Podlahy a dlažba, VIDEO

Maľovanie dlaždíc je jednoduché – tipy a obrázkové pokyny

Maľba dlaždíc žltá dlažba-šedá-stena-skriňa-kuchyňa

Dlaždice vo vaječnej škrupine žlté alebo s kvetinovým vzorom už nie sú žiadané, ale často ich možno vidieť v starých kuchyniach a kúpeľniach. Namiesto toho, aby ste tento nechali trhať množstvom špiny a hluku, môžete použiť iba starý Maľovanie dlaždíc. Tak to chodí.

Maľovanie dlaždíc je jednoduché

malba na dlaždice-materiály-valček-kefa

Dlažbu je možné tiež prelakovať. Pred nanášaním farby je potrebné podlahu dôkladne opláchnuť a dôkladne vyčistiť vhodným prostriedkom na umývanie riadu, aby sa odstránili všetky nečistoty, ktoré sa môžu časom nahromadiť na podlahe každej domácnosti. Najlepšie je nosiť rukavice a ochranné okuliare a prečítať si pokyny na obale. Uvedomte si, že silné pracie prostriedky môžu spôsobiť alergie.

Krok za krokom namaľujte staré dlaždice

Dlažba-dlažba-príprava-povrch-umývanie

Potom opláchnite čistiaci prostriedok čistou vodou, nechajte ho uschnúť a podlahu vysajte predtým, ako začnete nanášať farbu.

Pred lakovaním starých dlaždíc je potrebné ich vyčistiť

Maľovanie obkladov, príprava-umývanie-vysávanie

Keď je povrch úplne čistý, môžete začať maľovať. Zistite, ktoré špeciálne laky sú na podlahu najlepšie. Existujú aj špeciálne farby pre kúpeľňovú keramiku. Do epoxidovej farby by malo byť pridané tvrdidlo.

Pred lakovaním dlaždíc je potrebný základný náter

maľovanie dlaždíc-príprava-farba-sivá

Na ochranu podkladových dosiek použite maliarsku pásku a farbu naneste na okraje a škárovaciu hmotu pomocou akrylovej kefy.

Maľovanie dlaždíc – škáry najskôr prekryte farbou

Maľovanie-obklady-maľba-spoje-farba-štetec-opatrne

Potom natrite celý povrch dlaždice maliarskym valčekom. Opakujte, kým nie je pokrytá celá miestnosť.

Maľovanie dlaždíc – Maľovacím valčekom rovnomerne rozotrite farbu na celý povrch

dlažba-maľba-valček-sivá-farba

Nechajte zaschnúť aspoň 3 hodiny. Až potom môžete naniesť druhú vrstvu farby.

Maľujte dlaždice maliarskym valčekom

dlaždice-maľba-podlaha-šedá-druhá vrstva

Rovnakým spôsobom môžete tiež vymaľovať staré zrkadlo na dlaždice v kuchyni. Princíp je rovnaký: povrch očistite, nalakujte a nalakujte.

Maľovanie dlaždíc – Kuchynskú stenu je možné aj natrieť

obklady-maľba-kuchyňa-renovácia-obklady-obklady-

Je bežné, že počas varenia sa na kuchynskej stene hromadia nečistoty, ak nie je ochrana proti striekajúcej vode. Časom je ich odstránenie veľmi ťažké, ale ak áno, stopy môžu zostať viditeľné. Stojí za to skúsiť osviežiť kuchynské zrkadlo farbou namiesto úplnej obnovy dlaždíc.

Maľujte dlaždice a osviežte kuchynské zrkadlo 

škáry dlaždíc-malá-farba-štetec-farba-biela

Pretože škvrny na kuchynskom zrkadle sú väčšinou mastné, musíte to opatrne odstrániť. Prostriedok na umývanie riadu a špongia mechanicky odstránia mätúce stopy po varení tvrdým drhnutím. Môžete si ušetriť veľa námahy, ak najskôr celý povrch nastriekate odmasťovačom, necháte pôsobiť 20-30 minút a potom jednoducho opláchnete teplou vodou bez drhnutia.

Obnovte kuchynské zrkadlo – vymaľujte dlažbu

dlažba-maľba-malá-farba-valček-biela-farba-kuchyňa

Po dôkladnom vyčistení nechajte povrch dobre vyschnúť a naneste základný náter penovým valčekom. Pred maľovaním ho musíte nechať 24 hodín schnúť.

