Architektúra, domy snov

Dom Shaw s nadzemným bazénom

návrhársky projekt bazéna na kúpanie v bazéne

 Existuje toľko úžasných návrhov domov, ktoré môžete každý deň vidieť na webe. Tieto sú navrhnuté profesionálmi, ktorí berú do úvahy nielen želania zákazníkov, ale berú do úvahy aj bezpečnosť a stabilitu celej budovy a snažia sa všetko integrovať. Dnes chceme spoločne veľmi špeciálny, robustne vyzerajúci Dom s bazénom pod mikroskopom, ale som si istý, že nakoniec jeho tvorcom doprajete veľký potlesk za jeho jedinečný a veľmi prepracovaný dizajn. V dnešnom príspevku vám chceme predstaviť ocenený dom od Patku Architects, známy ako Shaw House.

Dom Shaw s nadzemným bazénom

11-shaw-mimo-obrazovej koláže-dva-rohy

Táto súkromná rezidencia je navrhnutá ako jediný objekt s rozlohou 285 metrov štvorcových, ktorý pozostáva z obývačky, spálne, pracovne, hudobnej miestnosti a bazéna. Spôsob, akým sú tieto oblasti rozmiestnené vo vnútri domu, je veľmi pôsobivý a inteligentný. Vzhľadom na to, že sa Vancouver nachádza v regióne s vysokým rizikom zemetrasenia, architekti použili na celý dom železobetón, najlepšie bolo, že lap bazén navrhli nad úrovňou zeme. Obývacia izba je na prízemí, súkromné ​​izby nad ňou a hudobná miestnosť pod touto úrovňou. Pretože plocha už nie je dostatočná, bazén je umiestnený nad úrovňou terénu, pozdĺž západnej strany domu, ktorá spája spálňu a študijnú terasu..

Transparentná kráska v dome s bazénom

Obývacia izba 7-shaw-house-s nádherným výhľadom

Verte či neverte, bazén je umiestnený nad zemou, pozdĺž súkromných oblastí domu. Jeho umiestnenie bolo pre projektantov určite veľkou výzvou kvôli miestnemu nebezpečenstvu zemetrasenia. Pre tím dizajnu Patku to však nikdy nebolo prekážkou. Naopak, architekti a dizajnéri prišli s niečím skvelým a vytvorili jedinečný bazén, ktorý dodáva celému domu veľa krásy. Denné svetlo sa odráža od laptopu, ktorý sa nachádza v centrálnej časti domu. To tu vytvára veľmi pokojné a relaxačné prostredie. Napriek svojej malej rozlohe je to Shaw Dom s bazénom stále skvelé majstrovské dielo s unikátnym bazénom. Pozrite sa na obrázky nižšie, aby ste si urobili lepšiu predstavu o dome.

Exteriérový záber na Shaw House, čisté línie pre moderný dizajn domu

1-šatka-exteriér-dom-bazén-dizajnér-moderný

Shaw House má malé miestnosti, ktoré vzhľadom na vysoké stropy vyzerajú väčšie. Výšky stropov nielenže dodávajú viac priestoru, ale tiež vytvárajú dodatočný jas v miestnostiach. Dom má bezchybný a štýlový plán, podľa ktorého sú oblasti funkčné. Použitím vhodného nábytku bude napriek malej ploche vyzerať oveľa väčší.

Je skutočne pôsobivé, ako sa architektom Patku podarilo napriek tomuto umiestneniu vytvoriť taký domov. Konštrukciu bolo samozrejme potrebné posilniť, aby zodpovedala dizajnu. Ide o inteligentný dizajn, ktorý zaručuje bezpečnosť obyvateľov domu. Konštrukcia domu ho odlišuje od ostatných projektov malých domov predovšetkým vďaka nadzemnému bazénu. Jeden ako Dom s bazénom nájdete kdekoľvek, ale žiadny z nich nie je taký jedinečný ako Shaw House.

Pohľad zospodu na bazén a na obývaciu časť, kde môžete skutočne vidieť tých, ktorí v bazéne robia niekoľko kôl. Odraz svetla od bazéna sa dotýka aj tmavých zákutí domu, presvetľuje celú oblasť a vytvára pokojnú atmosféru. Jasne viditeľný bazén nad obývacou izbou a pozdĺž súkromných spální so sklenenou podlahou vám umožňuje byť videný, keď ste v dome. Poloha domu v blízkosti tejto vodnej nádrže je výhodná, pretože zaručuje prístup na čerstvý a studený vzduch.

Neobyčajný dom s bazénom, kde v interiéri prevláda ľahkosť a priestor

6-shaw-pool-out-photo-evening-geomethrically

Denné svetlo môže vstupovať do interiéru domu cez bazén

5-Shaw-House-Swimming-Pool-odrazové svetlo

Obývacia časť, kde môžete vidieť viac než len jednoduchý nábytok

8-Shaw-House-Swimming-Bath-Interior-Design

Interiér je veľmi jednoduchý a obmedzený na minimum – jedálenský a kuchynský kút 

9-shaw-house-kuchyňa-design-stĺpiky-béžová

Celý dom je železobetónový a má vysoké stropy

10-shaw-house-plávanie-vaňa-chodba-návrhár-nápady

Bazén spája komponenty domu

4-shaw-pool-swimming-photo-above-light

3-shaw-swimm-bath-photos-below-exotické

2-shaw-pool-house-transparent-plavanie-dno