Krása

Rastlina aloe vera a jej využitie pre krásu a zdravie

aplikácia rastliny aloe vera vnútorne zvonka

Rastlina aloe vera je považovaná za skutočný zázrak pre krásu a zdravie. Je ideálny pre starostlivosť o tvár a telo a môže byť veľmi nápomocný pri rôznych zdravotných ťažkostiach súčasne. Najlepšie na nej je, že si ju môžete pestovať aj ako izbovú rastlinu doma a ťažiť tak z jej liečivej sily kedykoľvek. V nasledujúcom texte nájdete zaujímavé informácie o vonkajšom a vnútornom použití a tiež tipy na pestovanie rastlín v kvetináči..

Rastlina aloe vera

aloe vera aplikácia rastlín telové vitamíny minerály

Aj u Egypťanov bola šťava z rastliny aloe vera známa svojimi liečivými vlastnosťami pre krásu, zdravie a dlhovekosť. Vonkajšia časť rastliny je podobná agáve a má pevné listy, ktoré vo vnútri udržiavajú vlhkosť a chránia ju pred dažďom a slnečným žiarením. Z nich je na Zemi známych viac ako 200 druhov. Väčšinou sa im darí v subtropických, tropických oblastiach a dokonca tolerujú púštne podnebie, ale sú obzvlášť citlivé na mráz. Nie každý druh aloe sa vyznačuje rovnakými zložkami, ktoré sú pre človeka také cenné. Najdôležitejšou je Aloe Barbadensis Miller, ktorá obsahuje viac ako 270 životne dôležitých látok. Liečivé vlastnosti rastliny sú do značnej miery vedecky dokázané a vedci dokonca majú podozrenie, že stále prináša asi 100 látok podporujúcich život. Miazga obsahuje enzýmy, aminokyseliny, vitamíny, minerály a stopové prvky, ktoré posilňujú imunitný systém a majú na ľudský organizmus antibakteriálne, protiplesňové a protizápalové účinky.

Rastlinné látky aloe vera

aloe vera aplikácia rastlín tropické pestovanie tipy krása

Najdôležitejšou látkou v rastline aloe vera je acemannan. Je to účinná látka, ktorú dospelí po detstve už nevyrábajú. Posilňuje imunitný systém a zvyšuje schopnosť organizmu absorbovať životne dôležité látky. Je tiež základom pre všetky spojovacie bunky, ako sú koža, kĺby, steny ciev, oči, väzy, chrupavky a kosti. Acemannan je možné získať z rastliny aloe vera a podávať ho do tela. Aktivuje bunky imunitného systému, chráni kostnú dreň a stimuluje tvorbu kĺbových mazív, protilátok a nových buniek.

aloe vera rastlinný aplikačný gél užívajte vnútorne

Šťava z aloe vera je pre ľudí taká cenná nielen kvôli jednej účinnej látke. Súhrn zložiek a ich dokonalá harmónia má väčšiu hodnotu ako jednotlivé časti. Táto skvelá rastlina dodáva telu nevyhnutné zložky, ako napríklad:

  • Vitamíny: 1, B1, B6, B12, A, C, E
  • Minerály: železo, vápnik, horčík, mangán, selén, zinok, chróm, draslík, meď, sodík
  • 7 alebo 8 esenciálnych aminokyselín a 12 ďalších, ktoré si telo dokáže syntetizovať samo.

7 použití rastliny aloe vera: 1. Starostlivosť o pokožku

aloe vera aplikácia aplikácia starostlivosti o pleť krása

Extrakt z aloe vera obsahuje mnoho produktov pre starostlivosť o pokožku a telo a je to skutočný zázrak krásy. Má skutočne hlboké výživné vlastnosti, stimuluje obnovu buniek a zvlhčuje. Najlepšie je spoľahnúť sa na prírodný produkt bez chemikálií, ktorý je možné získať priamo z listu. Gél obsiahnutý v plachte je možné aplikovať priamo na tvár, krk a dekolt a jemne vmasírovať. Gél je pokožkou stále absorbovaný aj po niekoľkých minútach a po niekoľkých aplikáciách je viditeľne hladší a žiarivejší, póry sú stiahnuté. Aloe vera gél dodáva pokožke ochrannú kyslú vrstvu, ktorá podporuje jej odolnosť voči vplyvom prostredia.

2. Lotion na podráždenú pokožku

aplikácia rastliny aloe vera upokojuje pokožku

Ak je pokožka po holení alebo epilácii podráždená, gél z aloe vera je vynikajúci upokojujúci kondicionér. Aloe vera má protizápalový účinok a podráždenú pokožku rýchlo upokojí.

