Bývať

Zariadenie malej obývačky: Tento nábytok do obývačky by nemal chýbať napriek nedostatku miesta

Čím sú mestá väčšie, tým sú byty menšie. To je realita, s ktorou sa veľa ľudí stretáva pri hľadaní bytu. Malý obytný priestor však nie je vždy nevýhodou. Ak je malý byt vhodne zariadený, môže byť rovnako útulný a praktický ako veľký byt. Na to sa však musíte spoľahnúť na správny nábytok a sústrediť sa na to podstatné. V tomto článku odhaľujeme, bez ktorého nábytku do obývačky by ste sa napriek obmedzenému obytnému priestoru nemali zaobísť.

Všetko závisí od správneho nábytku do obývačky

Malá obývacia izba zariadená nábytkom, ktorý šetrí miesto

V malej miestnosti je dôležitý každý detail. Farby, orientácia nábytku a ich veľkosť môžu určovať celú atmosféru miestnosti. Aby ste ušetrili miesto, nemusíte sa nevyhnutne vzdať rôznych kusov nábytku, ale radšej sa rozhodnite pre alternatívy šetriace priestor. Teraz vysvetlíme, ako to urobiť.

Prvá vec, ktorú musíte mať na pamäti pri zariaďovaní malého priestoru, je to, že malé obytné priestory vyžadujú malý nábytok. Za žiadnych okolností by miestnosť nemala byť preplnená nábytkom, ale snažte sa nechať voľný priestor napriek nedostatku miesta.

Ktorá pohovka do malej obývačky?

Ktorá pohovka do malej obývačky

Sedačka je azda jediným kusom nábytku, bez ktorého si nemožno predstaviť každú obývačku. Je však aj najväčší. Aby sedenie miestnosť opticky nepreťažovalo, musí byť jej veľkosť prispôsobená veľkosti miestnosti. Jedna z najlepších možností pre malú obývaciu izbu pohodlná rozkladacia pohovka, ktoré je možné v niekoľkých jednoduchých krokoch previesť zo sedadla na miesto na spanie. Týmto spôsobom môžete ponúknuť priateľom alebo príbuzným pohodlné miesto na pobyt, keď prídu na návštevu. Rozkladacia pohovka je tiež ideálnym riešením v 1-izbovom byte, kde obývacia izba, spálňa a kuchyňa zdieľajú rovnaký priestor.

Nevynechajte ani konferenčný stolík

Multifunkčný nábytok do obývačky osmanský ako konferenčný stolík

V malom byte samozrejme nepotrebujete veľký stôl pred pohovkou, ktorý nerobí nič iné, ako blokuje cestu. Bez konferenčného stolíka to úplne nefunguje, pretože plní množstvo dôležitých funkcií.

Čalúnené stoličky môžu napríklad fungovať ako konferenčný stolík a v prípade potreby ich možno použiť ako ďalšie sedadlo. Môžu byť tiež opticky prispôsobené pohovke a prispieť k pohodliu miestnosti. Ak je stolička stále vybavená poličkou, získate ďalší úložný priestor.

Malá obývačka zariadená nábytkom do obývačky

Bočné stolíky so štíhlou siluetou ponúkajú ďalšiu možnosť, napríklad ako kombinácia konštrukcie z drôtu a sklenenej dosky. Vyzerajú subtílne a nepreťažujú miestnosť. Práve naopak – pôsobia väčším dojmom.

Navrhnite nástennú jednotku, aby ste ušetrili miesto

Nábytok do obývačky pre malú bytovú nástennú jednotku s nízkou doskou

Do malých miestností nepatria ani objemné skrine. Preplňujú atmosféru a zaberajú veľa cenného priestoru. Oveľa vhodnejšie sú flexibilné nástenné jednotky, ktoré sú prispôsobené podmienkam v miestnosti. Príborníky, závesné vitríny a nástenné police sú všetky považované za riešenie šetriace priestor pre malú obývaciu izbu. Čím viac úložného priestoru jednotlivé diely ponúkajú, tým lepšie.

Nábytok do obývačky do malých priestorov – tipy na výber

Zariadenie malého bytu, ktoré šetrí miesto Tipy

Zriadenie malých obývačiek je náročné. Aj napriek tomu môžu pôsobiť priestrannejšie, ak vyberiete správny nábytok. Prečítajte si nasledujúce rady, ak chcete, aby bol váš životný priestor útulný, ale nie stiesnený.

  • Spoľahnite sa na multifunkčný nábytok. Šetria miesto, pretože sa dajú použiť rôznymi spôsobmi. Mnoho z nich ponúka aj ďalší úložný priestor.
  • Vyberte si nábytok s nohami. Pôsobia ľahšie a vzdušnejšie.
  • Nábytok vo svetlých farbách je tou správnou voľbou do malej obývačky.
  • Menej je viac – zariadite izbu striedmo a zaobídete sa bez kúskov, ktoré sú nefunkčné.
  • Pomocou optických trikov urobte zariadenú obývačku väčšiu. K tomu sa hodia napríklad zrkadlá, horizontálne pruhy na podlahe a stene a správne použité svetelné zdroje.