Dom a záhrada

Víkendový dom so záhradou – tipy na útulný dizajn

víkendový dom-záhrada-dovolenka-exotický-bazén-stredomorská-vila

Pekný víkendový dom alebo záhrada sú najlacnejšími spôsobmi, ako uniknúť každodennému stresu v meste. Môžete tam stráviť nielen víkendy, ale aj letné prázdniny. To platí najmä vtedy, ak máte deti, more je ďaleko alebo nemáte finančné prostriedky na to, aby ste mohli ísť na dovolenku s celou rodinou. Pretože v Víkendový dom so záhradou môžete stráviť celé leto bez obáv z rastúceho účtu v hotelovej izbe. Využite výhody, ktoré prináša. S trochou práce z neho urobíte skutočný raj uprostred prírody, kde sa bude cítiť príjemne celá rodina.

Záhrada vášho víkendového domu so záhradou nie je len na prácuvíkendový dom-záhrada-dovolenka-vila-biely-bazén-palmové ležadlá-biela

V auguste, keď je všetko zasadené a upratané, v kvete alebo pripravené na zber, sa dá práca v záhrade obmedziť a vy si môžete konečne oddýchnuť a odpočinúť si a užívať si prírodu. Život je zvyčajne v Víkendový dom so záhradou alebo na záhrade v lete hlavne vonku, na čerstvom vzduchu a uprostred prírody. Môžete sa opaľovať v záhrade, zdriemnuť si v chladnom tieni, snívať alebo sa len pozerať na svoje krásne kvety. Tu ste svojim vlastným pánom. Môžete pozvať hostí a urobiť si piknik alebo grilovačku. Niektorými prostriedkami máte možnosť vytvoriť nádherné miesto pre dovolenku, o ktorom každý sníva.

Vonkajší priestor mimo víkendového domu so záhradou

víkendový dom-záhrada-dovolenka-exotika-bazén-ležiaci-tieň-exotika

Vonkajší priestor na vidieku nemusí byť nevyhnutne priamo na Víkendový dom so záhradou pretože blízkosť má svoje výhody, ale môže mať aj svoje nevýhody. Môžete ho navrhnúť vonku na terase alebo uprostred záhrady. Táto oblasť by mala byť v ideálnom prípade rovná. Ako som povedal, na to sa hodí dláždená terasa, ďalší priestor, trávnik pod korunou starého stromu alebo altánok. Baldachýn, ktorý má miestnosť, je možné použiť aj v daždivých dňoch na sedenie vonku.

Navrhnite terasu

víkendový dom-záhrada-dovolenka-bazén-dom-rohož-rastliny-exotické

Môžete tiež použiť starý baldachýn alebo baldachýn, z ktorých sa za málo peňazí a práce dá urobiť útulný priestor. Ešte by to bolo lacnejšie, keby ste mali terasu Víkendový dom so záhradou prerobte ho na miestnosť, ktorá je rozšírením interiéru domu. Pokiaľ je to možné, mal by mať priamy východ do záhrady a byť zastrešený. Našťastie v dnešnej dobe na to existuje mnoho rôznych možností, napríklad priehľadné prístrešky z polykarbonátu alebo klasické prístrešky z dreva, obložené tradičnými tehlami. Vyberte si variant, ktorý najlepšie vyhovuje architektúre Víkendový dom so záhradou pasuje. Pavilóny vyzerajú obzvlášť pekne, najmä ak sú porastené popínavými rastlinami alebo pokryté slamenými rohožami alebo farebnými tkaninami. Aj keď tento variant nie je najbezpečnejším spôsobom ochrany pred dažďom alebo krupobitím, ponúka osviežujúci tieň a ochranu pred slnkom.

