Bývať

Život na vidieku alebo v meste – mestskí a vidiecki ľudia sú v každom

Bývanie vo vidieckom meste-dom-malomeste-bývanie-rozhodnutie

Obyvatelia miest sú tiež oboznámení s nadšením pre čerstvý vzduch a štebotom vtákov ráno, keď idú na prázdninovú dovolenku na vidieku. Ale v jednoduchosti provinčného života sa dá ľahko nudiť. Ale v každom je kúsok mestských a vidieckych ľudí. V závislosti od situácie dominuje jedna alebo druhá strana. Či už žijete na vidieku alebo v meste, rozhodnutie nie je doživotné rozhodnutie, pretože nič nie je navždy, dokonca ani nehnuteľnosť.

Bývanie na vidieku alebo v meste

Bývanie na vidieku-mestský dom-klasika-la% cc% 88ndlich-žltá

Pri rozhodovaní, či žiť na vidieku alebo v meste, je väčšinou rozhodujúcim faktorom cena pozemku a nehnuteľnosti. Napriek atraktívnym cenám nehnuteľností a nájmu vo vidieckych oblastiach v porovnaní s cenami v metropolách môže byť život na vidieku oveľa drahší, ako sa očakávalo. Je potrebné komplexne zvážiť všetky vzniknuté náklady, pretože mnohé z finančných výhod, ktoré ponúka život na vidieku, by sa dali využiť inde. V meste vznikajú aj ďalšie náklady na mobilitu, koniec koncov, vzdialenosť medzi domovom a prácou je výrazne kratšia. Ďalšie auto je často nevyhnutné, pretože verejná doprava funguje vo vidieckych oblastiach s obmedzeniami. Na základe zozbieraných údajov porovnanie Mníchova-mesta a vidieckeho Ebersbergu vyrobené. Podľa vedcov je výsledok možné aplikovať na celé Nemecko. Ukazuje sa, že trojčlenná rodina s 95 metrami štvorcovými obytných nehnuteľností môže v prípade, že v krajine žije, ušetriť viac ako 900 eur mesačne. Potom sú to náklady na mobilitu – až 650 eur mesačne, ktoré môže štát čiastočne pokryť prostredníctvom príspevku na dochádzanie za prácou. Nakoniec je rozdiel niekoľko stoviek eur vo výhode krajiny oproti mestu. Koniec koncov, stráviť hodinu dochádzania do práce každé ráno alebo platiť za luxus toho času je vecou osobnej pohody.

Život na vidieku alebo v meste v globalizovanom svete

Život v krajine -mesto-premávka-mobilita% cc% 88t-náklady-auto

Napriek tomu, že pre každého obyvateľa mesta je obvykle ťažké zaobísť sa bez existujúcej infraštruktúry, kultúrnych ponúk a príležitostí na voľný čas, kompromisy sa robia kvôli práci, láske alebo rodine. Často je úžasné, koľko môže malá komunita ponúknuť, a dokonca aj infraštruktúra je lepšia, ako väčšina ľudí čakala. Napokon, veľká časť mestského obyvateľstva nevyužíva to, čo mu mesto ponúka, a naopak, štvrtina vidieka často chodieva do mesta užívať si kultúrny život. Do myšlienky kúpy domu sa vstupuje s myšlienkou, že sa postará o vaše deti a vnúčatá. V globalizovanom svete však tento model len zriedka zodpovedá realite. Navyše, nikto nemôže s istotou povedať, či majetok v krajine stále stojí za to aj po 25 rokoch, ak sa objaví aj otázka dôchodkového zabezpečenia. Kúpa nehnuteľnosti na bývanie sa často robí s výhľadom do budúcnosti a investícia sa vyplatí tam, kde je krásne (krajina), kam sa ľahko dostanete (infraštruktúra), kde nájdete prácu a niečo sa ponúka (kvalita zo života) Štúdia poradenskej firmy Empirica. Od nehnuteľnosti môžete očakávať vysokú kvalitu života aj po rokoch, ak spĺňa najnovšie požiadavky na bytovú výstavbu.

Bezbariérové ​​bývanie na vidieku alebo v meste

Bývanie na vidieckom dome-vidiecky štýl-drevo-trávnik-pozemok

Pojmy ako bezbariérový dom nadobúdajú stále väčší význam, pretože ovplyvňujú investíciu ako úspešnú. Konštrukčná metóda, ktorá sa snaží dosiahnuť spravodlivosť voči ľuďom všetkých vekových skupín a nie je zameraná len na potreby starších ľudí alebo zdravotne postihnutých, sa nazýva bezbariérová. Napriek tomu, že požiadavky v rôznych vekových skupinách si protirečia, vďaka starostlivému plánovaniu je možné jednotlivé predstavy a potreby do značnej miery splniť. Dostupnosť je obzvlášť ľahké dosiahnuť napríklad v montovanom bungalove. V zásade je dom postavený na úrovni terénu, nie sú tam žiadne schody a obytný priestor je na jednej úrovni. Zvýšená požiadavka na priestor môže mať nevýhodu, takže vynikajúci projekt je možné v krajine jednoduchšie realizovať. Napriek tomu, že domy tohto typu sú montované z prefabrikátov, typ a rozsah je možné voľne zvoliť v širokom rozsahu. Napríklad zodpovedá a Montovaný dom v Rakúsku alpský architektonický štýl a prináša tradičný vzhľad a šetrnosť k životnému prostrediu vďaka montovanej konštrukcii pod jednou strechou.

Bývajte v panelovom dome na vidieku alebo v meste

obytný dom-plochá strecha-montovaný dom-okno-bungalov

Pri panelových domoch sa upriamuje pohľad do blízkej budúcnosti. Montovaná konštrukcia môže byť výhodnejšia z dôvodu možnosti dlhšieho používania – kvôli dostupnosti a spravodlivosti súvisiacej s vekom. Priestranné izby sľubujú viac pohodlia. V neposlednom rade je to finančný aspekt – nižšie náklady na obnovu a zvýšená hodnota ďalšieho predaja v dôsledku rastúceho dopytu.

Nerobte subjektívne rozhodnutie žiť v krajine alebo v meste

obytná krajina-okrajový dom-tichý pozemok% cc% 88ck-trávnik

Sociologička Gabriele Sturm z BBSR po svojich štúdiách vyjadrila postreh, že ľudia majú často subjektívny dojem, že by sa im v krajine lepšie žilo. Táto predstavivosť je založená na skutočnosti, že človek sa často snaží o niečo, čo nikdy nemal, a potom by to chcel vyskúšať. „Kde chceme žiť?“ Každý by si mal položiť otázku a vždy zvažovať svoje emócie a dúfajme, že aj s rozumom, pretože v každom z nás je trochu krajiny a mesta..

Život na vidieku alebo v meste – starostlivo zvážte výhody a nevýhody

Living-Country-Living-Nature-Pure-Freshness-lift