Na zdravie

Aké sú najlepšie domáce opravné prostriedky a metódy na spustenie obehu?

Takmer každý už aspoň raz zažil problémy s krvným obehom. Či už po rýchlom vstávaní, počas zmeny počasia alebo v extrémnych horúčavách v lete, sú príznaky takmer vždy rovnaké – náhle nízky krvný tlak, ktorý často vedie k závratom, slabému zraku a poteniu. V tomto prípade sa hovorí o akútnych obehových problémoch. Ak sú však obehové problémy trvalé, existujú aj ďalšie príznaky ako únava, nevoľnosť a bolesti hlavy. Okrem rôznych liekov existuje aj niekoľko domácich liekov a trikov, ktoré môžu váš obeh opäť rozbehnúť. Prečítajte si o tom viac v článku.

Prečo má mnoho ľudí v lete problémy s krvným obehom??

Tipy proti problémom s krvným obehom v lete, čo pomáha

Keď je vonku horúco, telo tiež reaguje. Teplo zvyčajne spôsobí rozšírenie krvných ciev, čím sa zvýši pravdepodobnosť, že sa krv bude hromadiť v dolných končatinách, namiesto toho, aby naďalej prúdila. Výsledkom je často nízky krvný tlak, ktorý mozog nedokáže zásobiť dostatkom kyslíka. Horúce počasie tiež prispieva k dehydratácii, pretože sa veľa potíte a telo má tendenciu zablokovať sa v tekutine (t. J. Napučať), keď stratíte príliš veľa vody. Keďže chladiaci systém tela zlyhá, dôsledkom sú závraty, mdloby a úpal.

Tieto príznaky naznačujú zlý obeh

Čo robiť so zlým obehom Tipy

Mnoho ľudí ani nevie, že za ich sťažnosti môže obehový systém. Preto stojí za to najskôr sa pozrieť na najčastejšie príznaky, aby ste zistili, či máte v súčasnosti problémy s krvným obehom.

Najčastejšími príznakmi akútnych obehových problémov sú:

 • závrat
 • Problémy s rovnováhou
 • Potenie
 • Chvenie a búšenie srdca
 • Blikanie pred okom
 • Mdloby

Príznaky a príčiny Slabosť obehu

V prípade trvalých kardiovaskulárnych problémov existujú aj tieto:

 • Lenivosť
 • bolesť hlavy
 • únava
 • nevoľnosť
 • tinnitus

Trvalo nízky krvný tlak musí byť ošetrený lekárom. V prípade akútnych ťažkostí môžete obeh stimulovať domácimi prostriedkami.

Najlepšie domáce opravné prostriedky na rozprúdenie obehu

Problémy s krvným obehom v lete, čo robiť

Pri akútnych obehových problémoch hrozí pád. Preto stojí za to poznať niektoré domáce opravné prostriedky a triky a použiť ich hneď, ako sa objavia prvé príznaky. Ak lekár vylúči sekundárnu hypotenziu (t. J. Nízky krvný tlak ako príčinu iného ochorenia), a najmä v prípade náhlej obehovej slabosti, rýchlu úľavu môžu poskytnúť nasledujúce domáce lieky.

Hydratácia: Preto je pitná voda taká dôležitá

Pitie veľkého množstva vody môže rozhýbať váš obeh

V prípade nízkeho krvného tlaku a hlavne v lete má príjem tekutín zásadný význam. Voda je skutočne zázračný liek, ktorý poskytuje okamžitú úľavu od mnohých chorôb, ako sú bolesti hlavy, vysoká hladina cukru v krvi a tiež nízky krvný tlak. Všetci už vieme, že naše telo potrebuje dostatočný príjem tekutín každý deň. V lete je pravidelné pitie ešte dôležitejšie, pretože v horúcom počasí sa viac potíte a tým strácate viac vody. Dva litre denne sa v lete považuje za úplné minimum.

Okrem toho, koľko vypijete, tiež hazardujte čo piješ dôležitú úlohu. Zvlášť odporúčané sú voda (uprednostňujte minerálne vody kvôli vysokému obsahu minerálov) a nesladený čaj. Čaj by sa tiež nemal piť príliš horúci. Nápoje by nemali byť ani ľadové. Vzhľadom na veľké teplotné rozdiely musí telo vynaložiť veľa energie, čo môže vyvolať ďalšie problémy. Malo by sa vyhnúť nápojom obsahujúcim kofeín, ako je káva, čierny čaj a alkohol, pretože v tele spôsobujú dehydratáciu.

Jesť pri problémoch s krvným obehom

Stimulujte obeh domácich liekov zdravý ľahký šalát

Jeden vyvážená výživa má tiež zásadný význam pre problémy s krvným obehom. V zásade bude ľahké jedlo odporúčajú sa tiež šaláty, ovocie a zelenina niekoľko malých jedál namiesto 2-3 veľkých jedál denne. To znamená, že organizmus nie je natoľko namáhaný a krvný tlak je regulovaný namiesto toho, aby počas prestávok príliš prudko klesal a po jedle rýchlo stúpal..

Nenechajte si ujsť raňajky

Raňajky vás povzbudia a môžu rozbehnúť váš obeh

A plné raňajky povzbudí vás a môže rýchlo stimulovať krvný obeh ráno. Kofeínové nápoje nemôžu nahradiť raňajky a neodporúčajú sa na prázdny žalúdok. Aj rýchle raňajky ako teplá ovsená kaša, čerstvé ovocie alebo pár orieškov stačia na to, aby ste predišli závratom.