Atraktívna terasa s dlažobnými kockami

víkendový dom-záhrada-prázdniny-bazén-exotická-pergola-zeleň-prírodný kameň

Myslite aj na veci, ktoré budú prekážať vo vonkajšej miestnosti Víkendový dom so záhradou a napojiť sa na záhradu. Napríklad použite kamene, ktoré zdobia steny, kamenné platne alebo dlaždice, ktoré ste použili ako podlahu, nechajte ich pretekať na záhradnú cestu alebo vylepte kvetináče s peknými kvetmi. Či už sa vám páči štýl v miestnosti Víkendový dom so záhradou alebo si vyberte svoj vlastný štýl a ten úplne závisí od vášho vkusu. Možností je veľa. Môžete si vybrať moderný, ázijský alebo klasický štýl. V štýle vidieckeho domu máte možnosť použiť viac dreva na stavbu a dekorácie z dreva. Starý sud sa napríklad môže stať originálnym kvetináčom alebo slúžiť ako noha stola. Vo vašej záhrade  Víkendový dom so záhradou môžete postaviť staré koleso koča, ktoré ste predtým pekne namaľovali. Popustite uzdu svojej predstavivosti.

Skrášlite záhradu kvetináčmi a kvetináčmi

bazén-areál-víkendový dom

Pod baldachýnom od Víkendový dom so záhradou, že ste prerobili na salónik, môžete postaviť záhradný nábytok a rozdávať farebné kvetináče s peknými, kvitnúcimi kvetmi. Môžete tiež použiť sympatické, dekoratívne prvky podľa svojho vkusu a ukázať svoj vlastný štýl. Dokonca aj okenný parapet alebo výklenok vo vašej obývačke Víkendový dom so záhradou možno použiť na nastavenie dekorácií Chýba už len pekný obrus, ovocná misa s čerstvým ovocím, krásna kytica kvetov zo záhrady a farebné vankúše na stoličky a môžete predpokladať, že táto oblasť bude obľúbeným miestom celej rodiny. Ak salónik vášho Víkendový dom so záhradou Ak je k dispozícii dostatok miesta, môžete si pridať aj posteľ, na ktorej si budete môcť popoludní zdriemnuť. Nezabudnite tiež zasadiť v blízkosti pekné kvety. Ich príjemná vôňa a krásne kvety vytvárajú dodatočnú, útulnú atmosféru.

Pridajte vonkajšiu kuchyňu k záhradnému víkendovému domu

Vonkajšie nápady na dizajn kuchyne záhrada z prírodného kameňa

Ak ste mimo Víkendový dom so záhradou, v blízkosti oblasti relaxovať, pridať kuchyňu, to by bol skvelý nápad. Pretože nielen káva a večera sú príjemnejšie na čerstvom vzduchu, ale aj varenie. Táto vonkajšia kuchyňa nemusí byť hneď niečím veľkým. Všetko, čo potrebujete, je oblasť chránená pred dažďom a slnkom, niekoľko skriniek na riad, hrnce a panvice, varná doska a možno malá chladnička. Kuchyňu môžete tiež skombinovať so spoločenskou miestnosťou alebo ju postaviť blízko. Môžete však tiež skombinovať kuchyňu s jedálenským kútom a navrhnúť priestor na oddych s ležadlami. Farebné vankúše môžete použiť kedykoľvek, kdekoľvek na terase pred sebou Víkendový dom so záhradou distribuovať. Môžete si tam dať aj raňajky a vychutnať si ranné slnko, krásne kvety a ich vôňu a štebot vtákov.

Osobná pláž pred víkendovým domom so záhradou

krásny dom-biela-s-bazénom-terasa

Ak vo vašej záhrade resp Víkendový dom so záhradou Ak existuje prírodná vodná plocha, stačí, ak rozložíte niekoľko ležadiel a môžete si to užívať. Bohužiaľ, len málokto má to šťastie, že má pozemok s rybníkom alebo jazerom alebo cez ktorý preteká rieka. A práve z tohto dôvodu boli navrhnuté umelé bazény a potoky, fontány a vodopády. Hrajú nielen dekoratívnu úlohu v záhrade, ale tiež zlepšujú mikroklímu a zvyšujú pohodlie počas dní voľna alebo na dovolenke. Ak máte k dispozícii finančné prostriedky a dostatok priestoru, môžete si oddýchnuť vo svojej záhrade Víkendový dom so záhradou postaviť aj bazén. Najpraktickejšie sú nafukovacie a pohyblivé. V zime ich môžete rozobrať a odložiť. Sú skvelou zábavou aj pre deti a nemusíte sa báť, že by plávali v hlbokej vode.

