Dom a záhrada

Inšpiratívne nápady pre podlahy v záhrade

Podlaha v záhrade dlažba-prírodný kameň-dosky-medzera-mozaika-čierna-dekoračné kamene

Záhrada a jej jednotlivé plochy sú rozšírením interiéru domu. Je to tiež miestnosť, ibaže jej strop je nebo. A namiesto toho, aby bol osvetlený lustrami a inými šikovne skrytými lampami, je osvetlený slnečnými lúčmi a mesiacom a svetlom hviezd.

Nápady na podlahu v záhrade

Podlaha v záhrade posedenie-sivé-terasové dosky-plynový-krb-drevená lavička

Ako každá iná miestnosť v dome, aj záhrada má určité požiadavky, pokiaľ ide o jej steny z kríkov, stolov, stoličiek, pohoviek, ale aj kobercov a záhradných chodníkov. Pretože každá izba má aj podlahu a zvyčajne to ozdobíme peknou podlahovou krytinou, či už je to kameň, drevo alebo tkanina. Čo nám teda bráni vnímať záhradu ako miestnosť, ktorá potrebuje novú podlahu?

Podlaha v záhrade – spája všetky komponenty

Podlaha v záhrade wpc-dosky-trávnik-jedálenský stôl-podložka

Aby sme sa dostali na pohodlné miesta na sedenie, prechádzame chodbou stromov, kvetov, kríkov alebo kríkov záhradou. A to by malo byť tiež ozdobené a upevnené vhodnou podlahovou krytinou. Od peknej Podlaha v záhrade, môžete tvarovať rôzne zóny vonkajšieho priestoru, navzájom ich spájať a v neposlednom rade zvýšiť estetickú hodnotu vašej záhrady.

Aký materiál zvoliť

Podlaha-terasa-záhrada-chodník-krém-dlažba

Existuje široká škála materiálov, ktoré možno použiť na ozdobenie podlahy v záhrade, na terase alebo na nádvorí. Samotný výber však väčšinou závisí od finančných možností alebo stanoveného rozpočtu. Na vytvorenie efektívnej Podlaha v záhrade Je možné použiť prírodný kameň, vzorovaný betón, tehlu, dlažobný kameň, balvan i kamienok. Môžete ich samozrejme kombinovať navzájom, pretože nikde nie je napísané, že záhradná cesta musí byť vyrobená iba z jedného druhu materiálu. Ale naopak! Kombinácia materiálov pre Podlaha v záhrade rôzneho pôvodu, farby a štruktúry môžu dokonca viesť k mimoriadne efektívnym kompozíciám.

Techniky

Podlaha-záhrada-dlažba-kamene-chodník-balvany-hraničná-terasa

V zásade existujú dve techniky tvarovania záhradných chodníkov. Buď si z betónu vytvoríte cestičku, ktorú potom použijete s dlaždicami alebo s inou zodpovedajúcou Podlaha v záhrade zakryte alebo si môžete ľubovoľne poukladať rôzne druhy kamenných dosiek, dlažobných kociek alebo obkladačiek na substrát z piesku.

Uličky

záhradná dekorácia-malé-kamienky-alej-schody

Na bočné cesty môžete použiť Podlaha v záhrade na prikrytie použite aj tretiu techniku. Na tento účel použite veľké a hrubé kamenné alebo špeciálne betónové dosky, ktoré zapustíte do zeme vo vzdialenosti od seba. Vzdialenosť by mala byť zvolená tak, aby bola chôdza pohodlná. Do kĺbov, ktoré sú vytvorené, zasadte trávu.

Oči vnímajú všetko

Moderný dizajn-záhrada-inšpirácia-nápady-zakrytie

Samozrejme, jeden už môžete mať Podlaha v záhrade a vo vonkajšom priestore, napríklad na terase. Ale ak patríte k tým, ktorí stále hľadajú inšpiráciu, mali by ste vedieť, že strategické usporiadanie podlahy výrazne zvyšuje vizuálnu príťažlivosť a estetickú hodnotu záhrady. Sú tiež formou individuálneho sebavyjadrenia majiteľa domu.

Profesionál alebo ja

kamienkový-kvetinový-kameň-pokrývajúci-záhradný domček

Pri niektorých materiáloch, ktoré sa používajú na Podlaha v záhrade dá sa použiť, stačí kreatívny prístup a vlastné úsilie. U ostatných je však potrebný kompetentný zásah odborníka.

Prípravok zabezpečuje 90 percent plnenia 

dlaždice-joint-bazén-záhrada-nápady

Predtým, ako sa pustíte do plánovania záhradných chodníkov a podláh pre vonkajšie priestory, však máme pre vás ako inšpiráciu niekoľko zaujímavých príkladov. Pozrite sa na ne a zistíte, kadiaľ vás cesta inšpirácie povedie.

Červená podlaha 

tehla-kameň-kachle-miesto-záhrada-nápady-kreslo

Betónové obklady

shach-mozaika-dlaždice-betónová podlaha

okrúhly-záhradný-dsign-design

patio-design-záhrada-nápady-dizajn-kreslá

Moderná predná záhrada-tráva-rohový povrch

rozprávka-krajina-podlaha-dlažba-farebný-kameň

zaujímavé nápady-trávna-podlahová-krytina-dom

záhradné nápady-most-bambus-kamene-rastliny

záhradný-exteriérový-nápady-okrúhle-schodisko-kameň

záhrada-pokrývajúca-malá-alej-stromy

krásny-rohový-záhradný-exteriérový-nápady-červený

kamene-deko-zem-voda-prvok-zahrada

slnečná ochrana-záhradné-rastliny-podlahy

myšlienka orientálnej mozaiky ako podlahovej krytiny

zen-záhrada-zaujímavý-nápad-pôda-strana

dlaždice-kameň-tráva-nápady-zariadenie-záhrady

pôdopokryvná-záhradná-červená-mulčovacia kamene