplota môže vystúpiť až na 37,2 stupňa. Pulz a dýchanie sa zrýchlia, čo pomáha odbúrať odpadové plyny, ktoré sa nahromadili vo svalovom tkanive.

Výhody vírivého kúpeľa- relaxácia pre svaly

Terapia vo vani s regeneráciou svalov

Výhody Vírivá vaňa, zospodu prináša relaxáciu v teplej vode, sú viac ako jasne viditeľné. Kyseliny mliečne sa hromadia vo svaloch pri fyzickej námahe. Teplá voda rozširuje cievy a zvyšuje prietok krvi do bolestivého alebo poškodeného tkaniva. To prispieva k tomu, že viac kyslíka a živín môže pomôcť v procese obnovy a nahromadená kyselina mliečna sa odbúrava. Mnoho lekárov a fyzioterapeutov odporúča výhody vírivej vane alebo teplej hydromasáže na intenzívnu rehabilitačnú terapiu. Kúpanie vo vírivke tiež pomáha obnoviť pohyblivosť svalov a zlepšiť ich pružnosť. Uvoľnené svaly sa pohybujú ľahšie, menej bolestivo a bez napätia. S týmto všetkým si predstavte, čo by hydromasáž vo vírivke urobila na vašom dvore po namáhavom cvičení alebo stresujúcom dni v práci..

 Terapia s vírivkou vaňou zmierňuje bolesť

Telo-relax-okrúhla vaňa-podvodná masáž

Endorfíny sú pre telo prírodným liekom zmierňujúcim bolesť. Teplá voda stimuluje ich uvoľňovanie, čo je tiež jedna z výhod Vírivá vaňa je. Keď je telo v teplej vode, cievy pod kožou sa uvoľnia. To umožňuje väčší príliv krvi, ktorá do poškodených buniek nesie viac endorfínov a živín.

Vedeli ste, že rozšírené cievy vytvorené ponorením do teplej vody majú veľký vplyv na upchatie nosa a pomáhajú znovu otvoriť dýchacie cesty okolo nosa? Jednou z výhod vírivej vane je, že je možné zvýšiť telesnú teplotu. Ak sa zvýši na 39,4 stupňa, počet bielych krviniek, ktoré bojujú proti vírusom a baktériám, sa strojnásobí. Väčšina vírusov, ktoré spôsobujú chrípku alebo prechladnutie, sa nemôže množiť pri teplotách nad 38,6 stupňa.

Prírodný dizajn

moderné-dekor-okná-pohľad-knihy

Telo je dynamické energetické pole. Energia cirkuluje celým telom a spája každú časť s celkom. Podrážky chodidiel sú perfektnou miniatúrnou kópiou tela. Všetky orgány, žľazy a ďalšie telesné systémy sú spojené s chodidlami. Krk a chrbát sú najlepšie uvoľnené, keď sú masírované pravé oblasti chodidla. Ak sú stimulované, oddýchnuté chodidlá môžu mať zásadný vplyv na celkový zdravotný stav. Jednou z výhod vírivej vane je, že je taká stimulácia možná. Existujú vírivky, ktoré sú navrhnuté tak, aby využívali výhody prirodzeného dizajnu ľudského tela prostredníctvom hydrodynamiky. Okrem toho sa zabráni tvarovkám potrubí, ktoré zastavujú tok vody. To znamená, že aj čerpadlá s menším výkonom dokážu vytlačiť vodu cez dýzy s dostatočným tlakom. Tak je zaručený perfektný prítok vody pre optimálnu masáž krku, chrbta a chodidiel. Ľudia poznajú výhody teplej vody už tisíce rokov. Ešte predtým, ako boli vynájdené moderné vírivky, ľudia používali prírodné zdroje horúcej vody na zmiernenie bolesti a napätia. Technológie dnešných hydromasážnych vaní ponúkajú konkrétne terapeutické výhody. Trysky liečivej vody a vzduchové bubliny, ktoré vychádzajú zo vstavaných trysiek, je možné sústrediť na potrebné časti tela. Tieto časti, známe aj ako tlakové body alebo masážne body, môžu pri správnej masáži úplne zmierniť alebo potlačiť bolesť, čo je tiež jedna z cenných výhod vírivky..

