Návrh a údržba záhrady

Plánovanie záhrady – čo vziať do úvahy pre perfektný dizajn?

plánovanie záhradných ruží dekorácia kríkov živého plotu

V prvom rade, aby som bol k vám úprimný, nemám záhradu. Bývam vo veľkom paneláku na predmestí. Ale nemôžem prestať snívať o útulnom prázdninovom dome s krásnou záhradou, možno s dvoma lipami vpredu. Som si istý, že príde čas, nechám tu tento veľký betónový hrad a presťahujem sa, späť do prírody! Alebo aspoň chcem žiť bližšie k zelenej prírode! Teraz trochu závidím ľuďom, ktorí si už tento sen splnili a vlastnia dom so záhradou. Veľa som čítal o tom, ako si rozložili záhrady. Ľudia o tom radi píšu na fórach. Preto som sa rozhodol, že dnes s témou začnem Naplánujte si záhradu začať. Chcem sa s vami podeliť o niekoľko užitočných tipov. Držte sa toho, bude to zaujímavé!

Plánovanie záhrady – romantický dizajn s laburnom

záhradný plán preč laburnum ružové kvety romantické

Pri plánovaní záhrady vyvstáva otázka všetkých otázok! Je to veľmi dôležité a musíme si na to najskôr odpovedať. Stojí tam: Prečo by mala táto záhrada vzniknúť? Ak chcete, aby bola vaša záhrada dekoratívna, mali by ste vysádzať kvety, okrasné kríky a trávy, ale nie zeleninu a ovocné stromy! Až potom, čo ste odpovedali na prvú otázku, prejdite na ďalšiu. Dá sa to formulovať takto: Aká veľká by mala byť vaša záhrada? Chcete si naplánovať malú, strednú alebo skutočne veľkú záhradu? Na čo ho využijete: na zábavu, relax alebo len ním chcete zapôsobiť na svojich susedov a okoloidúcich?

Plánovanie záhrady – vytvorenie zeleninovej záhrady

naplánujte si záhradu, vytvorte si tipy na starostlivosť o zeleninový záhon

A je tu ešte jedna dôležitá vec, ktorú si musíte pri plánovaní záhrady ujasniť. V ktorom ročnom období je záhrada najpoužívanejšia? Na jar, v lete, na jeseň alebo v zime? Budú sa tam hrať spolu deti alebo zostanú sami len dospelí? Budete mať v záhrade často návštevy a oslavy so svojimi hosťami? Ako vidíte, existuje niekoľko dôležitých otázok, ktoré je nevyhnutné premyslieť si pred plánovaním akejkoľvek záhrady. Je obzvlášť ťažké rozhodnúť sa, či chcete vytvoriť okrasnú záhradu s množstvom kvetov a iných okrasných rastlín, alebo radšej pestujete rôzne druhy zeleniny sami. A ak pestujete zeleninu, čo sa stane s ovocnými stromami? Plánovanie záhrady so sebou prináša množstvo otázok! Teraz chceme nájsť odpoveď na niektoré z nich!

Ozdobte a vysaďte terasu v záhrade

plán záhradná terasa dizajn popínavé rastliny záhradný nábytok biela

Tu navrhujeme kompromisné riešenie: môžete si naplánovať krásnu, dokonca očarujúcu a zároveň praktickú a užitočnú záhradu. Áno, to by bolo možné, keby ste navrhli okrasnú záhradu s niekoľkými záhonmi pre zeleninu a niektoré ovocné stromy. Záhradu používa celá rodina, najmä cez víkendy. Môžete tiež usporiadať záhradné párty a pozvať tam priateľov. Vaši susedia budú určite ohromení vašimi nápadmi na záhradu, ale rozhodne potrebujete chrániť svoj osobný priestor a súkromie a vziať to do úvahy pri plánovaní záhrady. Zdá sa to všetko nemožné dosiahnuť? Je to určite ťažké, ale nie nemožné.

Naplánujte si záhradný plot

plán záhradný plot biele levanduľové ruže ružové deco

Pri plánovaní a navrhovaní vašej záhrady zažijete najväčšiu radosť a užijete si postup, keď niečo tvoríte sami. Vaša záhrada postupne dostane pod ruky konkrétny vzhľad. Vo fáze plánovania je samozrejme potrebné požiadať o radu odborníka. Pýtajte sa na najmenšie detaily, neskôr sa vám to určite vyplatí. Je oveľa lepšie získať odbornú radu včas, ako byť neskôr trpko sklamaný. Uvádzame iba jeden príklad. Povedzme, že chcete vo svojej záhrade hojné okrasné rastliny a plánujete ich zasadiť na miesto, kde sa nemôžu dobre rozvíjať. Len špecialista vám pri plánovaní záhrady môže ukázať presnú polohu okrasných rastlín a ušetrí vám tak istú dávku sklamania. Tiež to vyžaduje veľa úsilia a záhradníctva.

Dizajnové chodníky v záhrade

záhradný plán kamienková záhradná cesta romantické kvety rám

Pri plánovaní a navrhovaní záhrady je potrebné vziať do úvahy mnoho detailov. Príprava je však najdôležitejším krokom k úspešnej realizácii projektu. Okrem toho môžete navrhnúť radovú oblasť kvôli prírodným svahom alebo len pre dosiahnutie lepšieho účinku. Aké ploty by ste mali použiť na vymedzenie a ochranu dvora? Pri plánovaní záhrady myslite na to, ako budú upravené záhradné chodníky, obrubníky a hranice medzi cestičkami a záhonmi alebo akú úlohu bude v záhrade hrať voda.?

Naplánujte si vodné prvky v záhrade

plán záhradné posedenie priestor rybník nápad graeser stuehle dláždené kamene

Patrí sem bazén, nedávno obľúbená vodná hladina, vodopády, rybníky, fontány, potoky a fontány. Dekoratívne prvky sú nevyhnutnosťou a mali by ste s nimi počítať pri plánovaní vašej záhrady. Majú nielen estetické, ale aj praktické funkcie pre náš relax v záhrade. Myslite teda na lavičky, altánky, pergoly alebo ozdobné mreže. A nakoniec prichádza najdôležitejšia časť našej budúcej záhrady: kvety, okrasné trávy, kríky a stromy, zelený trávnik, korenie a bylinky atď..

Záhradná terasa s vysokou ochranou súkromia

plán záhradný kvetinový box drevená terasa ozdobte slnečník

Netvrdíme, že sme komplexní, pretože existujú záhradní architekti a záhradní architekti, ktorých môžeme vždy požiadať o radu a pomoc. Snažíme sa však upriamiť vašu pozornosť na najdôležitejšie veci v záhradnom dizajne, aby ste si krásnu a harmonickú záhradu vytvorili sami! Dúfame, že sa vám bude páčiť plánovanie záhrady a príjemné hodiny vonku!

Zasaďte okrasnú záhradu farebnými kvetmi

tulipány kvetinový záhradný plán nápad dizajn

Vytvorte v záhrade relaxačnú zónu

naplánujte záhradný hojdací vankúš romantický bočný stôl limonáda

plánovanie záhradná terasa stredomorská fontána kvetináče kovový nábytok

plán záhradná fontána nápad vodný prvok dom živý plot

plán záhradná fontána strom vnútorný dvor palmy

plánovanie záhradnej zeleniny strašiak starostlivosť o drevený plot

plán záhradný hrazdený dom zimostráz kvety fialové