Architektúra, domy snov

Dom Naka

z architektúry XTEN

inovatívna moderná architektúra - vpredu

Nakahouse je rezidencia s rozlohou 350 m² postavená v Hollywood Hills v Los Angeles. Architekti v XTEN-Architektur vytvorili moderný abstraktný doplnok k domu, ktorého dizajn pôvodne ovplyvnili šesťdesiate roky. Súčasný nový vzhľad budovy predstavuje štýl a triedu Hollywoodu.

To Nakahouse zaujme svojim čistým čiernobielym dizajnom. Čierna je farba, ktorá prevláda na fasáde, zatiaľ čo interiér je celý v bielej farbe. Tento silný kontrast predstavuje dva rôzne typy prostredia. Tmavá časť načrtáva jasné tvary budovy a spôsobuje, že pôsobia prepojene s tmavozelenou vegetáciou v pozadí. Vďaka bielej farbe niektoré časti domu pôsobia teplejšie.

To Nakahouse

dom Naka - moderná architektúra z USA

Rezidencia je postavená na dvoch poschodiach. Prvé poschodie pozostáva z troch úrovní rôznych výšok. V dolnej časti je obývacia izba s tromi sklenenými stenami. Z miestnosti je výhľad na krásne kopce oproti. Odtiaľ vedie von biele schodisko. Do spálne sa vchádza cez malú terasu. Naľavo od centrovanej obývačky je ďalšie schodisko, ktoré je oveľa širšie a vedie na vyššiu a väčšiu terasu. Odtiaľ sa môžete buď dostať do otvorenej kuchyne a jedálne, alebo prejsť na ďalšie malé schodisko na strešnú terasu.

moderný dizajn domu

Nakahaus - moderný interiérový dizajn v obývacej časti

V zadnej časti domu je ďalšia spálňa. Obe spálne zdieľajú rovnakú kúpeľňu, zatiaľ čo spoločná obývacia časť má inú.

Interiér Nakahouse je úplne biely: biele steny, biele podlahy, biele stropy, biely nábytok, všetko vyzerá nové a čisté. Tento moderný koncept dodáva domu dokonalú líniu jednoduchosti a čistoty. Jedinou ozdobou v dome zostáva úchvatný výhľad, nad ktorým sa dá žasnúť zo všetkých troch strán domu.

Od K.H. Christovej

 inovatívna stavba domu z USA - fasáda