Návrh a údržba záhrady

Včas odstráňte zimné škody v záhradke na prídel – jarná kontrola

Prideľovaná záhrada zimné poškodenie terasa-kontrola-oprava

Zimné obdobie ovplyvňuje záhradu – mráz môže poškodiť vodovodné potrubie vo vonkajšej časti, trávniky a rastliny trpia pod uzavretou snehovou pokrývkou hubovými chorobami, skleník / záhradný domček je testovaný. Aby sa predišlo nákladným opravám, zimné škody by mali byť v záhradke na záhrade včas odstránené. Jarná kontrola sa hobby záhradníkovi určite vyplatí – starostlivá kontrola môže predísť mnohým problémom. Nadchádzajúce letné mesiace navyše poskytnú dostatok času na odstránenie vád.

Oprava poškodenia spôsobeného zimou v záhradke na záhrade – vytvorenie kontrolného zoznamu

Kontrolný zoznam poškodenia zimného pridelenia záhrady-tvorba-hobby-záhradník-tipy

V závislosti od toho, ako je záhrada vybavená / upravená, môže dôjsť k rôznym druhom zimných škôd. Preto stojí za to vytvoriť kontrolný zoznam na základe záhradného náčrtu. Terasu, bazén, záhradný chodník, skleník / záhradný prístrešok, kanalizáciu a záhradný plot by ste mali dôkladne skontrolovať na konci marca / začiatku apríla. To ponecháva dostatok času na nájdenie špecialistov, ktorí môžu opraviť zimné škody v záhrade. Ak táto kontrola prebieha každoročne, na údržbu stačí menší rozpočet – ako finančná rezerva by však rozhodne malo byť vyčlenených okolo 100 eur mesačne. Nákladné škody / napríklad v dôsledku búrky / plechovky s a Online pôžičku je možné opraviť.

Od polovice apríla je možné kontrolovať aj rastliny a trávnik. Tu opäť pomáha orientácia pri vyššie uvedenom náčrte záhrady.

Dôkladne skontrolujte budovy a systémy vo vonkajšej oblasti – čo je potrebné zvážiť?

Pridelený záhradný zimný poškodený záhradný domček-kontrola-oprava

V prípade záhradného prístrešku / skleníka stačí na zistenie poškodenia v zime aj vizuálna kontrola. V prípade škridlovej strechy sa podrobne kontrolujú jednotlivé škridly, vonkajšia stena a plochá strecha na výskyt machu a dobre musí fungovať aj odvodnenie strechy.

V závislosti od toho, ktorá podlahová krytina je vybraná pre terasu, musí byť tiež skontrolovaná, či na drevenej podlahe nie sú praskliny, popraskané dlaždice alebo mach. Tu nemôžu čakať ani malé opravy, pretože na jar preniká vlhkosť, ktorá môže poškodiť konštrukciu.

Rozdelená záhrada, poškodenie v zime, trávnik, tipy na jarnú starostlivosť

Ak sa schodiskové dosky v chladnom období zvýšili alebo je potrebné opraviť záhradnú cestu, je možné toto poškodenie v zime odstrániť aj v lete.

V prípade údržby systému bazéna by mali byť v ideálnom prípade poverení zodpovední špecialisti. Menšie systémy, ako sú fontány, si môžu vyčistiť aj samotní hobby záhradníci a čerpadlo je možné od apríla znova namontovať. Drenážne systémy by mali byť dôkladne vyčistené predtým, ako sa záhradná voda znova zapne.

Kovový záhradný plot sa najskôr na jar nastrieka vysokotlakovým čističom, potom sa skontroluje, či starý náter nie je poškriabaný, a v prípade potreby ho čiastočne obrúsi a prelakuje. V prípade drevených plotov hrá farba rozhodujúcu úlohu aj pri životnosti stavby – v zime tvorí ochrannú vrstvu proti dažďu, snehu a vetru.

Trávnik, rastliny a stromy – zabránite zimným škodám v parcelách

Rozdelenie záhrada-zimné škody-kvety-cestná soľ-vedľa záhradného chodníka

Nielen rastliny a budovy môžu mať v záhradách s výsadbou zimné škody – to tiež Trávnik a rastliny niekedy nevydržia mráz a snehovú pokrývku. Niekoľko jednoduchých pravidiel pomôže predchádzať problémom, inak budú škody na jar príliš veľké. Na vždyzelené rastliny v záhrade sa napríklad v zimných mesiacoch často zabúda – v skutočnosti však potrebujú aj zálievku v chladnom období. Sneh by mal byť pravidelne odstraňovaný z konárov a živých plotov a stromy musia byť v chladnom období chránené pred mrazom a chladom. Na trávnik by sa v ideálnom prípade nemalo šliapať, aby sa pod snehom netvorila hniloba a potom sa na jar zrazu v trávniku našli nepekné hnedé škvrny. Hobby záhradníci by tiež mali používať cestnú soľ striedmo, pretože táto látka môže poškodiť kvety a rastliny v okolí záhradnej cesty.

Pridelená záhrada v zime poškodí záhradné jazierko prezimovať