Perfektný proti nespavosti

Hydromasážna žena, relaxačný tlak vody

Teplá, bublajúca voda znižuje stres a prispieva k lepšej relaxácii a lepšiemu spánku. Spánok sa prehlbuje, keď telesná teplota klesá. Odborníci odporúčajú ľuďom, ktorí trpia nespavosťou, využiť vírivú vaňu a pred spaním sa na 15 minút ponoriť do hydromasážnej vane pri teplote 36 až 38 stupňov.

Zníži sa aj hmotnosť

Dovolenka-pár-hory-vírivka-jacuzzi

Keď ležíte v teplej, parnej vode vírivky, váš srdcový tep sa zvyšuje, zatiaľ čo váš krvný tlak klesá. To znamená, že môžete využiť výhody zrýchleného srdcového rytmu bez toho, aby ste si namáhali srdce. Hydroterapia rozširuje cievy a stimuluje krvný obeh. Svaly a koža sa uvoľňujú súčasne. Tiež sa tvrdí, že časté používanie Výhody vírivej vane a konkrétnejšie hydromasáže, ktorá znižuje hmotnosť a celulitídu. Ako alternatívu k namáhavému cvičeniu v posilňovni môžete jednoducho ležať doma vo vírivke a pre lepší vzhľad tela, ako aj obmedziť zadržiavanie tekutín v tele a zmierňovať opuchy..

Úľava od stresu

Ovocná misa-vaňa-vírivá vaňa-kvety-vo-vode-relaxácia

Stres je pre väčšinu ľudí neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. Srdce pracuje v strese dychtivejšie a musí sa viac namáhať, dýchanie sa zrýchľuje a zároveň je plytšie a trávenie sa spomaľuje. Celkovo môže stres negatívne ovplyvniť takmer všetky procesy v tele. Výhody vírivky vám môžu pomôcť zbaviť sa stresu.

 Zlepšuje sa spolupatričnosť

Kruh priateľov nálady na LCD Champagne LCD

Horúca vaňa môže zmeniť váš domov na najobľúbenejšie miesto na párty. Využite výhody vírivej vane a urobte z každého stretnutia príjemný čas medzi vlnami a penou vo vlastnej vírivke. V lete sa porozprávajte so svojimi priateľmi po grilovačke alebo si s nimi v zime oddýchnite v teplej, parnej vode. Vlastnú prospešnú vírivku s hydromasážnou funkciou si môžete užívať po celý rok so svojou rodinou a priateľmi.

S rodinou

Vonkajšia rodinná zábavná detská vírivka

Čas, ktorý strávite s rodinou vo svojej hydromasážnej vani, je najlepší spôsob, ako budovať a posilňovať rodinné vzťahy a spolupatričnosť medzi vami a vašimi blízkymi. Akonáhle ste v teplej vode, rozhovory budú pokojné a neprerušované. Využite vírivku a zdravé hydromasáže v spoločnosti ľudí, ktorých máte najradšej. A aká lepšia alternatíva k televízii??

romantika

Drevené steny-poháre na šampanské-vírivá vaňa

Mali ste niekedy pocit, že sa s partnerom dostatočne kvalitne nezabavíte? V dnešnom stresujúcom každodennom živote je ťažké nájsť si čas, ktorý môžeme využiť na obohatenie vzťahu. Ale zo svojej záhrady si môžete urobiť svoje osobné útočisko. Obmedzený priestor v hydromasážnej vani, ktorý sa v tomto prípade ukazuje ako jedna z výhod vírivej vane, vám zaistí úplnú pozornosť vášho partnera, ďaleko od otravných vecí každodenného života. Vďaka relaxácii a potešeniu zo spoločne stráveného času v teplej, parnej vode iskry opäť poletujú v každom vzťahu. Kúpa vírivky vo dvojici bude zdrojom potešenia na dlhé roky.

