Bývať

Smart Home: S modernou technológiou pre dokonalý komfort bývania

Inteligentný domáci systém aplikácie-zariadenia-diaľkové ovládanie-kúrenie-poplachový systém-ochrana proti vlámaniu

Automatické otváranie okien, automatické zatváranie roliet a vždy dokonale regulovaná izbová teplota – tieto jedinečné výhody sú už v mnohých domácnostiach nepostrádateľným komfortom bývania. Technológie tzv Inteligentný domov umožňujú používať smartfón, prenosný počítač alebo plne automatizované ovládanie modernej stavebnej technológie od nainštalovaných kamier po vykurovanie a osvetlenie.

Jedinečný komfort a vyššie zabezpečenie so systémami inteligentnej domácnosti

smart-home-system-wifi-internet-control-app-rolety-zariadenia

Možné použitie technických zariadení na Koncept inteligentného domu sú rozmanité, systémy tohto typu sú modulárne a dajú sa ľahko rozšíriť podľa individuálnych požiadaviek.

Intuitívne a diaľkovo sa tak dajú ovládať aj rolety, domové dvere a strešné okná, ale aj garážové brány či kúrenie. Máloktorý majiteľ domu nebude snívať o tom, že sa bude vyhýbať ručnému otváraniu a zatváraniu garáže každý deň a príde domov v útulnom vnútornom prostredí kedykoľvek počas roka. V tejto súvislosti Oliver Rilling, ktorý je zodpovedný za strategický marketing produktov u špecialistu na automatizáciu Somfy, poukazuje na inteligentnú interakciu jednotlivých komponentov. Napríklad inteligentný domáci systém TaHoma Connect detekuje otvorené alebo sklopné okná a v závislosti od nainštalovanej technológie príslušnú miestnosť a automaticky prepne kúrenie do úsporného režimu..

inteligentná domáca systémová garážová brána-kamera-ovládanie-aplikácia

Čoraz dôležitejšiu úlohu zohráva aj bezpečnostný aspekt. Detektory pohybu a otvorenia detegujú votrelcov skôr, ako sa môžu vlámať do domu. Toto reaguje v prípade núdze inteligentné domy automaticky: Okenice sa spustia, svetlá sa zapnú a obyvatelia sú okamžite upozornení e -mailom alebo hlasovou správou. Cez prázdniny alebo cez deň počas pracovnej doby inteligentný dom simuluje prítomnosť obyvateľov prostredníctvom automaticky ovládaných žalúzií a osvetlenia. Potenciálni votrelci sú tým spoľahlivo odradení.

Inteligentné domáce systémy: Jednoduché použitie s existujúcou aj novou technológiou budov

smart-home-system-future-control-app-devices-vykurovanie

Rovnako inovatívne, ako je používanie technológií inteligentnej domácnosti, nielenže stoja za nimi Nové budovy na likvidáciu. Príslušné požiadavky je možné zohľadniť vo fáze plánovania. Vzhľadom na bezdrôtový charakter systémov a jednoduché pripojenie k domácemu routeru je však možné ich použiť aj v existujúcich nehnuteľnostiach. Jediným rozhodujúcim faktorom je, že prvky, ktoré sa majú ovládať, ako napríklad markízy, rolety alebo osvetlenie, majú rádiový prijímač. Vnútri domu sú okná, dvere, kúrenie a spol. Ovládané pomocou ručných alebo nástenných vysielačov; okrem automatického ovládania je prístup na cestách prostredníctvom smartfónu alebo notebooku možný aj prostredníctvom grafického používateľského rozhrania. Na ovládanie celej technológie budovy jednotlivo je potrebných len niekoľko kliknutí. Rovnako jednoduché je diaľkovo zasahovať do automatického ovládania a napríklad meniť funkcie spínacích hodín.

Veľkí poskytovatelia v tomto odvetví pracujú s pripojeniami HTTPS na ovládanie svojich rádiových systémov, t. J. Zabezpečeného prenosu údajov ako v online bankovníctve alebo na porovnateľných webových stránkach s vysokými štandardmi zabezpečenia – hackeri sú vynechaní. Smart Home je preto úplne bezpečný, flexibilný a pomáha včas reagovať na nepredvídané udalosti.

Pridaná hodnota prostredníctvom inteligentnej domácnosti

inteligentná domáca systémová kamera ovládanie ochrany pred vlámaním

Pokiaľ ide o súčasný stav techniky, pokiaľ ide o inteligentné domácnosti, Oliver Rilling poukazuje na množstvo výhod, ktoré prispievajú k úplne novému, uvoľnenému prístupu k životu. Keď ste na dovolenke, rýchly pohľad na aplikáciu TaHoma vám zaručí, že doma je všetko v poriadku. Individuálne programovateľné scenáre pohody, napríklad temperované obývačky alebo inteligentné ovládače slnečnej ochrany, aby sa predišlo zbytočným nákladom na klimatizáciu a na ochranu súkromia, zaisťujú nepredstaviteľný komfort bývania.

smart-home-system-house-security-new-build

Pridružené Úspora energie prispieť k pomerne rýchlej amortizácii systému. Dokonca aj automatické ovládanie jedného produktu, akým je napríklad vykurovací systém domu, pomocou systému TaHoma výrazne zvyšuje pridanú hodnotu. Presný rámec nákladov samozrejme závisí v neposlednom rade od individuálnych požiadaviek. Pred kúpou a inštaláciou sa preto odporúča dôkladná rada. Toto je najľahší spôsob, ako objasniť, aké osobné očakávania od inteligentného domu existujú, a potom ich implementovať za atraktívnu cenu a na najvyššej technickej úrovni..