Čistý relax – bazén v záhrade

Dizajnový bazén v záhrade nápady trávnik plocha krásny víkendový dom

Ale pred tým svojim nepotrebujete nutne veľký bazén Víkendový dom so záhradou vybudujte sa, aby ste cítili pôžitok z vody. Jednoducho umiestnite väčšiu nádobu do blízkosti ležadiel a naplňte ju vodou. Alebo si môžete postaviť fontánu, ktorej striekanie na vás bude pôsobiť upokojujúco. Ďalšou zaujímavou myšlienkou je zasadiť vodné rastliny do nádoby. Budete prekvapení, aké ľahké je starať sa o ne. Jediná vec, ktorú si musíte zapamätať, je pravidelné doplňovanie vody, pretože sa bude odparovať. Praktické sú aj konvertibilné alebo improvizované sprchy do záhrady. Môžete si tiež vybrať osobnú pláž, ktorá vám bude zodpovedať Víkendový dom so záhradou navrhni si to sám. Ak to chcete urobiť, nájdite vhodné miesto na distribúciu piesku. Navrch poukladajte drevené mreže. Často sa používajú na plážach, ktoré sú v meste. Môžete jednoducho rozmiestniť niekoľko kvetináčov s exotickými rastlinami po svojej pláži alebo môžete vysadiť niektoré rastliny, ktoré milujú sucho a sú typické pre pláž, priamo do piesku. Napríklad miscanthus alebo nenáročné, dievčenské oči, alebo tiež nazývané krásne tváre, ktoré dlho kvitnú. Teraz už len zostáva, aby ste to mali pred sebou  Víkendový dom so záhradou Urobte si pohodlie a vyhrievajte sa na slnku.

Romantická atmosféra v peknom víkendovom dome

nočné prostredie-so-lampami-bazén-terasa

Obávajte sa pokojných letných večerov, keď sú všetci pod baldachýnom alebo na vašej terase pekný víkendový domček stretnite sa, aby ste získali romantickú atmosféru a slávnostnú náladu. Stačí zapáliť sviečky, nastaviť záhradné baterky a rozmiestniť kvetináče s bielymi kvetmi. Takéto kvety pôsobia v tme obzvlášť romanticky a je skvelé, že mnohé z nich na začiatku večera vydávajú príjemnú vôňu. Takže večer v pekný víkendový domček si tiež môžete naozaj užiť, nezabudnite na komáre. Pripravte sa na ne vopred. Do vonkajších priestorov sú takzvané moskytiéry. Existujú dva druhy: tie, ktoré priťahujú komáre a zabíjajú ich elektrickou energiou, a tie, ktoré komáre odháňajú ultrazvukom. Cena závisí od veľkosti oblasti, ktorú má lampa chrániť. Ak je táto plocha veľká, môžete do rohov terasy umiestniť dve z týchto žiaroviek.

So všetkými týmito tipmi by nebolo divu, keby ste si užili dovolenku v pekný víkendový domček alebo záhrada viac ako v preplnených hotelových komplexoch pri mori.

Kvety vo veľkých kvetináčoch dopĺňajú okolie

Víkendový dom s bazénom krásna terasa kamenná dlažba v stredomorskom štýle

útulné v záhrade sedenie dizajn nápady záhradný nábytok nápady drevený nábytok

outdoor-area-krasny-obraz-so-sedackou

vidiecky-kuchyňa-vonkajšia-časť-víkendový dom

krásna vila grécko bazén plánovanie letnej dovolenky

kamene-kvetináč-z-juhu

bazén-areál-v-letnej záhrade

letná kuchyňa-so-strechou-model-sedadiel

prototyp krásnej vily na južnej terase

deti-hranie-pri-bazéne-leto-vonku

bazén-deti-záhrada-hry-leto

pláž-okolie-v-noci-v lete

bazén-nočné-osvetlenie-víkend-koniec

plážové osvetlenie-prototyp-víkend-fakľa-sviečky

Originálne nápady, ako navrhnúť káble ako ozdobu