Bývať

Nastavte zelenú farbu – sviežu zelenú trendovú farbu pre rok 2017

farba zelená kreslo-stôl-prívesok-svetlo-biela-obývačka-televízia-osvetlenie-svietnik-sviečky

Chcete si zariadiť byt farbou, ktorá vyzerá harmonicky a prirodzene, ale je súčasná a moderná zároveň? the Farba zelená symbolizuje vitalitu, sviežosť a znamená nový začiatok. Obzvlášť svieži, zelený odtieň „Greenery“ už bol pomenovaný odborníkmi na farby Pantone pre farbu budúceho roku 2017. Ponúkame vám niekoľko nápadov, ako môžete túto osviežujúcu, žltozelenú trendovú farbu integrovať do svojho domova.

Vneste prírodu do svojho domova so zelenou farbou

farba zelená obývacia izba-gauč-kreslo-stôl-ratanová-podlahová lampa-roleta-okno-šálky na kávu-etagere-pečivo

Túžite po harmónii a jednoducho sa chcete dištancovať od chaotického sveta vo vlastných štyroch stenách. Zelená farba tieto požiadavky plne spĺňa. Má upokojujúci a harmonizujúci účinok a dostane vás z vášho stresujúceho každodenného života. Ak vám nie je ľahké vzdať sa obdivovania prírody cez veľké predné okno, môžete do svojho bytu vpustiť dotyk prírody pomocou žalúzií v živom, žltozelenom odtieni Greenery..

Zelená farba v interiéri

farba zelená obývačka-koberec-konferenčný stolík-skriňa-úložné priestory-stojacia lampa-obrázky-dekorácia-misa-kov

Zeleň je tiež povzbudzujúca a povzbudzujúca. Svieža zelená farba pripomína čerstvé listy a trávu a hodí sa k jednoduchému štýlu zariaďovania. Ak je váš nábytok viac v tmavej farebnej palete, tento ostrý zelený tón môže priniesť do vášho domova svetlo a energiu. V tejto obývačke zelená farba harmonizuje so sivou a vytvára teplú a útulnú atmosféru.

Pohodlný plagátový nábytok vo farebnej zeleni Pantone

farba zelená relaxačný rohový svietnik-stôl-kreslo-ratanový sedák-čalúnený nábytok-bočný stôl-kniha-črepníková rastlina

Tento pohodlný relaxačný kútik pozostáva z ratanového nábytku s mäkkým čalúnením v čerstvej zelenej farbe. Tento odtieň zelenej podčiarkuje prirodzenosť ratanu a vyzerá jasne a živo. Úspešná kombinácia prírodných materiálov a farieb vzbudzuje pozitívne asociácie so slnečnou lúkou a v obývačke vytvára vyváženú a uvoľnenú atmosféru..

Navrhnite strop a nábytok v zelenej farbe 

farba zelená jedáleň-ostrov ostrov-kuchynka-závesné svetlá-stôl-stoličky-farebné-sviečky-ovocná misa-koberec

Tento odtieň zelenej, ktorý inšpiruje sviežosť a ľahkosť a zároveň stimuluje myseľ, je možné použiť aj na návrh jednotlivých stien alebo stropu. Na to, čo niekedy znie ako zvyknutie si, môže vďaka presnému mixu farieb vyzerať naozaj skvele. Farebné akcenty v zeleni na strope a stene okolo bielych dverí rozjasňujú miestnosť. Kožené stoličky v tejto sviežej zelenej farbe sú rozmiestnené okolo dreveného stolu a pôsobia farebne v strede miestnosti.

Dizajnové koberce v zeleni

Farebne zelená jedálenská časť-obývačka-stôl-riad-stoličky-kreslá-látkový-poťah-kvety-váza-koberec-trámové zrkadlo

Ak si netrúfate navrhnúť celý strop v tejto výraznej farbe, môžete k bielemu stropu pridať aj farebné akcenty pomocou drevených trámov v zelenej farbe. Jemný zelený koberec zväčší jedálenský kút. Veľké kreslá so svojimi nápadne kvetinovými poťahmi poskytujú skvelý farebný kontrast vďaka tmavočerveným a modrým vzorom. S dobrými farebnými kombináciami môžete svoj domov premeniť aj na rozkvitnutú krajinu.

