Architektúra, domy snov

Prízemný moderný dom pri jazere

moderný dom-usa-build

V strede juhozápadného Michiganu a na hranici s Indianou je obklopený stromami a rastlinami moderný dom sa nachádza v blízkosti jazera Michigan. Dom je uprostred prírody a napriek tomu je mesto na dosah. Cez víkend môžu majitelia domov nerušene relaxovať na pokojnom mieste. Dlho ste hľadali ten správny terén, kde máte nielen krásny výhľad na les, ale aj na vodu. Kombinácia jazera a lesa bola dôležitým predpokladom pre stavbu jej vysnívaného domu.

Moderný dom s drevenou fasádou

Vstavaná krbová lavica-moderný dom-USA

A moderný dom uprostred lesa musí mať prírodnú stavbu – a tak sa architekti rozhodli pre jednoposchodovú budovu. Na severnej strane je vchod tienený špeciálnou drevenou stenou a chráni tak súkromný priestor obyvateľov, pričom v južnej časti je fasáda veľkoryso zasklená, čím sa otvára obytná časť. Kuchyňa, jedáleň a obývacia izba ponúkajú vzrušujúci výhľad na okolie a zvláštna veranda sľubuje príjemný čas vonku. Tri spálne sú dobre strážené. Drevené prvky fasády sú v súlade s okolím a dodávajú budove prirodzený vzhľad.

Moderný dom s presklenou fasádou

moderný-prázdninový-dom-USA-Lake-Michigan

V obývacej časti hneď padne do oka spotreba dreva. Nábytok, stenové panely a dokonca čiastočne strop sú obložené drevom. Vďaka neutrálnej farebnej schéme – šedej a béžovej sa budete cítiť ako doma. Pri vchode je útulný priestor s lavičkou a krbom. Vstavaná kuchyňa a drevený jedálenský stôl vytvárajú vizuálne prepojenie s vonkajším priestorom. Dôraz je kladený na útulnosť a pohodlie dizajnu. Drevená roleta na jednej strane domu vytvára v obývacej časti zaujímavú súhru svetla a tieňa. A moderný dom na mori, z Architekti Brininstool a Lynch navrhnuté tak, aby vás pozývali na odpočinok.

 Béžovo sivý nábytok do obývačky presklená fasáda

 béžovo-sivá-obývacia izba-nábytok-sklenená fasáda

Moderne vybavená kuchyňa a stôl z tmavého dreva

Dom-les-moderne vybavená kuchyňa

Moderná architektúra – drevená fasáda

moderný-drevený dom-minimalistická-architektúra

Jeden príbeh prázdninového domu v USA

elegantné drevené rolety-prázdninový dom-USA

Sklenená fasáda s moderným osvetlením

jednoposchodový dom-elegantná-fasáda