Maľovacie dlaždice – použite kúpeľňovú bielu

Maľba dlaždíc -kuechenrueckwand -skrášliť

Vysušený povrch je vhodné ošetriť takzvaným silne tuhnúcim hlbokým základným náterom a až potom naniesť požadovanú farbu. Na maľovanie môžete použiť kúpeľňovú bielu. Je to matná biela farba, ktorá je vysoko odolná voči vlhkosti a je možné ju tónovať.

Maľovanie dlaždíc – sme radi, že máme opäť snehobielu

Renovácia kuchyne-dlažba-zrkadlo-biela-dlažba-maľba

Nechajte 24 hodín schnúť a naneste druhú vrstvu farby. Biela farba je dokonalým riešením, ak chcete skutočne vyzdvihnúť farebne lakovanú kuchynskú linku. Navyše svetlo šedá je v súčasnosti veľmi trendová a tiež neutrálna farba, vhodná do moderných kuchýň.

Zaujímavý nápad so vzormi do kúpeľne – škárovacie pásy

Maľba na dlaždice-zaujímavý-vzor-kúpeľňa

Ak chcete zachovať chrakateristický efekt úrovne dlaždíc, ktoré spoje vytvárajú, použite škárovacie pásy z železiarstva. Alternatívne môžete použiť úzku maliarsku pásku. Najprv naneste pásy presne na spoje a potom naneste farbu.

Maľujte a obnovujte dlaždice – v sviežich farbách

Maľba dlaždíc-svetlo-modrá-biela-svieža-svetlá-kuchyňa

Ak ste sa rozhodli pre nový vzhľad vašej kuchyne, ale nechcete dlažbu odrezať a odstrániť, vymaľujte ju sviežimi farbami. Ak majú vaše dlaždice štvorcový tvar, je to perfektný predpoklad pre navrhnutie kuchynského zrkadla v šachovom vzore. Pre kuchyňu je čierna farba do určitej miery esteticky vhodná, a preto by ste ju mali nahradiť svetlo modrou, žltou alebo pistáciovou zelenou. to dodá vašej kuchyni úplne nový, svieži nádych bez veľkého úsilia.

Maľba dlaždíc – Okoreňte sivé podlahy v práčovni

Maľovanie dlaždíc-práčovňa-podlaha-pred-po-páse

Geometrické vzory sú v súčasnosti veľmi moderné a je ich možné vidieť aj na kachľových modeloch. Nie je ťažké ich vytvoriť pomocou niekoľkých trikov. To v zásade vyžaduje vysokokvalitnú maliarsku pásku. V špecializovanom obchode je k dispozícii v rôznych silných stránkach. Vyberte si ten, ktorý je vhodný pre váš DIY projekt.

Maľovanie dlaždíc – vytváranie pások lepiacou páskou

Maľovanie na dlaždice-bielizeň-biela-podlaha-pásy-lepiaca páska

Najprv musíte dlaždice namaľovať v základnej farbe a po úplnom vyschnutí, asi po 24 hodinách, môžete pomocou maliarskej pásky vytvoriť takýto vzor. Odporúča sa vziať svetlejší odtieň ako základnú farbu a použiť tmavší na atraktívne akcenty.

Maľujte dlaždice sivou a bielou – vzory sú jednoduché

Maľba na dlaždice-podlaha-práčovňa-pruhy-bielo-sivá

Všimnite si toho, že všetky farby majú rôznu kryciu schopnosť. Pred nanesením zvolenej farby na celý povrch si preto urobte test na skrytom rohu.

Maľovanie dlaždíc – pomocou šablóny

Maľba na dlaždice-vzor-šablóna-vyrobte si-vlastnú-kuchynskú-zrkadlo

Na vytvorenie komplikovaných vzorov môžete použiť šablónu. V železiarstve nájdete rôzne modely. Pri výbere majte na pamäti veľkosť dlaždíc a to, ako by ste na ne mali každú figúrku umiestniť.

Vymaľujte kuchynskú stenu – vytvorte si vlastný vzor dlaždíc

maľba na obkladačky-farba na stenu-rustikálna-hnedá-urob si sám

Dlaždice nie sú položené na kuchynskej stene v každej kuchyni. Chcete niektoré, ktoré sa budú perfektne hodiť do vašej kuchyne, ale nechcete, aby boli niektoré premiestnené? Perfektným riešením je navrhnúť vzor dlaždíc priamo na kuchynskú stenu farbou na stenu. Na tento účel sa opäť používa maliarska páska.

Vyrobte si kuchynskú stenu s dlaždicovým vzorom sami

škárovanie-maľovanie-obklad-stena-farba-urob si sám-spoje

Tu si vyberiete špeciálnu tkaninovú pásku, ktorá je veľmi úzka a elastická. Má typickú modrú farbu a používa sa na jemné a presné maliarske práce.