Návrh a údržba záhrady

Pekné farebné kombinácie pre špecifickú atmosféru v záhrade – 3 farebné palety pre správnu náladu

krásne farebné kombinácie záhradná farebná paleta modrá žltá fialová

Nič nemá taký priamy vplyv na atmosféru v záhrade ako krásne farebné kombinácie voňavých kvetov. Pokiaľ ide o zostavenie farebnej palety pre záhradnú oblasť, môžete si ju vybrať podľa požadovaného záhradného dizajnu. Ak idete do veselého a príjemného prostredia, siahnite po kvetoch a listoch vo svetlých a stredne pastelových odtieňoch. Ak chcete vy a vaši hostia zažiť v záhrade dynamickú atmosféru, vyberte si kontrastnú zmes ohnivých červených kvetov a tmavofialového lístia. Pre upokojujúci pocit je najlepšie použiť kvety v pokojnej modrej a bielej farbe pre krásne farebné kombinácie.

Nie ste si istí, kde začať? Pozrite sa na nižšie uvedené záhradné postele v troch atraktívnych farebných paletách, z ktorých každá vytvára špecifickú náladu pre krajinu.

Prečo by ste sa mali v prvom rade trápiť s farebnou paletou?

krásne farebné kombinácie záhradná farebná paleta modrá zelená ružová žltá fialová

Rozmanitosť v záhrade môže byť niekedy ohromujúca. Namiesto toho, aby záhrada predvádzala krásne farebné kombinácie, vyzerá preplnene. Dodržiavanie farebnej schémy výsadby dodá vášmu vonkajšiemu priestoru vyvážený vzhľad. Pomáha vám tiež vyhnúť sa impulzívnym nákupom do škôlky. Je to na vašom osobnom vkusu, ale užitočným pravidlom v tomto prípade bude obmedziť ho na päť rôznych farieb. Aj keď sa to môže zdať obmedzujúce, dobre vyvážená výsadba môže harmonizovať vzhľad vašej záhrady bez toho, aby to ovplyvnilo rozmanitosť rastlín..

Šťastný a ústretový

krásne farebné kombinácie záhradnej farebnej palety hortenzie

Používajte krásne farebné kombinácie stredne modrozelenej, svetlo zelenej, tmavofialovej, svetlej orchidey, zvončeka. Zažite Monetovu záhradu v Giverny s ružovými, modrými, fialovými, zelenými a jemnými žltými akvarelami. Pastelové farby pôsobia v záhrade sviežo a harmonicky. Jemne prechádzajú z jedného jemného odtieňa do druhého. Rovnako ako prvé kvety na jar sú pastelové farby veselé a príjemné. Vďaka tomu sú dobrou voľbou na výsadbu vchodu a predzáhradky.

krásne farebné kombinácie záhradná farebná paleta modrá žltá fialová zelená

Krásne farebné kombinácie s pastelovými farbami môžu zahŕňať všetky tóny farebného kolieska. Pridanie jednej alebo dvoch rastlín v nasýtenej farbe môže spôsobiť, že paleta farieb nebude pôsobiť vyblednuto. Vhodnou možnosťou by v tomto prípade bola tmavofialová trvalka. Ak sa zameriate na modrú a fialovú, vytvoríte krásne farebné kombinácie, ktoré v záhrade vytvoria pokojný pocit. Tento variant je vhodný na výsadbu chodníka.

krásne farebné kombinácie záhradná farebná paleta modrá biela fialová zelená výstavná sedačka

Táto výstava kvetov v Londýne má príjemnú pastelovú hranicu, ktorá obklopuje zelené posedenie. Vysoké cípy ružových a bledých levanduľových náprstkov a pivoniek ponúkajú krásne farebné kombinácie uprostred zelených okrajov.

krásne farebné kombinácie záhradná farebná paleta modrá biela fialová zelená výstava

Myslite aj na vždyzelené kry. Toto je všetko o prvej farebnej palete, ktorá vám umožní teplým spôsobom priradiť farby k záhrade. Pozrime sa, čo by nám druhá paleta mohla ponúknuť.