3. Nečistá pokožka

aloe vera aplikácia rastlín starostlivosť o pokožku pokožky

Ak máte poškodenú pokožku a často vás trápi akné, obzvlášť vám pomôže, ak si na tvár nanesiete každý deň čistý aloe vera gél. Má antibakteriálny a protiinfekčný účinok, aktivuje obnovu kožných buniek a zabraňuje vzniku jaziev.

4. Hojenie rán

aloe vera rastlinný aplikačný kozmetický pleťový gél

Aloe Vera možno označiť za liečivú rastlinu na rany. Vedecké štúdie dokázali, že zložky gélu intenzívne stimulujú komerčnú regeneráciu. Na malé porezania, poranenia pokožky alebo popáleniny pokožky môžete dať nejaký gél. Je preto mimoriadne praktické mať v kvetináči v domácnosti rastlinu aloe vera.

5. Úpal

aplikácia aloe vera na pokožku spálenie od slnka

Aloe Vera dodáva pokožke nielen vlhkosť, ale aj cenné minerály a vitamíny, ktoré prispievajú k regenerácii. Rovnako ako u iných foriem poranení kože, aloe vera je tiež veľmi účinná pri spálení od slnka a je miernejšia. Čistý gél z čerstvého listu upokojuje podráždenú a citlivú pokožku. Aby ste dosiahli najlepší účinok, odrežte 3-4 cm dlhý kus a nechajte najskôr vychladnúť v chladničke. Potom naneste gél na postihnuté miesto a postup opakujte niekoľkokrát. Okamžite chladí a upokojuje.

6. Ošetrenie vlasov

aloe vera aplikácia aplikácie kozmetické ošetrenie vlasov

Aloe Vera sa používa aj ako účinná kúra na vlasy. Farbenie vlasov, nadmerné umývanie, fénovanie a úprava vlasov a pokožky hlavy namáhajú a potrebujú podporu. Čerstvý gél z aloe vera je tiež tajným tipom, ako zabrániť vypadávaniu vlasov. Jednoducho 30 až 60 minút pred umývaním vlasov vmasírujte gél z čerstvého listu do pokožky hlavy, ideálne prikryte fóliou alebo sprchovým uzáverom, nechajte pôsobiť aspoň 30 minút a opláchnite. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov je potrebné pravidelne vykonávať starostlivosť o pokožku hlavy z aloe.

7. Interná aplikácia

aloe vera aplikácia rastlín vnútorné zdravie krása

Aloe vera sa môže používať zvonka aj vnútorne. Podporuje imunitný systém, regeneruje črevnú flóru a je preto považovaný za superpotravinu. Gél má však veľmi horkú chuť, keď je konzumovaný čistý. Chutí príjemnejšie, keď sa konzumuje s inými potravinami, napríklad v smoothie alebo čerstvej šťave. Najprv začnite s malými množstvami.

Rastlina aloe vera v kvetináči

aloe vera rastlina aplikácia kvetináč izbové pestovanie rastlín

Aloe Vera je púštna rastlina s jednoduchou údržbou, ktorej sa v Európe darí aj ako izbová, balkónová alebo terasová rastlina. Je však mimoriadne citlivý na mráz a v zime musí prezimovať. Ľahko si ho vypestujete sami v kvetináči, ak dokáže získať potrebné živiny zo substrátu. Aloe má rada piesočnatú pôdu, čiastočne zatienené miesto a dostatočnú vlhkosť. Gél obsiahnutý v hustých listoch môžete použiť čerstvý a priamo, bez spracovania a zadarmo. V skutočnosti platí, že čím sú listy čerstvejšie, tým je liečebný účinok intenzívnejší. Pri skladovaní na chladnom mieste v chladničke môžu byť uchovávané až niekoľko týždňov. Predtým, ako budete môcť z rastliny zozbierať hodnotný gél, tiež nazývaný aloe latex, mala by mať rastlina približne 3 roky a najmenej 12 listov..

Získajte hodnotný gél z vlastnej rastliny aloe vera

aloe vera rastlinný aplikačný gél win

Ak chcete získať hodnotný gél z vlastnej rastliny aloe vera, postupujte takto:

  • Vyberte vonkajší list a umiestnite ho zvisle do nádoby na asi 1,5 hodiny, aby vytekla dráždivá šťava „Alion“.
  • Potom odrežte asi 3 cm od konca. (Tento kúsok sa už nepoužíva.)
  • Potom čistý dlhý (dezinfikovaný) nôž rozrežte list a dávajte pozor, aby ste sa nedostali príliš blízko kôry, a opatrne odstráňte iba čistú a jasnú dužinu.
  • Vložte gél do čistej, dezinfikovanej sklenenej nádoby a skladujte v chladničke.
  • Najlepšie je použiť čerstvé alebo konzervované v 20% čistom vínnom destiláte a zmrazovať po častiach. Odporúčaná denná dávka je 3 až 5 polievkových lyžíc denne.

aloe vera rastlinný aplikačný gél win urobte sa