Bývať

Zapustený priestor na sedenie v obývačke navrhnite v minimalistickom štýle

Sedacia časť v obývacej izbe, zapustená podlaha-salónik-vysoký lesk, biele-veľké okno

Oblasti na sedenie zapustené do podlahy v obývacej izbe sú veľmi obľúbené, pretože vyžarujú obzvlášť útulnú atmosféru. Aby sa takto zariadil obývacia izba, zvyčajne sa najskôr postaví pódium, do ktorého príde príslušné miesto na sedenie. Dom, ktorý by sme vám chceli predstaviť, má taký salónik. To však nie je všetko, čím imponuje. Prezrite si nižšie uvedenú galériu a zozbierajte inšpiráciu na ponorenie Posedenie v obývačke a ďalšie nápady na dizajn interiéru.

Posedenie v obývacej izbe, vložené do podstavca

Sedacia časť v obývacej izbe-predné okno-minimalistické zariadenie

Moderný dom sa nachádza v Českej republike, presnejšie v Posázaví. Navrhla ho spoločnosť a69 Architekti uprostred lesnej krajiny a pri rybníku. Aby sa dom prispôsobil prírodnému prostrediu, bola zvolená fasáda zo zvetraného dreva, ktorá má sivú farbu. Dom je prototypom.

Posedenie v obývacej izbe s výhľadom do kuchyne

Posedenie v obývačke Jedáleň-biele-nuansy-nábytok-obývačka

Obývací priestor v obývacej izbe je na jednej strane obklopený veľkým predným oknom a na druhej strane dvoma stenami so vstavanými policami na knihy. Naskytá sa z nej výhľad na elegantnú kuchyňu a jedálenský kút. Salónik je vybavený sivými vankúšmi a vankúšmi, ktoré zaručujú nielen pohodlie, ale aj príjemný vzhľad.

Biely nábytok do obývačky

Sedacia časť v obývacej izbe s okrúhlymi stenami, jedálenským stolom a bielymi stoličkami

Obývací priestor v obývacej izbe tiež poskytuje kontrast k inak dosť monochromatickému interiéru domu. Je navrhnutý v rôznych odtieňoch bielej. Otvorený obývací priestor je vizuálne rozdelený na rôzne oblasti, ktoré sú vďaka veľkým oknám dobre osvetlené. Zariadenie je jednoduché a minimalistické.

Otvorený obývací priestor

Sedacia časť-obývačka-vstavaná polica-stena-monochromatický-interiér

Jedáleň sa nachádza takpovediac v strede domu, kde sa krížia cesty do ostatných oblastí. Je vybavený moderným kamenným jedálenským stolom a bielymi stoličkami. Biele steny a lesklá podlaha krémovej farby zdobia jednotlivé oblasti a zároveň vytvárajú príjemnú atmosféru. Jedáleň ponúka výhľad na zapustené posedenie v obývacej izbe a kuchyni.

Moderná a ekologická architektúra

Obývacia izba-obývacia izba-vchodové okno-predné posuvné dvere-záclona-súkromná obrazovka

Moderný dom so zapusteným posedením v obývačke bol postavený na kameňoch a veľmi blízko rybníka. Pri stavbe bolo prostredie zachované. To znamená, že žiadny z existujúcich stromov nebol vyrúbaný. Vďaka vyvýšenej budove bol zaručený nielen výhľad na jazero. Na lúku, ktorá sa nachádza uprostred lesa, sa dostanete rýchlo a jednoducho z domu.

Zelená plochá strecha

Posedenie-obývačka-štýl-bauhaus-záhrada-minimalistický-jesenné farby-stromy

Strecha domu s posedením v obývacej izbe bola rovná a vyrobená z pevnej konštrukcie. Plochý dizajn ponúka možnosť ekologizácie, ktorá bola v tomto dome ihneď implementovaná. Sivá drevená fasáda je kombinovaná s čiernymi okennými rámami, ktoré sa líšia od svetlého zariadenia v interiéri.

Veľké okná

Posedenie-obývačka-rodinný dom-fasáda-drevo-breza-záhrada

Pohodlné prepojenie vnútorných a vonkajších priestorov domu s posedením v obývačke nie je dosiahnuté iba týmito vstupnými dverami. K dispozícii sú tiež predné okná z posuvných dverí a vedú priamo na schody, ktoré spájajú vyvýšený dom so záhradou alebo lesnou lúkou a terasou, z ktorých si dokonale vychutnáte prírodné prostredie..

Dom v prírode

Sedacia časť-obývačka-zariadenie-interiéru-dizajn-nápady-jednoduché-moderné

Dom je perfektnou variantou pre všetkých, ktorí sa nechcú zaobísť bez prírody a chcú si užiť samotu. Veľké okná, ktoré sú prítomné vo všetkých verejných obytných priestoroch, umožňujú majiteľom byť blízko prírody, aj keď sú vo vnútri domu. Extra doplnok, ktorý si okrem iného môžete vychutnať aj zo zapusteného posedenia v obývacej izbe.

Dom priamo na brehu

posedenie-obývačka-české jazero-moderná budova-dom

Jazero leží hlboko v zemi a je obklopené skalami, ktoré tiež tvoria breh. Dom je tiež na jednej z týchto bánk. Opäť veľké okná zaručujú úchvatný výhľad. Na jazero sa dá pozerať z pohodlného zapusteného posedenia v obývacej izbe zo všetkých miest.

Dom s posedením v obývacej izbe – Pôdorys

Sedacia časť-obývacia izba-pôdorys-prízemie-bungalov-dizajn

Tu opäť vidíte pôdorys domu so zapusteným posedením v obývačke, ako aj jeho polohu pri jazere a na pozemku. Organické tvary charakterizujú interiér domu vo forme zakrivených stien. Okrem verejného obytného priestoru existujú aj súkromné, oddelené miestnosti vrátane kúpeľne a spálne.

Dizajn od architekt a69.