Čelá skriniek v bielej a zelenej farbe

farba-zelená-kuchyňa-kuchynský kút-skrine-stôl-stoličky-dvere-jablkové tulipány-váza-pohár-biela-rúra-drez-bylinky

V tejto kuchyni sú čela skriniek s vysokým leskom navrhnuté v radoch v bielej a žltozelenej farbe. Skrinky v dolnom rade žiaria v tejto modernej farbe a majú povzbudzujúci účinok, zatiaľ čo horné skrinky a celá pracovná doska pôsobia v bielej farbe úhľadne a upravene. Čerstvá zeleň si príde na svoje, najmä v svetlo zaplavených miestnostiach.

Trendová farba pre podlahy v kuchyni 

farba-zelená-kuchyňa-kuchynský kút-skrine-zásuvky-hrnce-taniere-kuchynské-utierky-paradajkové-taniere-hrniec

V tejto priestrannej kuchyni, ktorá má veľkú nástennú skriňu v bielej farbe, bol nainštalovaný špeciálny sporák. Tento kus oceľového nábytku je natretý na zeleno a nepochybne upúta pozornosť každého. Zelený tón prerušuje monotónnosť a vytvára skvelé kontrasty. Veľký farebný akcent bol použitý aj v dizajne dlažby. Kombinácia trendovej farebnej zelene s odtieňom hnedej vyzerá prirodzene a teplo, čím vytvára príjemnú a pokojnú atmosféru.

Vytvorte si relaxačný kútik v Zeleň

farba-zeleny-nabytok-lehatko-vankus-stojacia lampa-koberec-skrinka-na stenu-tapety-vzor-biela-modra-zaclony-obraz

S pohodlným ležadlom si vytvoríte vlastný relaxačný kútik, v ktorom môžete hodiny čítať a otočiť sa chrbtom k stresu z minulého dňa. Toto lehátko so zamatovým poťahom v štýle Chesterfield vyzerá vďaka aktuálnej farbe Pantone elegantne, trochu vintage a zároveň moderne. Modrobiele tapety s jemnými vzormi vytvárajú vzrušujúci kontrast k ľahkému kobercu.

Vneste farbu do spálne

farba-zelena-postel-čelo postele-siva-prehoz-vankúš-stolna-lampa-váza-kvety-nočný stolík-budík-tapeta-vzorovaná stena

Chcete nechať svoju spálňu zažiariť v sviežej jarnej farbe. Aj keď farba steny zostane rovnaká, prostredníctvom výberu farebných tkanín môžete vytvoriť očarujúci vzhľad. Vyberte si napríklad prehoz na posteľ alebo nočnú lampu v Greenery a transformujte svoj útulný relaxačný priestor na atraktívne a individuálne miesto na čítanie alebo počúvanie hudby.

Farebný krb v spálni

farba-zelená-spálňa-posteľ-biela-prehoz-krb-kreslo-taburetka-stolný-lampa-záhradné-dvere-zrkadlo-dlažba-drevená podlaha

Táto spálňa bola zariadená v bielej farbe, vďaka ktorej miestnosť vyzerá väčšia. Rustikálna pec s malými kachľami v zelenej farbe poskytuje dlhotrvajúce príjemné teplo. Kombináciou bielej, béžovej a zelenej ako farebného akcentu v miestnosti môžete vykúzliť harmonický celkový obraz. Táto skvelá farebná schéma vám uľahčí ranné vstávanie. Ak máte dostatok voľného miesta, môžete stráviť pokojné hodiny na pohodlnom kresle pred krbom.

Nástenný dizajn v zelenej farbe

farba-zelena-stena-dekoracia-alarm-stol-nocna-lampa-kreslo-ratanove-podlozky-obývák-drez-zrkadlo

Pri tejto skvelej, zelenej farbe steny, človeku hneď napadne vlajúce lístie v lese alebo na lúke, kam až sa výhľad rozprestiera. Vďaka zelenému tónu pôsobí miestnosť útulnejšie a sviežejšie. Ako kontrastná farba v prechodovej miestnosti bola ako farba steny použitá modrá. Túto výraznú kombináciu farieb uvoľňujú biele umývadlové skrinky.