Nevýhody vírivej vane

Zariadenie-kúpeľňa-vírivá vaňa-pohľad na okno-hnedá-dlažba

Je potrebná pravidelná dezinfekcia a údržba

Ak si chcete svoju vírivú vaňu užiť dlho, mali by ste sa o ňu aj starať. Starostlivosť o vodu a dezinfekcia sú veľmi dôležité. Rovnako ako v bazénoch musí byť voda vyčistená a sterilizovaná. Príjemná teplá vírivá voda ponúka priaznivé životné podmienky pre baktérie a zárodky. Tie sa tvoria hlavne vo vnútornom systéme vírivky. Správnou metódou zaistíte nielen potrebnú hygienu, ale aj neobmedzenú funkčnosť. Z vírivej vane sa tak dajú odstrániť nepríjemné pachy, vodný kameň, mastnota, mydlo a olejové škvrny. Vstavaný ozonátor a UV lampa v zásade podporujú dezinfekčný proces.

hnedá-nechaj-kvetináč-plastová-vírivka

Po každom kúpeli by ste mali povrch kúpeľa opláchnuť vodou a potom otrieť vlhkou handričkou. Filtre by sa mali opláchnuť sprchovou hlavicou raz za týždeň. Hadice je tiež potrebné pravidelne čistiť. Našťastie existujú vírivé vane s vnútorným automatickým čistiacim systémom. Najlepšie je zistiť, ktorý čistiaci prostriedok je pre vašu vlastnú vaňu najvhodnejší. Je dôležité ho poriadne vyčistiť, aby nedošlo k jeho poškodeniu.

Vírivé vane sú hlučné

Samozrejme, ak má voda bublať, musí sa dať do pohybu motorom. Čerpadlá vo vírivke však môžu spôsobovať nepríjemný hluk. To však závisí od modelu. Existujú aj rôzne funkcie a v závislosti od nastavení môže vaňa fungovať niekedy hlasnejšie a niekedy aj tichšie. Každý si samozrejme musí sám určiť, či vám to vadí a v akom objeme.

okrúhla vaňa-jacuzzi-posteľ-LCD

Náklady na elektrickú energiu a vyššia spotreba vody

Dôležitou otázkou, ktorú je potrebné si pred kúpou vírivky objasniť, je otázka spotreby energie. Výrobca vo všeobecnosti poskytuje aj dokumenty, v ktorých si môžete prečítať, ako vysoká je spotreba elektrickej energie v kWh. Dôležitými faktormi pre výpočet nákladov na elektrickú energiu sú však intenzita používania, trvanie používania, voda a teplota okolia.

Cirkulačné čerpadlo vždy udržuje nastavenú teplotu a súčasne aktivuje filtrovanie. Aby naplnená voda neochladla príliš rýchlo, má vírivá vaňa spravidla aj zabudovaný ohrievač. Zahrievanie v kratších prevádzkových časoch vyžaduje viac energie ako konštantná teplota vody. Kúpou dobre izolovanej vírivky preto môžete ušetriť na spotrebe energie.

Cirkulačné čerpadlo, vykurovacie a masážne čerpadlá spotrebúvajú najviac elektriny. Stredne veľká vírivka s objemom 1200 litrov si teda vyžaduje výkon zhruba 6-8 kW. Samotné vykurovanie a motorové čerpadlá majú cez 4 kW. Menšie vírivky sú z hľadiska spotreby energie lacnejšie, pretože je potrebné ohriať menej vody.

Náklady na údržbu

Okrem nákladov na elektrickú energiu by sa mali pripočítať aj náklady na spotrebný materiál a opotrebiteľné diely. Napríklad výmena kazetového filtra, vankúša, ozónového zariadenia, izolačného krytu a prípadné opravy po začiatku záruky.

 Záver

Vírivá vaňa na jednej strane sľubuje veľa pohody a relaxu. Na druhej strane nemožno ignorovať dodatočné náklady a úsilie o čistenie.