Dynamické a energizujúce

krásne farebné kombinácie záhradná paleta farieb dva

V našom druhom návrhu vám ponúkame krásne farebné kombinácie granátového jablka, tmavofialovej, okrovej žltej, vždyzelenej a šedozelenej. Kontrastné palety drahokamov upútajú pozornosť a vytvoria pútavé rámy, ktoré je možné na kameňoch vidieť. Záhrady využívajúce tieto bohaté a krásne farebné kombinácie žiaria po celý rok. Sú však obzvlášť dynamické v neskorom lete a na jeseň, keď dopĺňajú hlboko nasýtené tóny červených, oranžových a jantárových listov meniacich sa stromov..

krásne farebné kombinácie kamienkov palety záhradných farieb

Záhrady, ktoré ponúkajú krásne farebné kombinácie s paletami farieb šperkov, ťažia z odtieňov zvolených na opačných stranách farebného kruhu, ako je oranžová a modrá alebo žltá a fialová. Kombinácia rastlín zelenej alebo kvetinovej farby vo veľmi komplementárnych odtieňoch odlišuje každú farbu od jej susedov. V tejto pobrežnej záhrade bola vysadená tmavofialová šalvia, modrý mačiak a oranžový kalifornský mak.

krásne farebné kombinácie záhradná farebná paleta zelená žltá fialová červená jazero

Nasledujúci obrázok ukazuje rovnakú záhradu, ktorá opäť dokazuje, že je veľmi dôležité usporiadať farby v záhrade. Tu si všimneme šalviu so žltými kvetmi, ktorá rastie medzi tmavofialovou šalviou a berberis, čím vytvára pekný kontrast.

krásne farebné kombinácie záhradná farebná paleta ohnivo žltý fialový kontrast

Tu je ďalší nápad na dosiahnutie krásnych farebných kombinácií v záhrade. Výrazné tóny ohnivých oranžových kvetov kontrastujú s tmavými listami.

krásne farebné kombinácie záhradný dizajn palety farieb chodníka

A čo si myslíte o tomto vysadenom chodníku? Tu je tiež dôležité prepojiť farby so záhradou. V dizajne záhrady bol vytvorený skutočný klenot s paletou oranžových a purpurových tónov.

Pekné farebné kombinácie v záhrade pre pokojnú atmosféru

krásne farebné kombinácie záhradná paleta farieb pokojná atmosféra

Tretia a posledná paleta farieb obsahuje päť odtieňov, ktoré môžu pomôcť vytvoriť pokojnú atmosféru. Môžete vidieť krásne farebné kombinácie zelenej, bielej, tmavomodrej a nebesky modrej. Modré a biele kvety vytvárajú krajinu, ktorá pôsobí pokojne. Môžete teda vidieť, že pre túto paletu boli preferované svetlejšie odtiene. Aby ste lepšie zladili farby so záhradou, zvážte používanie vždyzelených rastlín.

krásne farebné kombinácie záhradná farebná paleta hortenzie modrá biela

Dizajnér tejto záhrady stavil na zmes hortenzií s bielymi a modrými kvetmi, stredne modrou veronikou, purpurovo-modrým catnipom a bielymi ružami.

krásne farebné kombinácie záhradná farebná paleta hortenzie modrý biely bazén

Modrobiele kvitnúce rastliny sú ideálne na výsadbu v blízkosti bazéna. Rozhodnite sa pre hortenzie s veľkými bielymi alebo modrými kvetmi tak, že ich skombinujete napríklad s bielou okrasnou trávou. Hladký povrch vody odráža oblohu, čo prináša do záhrady ešte krajšie farebné kombinácie.

krásne farebné kombinácie záhradná farebná paleta hortenzie biela levanduľa fialová

Priradenie farieb záhrade nemusí byť náročná úloha. V záhrade vyššie sa levanduľovo modré kvety ruskej šalvie miešajú so sviežimi bielymi farbami hortenzií a vždyzeleným olistením knižného stromu. Zároveň prispievajú k upokojujúcej atmosfére.