Architektúra, domy snov

Moderný mestský dom od Carl Turner Architects

Moderný mestský dom-Carl-Turner-Architects-fasáda

Moderný mestský dom je navrhnutý tak, aby vyhovoval mnohým požiadavkám majiteľov. Ich názory na miesto sa naplnili, takže by tam chceli žiť.

Moderný mestský dom vo Veľkej Británii

Moderný mestský dom vo Veľkej Británii

Architekti Carl Turner Architects splnili potreby majiteľov na flexibilný domov, ktorý by bol udržateľný a s množstvom možností ubytovania. Prepojenie budovy s vonkajším priestorom má veľký význam. Osvetlenie je základným faktorom spojeným s nehnuteľnosťou. Meštiansky dom je obdĺžnikový a je vyrobený z betónu. Má výhľad do ulice. Myšlienky vznikli v priebehu spolupráce architektov a majiteľa. Malá plocha definuje štvorposchodový dom, takže každé poschodie má inú funkciu. Horné poschodie domu má niekoľko inovatívnych dizajnových možností, ako je strešná záhrada a vchod do zadného dvora. Dom je orientovaný do ulice, pričom presklená konštrukcia prepúšťa svetlo do miestností. Stavba je realizovaná tak, že v budúcnosti existuje možnosť ďalších dvoch poschodí. K dispozícii je tiež výťahová šachta. Oblasť, na ktorej sa moderný mestský dom je postavený uprostred mestského prostredia. Bola to dizajnová výzva, pretože hranice susedných domov sú úzke.

Moderný mestský dom z betónu a dreva

Moderný mestský dom s dreveným obložením

Moderný mestský dom ponúka otvorené betónové steny, leštené betónové podlahy a usilovné krytiny, ktoré dominujú konfigurácii interiéru. Fasáda je zasklená, aby prepúšťala svetlo. Veľké dvere na mieru sú vyrobené z orecha s myšlienkou dodať mu osobitý nádych, pretože orech je mäkký, teplý materiál. Sortiment materiálov pomáha spojiť vnútorné a vonkajšie konfigurácie do jednej základnej myšlienky. Z tretieho poschodia je prístup na strešnú terasu.

Návrh kuchyne

Moderný mestský dom s kuchyňou

Hlavným technickým úspechom je postaviť moderný mestský dom, ktorý bude zodpovedať všetky názory majiteľov tohto malého sídla na okraji mesta. Umelé osvetlenie je tiež náročné a vyžaduje starostlivú koordináciu. Závesné svetlá sú vybrané a umiestnené vo vzore tak, aby bola zdôraznená jemnosť dreva. Drevo je základným interiérovým materiálom. To moderný mestský dom ukazuje možnosti výstavby domu na malom mieste.

B. Angelov

Okná od podlahy po strop

Moderný mestský dom s oknom od podlahy po strop

Drevený obklad

Moderný mestský dom-drevená obkladová chodba

Moderná spálňa v mestskom dome

Moderný mestský dom-Carl-Turner-Architects-schody-betónové steny Das-Moderne-Stadthaus-Carl-Turner-Architects-plan

Moderný mestský dom-Carl-Turner-Architects-stavebný model

Moderný mestský dom-Carl-Turner-Architects-stavebný plán