Bývať

Ochladenie ventilátorom: Užitočné tipy pre príjemnú vnútornú klímu v horúcich dňoch

Poruchy koncentrácie, znížený výkon a malátnosť: Teploty nad 25 stupňov môžu byť veľmi stresujúce. Aj tento rok čaká Európu horúce leto. Aby ľudia od mája bojovali proti teplu, ktoré je v mnohých častiach Nemecka cítiť, používa mnoho ľudí ventilátor. V horúcich jarných a letných dňoch zaisťuje príjemnú klímu v miestnosti. Ponúkame vám užitočné tipy, ako sa môžete ochladiť s ventilátorom a na čo by ste si mali dať pozor.

Aký je najefektívnejší spôsob ochladenia pomocou ventilátora?

Ochlaďte sa v domácej kancelárii alebo v kancelárii pomocou stolného ventilátora od Vasner

Keď teplota v miestnosti vystúpi nad 21 stupňov Celzia, je ten pravý čas na ochladenie. A ventilátor môže byť použitý mnohými spôsobmi. Zariadenie môžete používať na vetranie skoro ráno a neskoro večer. Umiestnite ho čo najbližšie k podlahe pred otvorené balkónové dvere a otočte ho smerom k miestnosti. Ventilátor bude prenášať chladný ranný alebo večerný vzduch zvonku dovnútra a týmto spôsobom ochladí teplotu.

Chladenie ventilátorom s funkciou ultrazvukového rozprašovania Víťaz testu od Vasnera

Cez deň môžete tiež použiť ventilátor na ochladenie miestnosti ultrazvukovým sprejom. Tieto modely sú vybavené rozprašovačom vody. Otočná funkcia rovnomerne rozdeľuje hmlu a vietor v miestnosti a zaisťuje tak príjemný chladiaci efekt. Alternatívne môžete pred zariadenie položiť misku s ľadovou vodou a otočiť ju smerom k miske. Týmto spôsobom dokážete nielen ochladiť ľudí a zvieratá v miestnosti, ale aj zvýšiť vlhkosť.

Stojací ventilátor od Vasner v čiernej farbe ponúka chladenie v horúcich letných dňoch

Na rozdiel od ventilátora s rozprašovačom vody, stojanový ventilátor môže cirkulovať vzduch a nie ho ochladzovať. Zatemnenie okien žalúziami alebo žalúziami môže pomôcť udržať chladný vzduch v miestnosti. Potom môžete zariadenie umiestniť do rohu, aby rovnomerne rozdeľoval vzduch v miestnosti. So stojacim ventilátorom môžete tiež vytvoriť silné prúdenie vzduchu, a tak nasmerovať vzduch z chladnej miestnosti na sever do vykurovanej miestnosti otočenej na juh..

Pri správnom použití môže vežový ventilátor nasmerovať chladnejší vzduch z podlahy nahor, čím vytvorí pre domácu kanceláriu osviežujúci vánok. Necháva tiež cirkulovať vzduch pri svojom stole.

Vežový ventilátor na stôl od Vasner tichý do kancelárie a domácej kancelárie

Bez ohľadu na to, ktorý variant si vyberiete, kvalitný ventilátor boduje aj týmito doplnkovými funkciami:

  • Oscilácia: Pojem „oscilácia“ popisuje automatický otáčavý pohyb. Zariadenie tak zaisťuje rovnomernú cirkuláciu vzduchu.
  • Funkcia časovača vám umožňuje nastaviť časy zapnutia a vypnutia.

Víťaz testu ventilátora Vasner s testom funkcie hmly a ultrazvuku

  • Vymeniteľný vzduchový filter pevných častíc môže vzduch čistiť. Táto funkcia je vhodná pre alergikov a ľudí s astmou.
  • Ventilátor bez rotora je možnosťou pre domácu kanceláriu alebo kanceláriu. Je veľmi tichý, pretože nemá lopatky rotora.

Ochladenie ventilátorom: najčastejšie chyby

Ochlaďte sa hrotmi ventilátora pre danú pozíciu

Ak chcete ochladiť jednu alebo viac miestností ventilátorom, mali by ste sa vyhnúť nasledujúcim chybám:

  1. Nechajte ventilátor bežať celý deň. Najlepšie je použiť ho konkrétne ráno a večer na vetranie a dvakrát alebo trikrát denne na zlepšenie cirkulácie vzduchu. Nespúšťajte ventilátor, ak v miestnosti nie je nikto.
  2. Nikdy neotáčajte ventilátor smerom k hlave alebo k telu. Pretože takto sa dá chytiť zápal svalov alebo nervov.
  3. Nikdy nespite v miestnosti so zapnutým ventilátorom. Radšej to dajte na chodbu alebo do miestnosti cez ulicu.
  4. Nikdy nestojte s mokrými vlasmi v miestnosti, kde ventilátor beží na maximálnu rýchlosť. Pred vstupom do miestnosti si najskôr osušte vlasy.

Zdroj obrázku: Vasner a

Obrázok 1) Súbor Adobe Stock: # 207696956 | Autor: bongkarn

Obrázok 3) Súbor Adobe Stock: # 193859684 | Autor: onzon

Obrázok 6) Súbor Adobe Stock: # 166349847 | Autor: PR Image Factory