Orechy rozprúdia obeh

Vlašské orechy stimulujú obeh

Orechy vám môžu bleskovo dodať energiu a odstrániť pocit únavy. Pri problémoch s krvným obehom sa preto oplatí mať vždy pri sebe misku alebo vrecko surových orieškov. Vlašské orechy sú vynikajúcou voľbou pre vysoký cholesterol a kardiovaskulárne choroby.

Tieto domáce opravné prostriedky stimulujú krvný obeh

Rozbehnite svoj obeh pomocou domácich liekov z rozmarínu

Chcete sa pokúsiť stimulovať obeh pomocou domácich liekov? Tu je zoznam najlepších liekov, ktoré prirodzene zvyšujú alebo regulujú krvný tlak.

Koreň sladkého drievka

Koreň sladkého drievka sa osvedčil proti problémom s krvným obehom, ako je závrat. Obsahuje liečivo nazývané glycyrrhizín, ktoré je veľmi účinné pri zvyšovaní krvného tlaku. Koreň sladkého drievka môžete najlepšie vziať ako čaj.

rozmarín

Rozmarín je tiež jedným z najlepších domácich liekov na problémy s krvným obehom. Bylina stimuluje krvný obeh a má povzbudzujúci účinok. Ak ju chcete použiť, môžete buď piť čaj zo sušeného rozmarínu, alebo piť rozmarínový olej zmiešaný s vodou.

Citrónový balzam

Okrem rozmarínu môže citrónový balzam dobre pôsobiť aj proti závratom a má povzbudzujúci účinok. Citrónový balzam si pripravte ako čaj alebo vložte sušené listy a kvety do čuchových vrecúšok so šalviou, hlohom a tymianom a noste ich vždy so sebou.

mäta pieporná

O liečivých vlastnostiach mäty piepornej sa dá veľa povedať. Liečivá bylina dobre pôsobí aj proti zlému obehu. Sušené listy použite na prípravu čaju alebo si potrite zápästia niekoľkými kvapkami mätového oleja.

Rýchla pomoc pri problémoch s krvným obehom: Slané jedlo

Domáce lieky na problémy s krvným obehom Slané jedlo Slané praclíky

Slané jedlo môže rýchlo poskytnúť úľavu pri akútnych problémoch s krvným obehom. Pretože príjem soli zvyšuje krvný tlak, je to jeden z najlepších domácich liekov, ktoré vám pomôžu rýchlo rozbehnúť krvný obeh. Soľ viaže tekutinu a zvyšuje množstvo krvi. Okamžitá pomoc môže zahŕňať hrsť praclíkov alebo pohár slaného bujónu.

Čo je dobré pre obeh?

Problémy s obehom, čo pomáha masáži rúk

Ak sa obehové problémy stanú trvalými, úľavu môže priniesť niekoľko trikov v každodennom živote. Vďaka teplu dobre fungujú aj pri problémoch s krvným obehom a môžu v lete rozbehnúť obeh. Skúste tieto jednoduché metódy sami a presvedčte sa o ich účinnosti!

Ak máte problémy s krvným obehom, dajte nohy hore

Problémy s krvným obehom Dajte si nohy hore, keď to pomôže

Toto opatrenie ste už mohli počuť alebo čítať niekoľkokrát. Keď je horúco, krv sa hromadí, najmä v dolných končatinách, čo zvyčajne vedie k opuchu. Na podporu obehu môžete jednoducho zdvihnúť nohy. To pošle krv späť do hlavy a mozog okamžite získa viac kyslíka. Tento trik sa však odporúča iba pre mladých ľudí, pretože môže spôsobiť dýchavičnosť u starších ľudí alebo s ochorením srdca.

Cvičenie a šport stimulujú krvný obeh

Čo je dobré pre obehové pohybové športy

Ak trpíte trvalými obehovými problémami, okrem liekov, ktoré vám predpísal lekár, si môžete krvný obeh zlepšiť aj sami tým, že zostanete aktívny. Dostatkom pohybu a športu môžete zabrániť všetkým problémom s krvným obehom. Cvičenie rozhýbe váš obeh a malo by byť dôležitou súčasťou vašej týždennej rutiny. V lete by bolo vhodné odložiť športové aktivity na skoré ranné hodiny alebo neskoré popoludnie. V týchto časoch je riziko tepelného úderu výrazne nižšie. V extrémnych horúčavách sa dá športovať aj v interiéri.

Striedavé sprchy

Striedavá sprcha na rozbeh obehu

Studené sprchy môžu pomôcť pri problémoch s krvným obehom, ak si ich urobíte doma. Osprchujte sa ako obvykle, na konci vody ochladíte (ale nie ľadovo vychladne) a na niekoľko sekúnd opláchnete telo. Táto zmena stimuluje krvný obeh.

Studená tkanina

Studená tkanina na krku na stimuláciu obehu

Ak je studená sprcha jednoducho nemožná, môžete vytvoriť studený podnet pomocou studenej žinky. Položte ho na krk, kde prebieha krčná tepna, na spánky alebo zápästia. Vďaka tomu sa obeh rýchlo rozbehne a dokáže skutočne zázraky.

Masáž rúk

Uvoľnite obeh rýchlo masážou rúk

Masáž rúk môže tiež pomôcť stimulovať obehový systém. Pri stimulácii reflexných zón na dlaniach sa aktivujú nervy. Môžete napríklad použiť jednoduchú pokrčenú guľu a prevaliť ju medzi dlaňami.