Osviežte detské izby žltozelenou

farba-zelená-detská izba-spálňa-stena-polica-prehoz-vzorovaný-stôl-lampa-nočný stolík-stoličky-dekorácia

Ak bola detská izba zariadená v obyčajnej bielej farbe s nábytkom zo svetlého dreva a nechcete sa zaviazať farebným kusom nábytku, môžete akcenty v detskej izbe nastaviť aj farebnou posteľnou bielizňou. Posteľná bielizeň v Greenery s pestrofarebnými vzormi v oranžových alebo obliečkach na vankúše v tejto farbe jednoducho vyzerá skvele.

Farebná kombinácia zelenej a modrej

farba-zelená-detská izba-výklenok-svetlo modrá-tmavo-modrá-podkrovná posteľná bielizeň-prúžkované-vankúše-taburetka-plyšový-nočný stolík pre zvieratá

A skvelé na tom je, že si môžete vždy vytvárať vlastné kreatívne farebné kombinácie. U detí sa preferencie rýchlo menia a farebné textílie sú dobrou príležitosťou na splnenie prianí vášho dieťaťa. Ak vo farebnej schéme prevládajú modré tóny, môžete nastaviť malú stoličku v zelenej farbe a tiež vyzdvihnúť rovnaký farebný tón na inom mieste v detskej izbe, napríklad tu s farebným nočným stolíkom..

 Farba na rôznych úrovniach

farba-zelená-detská izba-spálňa-posteľ-vankúš-posteľné prádlo-koberec-vzor-písací stôl-závesná lampa-modrá-skriňa

Cieleným použitím kontrastných farieb na strope a na podlahe v detskej izbe môžete dosiahnuť zaujímavý, farebný dizajn. Zo stropu visí tmavomodré tienidlo a rovnaký odtieň modrej sú aj predokenné rolety. Dole na podlahe dominuje zelená farba a vankúše tiež žiaria sviežou zelenou. Zámerné umiestnenie farieb pripomína usporiadanie neba a zeme.

Milujúce detaily v zelenej farbe

farba-zelená-detská izba-posteľ-perina-vankúš-nástenka-bábika-modrá-nočná lampa-knihy-obraz-rám obrazu-prekvitá-princezná

Chcete zariadiť útulnú dievčenskú izbu v teplých pastelových farbách? Rozprávkovú atmosféru vytvoríte aj bez typických ružových prvkov. Napríklad s rámom obrazu v zelenom prevedení s veľkým počtom rozkvetov môžete miestnosť premeniť na nádherný raj pre dievčatá.

Trendový pútač pozornosti v detskej izbe

farba-zelena-skrina-policka-detska-izba-ulozenie-boxy-plysove zvieratka-prasiatko-vankus-vankusiky-hraci koberec

Chcete prerobiť svoju hosťovskú izbu na peknú detskú izbu? So zeleňou môžete napríklad okoreniť biely nábytok v miestnosti. Farebná zadná stena police upúta pozornosť, priťahuje pozornosť k roztomilým plyšovým hračkám a pozýva vás hrať.

Závesy v zeleni

farba-zelená-doska-detská izba-sedací vankúš-taburet-koberec-okrúhla-závesná lampa-detská kniha-polička-rastliny v črepníku

Ak chcete do miestnosti pridať svieže a veselé akcenty, ľahko to dosiahnete pomocou farebných závesov. V tejto malej, okrúhlej miestnosti zaberajú závesy šťavnatú farbu koberca a vytvárajú zvláštnu atmosféru.

Farebný zábradlie

farba-zeleno-schodisko-chodba-sklo-drevo-krídlo-krídla-geometrické-figúrky-farebné-zábradlia-farebné-kovové-parkety

Je pre vás schodisko príliš jednoduché a monotónne? Napríklad namaľte zábradlia sviežou zelenou, modrou a bielou farbou a všimnete si rozdielu, hneď ako vstúpite a schodisko bude pôsobiť príjemne..